Přibrala jsem v těhotenství hodně?

marva
18. kvě 2017

Ahojky tehulky, chci se zeptat, jestli je normalni, ze tak rychle pribiram v tehotenstvi? Pred otehotnenim jsem mela 54 kg, do unora jsem spadla na 51,5 kg, ale pak uz jsem zacala nabirat, brezen 53, duben 53,5 kg a ted uz mam 55,5 kg. Prijde mi, ze to rapidne narusta a bojim se, jaka bude vaha na konci tehu, kdyz jsem teprive za pulkou... pri tom ale jim prevazne jen zeleninu a kazdy den se hybu, obden mam dokonce kardio a vaha stejne takhle stoupa... prosim o nazory, zkusenosti a kdyztak i rady, jak to zastavit? Jeste mam dotaz ohledne pustu ve druhem trimestru. Ma nekdo zkusenost s tridennimy pusty jednou za ctrnact dni? Nebo s jednodennimi kazdy tyden v tehu?

marva
autor
18. kvě 2017

Ano, tak se bude jmenovat nas chlapecek.

cizinkaa
18. kvě 2017

@marva to je mi ho trochu lito 😃

marva
autor
18. kvě 2017

🙂 je to jedine jmeno, na kterem jsme byli schopni se s manzelem dohodnout, jeho prvni navrh, za ktery bojoval az do dvacateho tydne, byl SVATEK PRACE pro kluka a PAMATKA ZESNULYCH pro holku. Myslel to smrtelne vazne, takze zlatej Axel😀

cizinkaa
18. kvě 2017

@marva z tech jmen, co tu posledni dobou ctu, to jeste neni tak hrozne. Jen ja jsem zastance ceskych jmen, pokud nebude dite bilingvni nebo vychovavano mimo CR. 😊 tak snad nemate alespon typicky ceske prijmeni. 😊

marva
autor
18. kvě 2017

@cizinkaa celym jmenem bude Axel Vajda 😀 coz mi nezni vubec spatne a opravdu se mi to libi. A je tu velka pravdepodobnost, ze budeme mimo CR, o tom s manzelem mluvime a snime porad 😉

ivis_b
18. kvě 2017

Holka neblbni, já když už bych se na tvým místě nervovala, tak proto, že přibírám málo. Já byla vždycky štíhlá, na 170cm max 54kg, no do porodnice jsem jela se 72kg. Do 4 měsíců po porodu bylo všechno dole a teď mám dokonce 52kg, a to jím hodně a sladkýho po tunách. Každý se diví, jak jsem hubená. Určitě tomu pomáhá kojení a dlouhé procházky s kočárkem, takže kila šla dolů úplně sama. V těhotenství bych jakékoli diety neabsolvovala, uškodíš sobě i miminku.

marva
autor
18. kvě 2017

@ivis_b budu se snazit mylset na neco jineho nez na vahu 😉

pastikaa
18. kvě 2017

Asi tak 171cm 57kg...nejdřív šla dvě kila dolů a teď jsem 36+6tt. A mám 78,5kg...neřeším 😃

cizinkaa
18. kvě 2017

@marva Axel Vajda neni tak spatne. Horsi by byl Axel Dvoracek. 😃😃 ale kdyz uz jsme u tech pismen, stejne by mi sedelo vic treba Alex Vajda. 😊
A jinak co se te vahy tyce. Vubec ji neres. Jak pisou holky. 😊 ja v tehu pribrala 22 kg a jsem skoro 4 mesice po porodu a jsem -5 kg pod startovaci vahou na zacatku tehu. 😊
Pusty nebo dietami nebo omezovanim bys uskodila jen vam dvoum. 😊😘

cizinkaa
18. kvě 2017

@marva a teda nutno zminit, ze jsem vylecena anorekticka. Coz neni nic k chlubeni, ale myslim, ze nejlip pochopim, nutkani vahu hlidat, kontrolovat a premyslet o tom, co jis a nejis. 😊

alicie_k
18. kvě 2017

@cizinkaa To mě hned taky napadlo že Alex Vajda by bylo taky hezké 🙂

novamamina
18. kvě 2017

@marva No je to hodně zajímavý jméno, kdy měl svátek?

elveren
18. kvě 2017

@marva jo a ještě poslední měsíce to byla u mne jen voda - evátý měsíc jsem trpěla na otoky a bolesti nohou. Hned po porodu se mi nesmírně ulevilo a se splaskáváním otoků zmizelo dalších pár kil 🙂 Koukám na jméno Axel, zajímavé 🙂)

lenusaak
18. kvě 2017

@marva zapomeň na váhu a užívej si těhulkování. Navic za me 1 kg nahore v tvem tydnu mi prijde naopak málo. Já to také řešila - vždy hubenour, sportovec mohla jsem jist cokoliv a nepribrala jsem ani pul kila, co jsem otehotnela pribiram snad i polknutim vzduchu. Proste to neovlivnis, ja jsem 35tt a mam nahoře 22kg a furt to narusta. Mam otoky, prsa se mi zvetsily, mimi roste.. proste to neovlivnim a trapit se nad tim nemuzu. Jedine co si rikam porad dokola je, že po porodu to pujde dolu samo i s pomoci a v těhu se tím proste nebudu trapit. Žadne diety nic bych nedrzela, nejake pusty... musis jist zdrave a vyvažene- roste v tobe novy clovicek a kdybys drzela pusty, odepres nejenom jemu, ale hlavne sobe. Kor v III.trimestru kdy si nejvic mimi bere a tvoje tělo strádá a ty potrebujes zasoby k porodu a na spusteni laktace . By sis akorat jen ublizila. Lekaři by te zavalili lékama a nedej bože aby se nezkomplikoval prubeh těhotenstvi.
Jez rozumně uzivej si a vahu a diety řeš až potom, těhotenstvi na to neni to spravne období.

buldrik
18. kvě 2017

@marva jak jsi vysoka ? Obecne hubene tehulky pribiraji vic nez baculky. 1kg za pulku tehu je hodne malo, je to ok jestlize patris mezi stastlivce co moc nepriberou ale neni to ok jestli je to kvuli dietam apod.
Ja mam normalni vahu, prvni trimestr jsem taky shodila asi 3 kila, protoze jsem do sebe nemohla nic dostat, .. tehu nevolnosti 😀 v pulce tehu to bylo lepsi, nejvic jsem pribrala posledni dva mesice a nakonec jsem mela asi 7kg navic. Tyden po porodu jsem byla na puvodni vaze a nemusela se snazit.
Kazdopadne PA se mnou mela spis problem, ze pribiram malo.
Zadne diety, jez rozumne, zadne prejidani. Sport je fajn, jen se mozna porad s doktorkou co je ted pro tebe vhodne.

andelka
18. kvě 2017

Axel byl tuším " kamarád" Marie Antoinetty,byl to Švéd myslím.
Trochu bych se bála častých záměn za Alexe,ale jinak dobrý.
Vážení je důležité hlavně ke konci,rychlý nárůst může signalizovat sklon k eklampsii,jako i otoky,měří se kvůli tomu i tlak. I ten ale jen na kontrolách,když je vše ok,stejně jako stačí se na kontrolách vážit.

junkka
18. kvě 2017

@marva hele ja jedla uplne normálně, předtím vrcholova sportovkyne a pribrala jsem 19 kg. 10 jsem nechala v porodnici a zbylých 9 bylo dole presne 2 mesice po porodu. Proste to telo asi potrebovalo.
Ted jsem v 17 tt a mam nahore uz 4,5 kg. A zadnej stres. Vaz se jen kdyz mas jit do poradny a zbytek casu se vubec nestresuj.
A normalne uz nakupuj, aspon zabavis mozek ;) Jinak ja mela prvni v rijnu a napisu ti co z oblecku se mi nejvíc osvedcilo. Ja mela uplne nejradsi bodycka (ze zacatku zavinovaci, maji v HM) pak klasik s dlouhym rukavem, pak polodupacky (teplacky s upletem misto gumy a s ponozkama), kdyz byl chladneji tak jeste na to frote ponozky a pak nějakej kabatek, mikinku, cokoliv rozepinaciho bez kapuce. Ted na druhe asi vse vezmu v HM. Byli jsme v dome, kdy byvalo chladno. Nekdo ma rád overalky, ja na to nemela nervy a ze zacatku vubec nepouzivala, ale je dobre jich par mít. (Ted pouzivam jako pyzamo).
Jinak super byla takova kombineza co dole vypada jak pytel, do kocarku idealni a nemusi se nikam pracne strkat nohy. Nekde najdu fotku.
Pak cepicky, rukavicky a dobre jsou i navleky na nozicky, takove teple latkove boticky - treba lodger dela, nebo Littlethings , kdyz je fakt zima. Ale ja tu první zvladla jen treba s dvojema ponozkama. Pak zavinovacka do autosedacky, ja moc nepouzivala, ale vyuzila se do kocarku na jaře. Pak teply fusak (za me je fajn s ovci vlnou). Premyslim co jeste, kdyztak se ptej ;)

marva
autor
18. kvě 2017

Dokonce i Alex uz nam vrtal hlavou, ale ma draha polovicka chce jmeno zvlastni a vicemene ojedinele... takze tak...

alemari
18. kvě 2017

@andelka no, a taky ten zpěvák z růží🙂.

marva
autor
18. kvě 2017

Ovsem uvidime, az na nas ten drobecek zamrka, treba se bude jmenovat uplne jinak 😀

xjulinkax
18. kvě 2017

@marva Já bych se tím moc netrápila. Tělo si řekne samo. Já začínala na 53 kg a dnes na kontrole 70,3 kg. Nevím, jak je to možný, ale vůbec na to nevypadám, všichni mi tipujou 6 - 8 kg nahoru a když řeknu, kolik už mám, tak na mě všichni koukají 🙂. Asi mám v břiše malýho hladovce. Pokud ti to postupuje po kilu, tak je to úplně v pohodě, já jednu dobu mívala každej měsíc o 3 kg navíc.

dohnalovic
18. kvě 2017

@marva tak při přibrání bych byla v klidu. Já přibrala 26kg. Malá má 10tt a ještě mi zbývá 9kg dolu. Před otěhotněním jsem vážila 57kg. Nějak jsem to neřešila hlavně, že byla malá zdravá a bylo ji u mě dobře.🙂

marva
autor
18. kvě 2017

Tak ja jsem malinka, merim jen 156 cm, takze je na me kazdy gram hned videt. Zatim teda mi zhubly ruce, nohy i zadek, ale brisko mam, sice zadne faldiky, zkratka jedine co me desi jsou cisla na vaze, ale to bude zkratka spis psychicky dane

trilien
18. kvě 2017

Dovolím si odpovedať ako nutriční terapeut, (výživu tehotných sme brali vrámci štúdia na VŠ, v praxi som sa na výživu tehotných nešpecializovala, aj keď som mala pár tehotných klientiek), Fyziologický nárast hmotnosti podľa tabuliek v tehotenstve je 8-12kg, (samozrejme každý človek je individuálny a nemôžeme paušálne všetky ženy napchať do tabuľky, v tejto váhe je dieťa, plodové obaly a voda). Půst v tehotenstve NESMIE držať. Čo sa týka môjho osobného názoru, (nepoznám teda váš zdravotný stav) kardio obdeň je super. Zeleniny sa nemusíte báť (netreba to preháňať s mrkvou a kukuricou). Hmotnosť môžete konzultovať s lekárom, povie vám, že je to v poriadku. (resp. niektorí lekári budú tvrdiť, že je to málo) plus prikladám odkaz: http://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain...
(opať pripomínam, výpočty tieto sú orientačné, neide aplikovať paušálne)

sadamka90
18. kvě 2017

Ahojky vůbec se tím netrap, podle mě máš dokonce taky málo, ono tělo, když zhubne díky nevolnostem, tak se podle mě rychle dostane do normálu, až nevolnosti ustoupí. Já jsem 18tt a už mám nahoře skoro 5 kilo, a vím, že to bude horší a horší, mám k tomu sklony, do toho sedavá práce, navíc můj start byl stejná váha - stejná výška (jak se říká), takže už teď mám pěknou nadváhu, dle bmi 😀 😀 Trápí mě to, ale co s tím můžu asi tak dělat? Kdy jindy je přibírání naprosto v pořádku, než v těhotenství? 🙂)

agnes2ivory
18. kvě 2017

@marva jo, koukala jsem na to na netu 🙂

haaaluska
18. kvě 2017

@marva ja som 22 kg nabrala a rok po porode mam 10 stale a co narobim.no urcite to zhodit chcem ked ma mala prestane vyciciavat no zatial to nejde dole

vanea
18. kvě 2017

@marva máš přibírat aspoň půl kila týdně od konce prvního trimestru, ve třetím se to ještě zvyšuje, takže buď ráda, že hezky nabíráš ;) a i kdybys nabrala v jednu dobu víc, tak co? těhotenství není doba, kdy bys měla držet diety a blbnout s váhou, nebo nedej bože začít cvičit, pokud jsi předtím nebyla zvyklá (a na bříško stejně nemůžeš). To si nech po porodu ;) s tvojí výškou 156 a váhou před otěhu 54 bys měla přibrat celkem 12-16 kg =)
Jinak půsty v těhu teda nic moc....to je jako bys držela na půstu přímo miminko;) tak neblbni a užívej si to =)

leneee
18. kvě 2017

S prvni dcerou jsem pribrala 25kg,v porodnici zustalo cca 10,v sestinedeli padlo dalsich 5.Do roka jsem pak byla na puvodni vaze.Ale jedla jsem v tehu jidla v kantyne,hodne chute na prasarny typu cheeseburgery atd., na sladke a byl strasny hlad i v noci.A do toho jsem chodila do prace,takze sedela cely den a trocha toho stresu 🙂 Ted s druhym ditetem jim zdrave-domaci stravu,hodne zeleniny,nemam chute ani touhu jist v noci.A mam mnohem vic pohybu-a stejne mam uz skoro zas 20kg nahore.Takze podle mne se pribirani neda moc ovlivnit-brala bych to jak to je,s tim ze to zas pujde samo postupne dolu a hlavni je zdrave mimco. 🙂

marva
autor
18. kvě 2017

Ja se popravde v noci treba ve dve vzbudim a jsem strasne hladova, ale nedovolim si neco vzit, takze do rana sama se sebou bojuji, pak usinam kolem sedme zhruba na hodku ale to je vycerpanim... pres den mivam chut na zmrzlinu a je cim dal tezsi vydrzet a nedat si, vetsinou to zahanim kouskem ovoce nebo zeleninou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru