Nechutenství a nevolnosti v těhu. Máte stejnou zkušenost?

sellynka2
2. srp 2022

Zdravím ma někdo podobnou zkušenost jako ja dneska jsem 13+2tt a od 6tt mě trápí silna nevolnost neudržela sem ani vodu a tak sem v 11tt skončila na kapačkach teď sice vodu udržím ale od toho 6tt vůbec nejim cokoliv sním vyzvracim degan mi vubec nepomáhá ani torecan ztratila jsem úplně chuť k jidlu je to normální? Spraví se to nebo to mam řešit s dr. Vubec necítím hlad děkuji za případné odpovědi

susmevem
2. srp 2022

@sellynka2 ... tohle už bych řešila s doktorem. Je potřeba, aby si měla dost živin miminko vyživit. A jestli jen piješ a vůbec nejíš, tak je to špatně...

andulka007
2. srp 2022

Ahoj, já zvracela celé těhotenství . Zle mi bylo pořád, první 3 měsíce jsem jen zvracela a dá se říct že nic nejedla.. nebyl hlad.. Ani žízeň ...skončila jsem na kapackach ... Doktorka to ale začala řešit až když jsem Hubla ... Do 5 kil je to prý v pohodě .. pak už je to špatný ... Hlavně jsem tím pádem měla i špatně hodnoty železa , bílkoviny a následně se spustila i těhotenská cukrovka... Určitě řešit ... Neděláš to jen kvůli sobě ale hlavně kvůli miminku..

sellynka2
autor
2. srp 2022

@andulka007 nemam žádnou chuť a když se donutim sníst aspoň suchý rohlik tak do 5 minut to jde ven a vařené jídlo do sebe vubec nedostanu zvracim při pohledu na něj už nevím co mam dělat doktor říkal pokud bude nejhůř tak na kapačky ale vodu udržím jen to jídlo mi dělá velký problém a jak jsi to pak řešila ty co ty pomohlo? 5kg mam už dolu

zmrzlinka
2. srp 2022

@sellynka2 u prvního jsem vyzvracela 10 kg.Dvakrat jsem byla na kapačkach.Jist jsem začala až kolem konce 5 měsíce.Bylo to šílené.Drz se.

andulka007
2. srp 2022

@sellynka2 to znám .. už když si chlap sám vařil ... ( Musel já nebyla schopna..) mi bylo zlé.. z těch pachů ... Za celý den jsem chroupala jeden rohlík .. stylem kousnout a nejlépe usnout aby se udržel .. dělala jsem co jsem mohla abych neskončila v nemocnici .. byla jsem v nemocnici celkem asi 6 krát .. jíst jsem začinala někdy kolem ..6 měsíce .. a celkově za těhotenství plus po porodu skoro 20 kg dole ..🤣

A to plánujeme druhé ..🤣🤣

sellynka2
autor
2. srp 2022

@zmrzlinka nejvíc se bojím o prcka ať mu nic nechybí beru femibion ale to pestrou stravu nenahradí že.....každý den se modlím at to už skončí někdy nemohu vylézt ani z postele je to teda hrozný kdo nezažil nepochopí

sellynka2
autor
2. srp 2022

@andulka007 tak to tě teda obdivuji ja každý den říkám že do druhého už tak lehce nejdu a když jo tak až po hodně dlouhý době

begood
2. srp 2022

@sellynka2 chci ti vyjadrit podporu! Ja jsem ted 13 tt a od 5 tt nastoupilo zvraceni, celodenni nevolnosti a jako bonus slintani... vyslintam litr slin za den a vypiju maximalne litr vody... neco malo z jidla udrzim, ale opravdu jen miniporce... zvraceni mam tak urputne, ze mam pocit, ze vyzvracim i dusi... a bohuzel, necitim zadnou zmenu a naopak mi prijde, ze se to zhorsuje...
Doma uz mam 1,5 rocni holcicku a je to naproste peklo... kazdy den doslova jen prezivam a modlim se at uz to skonci... kdo nezazije, nikdy nepochopi, jak je to narocne... clovek si sahne na dno...
Muj doktor nic moc neresi... proste vydrzet... dostala jsem omeprazol, ale podle me to je hloupost, tak to neberu... ale pokud mas doktora, co se ti snazi pomoct, tak super! ...o miminko se neboj... s dcerkou jsem mela to same... zhubla jsem 8kg a narodila se naprosto zdrava... jsou jako paraziti, vytahnou si s tebe vse potrebne ;) ...naopak nevolnosti jsou vetsinou znamkou prosperujiciho tehotenstvi....
Drzim ti palce! Nejsi v tom sama 🙂

lilian2111
2. srp 2022

@begood bohužel si dovolím oponovat. Nevolnosti určitě neznamenají prosperující těhotenství, nevolnosti jsou z vysokého hcg, které třeba v případně ZT neklesá…. Takže tohle do toho moc neplést. 🙂👍🏻

sylvusska
2. srp 2022

Me teda bylo u vsech 3 tehu hrozne zle. Ale zvladala jsem doma s torecanem prezit od 6.tt do 14.tt. pak bylo zcistajasna zlomove lip/dobre. Ale posledni/3.tehu - hrozny teda. Ja prakticky uz od 6.tt nevedela, zda je lepsi/jist a pit a zvracet a nebo nedelat nic a aspon lezet bez zachoda. Takze po 4.dennim spanku uz mi bylo vzdy blbe jen pri predstave vstat, tak kapacky. Takze 3x na kapackach vzdy na 3 dny. To bylo uplne pro telo blaho. Ja se pak uz tesila na to. Ze mi bude 4dny dobre, 4dny preziju nejak a znova. Od 9.tt mi zabral Degan prasky - uzivala jsem 3x denne az do 15.tt. to jsem vysledovala, co mi dela dobre a muzu snist. Zasadne teda jen to, na co jsem mela momentalne chut. Tak ihned jist. Neodkladat to. Jinak mi to hlava pak nevzala a bylo mi opet blbe. A hlavne mi rikali - prinutit se jist. Aspon kousnout jednou, zvykat 2 minuty. Idealne cukry. Lio mi bylo vzdy zlomove ze dne na den. Kdyz by toto tehu bylo 1., ja uz bych snad nemela dalsi deti. Bylo to hrozny. Uplne te chapu :(

sylvusska
2. srp 2022

@begood nech si predepsat Degan! Me ho dali hned v nemocnici - primar. Ale teda zpocatku mi nezabiral, ale od 9.tydne uz vcelku jo. Predepsala mi ho pak obvodni moje, kdyz jsem ji ukazala zpravu z nemocnice. Bez jedineho slova mi rekla, at pak dam vedet a posle mi recept. Brala jsem ho do 17.tt. nez se takto trapit. Bez nej bych mela 2,5mesice peklo. Ja doted rikam, ze zazit ,,3.tydenni strevni chripku,, byl masakr. Ten Degan byl vysvobozeni pak. Poptej se na to. Na pohotovosti ti ho daji myslim automaticky domu.

sylvusska
2. srp 2022

@sellynka2 jinak teda bych vysadila ten Femibion. Kord kdyz ti je zle. To mi rekli v nemocnici, at to vubec neberu, ze to podporuje nevolnost. Predepsali mi vitamin B. Ze podporuje chut k jidlu

begood
3. srp 2022

@lilian2111 proto jsem napsala většinou

lilian2111
3. srp 2022

@begood Tak to ale není. Ani většinou. Nevolnosti nejsou známka ničeho, jen rostoucího hcg 🤷🏻‍♀️😊

begood
3. srp 2022

@lilian2111 hadat se nebudu... napsala jsem nazor, ktery mi rekl kazdy lekar, co me vysetroval... pekny den 🙂

begood
3. srp 2022

@sylvusska ja ho mela v prvnim tehotenstvi i torecan a bohuzel mi nepomohlo... me dokonce, kdyz davali torecan do zili, tak jsem se do minuty primo pred nima pozvracela...ale dekuji za radu!

9radka9
3. srp 2022

@lilian2111 samozřejmě je to blbost, je tuna těhotných jako například já, co nikdy neblila a těhotenství ukázkové...to je jen taková říčka co si těhotné říkají ať se uklidní 😊

sylvusska
3. srp 2022

@begood
Me ty kapacky taky zabraly treba az druhy den, nez se telo zmatorilo z toho dehydratovani. Prasky mi z pocatku taky nezabiraly ty 3 tydny, proto jsem opakovane byla v nemocnici . Ale od toho 9./10.tt uz ten Degan mi pokryl to, ze jsem aspon nezvracela. Kdyz jsem si ho nedala, byl to krok zpet ke zvraceni, k lezeni s nevolnosti. Pokud nezabral, i tak bych treba zkusila po nejake dobe znova.

lenulacek
5. srp 2022

@begood co to je za blbost ? 🙂 nevolnost je max známka ranneho těhotenství.

katula94
10. srp 2022

S tím vysazením těhotenských vitamínů souhlasím. Já brala gravital po jídle (když šlo se najíst) v prvním trimestru, a vždy se mi po něm přitížilo, a pak jsem si ho jednou blbec na začátku 2. trimestru vzala 3 hodiny po jídle a bylo to poprvé a naposledy co jsem v těhotenství zvracela, ale teda byl to hnus, něco tak nechutně hořkého ze mě v životě neletělo.
Sestřenice to měla to samé, taky se jí z těch vitamínů dělalo strašně zle a jak je vysadila, tak už se nevolnosti daly snést.
Třeba když je vysadíš, budeš už schopná něco jíst, a to ve 2. trimestru už vitamíny podle mě nepotřebuješ, to je pak spíš riziko, že toho už bude moc a dítě bude zbytečně velké.

katula94
10. srp 2022

@lenulacek Kéž by nevolnost byla známka ranného těhotenství :D mě bývá v 16.tt ještě furt zle

andulka007
10. srp 2022

@lenulacek proč blbost .. mě bylo blbě celé těhotenství.. do 6 měsíce jsem zvracela jen jak jsem cítila maso .. pak chvíli klid a ke konci zase .. jsem tvrdila že mě malá kope do žaludku ... Mě bylo zlé pořád...

katula94
10. srp 2022

@andulka007 nevolnost z masa je nejběžnější a dává to i logiku. https://nutritionfacts.org/video/morning-sickne...

andulka007
10. srp 2022

@katula94 zajímavé .. ale je pravda že celé těhotenství jsem maso nemohla ani cítit, chlap si musel vařit z něj sám 🤣 já měla jen zeleninu ..

katula94
10. srp 2022

@andulka007 moje mamka to se mnou měla stejně, když mě čekala. Ale to i říká ten doktor v tom videu, že maso je nejčastějším spouštěčem nevolností u těhotných a právě proto, že organismus ví, že je to potenciálně nejnebezpečnější zdroj různých patogenů, toxinů, hormonů a věcí, které by mimču mohly ublížit.

sellynka2
autor
10. srp 2022

@katula94 no nevím ale teď v sobotu jsem byla na pohotovost protože sem neudržela ani vodu a doktor tvrdil že nevolnosti jsou známkou zdravého těhotenství i když předešlé tehotenstvi jsem zvracela a nakonec to byl ZT

katula94
10. srp 2022

@sellynka2 je rozdil nevolnost, a kdyz blijes jak sakal a neudrzis v sobe zadne kalorie, vitaminy ani nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru