Děsí mě sny o potratu

ppejskova
4. říj 2015

Ahoj,
Chci se zeptat měla jste to některá taky tak? Vlastně už od začátku se mi zdá jednou o tom jak mi doktoři řeknou,že se asi spletli těhotná nejsem,podruhé že začnu krvácet a o miminko prostě přijdu... Hrozně mě to děsí a to zejména proto,že před těhotenstvím když se mi o něčem zdálo víckrát,často se to vážně stalo (nebo jsem schopná naprosto přesně předpovědět výsledek fotbalu včetně pořadí golu/přesto že mě fotbal nezajímá)
Tak bych jen chtěla vědět jestli se to děje všem těhulkám a trošku se tím uklidit.

alyssa.anna
4. říj 2015

Já jsem z toho měla také noční můry že o malou příjdu, zdálo se mi to skoro pořád a v praxi jsem byla 2x v nemocnici pro špinění. Bála jsem se, že se něco stane a nedalo mi to pokoj ani ve snách. Ale po 24tt (kdy jsem věděla, že v případě komplikací je už aspoň malinká šance na záchranu miminka) se to zlepšilo a pak s přibývajícími týdny těch snů bylo méně.
Myslím, že je to normální. Pak přišly sny, kde se mi zdálo že byla venku šílená zima a já malou málo oblíkla a byla jí hrozná zima, nebo že jsem jí někde zapomněla a nevěděla jsem kde apod. ale i to je asi normální 😀

ppejskova
autor
4. říj 2015

No já jsem kousek za půlkou... A čas od času se mi to prostě zdá... Přitom krom hrozby předčasného porodu kvůli mému zdr
.stavu žádné komplikace zatím... Tím spíš mě to straší jestli přeci jen někdo něco nepřehlédnul...je to nepříjemný, no to mě se taky ještě zdá že mi zvířátko někdo v porodnici ukradne 😀

alyssa.anna
4. říj 2015

@ppejskova Opravdu se neboj, je to naprosto normální, každá máme strach o to svoje drobátko a ta psychika a hormony dělají své. Rozhodně to neznamená, že se něc děje, nebo že někdo něco přehlédl. Pokud chodíš na odběry a velké utz tak se není čeho bát. Je to prostě záhul na myšlení a psychiku a v době, kdy se máš regenerovat a odpočívat prostě mozek vymýšlí katastrofické scénáře. Hele, je to blbost.... ale mě taky pomohlo spát s overálkem co jsem pro mimi měla koupený. Já vím, zní to fakt blbě, ale mě to prostě nějak od těch můr pomohlo. Večer jsem se přitulila k overálku a cítila se tak nějak líp.

ppejskova
autor
4. říj 2015

Já spávala s naší psicí jenže jak roste bříško,tak už mám problém se uvelebit s mužem natožpak ještě se psem,ale to mi paradoxně pomohlo od nevolností,bolestí hlavy a ani ty noční můry nebyly tak často... Ale 4 už se do postele špatně skládáme a nevyspí se pořádně nikdo... No to s tim overalkem neni tak špatnej nápad 🙂

diego22
5. říj 2015

Mi se taky zdá že jsem u doktora na kontrole a je tam i můj muž, a pan doktor říká že jeto ZP a jsem zase neštastná a vzbudímse ze sna s hrůzou ☹ jdu teď na screning a jsem nervózní že se ten sen splní a budu stoho nešťastná 😢 .

ppejskova
autor
5. říj 2015

@diego22 před screeningem jsem taky měla nervy a nakonec úplně ukázkové výsledky 🙂 tak držím palce...já mám před sebou ještě 3týdny a pak už se většinou ty drobečky daří zachránit tak se mi ta hlava snad taky zklidní...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru