Kdy v těhu k praktickému a k zubnímu?

hasara33
2. dub 2019

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat kdy jste v těhotenství šly ke svému praktickému a zubnímu lékaři na kontrolu? A šly jste sami od sebe nebo až vás tam poslal gynekolog? Jinak četla jsem, že v průkazce je kolonka na praktického a zubního, praktického tam samozřejmě mám, ale třeba kolonka na zubního tam vůbec není, nebo alespoň jsem jí nenašla a to jsem koukala několikrát ....všude se dočítám něco jiného, jak jste to měly vy?

ocetnicek
2. dub 2019

Do 20tt, byla jsem asi v 14tt.

myspulinek35
2. dub 2019

Já to měla za úkol obíhat po 16 tt prukazku dostala 12tt...

martinau5
2. dub 2019

Jsem nebyla ani u jednoho. Na předporodním kurzu nám říkala zdravotní sestra, že už se toto neřeší...

j.a.n.i
2. dub 2019

@hasara33 K doktorum chodim jak potrebuji a ne proto, abych mela nekde vyplnenou kolonku.

jaja01k
2. dub 2019

Šla jsem jen na EKG, myslím nějak kolem 20tt. K zubaři jsem šla normálně, jak mi vycházela prevence po půl roce.
Žádné razítko jsem v průkazce neměla a nikdo to neřešil. Porodnici opravdu nezajímá, jestli chodíš k zubaři.

klea81
2. dub 2019

U prvního jsem šla a u druhého ne, zbytečná buzerace

annynka94
2. dub 2019

Je tam kolonka praktika a potom kolonka jiné - tu sem měla zatrženou a napsané u toho zubní 🙂 vše jsem oběhala na konci I.trimestru a mám klid 🙂
Nedivím se, že to tak je.. Je potřeba vědět, že je vše v pořádku.. Zubní je z toho důvodu, že v těhotenství je prokázána vyšší kazivost zubů a případné komplikace či záněty můžou mimčo ohrozit.. Ne nadarmo pojišťovna proplácí tuhle prevenci navíc 🙂

hasara33
autor
2. dub 2019

@annynka94 ok díky za odpověď a čekala jsi až tě tam pošle gynekolog nebo jsi šla sama? ☺️

eldrag
2. dub 2019

těhotným se mohou víc kazit zuby, pripadne jsou starosti s dasnemi, doporučujese jit behem těhotenství na 2 kontroly, to si musis hlidat sama. Kolonky v prukazce taky nikdo nekontroluje neni to zakovska :D , prakticky by mel jen zjistit tvuj celkovy stav pripadne udelat komplet testy z krve a moci. Vetsina gynekologu to zenam nerika je to na tobe si to ohlidat a jit tam 🙂

marketa1218
2. dub 2019

Já jdu k zubaři asi za tři týdny, to budu kolem 20tt, ale vyšlo mi to tak, že mám jít na kontrolu 🙂 za obvodní se asi taky stavím, aby hlavně věděla, že jsem těhotná podle mě jinak o nic nejde. Moč se kontroluje v poradě, stejně tak i tlak a krev mi zase hlídají na hematologii. Jsem proklepaná až až...

eldrag
2. dub 2019

@marketa1218 jenze moc v poradne kontroluji pouze na pritomnost bilkoviny... :( nekdy se z celkoveho rozboru dozvis o zanetu pripadne o dalsich

j.a.n.i
2. dub 2019

@annynka94 Ale ja jsem svepravna a nepotrebuju, aby me nekdo narizoval kam mam dojit...

merope
2. dub 2019

Kolem 20tt chtějí EKG, u mě se při té příležitosti zjistilo, že mnoho let nemám odškrtnutou kolonku "prevence", ač jsem tam byla mnohokrát kvůli papírům na IVF a zkoumali ledacos (no, jediné, čím se to lišilo, bylo že zkusili zda vidím a slyším 🙂 ). Zubařka mi tak akorát vycházela a pak si mě pozvala ještě jednou měsíc před plánovaným porodem, že pak na to nebývá čas. To už jsem nestihla, takže to budu řešit s mrnětem (prý kojící matky mají bílé plomby zdarma, tak to se hodí případně využít, kdyby něco 🙂 ).

hasara33
autor
2. dub 2019

@j.a.n.i hmmm rebelka 😁😁😀😀.....nic ve zlém 😀🙋🙋🙋

codal
2. dub 2019

Nebyla jsem, při prvním těhotenství mi tam sestra frkla jen razítko, nikdo neměl snahu mě zkontrolovat ( můj obvodak je na prd, nechodím tam), u druhého jsem tam tím pádem ani nešla, k zubaři chodím pravidelně, takže tam jsem musela tak jako tak..

v_erunka
2. dub 2019

U zubare v ramci prevence asi v 16tt. A sestra u obvodni byla celkem husta s tim, ze me objednaji az ve 30tt. Zvlastni, ze s prvni pred dvema lety jsem byla nekdy kolem 20tt a v pohode.

anita003
2. dub 2019

U zubaře jsem byla, neb jsem byla už dlouho objednaná... K praktikovi nejdu, stejně by udělala jen to, co na preventivce, takže to nemá cenu...

bonavoxa
2. dub 2019

Šla bych určitě k nějakému lékaři, ktarý mi udělá v prvním trimestru odběr na štítnou žlázu. Měla jsem v druhém těhotenství na konci druhého trimestru virózu a zjistili mi hypotyreózu. Gynekoložka mi tvrdila, že se to automaticky nedělá, protože většina žen, které tím trpí ani neotěhotní nebo potratí. Takže jsem pak trnula, co bude, má to následky na plod, ale v pohodě, malý je zdravý. Zubaře jsem ani jednou nestihla, protože jsem musela brzy kvůli čípku ležet.

lllucielll
2. dub 2019

@hasara33 U zubaře jsem byla v 18. týdnu a u praktické taky - ta mi vzala krev na štítnou žlázu a dala zadanku na EKG. Teď ve 20. týdnu jsem tam jela, aby mi výsledky zapsala do průkazky.

bonavoxa
2. dub 2019

Ta štítka je důležitá hlavně v 1. trimestru! Nikdo mě na to nikdy neupozornil, takže jsem pak byla fakt dost vystresovaná, protože mi vyšlo celkem vysoké TSH. U gynekologa se ze začátku dělají odběry, ale k mému překvapení se zrovna tohle nedělá automaticky, protože pojišťovny hlídají každé ,,zbytečné" vyšetření. Mít ty vědomosti, jako mám teď po téhle zkušenosti, šla bych se nechat překontrolovat co nejdřív.

makronka222
2. dub 2019

U prvni jsem obvodaka nestihla, gyndar stejne rikal, ze jit na Ekg tak dlouho pred porodem, je k nicemu. Jak kdyby jste predoperacni vysetreni obihali rok pred planovanou operaci - taky blbost. Ted k obvodakovi taky nejdu. Nikdo se neptal, neresil a to uz chodim do poradny.

zrzeckas
2. dub 2019

Rika se, ze behem druheho trimestru, to by melo byt tehotne nejlepe

annynka94
2. dub 2019

@hasara33 vzhledem k tomu, že jsem zdravotní sestra, tak jsem o tom věděla, že to budu muset absolvovat 🙂 počkala jsem, až dostanu průkazku, a s tou pak šla za obvoďákem.. K zubaři jsem tak jako tak byla objednaná na prevenci, tak jsem jen podotkla, že jsem těhotná, aby mi nedělali rentgen a dali razítko 🙂 a světě div se, přežila jsem to, i když jsem svéprávná 😂😂😂😂😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru