Pohlaví. Který týden?

dashyyy
13. únor 2020

Ahoooj, řešíme s těhotnou kolegyní, v kolikátém týdnu se běžně říká pohlaví? Před pěti roky bylo běžné, že dr. říkal pohlaví až kolem 20. týdne. Kapacity jako Vlašín umí ten cca 13., 14. týden, je to teď běžná praxe? Kolegyně mi tvrdí, že už před 15lety jí to dr. řekl už někdy ve 13. týdnu, tak mě zajímá jak to je v dnešní době 🙂

verka619
13. únor 2020

@dashyyy nám to řekli už minulý týden na screeningu, byla jsem 12+5tt, bylo to krásně vidět 🙂

meronym
13. únor 2020

Pokud je dítě správně otočeno, tak na prvním screeningu (12-13tt) už zpravidla pohlaví sdělí. Moje gynekoložka mi dokonce řekla svůj tip již někdy v 11tt podle běžného ultrazvuku - a trefila se 🙂

dashyyy
autor
13. únor 2020

@verka619
@meronym děkuji za info 🙂 všechno jde dopředu, tak jsem si říkala, že dneska už se to asi ví i takhle brzy už 🙂

jjasmina
13. únor 2020

@dashyyy Pokud je miminko správně natočeno tak jak již zaznělo 12-13tt, ale paní to tu třeba řešila i v pulce druheho trimestru a nevěděli no..

emamaira
13. únor 2020

Mě to rikal gynekolog asi ve 14tt, ale kamarádka to nevěděla do porodu, protože se dítě nikdy správně nenatocilo 😀

dashyyy
autor
13. únor 2020

@emamaira já mám kamarádku, co jí dr. řekl holka, dvakrát to potvrdil a narodil se kluk 😀
@jjasmina před 5roky bylo právě běžné že se to říkalo kolem 20. týdne.. já konkrétně až 22. týden 🙂

tulikiss
13. únor 2020

@dashyyy syn ma 8 a dcera 6 a u obou mi to rekli uz na prvnim screningu ve 12tt

jjasmina
13. únor 2020

@dashyyy njn i to se stava, člověk má stejně jistotu až po porodu no 😀

lachtanice86
13. únor 2020

Na 1.screeningu ve 13tt. Říkal holka, narodila se holka

pipi_puncocha
13. únor 2020

Na prvním screeningu řekl doktor "kluk, ale bez záruky" od té doby stále potvrzováno a taky se nám kluk narodil. 😊

dashyyy
autor
13. únor 2020

@tulikiss určitě věřím, že i tehdy byly utz, které to zjistily.. já v mém okolí nikoho takového nemám (děti 7 a 4) 🙂

lenka_tom
13. únor 2020

@dashyyy Naše malá nespolupracovala, takže nám to řekl doktor až na genetické konzultaci v 18. týdnu. Pak to ještě několikrát potvrdili. Nicméně můj gynekolog říkal, že 100% jistotu bude mít až po 30tt, kdy bude vidět kávové zrno.

katkatimkova
13. únor 2020

Můj doktor to říká až na třetím screeningu, takže cca 30.-31. týden. Ptala jsem se ho na druhém (21tt), s tím, že právě v okolí to všem už v té době říkali, ale ani tak neřekl, dokud prý nemá jistotu. Dva dny na to jsme byli ještě na genetice v Plzni, zkontrolovat srdíčko a tam nám doktor s naprostou jistotou řekl pohlaví. Můj doktor mi to minulý týden při tom třetím screeningu jen potvrdil (ve 30+4tt). Ale mám známé, kterým to říkali už při prvním screeningu a jen z ultrazvuku. Asi záleží i na vybavení té které ordinace a taky na natočení prcka.

dashyyy
autor
13. únor 2020

@katkatimkova mně hlavně zajímal ten posun za pět let.. ona je to celkem doba a vlastně se mi potvrdilo co jsem si myslela, ale určitě záleží na vybavení to bezesporu 🙂

barulina
13. únor 2020

Pred 8 lety jsem vedela uz v 13tt.

katkatimkova
13. únor 2020

@dashyyy jj, záleží na hodně aspektech a asi i štěstí 🙂 . Zrovna ta jedna známá má jen jinou doktorku na jiném pracovišti a asi právě s tím lepším vybavením. Ta jí jen z ultrazvuku ve 13tt řekla, že bude mít holčičku, pak už jí to jen potvrzovala při dalších kontrolách. Malá má teď 4 měsíce, takže je to relativně čerstvé. Já mám teprve 8 týdnů před porodem a vím to "až" od toho 22tt a ještě je to z toho genetického pracoviště, můj doktor ne a ne to říkat dřív 😀

aneta15
13. únor 2020

@dashyyy mě to doktorka řekla ve 12. Týdnu na 1. Screeningu v Podolí. Řekla mi, že si je na 99% jista. Od té doby mi to potvrdili 3 další doktoři. Čekáme chlapecka

nelinecka1
13. únor 2020

Me to řekli až ve 20tt, ale vím, že když je to dobré vidět, že to řeknou už na tom 1.screeningu.

95newmommy2020
13. únor 2020

Řekli nám už na prvním screeningu a správně 🙂

malytlustyhroch
13. únor 2020

Pred ctyrmi lety a loni - v obou pripadech jsme se pohlavi dozvedeli az u porodu, deti "blbe" natoceny, u obou jsme to vedet chteli, ale ne tak, abych kvuli tomu absolvala treba pul hodinu utz navic.

krupka3
13. únor 2020

Vlasin to opravdu umi od 13tt, dokonce si za to v Prenatalu muzes zaplatit samostatne myslim 1300,-, ze ti reknou jen pohlavi. Ze zkusenosti vim, ze maloktery lekar to umi tak spolehlive jako on, a vetsina ma alespon tu soudnost, ze to zenam prizna. Takze bezna praxe je v CR stale oznamovani pohlavi kolem 20tt a pozdeji, spis vyjimecne veci zeny "s jistotou" driv. U nas Vlasin 14tt a 13tt 2x nezklamal.

kaja2016
16. únor 2020

@dashyyy Tam jde o to, ze to v tom 13tt neni u kazdeho plodu jasne. Tez muze byt mimi nejak nevhodne natocene a neni to vetsinou dulezite vedet proto vylouceni vyvojovych vad, takze se to moc neresi. Ve 13 tt to pohkavi vypada uplne jinak, nez po rozeni a jsou si vice rozdilne nez podobne.

flowerkacrochet
6. bře 2020

2015 a 2017 mi to řekli až ve 20tt ale byla tam i neochota Dr..
Teď mám lepšího a říkal, že to vypadá na holčičku v tom 13tt ale že mám raději počkat na potrzení🙂

zelenoockaa
6. bře 2020

Ve 13tt je to spíše tip 🙂. U nás tipla paní doktorka dobře a ve 20tt nám to na screeningu potvrdili ale mezitím mi gynekolog řekl opak někdy v 16tt. 🙂

baraskaska
6. bře 2020

Ono se to pozna podle toho pohlavnijo hrbolku takze kdyz se mimco dobre natoci poznaji to skoro 100%.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru