28. týden těhotenství. Jsou vitamíny, které ovlivňují váhu dítěte?

hotblood
13. říj 2021

Dobrý den, chci se zeptat. Jsou nějaké vitamíny, co ovlivňují váhu dítěte.? Slyšela jsem že některé to dělají. Máte zkušenosti.?

michaelarousova
13. říj 2021

@hotblood jedla jsem femibion obe tehu a miminka obe prtavy😂ja tomu teda moc neverim☺️

srnii
13. říj 2021

Údajně kyselina listová způsobuje že ty děti jsou velké ale kamarádka jedla prvních x týdnů zvýšené množství a má malou holčičku. Ono je to asi směs x faktorů.

tasimia
13. říj 2021

@hotblood já jsem taky brala vitamíny a malá byla malička. Je vlastně do teď 🤣

hotblood
autor
13. říj 2021

Já si říkala hned, že je to zvláštní. Tak to bude asi mýtus, ale za zeptání člověk nic nedá.😁

tyname
13. říj 2021

Užívala jsem celé těhotenství Femibion a donošený syn měl sotva tři kila

miskatus
13. říj 2021

Neuzivala jsem nic a všechny tři děti 4kg 😂 geny nevychčiješ😂 oba s manželem jsme měli 4kg taky

pampeliska1313
13. říj 2021

Femibion a měl přes tři a půl.🙂

jjasmina
13. říj 2021

@hotblood nebrala jsem nic a malá 3910g

cherie24
13. říj 2021

@hotblood já jsem brala Femibion a malá měla 4,4. Chodím na cukrovku celé těhu, tu nemám a byla mi doporučena dieta a vitamíny nebrat od 3. trimestru vůbec žádné. 🤷 Nyní jsem vitamíny brala jen do půlky druhého trimestru. Kamarádce taky řekl její doktor, že od třetího trimestru je brát nemá, že je miminko velké dostatečně, tak ať jí zbytečně nedopuje a nezvyšuje porodní váhu.

cherie24
13. říj 2021

@hotblood mýtus to asi nebude, ale taky bude hrát roli genetika a stravování. Pokud je předpoklad velkého miminka a člověk se stravuje pestře a vyváženě, tak je pravděpodobné, že vitamíny to ještě umocní, když pak má tělo všeho přebytek.

nagojka
13. říj 2021

Cele tehu od zacatku do konce femibion a klucik mel 3290g..

hotblood
autor
28. říj 2021

@cherie24 No já se právě nijak extra nepřejídám a ani nemám nijak vyváženou stravu. Prostě jim normálně zrovna, když mám hlad. Tak jako normálně.

cherie24
28. říj 2021

@hotblood mě bylo řečeno, že v prvním trimestru je to dost vhodné, v druhém trimestru je to na uvážení ženy podle životosprávy nastávající maminky a od třetího trimestru je to zbytečné. A jíst střídmě, nehladovět, ale taky ne jíst za 2, jak se říká. 🙂 Ono je to těžko prokazatelné, zda za váhu miminka mohou zrovna ty vitamíny. Hraje tam roli více faktorů, od genetiky až po stravu a životní styl, takže výrobci vitamínů se mohou odvolávat na to a kdo to prokáže, jak to teda je ... Taky můžou říct, že se měla ženská více hýbat nebo že velké miminko dopované celé těhu vitamíny bylo po tatínkovi a malé bez vitamínů zrovna náhodou drobné po mamince.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru