Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
19. kvě 2010

eri,z každýho prsa při jednom kojení se mi dávát nechce,musela bych ho odtrhávat aby se chytil na druhý a navíc jsem radši když pije jen z jednoho, páč mám ještě jednu bradavku bolavou,mám tam ranku,tak tomu prsu radši dávám odpočívat aby se to už konečně zhojilo víš.. máš recht, není to s těma prckama jednoduchý, musíme přežít to nehorší období - začátky 😎

andy, a za jak dlouho vám ten SabSimplex pomohl? Hned? My to užíváme od včera večer. Dobře tak já teda budu dávat taky 10-15 kapek před každým kojením.. a není ještě ten můj na to moc malej ne?

jajik, ano já zkoušela odstříkavat když se mi to prso nalilo, problém byl, že to byl víkend a já neměla koupenou odsávačku a rukou to byla síla! Ale odsávačku jsem hned koupila když jsme jeli do Brna. No samozřejmě jsem ji už pak nepotřebovala, ale jsem ráda že ji mám koupenou, kdyby zas náhodou..

janinka22
19. kvě 2010

jo a poslední dny mě občas bolí pěkně břicho, ale nevím jestli je to z jídla, nebo se ještě "spravuju".. nevíte jestli se ještě může zatahovat děloha nebo něco, nebo to už nebude ono?

miselaniki
19. kvě 2010

ahoj holky,
jé vy jste toho napsaly🙂)
My se máme celkem fajn, jenom já jsem měla včera šílenou migrénu. dnes naštětí dobrý.
andy: růstový spurt http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt
prostě v období 3 týden., 6 týden, 3 měsíc, 6 měsíc děti skokově rostou, mají i víc hlad proto časté kojení a pláč, trvá to tak týden a hlavně je důležité to vydržet🙂)
kojení: mně se nejvíc osvědčilo střídat ty psa u každého kojení, tím jsem se fakt rozkojila, 10 minut jedno, 10 min druhé ( nebo i víc jestli má hlad) a a tím kterým skončím tím i začínám, tak vytahá i to zadní mlíčko.
eri: tomík zase vyrostl, barry je skvělýýý
jdu vás dočíst

janinka22
19. kvě 2010

týýý jo tak jsem si přečetla o tom růstovým spurtu a asi máme tento problém..takže hlavně "no stres" kojit a kojit a klíííd 😀 a snad budem brzo spokojení

zuzi82
autor
19. kvě 2010

Ahojky,
bater: prý by se mimča měli do čtrnácti dnů dostat na porodní váhu, ale my na ní nebyli ještě v pátek a to má Matýsek dnes tři týdny.
evej: mě se nikdo na to jestli chci malého naočkovat neptal. Prostě mu to píchli a mě jen oznámili. Vyšetření sluchu mu dělali takovým přístrojkem. Strčili mu ho na kraj dírky v oušku a měřili, jestli slyší. Myslím, že malý ani nevěděl, že s ním něco dělají. Jen potřebují, aby byl klidný, ale v nejhorším si ho uklidní glukózou.
Malý je den ode dne šikovnější. Už moc nechce dopoledne spinkat, takže stíháme ještě méně než předtím, protože začíná vyžadovat pozornost. Krásně zvedá hlavičku, když si ho na sebe položím a i se odráží nožkama, jako by už už chtěl lézt 😀 No to si ještě počká. Jinak je pořád hodný, jen před krmením se rozeřve, než já namíchám mlíčko a to pak má někdy problém, že tak křičí, že není schopný ani pít, takže nejdřív 10 minut uklidňuju, protože jak řve, tak si tu lahvičku prostě nevezme a nesaje.
Taky šití už skoro necítím, jen ty hemeroidy pořád trochu bolí, ale není už to žádná hrůza. Takže chybí už jen sluníčko, aby bylo všechno úžasné a my mohli na procházky. Teď se bohužel nedostaneme ani z domu. Hodím vám do alba fotky, jak to u nás teď vypadá. 😉

andrea110409
19. kvě 2010

jani muzou se davat od 3 tydne a zabral nam asiu za 2 dny

verisek
19. kvě 2010

zuzi: a jak jste na tom s odsavanim a dokrmovanim?
ja myslim, ze za chvilku budu mit malo mlicka, odsavam cim dal min a hlavne malymu nestaci, vcera kdyz jsem mu dala sve, tak za pul hodky plakal, mel hlad
takze u nas zacina prevazovat Nutrilon a moje ma spis uz jako jenom bonus ☹

zuzi82
autor
19. kvě 2010

Veri: my na tom byli od začátku dost bledě. Odsávala jsem maximálně 100 ml denně. Teď se mi podaří tak 80 ml za den.

evuss
20. kvě 2010

Dobré ráno,
Eri my jsme na tom s vláskama asi podobně. Viky má takovou malinkou ofinku pak nic a vzadu vlasů jak blázen, takže vypadá docela zajímavě, snad jí brzo dorostou zpátky i vepředu.
Tady jsou fakt jen samý krásný mimča, jedno hezčí než druhý. Pěkně jsme se sešli 🙂
My jedeme dnes na výlet do Brna. Jedem se pochlubit do práce a pak taky něco pokoupit, když už tam budem. Ale raději bych vyrazila s kočárkem někam do přírody, ale když počasí nepřeje nedá se nic dělat, aspoň si ty nakupací povinnosti odbydeme když je tak ošklivo.
Jo a holky jak jste na tom s domácíma mazlíčkama, co říkají na mimča? Naše kočka a pes Viky téměř ignorujou. Hlavně kočka ta je doma a přijde nám že má vůči Viky takovej respekt. Neleze jí do kočárku, do kolíbky na lehátko, prostě nikam. A to vždy když je doma něco novýho, tak si v tom hned musí zdřímnout, asi má nějakou uchylku, ale těch mimi věcí se ani nedotkne. Jen občas přijde k malé, chvílu se na ni dívá, pak na ni zasyčí, otočí se a jde pryč. Tak jsem si řikala, že se zeptám jak to máte vy, jestli to ty zvířata fakt tak cítí...

verisek
20. kvě 2010

zuzi, tak to jsem na tom stejne..
jinak vcera jsem vazila Nikyho a malem jsem omdlela, pribral za tyden 80g, nechapu to, jeden tyden nabral 290 a ted tak malo, tak ho zkusim zvazit jeste jednou dneska a pak budu muset zavolat doktorce.. ach jo ☹ a to denne vypije okolo 600ml coz je idealni a kazdy 3 hodky se budi sam
tak mam strach aby neco nebylo ☹

evejka
20. kvě 2010

Ahoj holky...to jsou věci,pořád něco nečekanýho a novýho.My jsme pořád vcelku,Zuzi,děkuju za zodpovězení ohledně očkování a kontroly sluchu 😉 Držím palce,aby vše šlo hladce 😉

mandragora10
20. kvě 2010

Ahoj holky,

tak dneska Tomaske konecne zvladl jednu petihodinovou pauzu mezi nocnim kojenim, ale bohuzel od pul pate jsme vzhuru...bolelo ho brisko, nemohl se vykakat...a to mel probioticke kapicky i Sab Simplex (Jani, my ho davame na noc - takze cca 2x - 3x denne, ale jen na noc, pres den kaka a prdlinka hezky sam)....pomohla zase az rourka.....od te doby nespal a ja s nim. Za hodinku mame vyrazet autem na navstevu, tak doufam, ze usne v sedacce a pak tam bude chrnet az do dalsiho kojeni.
Rustovy spurt si proctu - dneska koncime paty tyden, takze teoreticky nas to ted taky ceka, tak jsem zvedava!

eriska
20. kvě 2010

dobré ranko,
evus, my jsme tomíka a pejska seznámili v úterý a jak píšeš, zatím ho barry ignoruje..víc je nešťastný z toho, když odejdu na záchod a tomína si ani nevšimne..ťuk,ťuk,ťuk..nebo si k němu jen čuchne..podle mě to bude horší, až začne lést a chodit..to ho bude brát jako hračku..

man a jezdíš s tomáškem autem sama? máš ho vepředu nebo vzadu? já se sama ještě bojím, co kdyby si blinknul, nebo tak a my máme vepředu airbag, takže musí jezdit v zadu..to mě mrzí, že vás ráno ty prdíky takhle trápí..to nám to jde samo, od 6 ráno pořád tak vrněl,a dost nahlas tlačil, až jsme se s přítelem smáli, co to vydává za zvuky a pak jsem ho přebalila, kadíšování až na zádech a na bodynu i overálku a jak jsem ho přebalovala na posteli, na plínce, tak mi posrajdil celou postel i mě😀 takže sice další starost s povlíkáním postele, ale když to tak čtu, jak vás ty prdíky a kadíšování trápí, tak radši každý den polvíkat..ted mi od 7 spinká..do 9 jsem chrupkala s ním a pak jsem se probudila, asi jsem přespalá..páč večer jsme šli spát v 9, vstával ve 2 a pak v těch 6

evej, všas se ti to taky blíží a sakra rychle..jak se na haničku těšíš? a jak ti je?

janinka22
20. kvě 2010

Hezké ránko,

tak mi v noci taky vzlykáme apod. .. dneska mě to budilo. Šli jsme spát ve čvrt na jedenáct, tak jsem malýho už o půl třetí vzala že ho přebalím a nakojím, v plínce nic neměl a pak nechtěl ani prso.. tak jsme ho chvíli uklidňovali, pak dali kapičky a už pil.. ale zase 55 minut! A to jsem ho už musela odtrhnout,jinak by mi asi odpadla bradavka! Takže jsme ulehli ve čtyři ráno a vzbudil se až jak šel manža do práce v sedm hodin.

eri, já se taky bojím jet s malým autem sama, ale asi taky začnu pomale, abysme si zvykli a mohli jezdít nakupovat a tak.. já ho tak musím mít vzadu, taky máme vepředu airbag který nejde vypnout bohužel..ale co jsme zatím jeli jednou, tak celou cestu krásně spinkal..

eriska
20. kvě 2010

jani, tomíkovi se v autě taky líbí, on většinou usne ještě dřív,než ho v autosedajdě sneseme ze schodů..ale to víš, ten pocit, že na něj nevidím.. 🙄 my děláme "velké" nákupy o víkendu, to buď tomíka hlídá mamka, nebo už byl i jednou s náma a takový ten nákupek pro pečivo a třeba něco na sváču, tak to zvládáme s kočárkem..jinak, jak píšeš, tak tomík to měl takhle večer po koupání, plakal, byl přebalený, prso nechtěl, dudlík nechtěl, tak jsme chlácholili a pak si dal, ale oproti vám jen 40 minutek😀

holky, co koupání? tomíno ho zbožňuje, vanička už nám je malý, on pořád hází rukama, nohama, mám co dělat, abych ho udržela..a jak koupete? my nejdříve na začátku omyjeme na přebalováku hlavičku a ty potvory záhybky za krkem a pak paseme koníky a pak hurá do vany a tam vydrží třeba 10 minut..ovšem potom mazání a strojení je boj..to se mu už tolik nelíbí..sice u toho říkáme spoustu říkanek, ale tak po mazání ho to nebaví..

ještě mě napadlo, čím mažete bříška proti prdíkům?já každý večer kapičkama od weledy a dobrý

verisek
20. kvě 2010

ahoj holky,
tak ta vaha si si dela asi srandu, zvazila jsem malyho jeste 3krat dneska a pokazde jina vaha, takze si muzu vybrat, ze pribral neco mezi 100-200
ptala jsem se na to paani v lekarne a rikala, ze to je normalni, ze tady ty vahy to neukazi presne, miminko se vrti a pokazdne ho polozite jinak, prej ho mama zvazit 3krat a udelat z toho prumer
prej pokud bych chtela presnou vahu, ze ty stoji neco kolem 15 000 😅
no tak mne staci ta nase za 1500 😅
jinak malej ted po kazdym jidle skyta, nevite cim to muze byt? dneska ma takovou protivnou naladu, spal zatim jen hodku
eri: ja mazala brisko kremem Pupik, ale zadny efekt, zabraly az probioticke kapky, fenyklovy caj a jiny nutrilon

t.kosticka
20. kvě 2010

Ahoj holky,
tak jsme dnes byla v poradně a stále nic...
Malinký by se prý už docela chtělo, prý se docela slušně tlačí ven, ale čípek je jak beton...to je určitě po tý konizaci ČÍPKU, přesně jako měla MAN ☹
Ale už mám CS z "0" na "2" ... 😅

t.kosticka
20. kvě 2010

jéé, já už mám 40tt 😒

ivet6
20. kvě 2010

Ahoj 🙂,

Kosti a máš pocit kleslýho břicha, když se Adélka už tak rve?? Mě dítě pořád kope pod žebra, takže my asi moc nespěcháme 😠

t.kosticka
20. kvě 2010

vůbec mi břicho nekleslo...slyšela jsem, že ani nemusí klesat...když máš třeba krátkej trup, nebo tak....mě taky kope věčně o žebra a na prsa nepotřebuju podprdu, jelikož samo to břicho je "nadzvedává" až běda...se normálně děsím toho, až ho mít nebudu, to budou věšáky 😒 😀

ivet6
20. kvě 2010

Tak to máš dobrý 😀 mně k prsám břicho nedosáhne a práskačku doma teda taky nenosim....takže děj se vůle boží 😀

ivet6
20. kvě 2010

ps: mimojiné, se mi teda vůbec prsa nezvětšily 😨

evejka
20. kvě 2010

Holky,tak to je sranda,já mám pocit,že mi břicho roste směrem nahoru a neklesá 😀 😀 😀 včera doktorka říkala,že možná pojedeme rodit..no a nic...monitor měl pěkný křivky,ale teď jsme zas úplně v klidu...na to,že jsme byli v nemocnici a měly rodit předčasně,docela slušnej úkon 😀 ale hormony a nervy se mnou cvičí...pořád brečím...třeba jen když jsme nainstalovali monitor dechu...vůbec nevím,jak ty emoce zvládnu po porodu,až jí uvidím 😀 hlavně zdravý...joooooooooo a taky musím dát někomu telefon o hlášení 😀 Jani,Eri,Zuzi vy jste takové duše,můžu vám ho písmout do IP? 😀

zuzi82
autor
20. kvě 2010

Evej: budu na netu teď pořád, takže klidně piš 😉

baterka
20. kvě 2010

ahoj holky,
teda, tak už i u Marka začly prdíky, jsem si naivně myslela, že třeba se tomu vyhne..., dneska jsem šla spát až ve čtyři, do té doby jsem jen konejšila a občas kojila...
jinak s kojením - to tedy Marek pije kratší dobu, z orvního prsa tak 10 minut do "vypití" a z druhého tak 5 min, ale zato se budí max po 3 hodinách, v noci zázrak, když vydrží 3,5h. Takže když připočítám ještě odříhnutí, přebalení, chlácholení a uložení. můžu zas skoro vstávat, už jsem dost grogy.... 🙄
dneska jsem byl poprvé v poradně, bez fronty (!) a pohoda - malý nabral od propuštění z porodnice 420g!!! No je toto vůbec možné? 😎 Tak jsem ráda, že mám dost mléka, a myslím na veri a zuzi, jak bojujete s umělkou, ono se to poddá a maličtí budou spokojení! Však vy jim to vynahradíte jinak!!! Bude dobře.
za chvíli přijedou dvě kamarádky se svými raubíři ( 7 měsíců a 3 měsíce) a vyrážíme s kočárama, tak se těším, trochu toho sociálního kontatu je mi už opravdu zapotřebí... Manžel přijede MOŽNÁ ve středu... 😒

t.kosticka
20. kvě 2010

tak to máš zase dobrý ty, Ivet...aspoň nemusíš kupovat jiný podprdy, já nedopnu ani tu, co jsem si koupila v 5.měsíci, protože mi nebyly ty, co nosím normálně...takže už mám 3.várku a děsím se toho, že kojením se mi nalijí ještě víc ( jako že jo)...

evej, nakonec budeme přenášet co?!
Ale zaplať pánbůh za to...hele. 😉 já taky furt brečím, vidím někde miminko a už škytám....

evejka
20. kvě 2010

No, prsa i břicho mi vyrostlo do gigantických rozměrů 😀 počítám s tím,že budu ještě dlouho nosit těhu gatě 😀 a kojící podprdy jsou mi teď akurát,tak uvidíme,co se přihodí po porodu 😀 No a k tomu přenášení...prostě nejpozději 7.6 musí bejt venku 😀

t.kosticka
20. kvě 2010

Jo? mě dneska v nemocnici řekli, že nechávají přenášet do 41+3, což znamená ještě 20 dní ode dneška....To je co za den?! Nemám u sebe kalendář.

crawler
20. kvě 2010

Ahoj holky🙂 Těhulky držet se!!!🙂 držím palečky!🙂

tery: já jak měla CS 0, tak mě by nechali do 42+0, protože vyvolávat, když je těhulka totálně zavřená a čípek tvrdý, prostě nejde - musí být čípek aspoň změklý a tak...náš malý si to ale rozmyslel sám 41+4tt 😀

veri, zuzi: díky tomu, že se malý nechce přisát a já jen odsávám, tak mi mlíčko taky klesá☹(( Denně odsaju něco kolem 100-200ml s tím, že malý denně vypije jen něco přes 400ml - čili míchám taky s UM - dávám mu Hipp PLus - je to s probiotikama - vůbec nás netrápí prdíci, máme pravidelnou stolici, neblinká a navíc krásně přibírá (300g za 6 dní)...a velký plus je, že krabice 300g stojí jen 90kč, což se nadá srovnat s Nutrilonem nebo Bebou...A jakou máte holky odsávačku? Já manuální Medelu Harmony. Nebolí to, ale je jasné, že to zdaleka nevytáhne všechno...A co vy máte vlastně za problém, že nejde kojení? Nám to ze začátku krásně šlo, ale nakonec se malý začal vztekat a odmítá se přisát - podaří se to jen tak 1xdenně. Co vy??? 😕

jani: já bych si opravdu na to dlouhé kojení dala pozor. Já si tím zničila obě prsa - velké ragády - krvavé strupy, bolest na počůrání a hlavně, když jsou ta prsa takhle "otevřená" tak hrozí zánět a to se hned ztratí mlíčko...takže naprostou souhlasím s kojením do 30minut. Dnes jsem Františkovi dala z lahvičky, která má menší dírečku než jaké jsou v prsou a zmizlo v něm 80ml za 8minut, takže když správně tahá, tak by mělo být dítě opravdu nakojené do 15minut...

erisko: na kyčle jdeme v 6týdnech k nějakému dr.Machovi, který je v chrudimi na poliklinice...je to bez objednání každou středu pro miminka...bylas tam taky s Tomínkem?

eriska
20. kvě 2010

craw, tam jsme byli taky, je to v té staré poliklinice vedle lékárny, hned jak vejdeš, tak vpravo..a utz dělají ve středu od 7:45, já tam byla o půl 10 a hned nás vzali..jééé, tak nedáme spicha?baštu si dáte u nás😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru