Na UTZ řekli kluka, ale vy vnitřně cítíte, že je to holka

disa
4. dub 2017

Ahoj,když jsem byla poprvé těhotná,tak jsem věděla že to bude kluk,cítila jsem to a holku jsem si ani nepřipouštěla a taky to tak bylo. Ale teď na screeningu mi řekli že na 70% čekáme zase kluka,ale já pořád vnitřně cítím že to tak není,že je tam ta holčička. Ale možná je to jen můj pocit,protože holčičku jsem si moc přála a nějak se s tím nemůžu smířit. Vím,měla bych být ráda že je mimčo v pořádku(a to opravdu jsem) a neřešit takový věci,ale nejde to. Zase si říkám že 70% je už hodně,aby se to ještě změnilo.Nějak si neumím představit že mám dva kluky,už tenhle náš raubíř vydá za dva 🙂. Stalo se to některé z vás? Změnili někomu pohlaví miminka i když to bylo na tolik procent? Díky

kajda3
20. dub 2017

Chápu, jak se cítíš. Máme prvního kluka a teď čekáme mimi, ale rozhodli jsme se, že si to nedáme říct. Na screeningu ve 12tt mi dr. řekla, že jestli to chceme vědět, že to ví tak na 60%, u prvního se mě ta samá nezeptala, nedali jsme si říct. U prvního jsem měla ten pocit, že to bude kluk, kterého jsme si moc přáli a vyšlo to, u druhého chceme holčičku a žádný pocit nemám 😀 jenže z fotky z 12tt mi na jedněch stránkách, kde se tím ženský dost zabývají, řekly, že vidí kluka. Hned na to jsme šli na další screening ve 20tt s tím, že si to tedy nedáme stejně říct, ale červíček hlodá 😀, byly tam dva záběry na ten spodek a já měla pocit, že vidím pindíka, jenže pak dr. řekla, že je tam vidět zrovna pupeční šňůra, je fakt že v porovnání s různými fotkami na netu jsem takového toho klasického pindíka neviděla, ale byl to mžik, když tam dr. zabrousila. Sice to nevíme, ale já si spíš myslím, že tam je kluk a začala jsem se s tím smiřovat. Nechápu to, že by mě to mohlo tak mrzet, hlavně že je mimi zdravé, že?

vanea
20. dub 2017

@disa já už od začátku naprosto jasně počítala s holčičkou, bylo mi zle, celá olezlá, vnitřně jsem to tak nějak "cítila"...a taky jsme si ji tak nějak přáli - resp říkali si, že by to bylo fajn=)) no a ono co? ono je to s největší pravděpodobností klučina, měl tam pinďu :D příště to ještě gynekolog prověří, ale jeho názor je, že to vypadá spíš na pindíka, než na pupečník...takže asi tak:D ale na prcka se moc těšíme, hlavně aby bylo všechno v pořádku=))

disa
autor
25. dub 2017

@vanea tak u toho prvního těhu by mě to tak nemrzelo,protože si můžu říct ,tak na podruhé se to povede. Ale u toho druhého víš,že už se Ti to nesplní. Přeji ať je vše v pořádku 🙂

disa
autor
25. dub 2017

@kajda3 jsem ráda,že to má někdo stejně 🙂. A obdivuji že si to nenecháte říct.Nám i toho pindíka vyfotila,tak bohužel už doufat nemůžu ☹. Já bych se tak ráda chtěla radovat,ale nejde to,když vidím okolo sebe jak všem to vyšlo a tak je mi smutno. Vím že ten malej v bříšku za to nemůže,snad už se s tím vyrovnám.

kajda3
25. dub 2017

@disa Přemýšlíme, že si to nakonec necháme říct, právě protože teď nedělám nic jiného, než že na to myslím a smiřuji se s druhým chlapečkem.. přitom to není potvrzené, ale já tak nějak vím, co jsem tam viděla. Snažím se hledat klady v tom mít dva chlapečky a docela to pomáhá. My právě kolem sebe máme samé páry, co mají jen chlapečky (když mají dvě děti), tak jsem doufala, že nám to třeba vyjde. Držím palce, ať se s tím co nejdříve vyrovnáš.

absintka19
25. dub 2017

@disa cekas zdrave miminko, co by jine za to daly....raduj se z toho.

disa
autor
25. dub 2017

@kajda3 ale pořád máš naději. A budu držet palce ať je tam ta holčička. Kdyžtak pak napiš. U nás je to právě naopak a všichni mají kluka a holku,tak já taky doufala. Děkuji,snad už to bude lepší.

disa
autor
25. dub 2017

@absintka19 věř,že si neříkám nic jiného.Ale prostě to zklamání ve mě je a nějak to nejde.

absintka19
25. dub 2017

@disa ver, ze kdyby si nekolikrat potratila nebo ti detatko umrelo mluvila by jsi jinak. Tohle nechapu....

disa
autor
25. dub 2017

@absintka19 ano vím,taky jsem na sebe kvůli tomu naštvaná,ale věř že se snažím.

vanea
25. dub 2017

@disa dva bráchové jsou taky fajn=) kolegyňka z práce už má jednoho a teď bude rodit druhého, taky si hrozně přála holčičku...ale tak bude mít dva raubíře no, to se nedá nic dělat, hlavně že jsou prckové zdraví =) já už jsem se s tím nějak sžila a těším se, sice si nedovedu moc představit, jak se kluci vychovávají a bude pro mně těžší dostat se jim do hlavy...ale to se nějak poddá=) moje prababička měla 7 synů, taky se pokoušeli o holčičku:D třetí už zkoušet nechcete?🙂

kajda3
25. dub 2017

také mě napadlo co zkusit třetí? Nějaká šance tam je, a když se nepovede, tak budeš mít aspoň plný dům dětí a jednou třeba i vnuček 😉

normalnimatka
25. dub 2017

naopak bych se snažila odpustit si, že jsem na sebe za to naštvaná...
já to plně chápu, uvažuju hlavně v dlouhodobým horizontu, a u malejch dětí je celkem jedno, co doma máte (i když jsem přesvědčená, že holčičky jsou procentuálně častějc klidnější a hodnější, než kluci), ale hlavně co bude pak, až vyrostou, puberta a hlavně dospělost žejo...
prostě v týhle společnosti se lne k rodině ženy. jasně, že jsem si nepořídila dítě/děti proto, abych měla co dělat, a abych nebyla sama, nicméně.... prostě je to tak, no... kolem sebe totiž znám fakt jen hrstičku chlapů, který maj nějak normální vztah se svou mámou. drtivá většina je buď mamánek, nebo častějc na matku serou🙂)) od toho se odvíjí i problematičtější vztahy se snachama, a s vnoučatama jste vždycky na druhý koleji. pokud nemáte to štěstí a váš syn si nenajde dobrou parnerku, která ho nezmění a nepohne o 180° jinam, než jste ho vychovali..... :D to je totiž taky specialita chlapů.

disa
autor
25. dub 2017

@vanea já právě mám jednu známou a ta taky má dva kluky a říkala že je to záhul. A náš malej je hroznej raubíř sám o sobě a ještě druhýho 🙂. Ježíši 7 synů 😀. Tak na třetí už si myslím věk mít nebudu a při mé smůle by to byly dvojčata a kluci 😀

disa
autor
25. dub 2017

@kajda3 někdy tím manžela popichuji že zkusíme třetí,ale už si myslím že už na tři děti nabudu mít věk a při mé smůle by to byly dvojčata a kluci 😀

normalnimatka
25. dub 2017

o navazování kamarádskejch vztahů mezi matkou-dcerou nemluvě🙂 ještě jsem nepotkala kluka/muže, kterej by měl kamarádskej vztah se svou mámou:D

izz76
25. dub 2017

Stejně je to zajímavé jak se doba mění,po staletí,všichni chtěli především syny a teď i spousta chlapů si přeje mít dceru. Prostě holčička v růžovém je top 😀 Aspoň tak to vnímám ve svém okolí...

tesarovani
25. dub 2017

U prvního těhotenství jsem byla 100% přesvědčená, že čekám kluka-narodila se Verunka. Teď jsem byla 100% přesvědčená, že čekám holku-narodil se Ondrášek, tolik o mé intuici 🙂.

disa
autor
25. dub 2017

@normalnimatka toho se právě bojím taky,že na mě oba budou kašlat.Holka si dovede s mámou pokecat a řešit třeba vztahy a nebo problémy,ale kluk moc ne. Ale zase mamánka z něho fakt mít nechci. Moc těch výhod proč mít kluky neni

disa
autor
25. dub 2017

@izz76 manžel si přál kluka a to se mu splnilo,ale chtěl pak i holčičku,která by si ho omotala okolo prstu 🙂

vanea
25. dub 2017

@disa tak ono kluci se občas perou, víc dovádí...ale to je potom o maminkách i tatíncích, je musí prostě přísně srovnat no :D a jasně že jsou výhody :D naučí tě něco o věcech, o které by ses jinak nezajímala, trochu jim nahlédneš do hlavy a třeba víc věcí o chlapech pochopíš, když jsou malí, tak jsou větší tulítka co na maminku nedají dopustit...pak následuje trošku krušnější období puberty, první lásky :D tam už je to jiné než s holčičkou, kluci si nepopovídají o bolístkách..ale to záleží i na vztahu, jaký budete v rodině mít=) je to jak kde...strejda jezdí za babičkou s dědou každý víkend, aby je viděl a strávil s něma čas...můj manžel taky dost často jezdí domů (i se mnou teda:D), takže tam je to spíš tak, že trávím víc času s jeho rodinou..a jako nejsou to žádní šílenci, tchýně je v pohodě, takže mi to zas tak nevadí =) nemusí to být nutně hrůza, je to o lidech =) tak uvidíš, třeba si budete rozumět mlčky, a bude to taky moc fajn, třeba si budete povídat ... to takto neodhadneš dopředu=) holky jsou zas hysteričtější a s maminkama se kolikrát hádají opravdu hrozně moc...a ten vysněný vztah matka-dcera z toho stejně není..tak se tím už netrap a těš se=) malý bude zase jiný, než byl ten první ;) tak se zase něco nového o těch chlapech dozvíš :D

dora13
25. dub 2017

@disa
@normalnimatka
Hele, ja mam treba zas kolem sebe tolik ukazek dysfunkcnich vztahu mezi matkou a dcerou, ze si rikam, ze je mozna dobre, ze holku nemam😃 Popravde receno nikdo v mem okoli nema s matkou kamaradsky vztah, spis permanentni bitvu o pozice... Taky se dcera muze odstehovat na druhy konec sveta treba, ze jo. Nebo, nebo, tech moznosti je tolik. To si clovek proste nenaplanuje, resit co bude za dvacet let je tak hypoteticka vec, ze to vubec nema cenu... Ja to beru tak, ze vsechno se deje z nejakeho duvodu a ma to svuj smysl. A navic to clovek proste neovlivni, tak proste nema cenu nad tim spekulovat...

zerog
25. dub 2017

@dora13 presne taky mam v okoli plno dysfunkcnich vztahu matka dcera.vic nez matka syn.boj o pozice,poucovani,neporozumeni,zarlivost.i u nas,i u mych kamaradek.a i to,ze se muze se odstehovat daleko.hodne jsem stala o dceru,mam syny,ale je fakt,ze clovek nevi jake to bude jednou.ted doufam v rozumne snachy 🙂

normalnimatka
25. dub 2017

@dora13 tímhle se budu konejšit, pokud budu mít samý kluky:D máš samozřejmě pravdu...ale je těžký bejt optimista, že zrovna já to se svým synem budu mít jinak, když všude v rodině mý , partnerově, v rodinách kamarádek vidim ten model vztahů tak, jak jsem ho popsala...:D
a i když by tam byla často ta rivalitní pozice mezi mámou a dcerou, pořád si stojim za tím, že se prostě víc tíhne k rodině matky, než k rodině otce...🙂

disa
autor
25. dub 2017

@vanea máš pravdu,jde o to jak si je rodiče vychovají a jak se k nim bude přistupovat. Tak manžel taky nemá špatný vztah s rodiči. No stejnak už s tím nic neudělám,snažím se si to představit jak to asi bude a i se těšit. Třeba nám to vynahradí s vnučkami 🙂

dora13
25. dub 2017

@zerog presne, doufam v rozumne snachy😅😃

@normalnimatka procentualne asi ano... Ale je to o lidech, vzdycky, takze proste budu makat na tom, aby k nam moje deti jezdily rady🙂 Jinak treba muj muz ma se svou matkou vztah uplne tuzexovy, nekasle na ni a mamanek taky neni -- a ji mam rada taky, je to proste fajn zenska...

zerog
25. dub 2017

Jinak musim rict,ze napoprve jsem byla presvedcena,ze holka a byl to kluk,jsem byla v soku,dozvedela jsem se pohlavi az dva mesice pred porodem,pac jsem vedet nechtela,ale prorekla se.ja to rychle prijala.a napodruhe jsem nejak pocitala spis s klukem,i kdyz si prala holku.zdal se mi sen o klukovi,padlo tam i jmeno ve snu,ktere bylo v predvyberu uz poprve a tak jsme mu ho dali a na utz me pak vubec neprekvapilo,ze kluk.to uz jsem si chtela nechat rict.kamoska si ani jednou nenechala rict pohlavi a pokazde se ji zdal sen poprve ze to bude holka a pak ze kluk a trefa 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru