Chlapi a těhotenství. Jak ho s vámi prožívali?

6. únor 2021

Ahoj holky.Chtěla bych se zeptat jak s Vámi partneři prožívali těhotenství?jsem teď ve 4 měsíci a přítel to semnou zatím neprožívá vůbec😞jako když přijdu od doktora tak se zeptá zda je vše v pořádku ale to je tak všechno.Když mu ukazuju fotku z utz a celá nadšená vyprávím,tak sice poslouchá ale na fotce prý stejně nic nevidí.Jen jednou jedinkrát chtěl slyšet srdíčko přes angelsounds ale to se zrovna nedařilo najít od té doby nic...On nikdy nebyl žádnej citlivka a kde jaký vyznavač lásky,je to spís seběvědomej sobeckej a trochu bezcitnej chlap🙂🙂možná že to prožívá sám se sebou a jen mi to nedává najevo..těžko říct.Samozřejmě mi řekne že mě miluje,řekne že je rád že všechny výsledky jsou ok..Však miminko chceme oba..mrzí mě že momentálně od něj necítím žádnou podporu nebo nevím jak to říct.🤔je pravda že zatím asi neni co moc prožívat-nemám bříško,pohyby zatím žádné,těhotně se taky moc necítím...Pořád doufám že se do toho dostane a třeba až budu mít větší břicho a mimco bude kopat, začne si to taky užívat.jasně každej chlap je jinej některej by byl těhotněj misto ženský😂😂😂ale i přesto že je takovej jakej je,ho miluju...sme spolu 7 let...asi sem holt teď větší citlivka a pracujou hormony...

hezz17
6. únor 2021

Stejne. Na uz videl zatmeni mesice. K doktorovi se mnou chodit nechtel. K porodu nechtel, nesel. Povahou je, ze nedava moc city najevo, neni to kdovijaky objimac. Ale to z nej nedela horsiho tatu nebo manzela. Deti miluje a me taky 😉

katule1990
6. únor 2021

Ahoj, u nás to bylo hodně podobné. Ani, když začaly být cítit pohyby, tak se to moc nezměnilo. Někteří chlapi to tak asi prostě mají. Nedokážou si to tak představit, dokud je mimčo v břiše, nedokážou k němu mít takový vztah jako my ženy, když je mimčo naší součástí. Teď když je malej na světě je to úplně jiný, manžel je z něj úplně hotovej 🙂.

klokanka31
6. únor 2021

Můj taky nic moc. Když malá kopala tak jsem ho vždycky musela pobídnout ať si sáhne. Až pak v 9.měsíci si s malou přes bříško povídal 😀 ale poctivě mi běhal nakupovat na co jsem měla chutě. Takže v březnu sháněl melouny, v dubnu jahody, asi měsíc mě každý den trpělivě vozil pro dvojitou točenou zmrzlinu 😄 ale jak se malá narodila, tak se v něm cosi změnilo, a malou miluje nade vše na světě. A nemyslí na nic jiného. Takže se neboj že by se třeba na mimi netěšil...

autor
6. únor 2021

@hezz17 no právě...k doktorovi semnou taky nechce jit,prej protoze tam stejne nic neuvidi a bude za blbecka...ale k porodu rikal ze by jit chtel...taky neni moc citove zalozenej...jinak je to fajn chlap az na to ze chronicky nemocnej co se tyce uklidu😂😂😂to bude asi trochu peklo az tu bude prcek s nama...Ja sem jen asi potrebovala trochu ukldnit ze az bude mimi na svete bude to jine...

me_druhe_ja
6. únor 2021

Myslím, že naprosto standardní chování chlapa. 🙂 Takový to idylicky chování je jen ve filmech. 😀 já teda jsem trochu chlap - já ani jedno těhotenstvi taky nijak neprožívala. Pro mě prostě začne vše až porodem - a pro chlapi to platí dvojnásob. 🙂 Neměj strach, uvidíš po jak zjihne. 🙂

autor
6. únor 2021

@katule1990 tak tos me trosku uklidnila...ja mam obcas pocit jakoby vlastne vubec nebyl rad ze se to konecne po roce povedlo,ale je to asi tim ze to semnou proste moc neproziva..mas pravdu,nekteri to tak asi maji,zalezi na povaze...me to jen obcas trochu mrzi kdyz vidim jine kamaradky jak jejich chlapi treba to hrozne zerou,povidaj si s briskem,chodi s nima na kontroli atd..a ten muj takovej studenej psi cumak...ale asi sem fakt uz precitlivalela a to co sem driv nevnimala ted vnimam o neco vic...

autor
6. únor 2021

@klokanka31 tak to je skvely diky za uklidneni🙂je oravda ze ja tuhle mela v osum hodin vecer desnou chut na mekace a milacek nevahal ani chvili a odvezl me...z tehle stranky je to v pohode..

klokanka31
6. únor 2021

@hezz17 Já si teda nedovedu představit porod bez chlapa 😳

zelenaesmolda
6. únor 2021

Odpovedela sis sama-je sobecky a bezcitny.Proc od nej cekas najednou neco jineho?

ajja87
6. únor 2021

Můj se mnou taky nijak moc neprozival, k doktorovi jsem ho dostala až na druhý screening, pak možná trochu zjihl, ale jinak to samé co popisuješ, zajímal se o to jestli je vše v pořádku, to ano, alr pak až když byly pohyby tak občas sahal na břicho... K porodu nechtěl, nakonec byl císař, takže prcka viděl dřív jak já a podke jeho řeči vím, že ho to dostalo a věřím tomu, že mu bezrak ukapla i slza, přestože to nepřizná 😀a teď jw ten nejúžasnější táta n pod sluncem.

autor
6. únor 2021

@me_druhe_ja a to je prave asi tim...Clovek porad cumi na ty filmy,a ja jako poprve tehotna sem si predstavovala jak to bude uzasny jak se o me bude starat atd😂😂😂a ono ejhke vsechno je to jinak..Taky nejsem kdovi jak odvarena a nejsem zadny tutu nunu-tim jak je mi dobre a zatim neroste bricho tak si tehotne vubec nepridam..Ale prece jen si to bricho pohladim,koukam uz na ruzne vybavicky,k doktorovi se vzdy tesim na obrazek a prvni poslech srdicka me dokonce rozplakal...ted za chvili budou davat na cineme film Zbouchnuts a na ten se tesim...😂😂🍀dekuji za tvou odpoved..

nazka
6. únor 2021

Tak můj manžel teda k doktorovi se mnou chodil (i když vlastně 2.screening u první dcery vyměnil za letní festak 😂).. A to bylo tak celý. Že by si někdy sáhl sám od sebe, jak kope, to ne. Je pravda, že mi každý večer mazal břicho tím olejickem proti strijim, ale to bylo fakt všechno 🙂 ani výbavu neřešil. A pamatuju, že v druhým těhotenství mi bylo fakt zle a bylo vidět, jak mu to leze na nervy. Vadilo to i mě, nebyla jsem schopná ničeho.. A ještě jeho rejpani, že nechci jít v létě na sluníčko zapijet konec fotbalu, mi nepřidalo.
Vlastně proto jsem šla na koníka, že tady se mnou někdo to těhotenství řešil a byl na tom podobně 😂

veru181
6. únor 2021

Taky jsme to měli podobné. Výjimkou byl jen velký ultrazvuk a pak se to zlomilo v momentě, když se malý narodil 🙂

nazka
6. únor 2021

@me_druhe_ja naprostý souhlas ☺️

autor
6. únor 2021

@nazka 👍🍀🤦🙈🙂

autor
6. únor 2021

Tak to sem rada ze je to v podstate normalni a ze je takovych chlapu na svete vic🙂cekela sem same dojemne pribehy maminek o jejich dojatych a uplakanych manzilcich..dekuju vsem za vase reakce🙂👍❤️

jako_mala_holka
6. únor 2021

Můj manžel se mnou chodil na každou kontrolu, jezdil se mnou na screeningy, běhal mi do obchodu pro každou blbost, na kterou jsem měla chuť a především se o mě celou dobu staral, nosil a chystal mi jidlo až do postele, protože jsem nebyla schopna ani vstát (za to mu budu vždycky vděčná, myslela jsem, že chcípnu 😅), držel mi vlasy, když jsem zvracela (ja bych to nedala, když někdo zvrací, chce se mi taky zvracet), když pak přišly nějaké zdravotní problémy, vozil mě po doktorech, u porodu být chtěl (nakonec císař, takže nic, ale malá byla u něj na bonding) ...malou miluje, stará se o ni od porodnice, krmí i prebaluje (to přebalování mu nějakou dobu trvalo, než se odhodlal, pravda 😄)

ALE fakt se nerozplýval nad obleckama ani nezpíval břichu, nemluvil na něj, max, když jsem mu řekla, aby malé něco řekl 😄 to jsou pro mě ale nepodstatne veci, blbosti... 🙂

klokanka31
6. únor 2021

Tak vidíš 😉 Oni si chlapi nedokážou asi najít vztah k někomu koho vlastně ani nevidí...

autor
6. únor 2021

@jako_mala_holka tak to je super...🙂ja mam to stesti sem snad zvracela jen jednou jedinkrat takze neschopna niceho sem nastesti nebyla...🍀🙂

jako_mala_holka
6. únor 2021

To buď jen ráda, přeju, ať to tak vydrží 🙂🍀

klokanka31
6. únor 2021

@jako_mala_holka Ježíš to držení vlasů 😄 já si vždycky myslela že jsou to bláboly z filmů. Ale když jsem v den porodu ráno začala blinkat (poprvé za celé těhotenství) tak mi manžel taky držel vlasy 🙄 já teda nadávala ať vypadne ale nedal se odbýt a ještě mě hladil po zádech že to bude dobrý. Takže i chlapi umí neuvěřitelné věci, já bych to nedala 🤔

martiniquest
6. únor 2021

Chlap zacne mimino registrovat, az kdyz je na svete. Tak to prostě je

jako_mala_holka
6. únor 2021

@klokanka31 😅 já si během těhotenství zvykla na spoustu věcí 😅 neměla jsem sílu řešit, jestli je to trapné nebo že vypadám jak idiot nebo cokoliv, bylo to zvláštní, protože jsem právě vždycky vsechno hrozně řešila a najednou nic...
Já bych to právě taky nedala, nesnáším zvracení 😐

nazka
6. únor 2021

@martiniquest hezky stručně a jasně napsáno.
Já to teda měla taky tak a to to mimino ve mě rostlo. Dvě ☺️

katule1990
6. únor 2021

My jsme se dočkali až po 3 letech po IVF, tak jsem taky čekala, že bude nadšený, že se o mě bude starat, chápat, že mi není dobře atd. a ni z toho se nedělo. Nesla jsem to dost špatně. Rodit jsem musela nakonec bohužel císařem, manžel byl teda se synem první a prý to celé probrečel ten můj tvrďák 😁. Pokud to nebyl blbec i před otěhotněním, tak věřím, že se to u vás taky s porodem změní.

honatko092
6. únor 2021

To je normální 😊 U nás to bylo taky tak a já jsem z toho byla smutná...ale teď, malého pusinkuje a blbne s ním furt, přebaluje, uspává, čte mu...bude to super, uvidíš 😊

hasara33
6. únor 2021

Můj manžel to také neprožíval 🤷‍♀️ samozřejmě se po každé kontrole ptal zda je vše v pořádku, na UTZ taky nechodil akorát byl se mnou na genetice, protože jsme měli podezření na DS takže byl při odběru plodovky a poté, co mi volal doktor s tím, že je vše v pořádku řekl "ufff tak to jsem moc rád"😅 on prostě nedává své city najevo, není to ten typ, který by při každé příležitosti skákal padesát metrů vysoko a ukazoval svou radost všem, prostě takový je a já to tak beru, ale rozhodně bych o něm nemluvila jako o bezcitném nebo sobeckém chlapovi🤔 to jsou pro mě dost silná negativní slova, která by životního partnera rozhodně neměla vystihovat takže jestli to tak cítíš vůči svému muži tak je asi něco špatně 🤷‍♀️

autor
6. únor 2021

@hasara33 ja to tedy vysvetlim konkretne jak sem to myslela-bezcitny:tim sem myslela jako prave to ze,nedava najevo svoje city,ze neni jeden z tech co prijdou a mezi dverma prvni co udela se vrhne na svou zenu-lasko milacku zlaticko a hned by ji pusinkoval,neni z tech aby mi denno denne rikal ze me miluje,nema potrebu se ke me na verejnosti extra lisat a vsem dokazovat ze sem jeho atd..Proste to neni zadna citlivka ale spis takovej studenej cumak..A to ze je sobec...?to sem asi prehnala..rekla sem to asi kuli tomu ze se bavime o tom jak bude v lete jezdit s chlapama na motorce,ze vlastne nebudeme mit zadnou dovolenou atd...asi sem se o nem spatne vyjadrila..Miluju ho,miminko sme si moc prali a verim tomu ze i on je stastnej i kdyz mi to nedava najevo.

amazonkajanik
6. únor 2021

Pracují hormony,buď v klidu. Mě se taky zdálo, že se ten můj moc nepidi po prckovi. Jako,vyšetření jezdil se mnou, ale když začaly první pohyby,tak se moc nehrnul,aby zkoumal kde malý ťuká. Ale on byl také unavený z práce,udělal nákup dle mých chutí,uvařil a pak padl a dejte mi všichni pokoj. Jakmile byl malý vidět i přes břicho,jak se tam boulí ,to už byl v pozoru a vyprávěl mu,nebo pouštěl muziku 😊

hezz17
7. únor 2021

@klokanka31 a ja zase s. Tak je fajn, ze tp ma kazdej podle svýho 🤷🏻‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru