Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zácpa v těhotenství. Co pomůže?

Jsem těhotnáZácpa v těhotenství
kaja2016
14. led 2020

Zeny, co se da na to pouzit krome laktulosy a glycerionovych cipku? Laktulosa me nefunguje.

kiki1912
14. led 2020

@kaja2016 svestkovou šťávu nebo sušené švestky a nebo kompot ze švestek

kaja2016
autor
14. led 2020

@kiki1912 Denne? .-)

drep
14. led 2020

Přírodní projímadla jako ty výše zmiňované švestky, dostatek vlákniny a dostatek pohybu. Pohyb bych zdůraznila a dvakrát podtrhla.

kiki1912
14. led 2020

@kaja2016 když sem měla zácpu tak sem si dala jednou sušené švestky a prohnalo mě to tak že sem byla ráda že sem doběhla na wc. Denně nic nezkazíte ale i po prvním použití by se měl dostavit účinek

drakenn
14. led 2020

Voda ze zelí, ale opatrně 😆

aneta15
14. led 2020

@kaja2016 já zkoušela všechno, pomohl mi az magnosolv 2x denně jeden sáček, od té doby vše v pohode

mariej
14. led 2020

@kaja2016 Každé ráno bílý jogurt, do něho lněné semínko a pořádně semínko rozkousat. Popijim k tomu ovocné smotie. Taky pomáhá zobat v průběhu dne sušené švestky. Jsem v osmém měsíci a po velkých zacpách mám konečně klid.

desis
14. led 2020

@kaja2016 taky mi pomohl az ted magnosolv 2x denne rano a vecer, dostala jsem ho teda na bolesti briska, jak se roztahovalo, ale tenhle vedlejsi ucinek beru, jako ohromne plus 😂

martt
14. led 2020

Heřmánkový čaj mi pomáhal v těhotenství.

lenka_tom
14. led 2020

@kaja2016 vyzkoušela jsem krom magnosolvu vše výše uvedené - magnezium užívám v neprojímavé formě 🙂 Pomohla mi až kombinace: ráno nalačno lžička psyllia ve vodě + hodně zapít, potom během dne lněné semínko naložené pár hodin ve vodě - pořádně rozkousat a tři sušené švestky naložené ve vodě. A taky beru těhotenská probiotika, ale ty už beru od začátku.

kaja2016
autor
14. led 2020

@drep
@kiki1912
@drakenn
@aneta15
@mariej
@desis
@martt
@lenka_tom Ja jsem to spatne pojmenovala. Nemam zacpu, ale zpomalenou peristaltiku. Proto asi nepomaha lactulose. Napisu to naturalne, kdyztak to pak smaznu. Bez cipku si dojdu 1x za 3-4 dny. Pohyb mam, co aktualne zvladnu ( 2-5 hodin prochazka), jsem zvykla se hybat vic, ale mam vecer pak krece, bolesti nohou, patere, vseho. Beru i horcik, a projima me, takze projimadlo me asi nepomuze☹ Zeleninu moc nejim - jakoze urcite ne 30% stravy - spis 10%. Ale jim hodne ovoce. Jsem teprve ve 20tt a mam tyhle problemy asi od 13tt. Zacinam mit hemeroidy asi tak jako u minuleho tehu tesne pred porodem. U minuleho tehu jsem cipkovala az tak od 30tt. Poradite?

lenka_tom
14. led 2020

@kaja2016 fakt zkus to psyllium, změkčí ti stolici a trochu jí pomůže s posunem. Mně třeba zácpa nedělá vůbec problém, ale jak si nedojdu každý den, tak se pak poraním. Taky bych řekla, že je to hlavně tím, se mi nehýbou střeva. Čípky jsem přestala používat, protože mají malý dosah a lactulosa mi pomohla asi dvakrát a pak už mě jenom nadýmala.

kaja2016
autor
14. led 2020

@lenka_tom Ja jsem si to prave opsala, i zkusim kazdodenne rano jogurt a uvidime no. Ja zase nechci dlabat projimadla, protoze prujem neni reseni, to zase telo netravi vodu - to dokazu i kdyz si dam 2x denne magnosolv. To psyllium znam a vim, jaky ma efekt, to by mohlo zafungovat. Dekuju za tip!

martt
14. led 2020

@kaja2016 Traveni upravují i borůvky. A ten heřmánkový čaj by ti také mohl pomoci s pravidelností. Ja jsem ho pila vždy večer a ráno jsem sla normálně na zachod na velkou.

lenka_tom
14. led 2020

@martt jen pozor, sušené borůvky staví

drakenn
14. led 2020

Zkus každé ráno vypít sklenici vlažné vody a tenisovým míčkem vleže masírovat bříško, spíš podbřišek zleva do prava..to rozhýbe peristaltiku..

kaja2016
autor
14. led 2020

@martt Aha, boruvky uz z leta nemam, leda ty kanadske. Jake jsi myslela? Hermanek urcite zkusim.
@drakenn To zkusim, v podbrisku bydli mimino, je hodne dole, tak jdem zvedava, co na to rekne.-) Diky.-)

martt
15. led 2020

@kaja2016 Myslela jsem normální borůvky. Ja je používám jak při nevolnosti (prujem, zvracení) , tak i při tvrdší stolici nebo zacpě. Většinou si dělám zásobu buď sušených nebo do mrazaku. Ale můžou být i kompotovany. Ty by se mohli dát sehnat i normálně v obchode. S kanadskymi nemám zkušenost. Ale zkusit můžeš taky 😊

marketa255
14. únor 2020

Nealkoholické pivo mi kolikrát pomohlo. Teď jsem víc než 30ty tt tak dávám dvakrát denně lžičku lněného semínka do vody, nechám odstát. Jinak mi dlouho nepomohlo nic a lactulosa mi dělala strašně zle :(

alechandris
15. únor 2020

Me nejvic pomohlo koupit lactulosu..polozila jsem ji na policku a od te doby je po zacpe😀 😀

krtikkrtovaty
15. únor 2020

To lněné semínko se dá koupit i mleté. Cpu to do jogurtu, do kaší. Pak ty švestky ať kompoty nebo sušené. Co jsem vysadila magnosolv (i když jsem nebrala denně), tak taky trpím. 😁

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru