Odběr plodové vody Brno-Veveří

kamiiisek
17. črc 2018

Ahoj, je tu někdo kdo byl na odběru plodové vody kvůli riziku Downova syndromu? Jak vyšetření probíhá už mi dr řekla ale kdyby mi někdo napsal své pocity byla bych ráda. A ještě mám dotaz ohledně ceny, dr říkala že se připlácí pouze za urychlení výsledků,ale na netu píšou že se platí za vyšetření 1900,- nevíte jak to je?

kamiiisek
autor
31. črc 2018

@lucy1994 tak Matysek ma zatim 10kg tak to jde 🙂:D no mě se vůbec neptali..rekli mi ze az se tam prihlasim, tak tam bude napsano jen holka/kluk a vyfoceny chromozomy..a ze kdyz budou vysledky spatny tak tam nebudu mit napsanyho nic a ze mi zavolaji.. Se mnou se tam nikdo moc nebavil, ze by meli nejak snahu neco vysvetlit nebo tak..

lucy1994
31. črc 2018

@kamiiisek Cože?! U mně to teda postupovalo jinak, to je jak kdybychom byla každá někde jinde. Mně teda tak trochu všechno vysvětlila s tím, že výsledky budou do 14ti dní, napsala mi na papír i datum, kdy výsledky budou. Ptala jsem se jí, zda volají, kdyby to bylo špatné třeba dřív a ona že ne. A o žádném obrázku chromozomů a tak neříkala a na pohlaví se mě ptala, zda ho budu chtít vědět nebo ne. A možná mi o tom obrázku měla říct, protože první, co na mě vybaflo po přihlášení byl právě ten obrázek, který jsem vždy viděla hlavně u DS a tak, takže jsem prodělala prvotní šok, že je všechno v pytli, až dole bylo malým písmenem napsané "Závěr: normální ženský karyotyp bez chromosonálních chyb" nebo tak nějak. Takže na jednu stranu dobré, že ti řekli, že v případě špatných výsledků volají atd., tohle mi zase vůbec neříkala genetička. Byla si fakt v Brně na Veveří? :D Zajímavé, že každou informují jinak..

kamiiisek
autor
1. srp 2018

@lucy1994 No opravdu sem byla tam 🙂 nechapu jaky v tom maji system, ze kazdeho informuji jinak. Me hlavne strasne deptalo to cekani. Vsichni byli u geneticky pres pul hodiny a my tam byli asi deset minut. Strcili mi do ruky papir, ze na nem mam prihlasovaci udaje a stranku kde se prihlasim, ze tam budou chromozomy, pohlavi a nic jinyho ze tam nevyctu, ze to prijde postou a vic uz se nejak dr neobtezovala.. Manzel byl akorat nasranej, ze tam kvuli deseti minutam cekame tri hodiny 😉 pak mi udelali asi petiminutovej utz kde me sprdli ze dite je spatne otoceny, ze nevidi ani oblicej, srdce a pohlavi, tak me

kamiiisek
autor
1. srp 2018

Vzali rychle tu vodu, souply me do kresla, za dve minuty prisla sestra ze si mam koupit magnezko, 14 dni nic nedelat a ze uz mam jit domu.. Takzena jednu stranu bylo snad uplne zbytecny tam jezdit...

kamiiisek
autor
3. srp 2018

Tak dnes vysledky prisli a vsechno je v poradku 🙂 a budem mit druhyho kluka 🙂

lucy1994
6. srp 2018

@kamiiisek No vidíš to! Moc gratuluji! Teď už můžeš být klidná a užívat si těhotenství! 🙂 Tak moc přeji, aby sis to v pohodě užívala a nic špatného už nepřišlo! 🙂

kamiiisek
autor
6. srp 2018

@lucy1994 dekuju 🙂 tobe preju aby tehotenstvi probihalo taky uz jen v pohode 🙂 hlavne ze sou deti zdravy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru