Hospitalizace před porodem. Máte zkušenost na vlastní žádost předem?

21. dub 2021

Pěkný večer,
jsem těhotná po zamklém potratu ve 2. trimestru (příčina neznámá). Čím víc se blíží termín, tím větší mám o miminko strach. Má kamarádka se už podruhé nechala hospitalizovat před porodem, aby měla jistotu, že ji pohlídají, jedno dítě jí zemřelo kvůli překotnému porodu. Tak se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, že jste na vlastní žádost mohly nastoupit předem a do porodu být v nemocnici? Popřípadě víte, že ta možnost je.

malinkaelinka
21. dub 2021

A co pořídit si vlastní PA? A mít ji stále po ruce v případě pochybností?

tasimia
21. dub 2021

Tohle teda slyším poprvé..

autor
21. dub 2021

@malinkaelinka na to už asi nebude úplně čas. Ale děkuji za tip. 🙂

autor
21. dub 2021

@tasimia Ale ono se to děje. Když jsem rodila mrtvé miminko, byla tam i maminka, která byla rok přede mnou ve stejné situaci a čekala tam na porod. Ta o něj ale přišla ke konci těhotenství.

sayast
21. dub 2021

Myslím že to jde,ale za cenu vyvolavaneho porodu. S čekáním na přirozený porod tam můžeš být několik týdnů a to pochybuji

fyii
21. dub 2021

Ja jsem byla hospitalizovana pred planovanou CS 2 tydny predem. Chtel driv, ale nakonec dle vysledku dal strop 2 tydny pred. Slo o to, ze kdyby zacaly kontrakce mohla by mi prasknout deloha. Rikal, ze do 20 min bych musela byt v porodnici na sale, coz nebylo realne. Stejne jsem rodila 36tt, nechtel ji vyndat ani o den driv, ze kazdy den v brisku se pocita. Takze pokud k tomu je objektivni pricina, ano muzes byt v nemocnici a cekat na porod. Zrovna, kdyz jsem ja tam cekala, tak tam rodila pani v 38 tt mrtve dite, ktere se zamotalo do snury. Zeptej se sveho doktora a at te doporuci do nemocnice, tam to proberte tez.

merope
22. dub 2021

Možná trošku záleží na konkrétní situaci. Mně by si tam nejraději nechali od cca 30tt. A vím, že při předchozích komplikacích jsou ochotnější řešit každou "prkotinu".

levandule_k
22. dub 2021

A jsi teďka vedená jako víc riziková, že je potřeba něco hlídat? Já bych třeba dobrovolně do nemocnice nešla, jsem tam nervózní. Nicméně na tvém místě bych to probrala s gynekologem.

Nicméně dovedu si představit předčasnou hospitalizaci, když hrozí roztržení dělohy, ale úplně nevím, jak by zabránili tomu, že se dítěti podaří si několikrát omotat pupeční šňůru kolem krku a na ní se uškrtí, ale můžu se mýlit...

autor
22. dub 2021

@levandule_k No, jsem po sekci, ale jako rizikovou me nevedou. Jizva je v poradku a nezlobi, spis ty nervy pracuji ted. Ale taky jsem dospela k tomu, ze zastave srdicka by stejne nezabranil nikdo.

levandule_k
22. dub 2021

Myslím, že svůj díl smůly jsi si vybrala. Ono je to těžké hodit to za hlavu a nebát se, ale ve výsledku člověk strachem ničemu nepomůže, takže je lepší si říkat, že to bude dobré.

konidana
22. dub 2021

Noooooo , u druhého dítěte jsem měla kontrolu v porodnici přímo na termín porodu. Od noci mi začaly kontrakce a ráno na kontrole, že prý nerodím, že mám jít dom . Přijela jsem tam sbalená, protože průběh odpovídal tomu u prvního porodu a já ten den porodila. No tak jsem jela domů , abych ve 14h zase přijela zpátky a kolem 16h porodila. Takže si tě těžko nechají na vlastní žádost, když pakují pryč i jen pomalu rodící😅

nikivm
22. dub 2021

Vím, že strach o miminko je obrovský. Mě v noci odtekla voda, ale jela jsem až druhý den odpoledne, protože malé se ještě nechtělo ven. V nemocnici to byl horor. Na porod jsem čekala dva dny. Pořád mi nutili prášky na vyvolání, i když jsem měla ještě vody dost a malé se ven nechtělo. Psychická masáž ze strany doktorů byla šílená. Malá šla zadečkem, pořád vyhrožovali, něco do mě rvali, v noci jsem se vůbec nevyspala, jak mě chodili pořád kontrolovat. V době covidu ke mě nechtěli pouštět manžela, takže menší scény a další nervy. Ležela jsem vedle porodního sálu a to bylo taky správné peklo. Já bych se nikam nehnala, miminko ví co a jak. Ale pokud se budeš cítit líp pod kontrolou, zkusila bych se domluvit s doktorem. Každý to máme jinak a důležité je, abys byla v pohodě

tasimia
23. dub 2021

Já neříkám, ze tam nemůžeš čekat na porod, ale spíše slyším poprvé, že tě přijmou když si v pořádku a nic ti není, jen proto že ty chceš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru