Amalganová plomba v těhotenství. Škodí? Zkušenosti?

veronikauu
23. bře 2021

Holky, jaky mate nazor na amalganove plomby v tehotenstvi? Dnes jsem byla u zubare s vypadlou plombou, kde mi odvrtal kousek stare plomby a dal novou amalganovou.. na internetu jsem cetla, ze je to skodlive v tehotenstvi.. mate s tim nekdo zkusenosti? Snad to miminku nejak neuskodi.. zacinam 35tt.. diky

janule1940
23. bře 2021

@veronikauu v tehotenstvi jsou snad už zakázané ne???!!

janule1940
23. bře 2021

@janule1940 zubar vám mel na pojišťovnu udělat bílou.ja už bych si amalgám do pusy nedala ani netehotna.ale ted už je pozde...takze už je asi zbytecne to resit.

veronikauu
autor
23. bře 2021

@janule1940 rekl mi to az po zakroku 😱.. pry tam neslo dat nic jineho :/ ze je to mezi zuby a bila by tam nedrzela.. budu doufat, ze jedna plomba miminku neuskodi 😢😢😢

hojda
23. bře 2021

Od 1.7.2018 Prvního července letošního roku začala platit důležitá novinka - podle nařízení Evropské unie nesmí být u těhotných a kojících žen používána amalgámová zubní výplň. „Výjimkou jsou pouze případy, kdy to zubní lékař považuje za naprosto nezbytné z důvodu specifických zdravotních potřeb dotyčné pacientky,“ uvedla pro abctehotenstvi.cz tisková mluvčí Komerční pojišťovny Lucie Krausová.

honeya
23. bře 2021

Já sice těhotná nejsem, ale kojím a i přesto jsem dostala na jeden zub amalgám, na další dva teda nějakou bílou na pojišťovnu.

janule1940
23. bře 2021

@veronikauu omlouvam se,ze to reknu tak ostré,ale v tom případě je vás pan zubar proste neschopný.pokud neumí dělat s bílou vyplní a nebo se mu nechce a proto nacpe těhotné ženě amalgám,tak by mel podle mě jít do důchodu nebo odevzdat diplom.tusim,ze taky skládal Hippokratovu přísahu a zavázal se hlavne neškodit.podívejte asi tak-spousta žen v tehu dostala dříve amalgamove plomby a deti jsou ok.podle mě je amalgám jen další kapkou v moři bordelu,který dáváme do svých tel-chemická kosmetika,čisticí prostředky,umelohmotne obleceni,ecka v jídle,hnojiva,pesticidy,otrávený vzduch,mikroplasty.a proste pokud má někdo hoooodne nasbirano plus genetickou zátěž,muze to být blby.ale jeden amalgám je méně škodlivý než stres,který ted asi zažívate.takze stalo se,nejde to odestat,uzavřete to a hlavne se netrapte,to škodí miminku víc.ja bych teda na zubare podala stížnost,před tím bych si ofotila zdravotnickou dokumentaci,ale to jsem ja.zub už to nezachrání,ale aspon si to milý pan zubar netroufne praktikovat na dalších těhotných ženách.

barunkiss
23. bře 2021

Mi dával v těhotenství bílou, bez jakýchkoliv debat 😳

hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz
kafr
23. bře 2021

Hele už se stalo. Nemělo by, ale už ji tam máš.
Dlouho se dával i těhotným a lidstvo žije. Neboj, bude to dobrý.

marketaholasova
23. bře 2021

Zalezi jestli to byl amalgan. Vypada to stejne jako amalgan, ale je to nejaka kapslova vypln pro maminky, tehotne a kojici. Rikal me to minuly zubar.

krasna_neznama86
23. bře 2021

Já v těhotenství měla několik plomb, víceméně bílé a jednu kapslovou amalgánovou, klasický amalgan naše Dr asi ani nedělá...

veronikauu
autor
23. bře 2021

@krasna_neznama86 ja dostala asi taky tu kapslovou... rikal ji dozovanou, to by mela byt ta lepsi alternativa

krasna_neznama86
24. bře 2021

@veronikauu bude to ok, uvidíš... Mně musela Dr odvrtat v těhotenství starý amalgan, byl pod tím velký kaz... A taky se to nedoporučuje...

janule1940
24. bře 2021

@veronikauu kapslovy amalgám je ten,který nemíchá přímo sestra v ordinaci a je už namichany od výrobce a tím pádem je v něm přesný poměr látek.ovšem s uvolňováním rtuti to nemá nic společného,ta je proste v obou.kapslovy to není proto,ze by jako byly škodlivé látky uzavřeny v nějaké kapslí a hůře se dostávaly do organismu.nepíší vám to proto,abych vám pritizila,už jsem vám psala výš,ať se nestresujete,ale proto,abyste tím neměla pocit,ze vám vás zubar nijak neuškodil a ze to vlastně bylo z jeho strany v pořádku.

gilraen999
24. bře 2021

@veronikauu to nemáte asi příliš dobrého zubare. Já mám z bílé plomby postavené 3 zuby. To co je vidět ven vymodelovane krasne ze není poznat rozdíl od jiných. Teď už to nereste ten amalgan už tam proste mate...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru