Říjnovky 2018

ishumisz
18. únor 2018

Ahoj, diskuze pro všechny, které očekávají přírůstek v říjnu. 🙂

niki1107
16. srp 2018

@regeditka To vubec ☺. Jen ta tvoje informace byla v rozporu s tim, ze to muze zarust i půlroční holcicce a ptala jsem se na pripravky = ne, jestli je to pravda (to nemam nacteno, to jsou zkusenosti mamin - narazila jsem na to tady na MK ve skupine v porodnici, kde budu rodit), tak jsem to jen uz nechtěla rozebírat a uzavrela to s tim, at si kazdy dela, co chce 🙂. Resi se tu na muj vkus dost blbosti a tohle mi přišlo celkem uzitecne 🙂.

niki1107
16. srp 2018

@regeditka Jinak pekne saticky ! 🎀 Jsou jednoduche a pekne, ja si na kycovity princezny nepotrpim, takze za me super 👍. Co, ze jste se rozhodli pro rychlosvatbu? (jestli jsem to spravne pochopila) My se taky chtěli letos brat, ale nechtela jsem to uz honit na silu a nevedela jsem, jak na tom budu, tak jsme to nechali na příští rok, ale i tak planujeme malinkou svatbu - tzn.svicu (=rozlucku) pro pratele a obrad s rodinou - je to pro nas tak intimni zalezitost, ze z toho nechcem delat cirkus 😀. A ani jeden si nepotrpime na velke oslavy a hlavne radsi zainvestujeme do bydleni/dovolene atd🙂.

petramana
16. srp 2018

@dusovkam a jak jsi to zjistila? Mělas nějaké potíže nebo při kontrole?

dusovkam
16. srp 2018

@petramana Bohužel potíže... Cca tři dny pálení, svědění a když to nepřešlo tak tadá k dr. Nikdy mě to v životě nepotkalo, tak jsem se prostě vyděsila.. Na kontrolu jdu až příští týden.. To bych nedala do tý doby.😒

jitiss
16. srp 2018

@niki1107 Ja byla po peti tydnech takze v klidu. Za co jsem ráda je, ze malemu se libi hlavickou dolu. A i to citim pac me obcas kopne do zeber 🙂 a uz to celkem i boli :D. A na co se tesim nejvic je, ze od 12.9. nastupuju na materskou 🙂. Uz je to asi vazne tady :D me to holky porad nejak nedochazi :DD

niki1107
16. srp 2018

@jitiss No já na utz nebyla od 22tt 😀. Docela masakr, 11 týdnů ! To je něco na mě - já která absolutně nejsem trpělivá 🙄.
A hlavně mě i zajímá ta poloha, no...každopádně kopání do žeber neznám, maximálně pod žebry a na boku, tak uvidíme, jak si tam ta malá hoví 🙏🙂.
Na mateřskou se taky těším, já už teda 1.9., takže to je fakt za pár 🙂. Se ani nenadějem a budem rodit ❤

natysnovec
16. srp 2018

@niki1107 11 bez utz???To snad nejde. .ha uz ted chodim co 2 tydny monitor...

dusovkam
16. srp 2018

@natysnovec Bohužel to jde.. Taky jsem to tak měla s první...Když mi dr.řekla že půjdu na UTZ jen 3x (1x každý trimestr) tak jsem ji poslala do háje a našla si normálního doktora...

jitiss
16. srp 2018

@niki1107 Tak to bych se taky asi zblaznila. Cetla jsem tvou zkusenost a jeste, ze sis tam zavolala ty jo... ja prvne citila hodne na boku a ted citim jak se vybouli a nohama se zavre obcas za zebro...to je chutovka...a nebo kdyz se rucickama dostane na spodek tak to je taky libove 😂. Ja uz se i tesim ikdyz malinko bojim, protoze nevim do ceho jdu, ale verim, ze to zvladnem 😊. 1.9.mam narozky tak to si na tebe vzpomenu 😉

niki1107
16. srp 2018

@dusovkam
@natysnovec
@jitiss Jo, byla jsem naposledy na 2.screeningu v 22tt. No jako já na něj na jednu stranu nedám dopustit - chodím k němu už dlouho a je hrozně na pohodu, ale tohle už nedávám. A když si potom tady čtu, že je to vlastně o přístupu - resp jeho lenosti, tak mě berou nervy. Připadám si jak blázen, že si furt stěžuju, že mám málo utz, ale mám prostě ☹. A to, co jsem si teď napsala na svoji zeď, to je jako masakr ....mě to tak rozhodilo, že jsem se normálně rozbrečela. Jak kráva se těším, až malou uvidím a pak tohle 😢.

jitiss
16. srp 2018

@niki1107 naprosto ti rozumim... Ale jak sama rikas... v dnesni dobe je to hodne o pristupu. A hlavne podle me, co si nezaridime tak nemame.

petramana
16. srp 2018

@dusovkam ja mela neco podobneho nedavno,ale prestalo to-zpusobil to utrogestan,ktery jsem pak uz dobrala a bylo po svedeni,paleni-dr. rikal ze to mohl zpusobit

dusovkam
16. srp 2018

@petramana 🤔 Mě bylo řečeno že to mohlo být zapařením.. Nikde se venku ani v bazénu nekoupu, chlapa mám jen jednoho, spešl ručník peru vždy na devadesát, intimgel furt stejný a prací prostředky taky 😂 Tak jsem zvědavá jak ty tabletky zaberou.. Jediný co mě štve že mám deset dnů utrum s mazlením 😂😂

petramana
16. srp 2018

@dusovkam tobe to nepreslo samo od sebe...ja uz taky tehdy chtela jit k dr. ale akorat jsem dobrala ten utrogestan a bylo lip,ale myslela jsem ze je to nejaka mykoza i kdyz jsem ji nikdy nemela... tak uvidis,snad zabere 😉

regeditka
16. srp 2018

@niki1107 dekuji moc, Niki. No rozhodli jsme se z ciste praktických duvodu, kdyby se cokoliv stalo, preci jen ma pojem manzel/ka vetsi vahu. Necitim se uz s velkym briskem na nejaky tyjatr pred lidma a chteli jsme se ciste v civilnich satech vzit na urade, podepsat papir, at se mala narodi do manzelstvi. Proste jsem to tak citila a pritel souhlasil (musel 😀😀😀). Na natlak rodicu a taky po zjisteni, ze obradni sin je na zámku se preslo z "teplaku" na klasickou svatbu, kterou se mi podařilo nastesti naplanovat se vsim vsudy, krom rozlucky a vecerniho tanecku, na to se par tydnu pred porodem fakt necitim. Ale radeji bych malinky obrad nekde na plazi nebo na louce, co uz..

niki1107
16. srp 2018

@regeditka Hele, důležitý je, že to bude podle toho, jak to chcete vy, jen to chtělo se trošku přizpůsobit situaci 🙂. Ty praktický důvody naprosto chápu. Nám se teda malá do manželství nenarodí, ale termín příští rok v červnu to jistí 🙂 . My jsme zasnoubení z loňska a musím říct, že jsem na svatbu nespěchala, ale čím jsem "těhotnější", tak mám větší potřebu tu naši lásku oficiálně zpečetit - asi jsem stará škola - ale prostě být rodina a ne já nějakým černým Petrem s jiným příjmením 😀 (řečeno s nadsázkou). Takže přeji krásnou svatbu a doufám, že nám ukážeš fotečky 🙂❤.

knoflikarka
16. srp 2018

@regeditka Šaty jsou super, ať vám to vyjde podle představ! Po zkušenostech se zařizováním svatby (a to jsme měli malou, cca 25 lidí, ale i s přespáním) bych už se taky vdávala jedině na pláži, překvapilo mě nemile, kolik měli všichni kolem při tom zařizování keců (jako že 2 týdny před svatbou, že v tom hotelu spát nebudou, asi si mysleli, že jsme vybrali nějakou zakouřenou knajpu nebo co). Nakonec všechno dopadlo dobře a líbilo se nám to všem, vzpomínky máme krásné, ale do toho zařizování bych znova nešla 😀.

darkwitch
16. srp 2018

@niki1107 taky jsem mela jen ty tri utz, vlastne ctyri jeste na potvrzeni, myslim ze to staci 🙂
My dnes slavime deset let od svatby 😀

niki1107
16. srp 2018

@darkwitch Když ono to asi jako stačí - když to vezmu racionálně bez hormonálního přičinění, jenže 😀. Můj dr se drží toho, co má a plní vlastně to, co má v popisu práce (=nic navíc), ale já bych asi chtěla někoho, kdo mi udělá utz častěji. Kdybych malou viděla aspoň jednou měsíčně, tak mě pak tak nerozhodí přesunutí původního termínu o jeden den - a že jsem si pobrečela, ženy 😀. Teď už jsem ok, ale když mi volal můj z práce, nemohla jsem ani mluvit a on se mi smál/uklidňoval mě po tel, že ji přece uvidím jen o den později 😅👏. Ale pro mě to byla v tu chvíli šílená katastrofa !

Jinak gratulace k výročí ❤.

dusovkam
16. srp 2018

@petramana Doktorka říkala že je to lehčí dryják mňo 😂 Tak asi zabere 😂

darkwitch
16. srp 2018

@niki1107 to ti ještě soupou s terminem? Jsem myslela ze se s tim uz nehybe...
Děkuji jsem koukala na fotky a cítím se dobře

niki1107
16. srp 2018

@darkwitch Mrkni na moji zed o tom "Jak Nikola nahodou zjistila, ze ji zrusili termin" 😀 (=termin utz v 3.trimestru ve specializovaném centru). Ted uz se smeju, ale nejdriv jsem myslela, ze budu vrazdit.

knoflikarka
16. srp 2018

@niki1107 Na jednu stranu samozřejmě chápu, že bys chtěla UTZ častěji a vidět malou, mě se dr. pokaždé ptá, jestli chci UTZ (nechává si za to taky pořádně zaplatit) a já nikdy neodolám, i když upřímně akorát se někdy pak vystresuju. Předminule totiž naměřil tělíčko skoro o dva týdny pozadu - měla jsem zas nad čím přemýšlet a stresovat. Díkybohu minule už bylo vše zase +-1 týden jako vždy od prvního screeningu.

niki1107
16. srp 2018

@knoflikarka To je jasny, ze ja tohle resit nemusim, kdyz nevim nic, ale proste 11 tydnu bez utz mi prijde jako celkem extrem...Kazdopadne my maminky si vzdycky nejaky stres najdem, at mame utz víc nebo min 😊

laja64
16. srp 2018

@niki1107 Ja te úplně chapu, já mám utz každou kontrolu a bez toho bych neodesla, je to všechno jenom o lidech 😑

darkwitch
16. srp 2018

@niki1107 aha to chápu že naštve a hormony jsou hormony 🙂 jsem vysilovala, ze mam jet do porodnice dva dny za sebou (poradna a sepsani porodopisu) ale nakonec se mi povedlo vyjednat jeden termín

niki1107
16. srp 2018

@laja64 Je 🙂. Teď už to nechám být, hlavně, ať je malá zdravá a s dalším dítětem už se zařídím jinak 🙂.

biciklissie
18. srp 2018

Ahoj holky. Už jsem nějakou chvíli nepsala, vůbec skrz tu práci nestíhám. Ale alespoň vás čtu, co je nového. A dneska jdu zase s novým stresem. Včera jsem byla na 3. screeningu a nic moc. Malá je otočená hlavou nahoru (po dotazu, jestli by se ještě mohla otočit, tak prý by jako mohla) a mám měkčí čípek (prý to není zatím nijak kritické). Ale hlavně je miminko menší, na té spodní hranici škály. Dostala jsem žádanku do porodnice, že se musí zjistit, čím to je, jestli to není špatnou funkcí placenty. Nebo je třeba jen po mě (mám 156 cm). Tam mají rozhodnout, jestli už budu chodit na rizikové nebo ještě zpět na gyndu. Prý se mám objednat co nejdřív, ale měli volno jen až za 14 dnů, tak jsem se objednala zase do Prenatalu, byli tak hodní, že mě objednali hned na pondělí a k Vlašínovi. Ale nevím, jak by to pak bylo s tou porodnicí. Do žádanky mi doktorka napsala růstová retardace plodu a Anhydramnion (což je ztráta plodové vody, o tom mi doktorka vůbec nic neříkala). Jinak tedy já mám pořád nějaký výtok, docela dost, ale jak jsem četla, že je to normální a nikdo se nezajímal, tak teď se bojím, že je to celou dobu plodovka. Plus ta velikost, jsem z toho hodně špatná. Dost mi to připomíná předtím po tom 1. screeningu, kdy hrozil Down, to bylo hrozné. Doktorka mi k tomu nic dalšího neřekla, ani nemám žádný papír, kde bych vyčetla podrobnosti. To čekání je hrozné.... Pak jsem šla zpět do práce a musela zaučovat, teď ještě přežít víkend a pondělí do odpoledne....

niki1107
18. srp 2018

@biciklissie Ahoj, přesně z tohoto důvodu jsem nervózní, jestli je všechno ok, když jsem 11 týdnů nebyla na utz 😒. Každopádně tě naprosto chápu, tohle je šílenej stres a doufám, že bude všechno v pořádku ! 🙏

biciklissie
18. srp 2018

@niki1107 Tak 11 týdnů je fakt šílená doba, četla jsem... Zdá se mi, že se tolik věcí může pokazit, že bych taky dost čekala, že to bude častější. Tak moc držím pěsti...

Přečti si o svém těhotenství týden po týdnu.
Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru