Jméno pro holčičku. S přítelem se nemůžeme shodnout. Měla jste to některá podobně?

miky124
27. zář 2019

Ahoj, jdu si pro radu. Absolutně se s přítelem nemůžeme dohodnout na jméně, fakt ani na jediném. Čekáme holčičku. Já bych hrozně chtěla Magdalénku, prostě je to moje vysněný jméno, ale přítel ne, že Magda je hnusný. Ani jiný jména která jsem řekla, že by se mi ještě líbila, tak žádné nechce. Měla jste to některá podobně? Jak to nakonec dopadlo?

ah1234
27. zář 2019

@miky124 tak bude Maruska 🙂 to je krasne meno.

waloiss
27. zář 2019

A doma máme už Patricii 🙂

mahafi
27. zář 2019

My mame magdalenu a magdo jsme ji nerekli ani jednou... pouzivame bud magdalenko, nebo odvozeniny od madlenky (madlo, madli, atd.) Ani to u nej neprojde? U nas bylo jmeno pro holku vzdycky boj... a to mame tri... :D, prvni jsme meli jasnou, to jsme se shodli na te madlence, ale ty dalsi to bylo velke hledani 🙂. Ale nalonec myslim maji jmena, ktera k nim pasuji.
I vy to prave jmeno najdete 🙂.

manssake
27. zář 2019

Kdyz by prosla Marie, tak co treba Mariana? Je to podobne a moc hezke 😊

lenkaluk
27. zář 2019

@mahafi že ty píšeš o nás? Máme Magdalenku, shodli jsme se hned po zjisteni, ze cekame holku, a nikdo ji neříká Magda. Říká se jí všemi možnými odvozeninami z tohoto jmena...U druhé holky jsme se dlouho predlouho nemohli dohodnout. Je to nakonec Barbora. A sedí ji to.

vaculovav
27. zář 2019

U prvního jsem si napsala Valentýnu, chlap už od pozitivního testu chodil s tím, že to bude Jakub. U budoucího druhého jsme se Jakš taks schodli na Štěpánce. Já bych chtěla Anežku (po mojí prababičce) a můj by chtěl Ludmilu (po jeho tetě, babičce a mojí babičce)

cesnecka
27. zář 2019

U nás jsme měli totéž, já jsem na tradiční ceska jména (Anežka, Majda, Maruška, Libuska., Františka) manžel spíše takové ty moderní Sofie, Lily a také děsně boje u nas ( na prvních dvou jsme se shodli Štěpán podle Štěpána Šafránka 😉 a druhá měla být Alžběta jako Čeňkova z nemocnice na kraji města😂). Ale Alžběta už na něj byla moc česká, tak máme Amálii ( já ji můžu říkat Malinko, Amalko), manžel spíš Ami, Amčule, někdy je to Amalena. Možná by se ujala u vás, třeba ve tvaru Amélie by se mohla líbit i příteli, nebo mě napadá Emilie, krásné České a verze Emily zní zase "cizokrajné", což by se příteli možná zamlouvalo. U třetí jsme to rozhodli až po porodu, já jsem bojovala za Alzbětku, manžel chtěl děsně Ellu, Ellen...a tak je to Eliška (pro nás kompromis ikdyz teď je jich teda požehnaně).

cesnecka
27. zář 2019

A hlavně po porodu jsem neměla už Siku bojovat za Alzbětku, takže bych už schválila asi všechno 😂

ninive211
27. zář 2019

@cesnecka Alžběta a Eliška je vlastně obojí mezinárodní "Elisabeth" 😉

cesnecka
27. zář 2019

Ano, to byl také důvod 😉

kizii
27. zář 2019

Nejlepsi bude kompromis.. 🙂

saphire
27. zář 2019

@miky124 U nás byl výběr jména v obou případech veselá historka... U prvního jsme oba vypsali pět jmen a pak vyškrtali ze seznamu toho druhého co nepřipadá v úvahu. Z mého seznamu zbyl Petr, z jeho Ondřej. Mě se Ondřej nikdy moc nelíbil, on nechtěl Petra, protože se tak jmenuje jeho bratranec. Nechali jsme to uležet. Pak se mi zdál děsně živej sen, že máme Ondráška, jak kdyby si to sám vybral, nemohla jsem na to několik dní přestat myslet, dokud jsem na hlas nevyslovila, že cítím, že to je Ondra. A? Muž se šprajcnul, že ho vlastně nechce, že ho měl v seznamu vlastně jenom do počtu či co... Málem mě trefilo. Hnout s tím nešlo a další jména se najít nedařilo. Asi čtrnáct dnů před termínem muž povolil a máme teda Ondru. A ten druhej byl málem Noname úplně. Stejná metoda, z mého seznamu nezbylo vůbec nic, z manželového Petr (ano opravdu) a Dalibor. Mě se Petr od minule zprotivil a Dalibor nějak vyšuměl, jako moc velká extravagance. Po čase jsme to zkusili znovu s dalšími jmény, nezbylo opět nic, po třetí už z něj padaly klenoty typu Bedřich nebo Waltr, dodneška nevím jestli to myslel vážně, mě neprošel třeba Štěpán nebo Marian. Ještě že to dítě mělo dost rozumu na to aby si zase vybralo samo, do porodnice jsme jeli s nevyplněnými papíry, ale nakonec se manžel smířil opět s jím navrhovaným jménem a tak máme Dalibora. Ještě že další dítě už neplánujeme... ale jinak jsme oba celkem příčetný a obvykle se na všem shodneme nebo domluvíme. 😅

saphire
27. zář 2019

@saphire Kdyby mi před pár lety někdo řekl, jak se budou jmenovat moje děti, řekla bych mu že upad na hlavu 😉 ale fakt jsem s tím teď moc spokojená a dětem jména krásně sedí. Asi bych poradila nebát se toho, ono to nějak dopadne 🙂

jituli84
28. zář 2019

My si vzaly kalendář hodily sme pár jmen a našly kompromis, ale přítel by cizí jmeno dítěti nedal, sice mám přítele kterej je ještě o 5 let mladší, ale má rád staré dobré tradice.

lennus
28. zář 2019

@miky124 A co vyloženě Madlen?

lennus
28. zář 2019

@miky124 Vybrala jsem pět holčičích jmen a muž si nevybral - Adina, Berenika, Evelína, Marlena a Luisa. Nakonec máme Lindu a jsme nadšení. Dnes se mi líbí Johanka

lennus
28. zář 2019

Přiznám se, že mně se stará česká jména nelíbí, zvlášť klučičí, z holčičích snad jen Josefína, na druhou stranu dnes je přehršel Sofinek a Tobiášků a mně vždy odradí, když něco frčí, protože moje jméno bylo ve své době děsně profláklé. Zato teď už je to úplná exotika 😄

kuliseks
28. zář 2019

@ninive211 nemusel vtipkovat, jsou lidi, kteri pojmenovavaji deti takhle cize k prijmeni ceskemu. Ja to tak mela od detstvi taky a vzdycky jsem si pripadala trapne, ac jmeno se mi libi. Ale jsem uz rada, ze jsem se vdala a je to trosku lepsi kombinace 😄 i kdyz jsem si nechala koncovku ová 🙂 jennifer jirásková je teda ale fakt hrozný 🙂

kuliseks
28. zář 2019

Mne se taky libila nejaka jmena, manzelovi ne a obracene. Nakonec jsme proste nasli jmena, ktera mu nevadila nebo mne a vybrali jsme spolecne

ninive211
28. zář 2019

@lennus Mně se taky klasická stará jména nelíbí, prijde mi to jak pro babku/dědka - Františka/František, Antonín, Josefína, Anežka, Ludmila (tak se jmenuje moje mamka i moje babička) +veškerá jména končící na -mír(a) a -slav(a). Jo, Lenka se teď vůbec nedává, přitom za nâs jsme byly vždy 2-3 ve třídě.

codal
28. zář 2019

Jájsem chtěla Marianu ( Márinka),ale manžel říkal, že Marijanka je jak Marihuana a ze to teda ne.. tak jsem navrhla Miriam (Mirinka) a na tom jsme se okamžitě shodli a i když sem tam padlo ještě jiné (Beáta, Jasmína, Lída, Anastázie), tak jsme se vždycky zase vrátili k Miriam a jsem za to ráda. Říkáme ji Miri, Mirinko, Miris, ale jateda hrozně ráda používám i původní tvar Miriam, hrozně se mi líbí🙂.. první dceru máme Amálii a tam jsme se shodli okamžitě a o ničem jiném uz neuvažovali🙂..

laka_lacenda
28. zář 2019

Já jsem se toho strašně bála. 😀 Odjakživa jsem chtěla obyčejné české příjmení: ne vylozne staroceske, ale obyčejné české. 🙂 Nemám ráda cizí. Už několik let byli moji favorité na kluka Marek, Ondřej, David a Martin. 🙂 Jenže osud me zavál do zahraničí a když jsme zjistili, že je to kluk, tak se začlo vybírat. Přítel si vzal ceskej kalendář a vypsal jména, co se mu líbí. NAŠTĚSTÍ jedno z nich bylo Martin, takže to bylo vyřešeno až neskutečně rychle.😀😀😀 Já teda trochu víc chtěla Davida: ten se tu stejně píše i čte, ale ten neprošel. 🙂 Takže to bude Martin, zde [Martaaaan] a je to tu taky používány jméno, tudíž se mu nikdo nebude smát, že je exot. 🙂
Jsem ráda, že pritel netrval na nějakým typickým místnim jmene: frčí tu dost Enzo, Hugo, Matthieu....A to bych fakt dost bojovala.😀😀😀

astyna88
28. zář 2019

Rozhodne lepsi Marie Jiraskova,nez Jennifer, Sofie a podobne. Drzim pesti.

mahafi
28. zář 2019

@lenkaluk :D, to je dobry 🙂. Nam se barborka taky moc libila, ale s nasim prijmenim by to nyl,velky jazykolam, ze jsme od ni ustoupili :(, mame pak alzbetku a justynku 🙂.

sebestka
28. zář 2019

U první dcerky jsme se také nemohli dohodnout. Jak já jsem záviděla ženám, jenž jejich chlap nechal jméno na nich. Už od nějakých mých deseti let, jsem chtěla Karolínu. Tehdy to jméno skoro nikdo neměl, ale mu se nelíbilo. Dopadlo to tak, že vypsal v kalendáři jména, která se mu líbí a já z těch jmen vybrala to nejlepší...Kristýnku. Když jsme čekali druhou, začal na Karolínkou odpovídat, že mu je to jedno.Já jsem ale byla opatrná, protože jsem věděla, že to jméno nechce. Když jsem mu říkala, ať zase vypíše jména, tak odpověděl, ať si dám jaké chci.Ale neřekl jasně, dej si tu Karolínku. A najednou jsem byla po porodu na sále a sestřička se ptala, jak se bude malá jmenovat. Já jsem řekla, že bych chtěla Karolínu, ale ať to rozhodně manžel. Ona se zeptala manžela, jak se bude malá jmenovat a on odpověděl, že mu je to jedno. A sestřička říká...tak píšu Karolínka. A doteď mně to ani náznakem nevyčetl. Já ustoupila jemu, on mně.

blueyonder
28. zář 2019

My jsme se spíš neshodli na klučičím jméně, ale má to být asi holčička, tak je to jedno. Aspoň se shodneme, že oba tihneme k jménům českým. Jinak u nás to bylo jak u prvního, tady druhého miminka tak, že holčičí jsem vybírala já a klučičí zase manžel a nakonec to budou dvě holky 😉

ivuska1986
28. zář 2019

@miky124 to vám nezávidím. Co na to jít tak trošku po zensku, prostě každá žena víme, jak na svého muže 🤣😎 u nás platí orální sex, po něm by mi můj muž snesl modré z nebe, ne že jindy ne, ale to mám pak fakt pocit, že můžu chtít vše a nic mi nebude odepřeno. Na mého tátu zase platilo jídlo, když se dobře najedl, nechal se udolat ve všem 🤣 takže když bych si chtěla prosadit svou šla bych na to po svém 👍😜 jinak jména našich dětí byla jasná ještě než vznikly. Máme Aničku a teď čekáme druhatko Amalku/Lukyho. Muž by chtěl Tomáška, ale já bych chtěla aby se chlapeček jmenoval stejně jako můj muž, takže to prostě upracuju 🤣😎 ale Anička dnes říkala, že je v bříšku ségra, tak to budu mít asi bez práce 🤣

ingridalexia
1. říj 2019

Dali sme meno dcerke az na treti den od narozeni. Muj partner nechcel dat jmeno ktere se libilo mme a moji rodine - protoze se libilo moji rodine a prej jaem to vymyslela bez neho 🙄 magor. A pak to dopadlo tak ze ja rozcitlivena z hormonov som mu podlahla, ale to moje meno som dala alo druhe. Takze ma dve mena a uz dva roky jej moja rodina hovori Isabelka a jeho rodina Olivinka. Jmenuje se Olivie Isabel. Ale ja vsade rikam ze je to Isabelka. A on ze Olivie. A takto jej hovorime aj na verejnosti a ludia su z toho mimo. Nevedia ako jej hovorit. Ale mala by si to zena vybrat - ona si prejde porodom a je s tym dietatom najcastejsie. Uz v zivote nikdy by som toto nedopustila.

chlebika
15. říj 2019

Kamarádka chtěla Danielku a její manžel ne. Tak nakonec měli Janičku:D🙂

jane_1
15. říj 2019

A jaké jméno se mu líbí?
Magdalénka není tak zvyklé a je krásné. Ale pokud se to protějšku nelíbí, tak to nepůjde🙂 Mě se líbí také Danielka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru