Jak to dělají maminky s kočkama, které pouští chlupy?

adina23
19. kvě 2018

Ze se mi ma narodit miminko a mam kocky kteri jim pousteji chlupy.Jak to delaji maminky s kockama?? Dekuju

mia255
19. kvě 2018

My máme dva psy a vyčesávání a vysáváme :D

vanea
19. kvě 2018

Máme velkého psa, chlupy mu každý den padají stylem, že bych z toho vyčesala dalšího :D Vysávám cca 3x denně a 1x denně vytírám, nepouštím ho tam, kde se malý plazí..(u kočky to asi bude jednodušší). Jinak je základ sušička, abysme byli bez chlupů na oblečení🙂

emamaira
19. kvě 2018

Taky mame kocku a miminko... Jedine co pomuze je vycesavat, luxovat a mit zasobu odchlupovacich valecku...

marii90
19. kvě 2018

Vsude jsou chlupy i malej je chlupatej 😂 I kdyz normalne luxuju atd. Aspon bude zvyklej 😁

natysnovec
19. kvě 2018

@adina23 me treba nikdy rohle nevadilo ale od te doby co se narodila malicka tak sem na to alergicka!!!Kdyz byla uplne malicka tak sem byla vzteky bez sebe kdyz sem ji vykoupala,namazala vonim olejckem a pak sem na ni nasla chlupy od psa!!!Silela sem apod....a ted cekame dalsi a pes je ve vetsi predsini a nemuze nikam!!!Jen zahrada a nazdar bazar.

marii90
19. kvě 2018

@vanea 😨 Jak stihas 3x denne luxovat a vytirat? 😂 Ja tech 140 m2 objedu tak 1x tejdne a jsem rada 😂 Nehodlam se strhnout kvuli chlupum, stejne byly, jsou a budou vzdycky 😑😂 By me kleplo tolik uklizet 😃

vanea
19. kvě 2018

@marii90 nedá se svítit, byl by tu bordel jak v tanku a malého bych v záplavě chlupů nenašla :D Máme takový ten lux do jedné ruky, co se tu celý den nabíjí a stačí ho jen vzít a rychle to celé vysát -zabere to max 10 minutek=) velkým luxem jedu vždycky jen ráno :D nicméně máme byt 70m2 , takžeee to je taky větší pohodička! :D až se přestěhujem, bude to horší:D

marii90
19. kvě 2018

@vanea ja bych se na to ani nevyprdla 😂 Je to boj s vetrnymi mlyny a za ty roky jsem asi definitivne otupela uz 😂 ale libil by se mi ten pidivysavac, jak jezdi sam i se dokaze sam zaparkovat..jen nevim do schodu jak by to dal 😅

vanea
19. kvě 2018

@marii90 no jako je fakt, že když se večer dívám na tu podlahu, která byla předtím vytřená a 3x vyluxovaná, tak mám lehký tik v oku, protože jsme, kde jsme byli ráno 😂 třeba k tomu časem dospěju taky:D zatím mám naivní představu, že to ještě jde:D

marii90
19. kvě 2018

@vanea ja uz prizpusobila i satnik barve chlupu...aby to bylo co nejmin videt 😂

sobist
19. kvě 2018

Mám čtyři kočky, všechny doma, v bytě. Nesměly spát v postýlce, na malého věcech, apod. Striktně jsem na tom trvala asi 4měsíce, ale čím víc Alex trávil na zemi pasením a podobnými aktivitami, tím zbytečnější to bylo. 😃 Máme koberce a mohla bych vysávat tak pětkrát denně, aby to mělo účinek.
Byla taková blbá doba toho pasení, kdy měl ocumlané ruce plné chlupů, ale jak dítě roste, přešlo to. Částečně. Každopádně teď už to tak moc neřeším, kočky ví, kam nesmí.

Vysáváme, vytíráme, ale bordel je tu spíš ze steliva a granulí (ty malého fakt fascinují), než jen chlupy. 😃 V podstatě bych řekla, že teď už cca žijeme jako dřív - kočky spí s náma v posteli, občas si lehnou i k malému, pokud spí u nás. Do jeho postýlky nesmí pořád.
Ony zrovna naše kočky o ten kontakt s ním ani moc nestojí. 😃

Je to o každém. 🙂 Kočky mám vychované, poslouchají, ale pořád to jsou kočky. Aby netropily neplechu, snažím se jim vynahradit ty první měsíce, kdy jsem prostě neměla čas. Nejvíc nasírací jsou brzká rána, kdy je chytne hravá a honí se, perou, řvou, budí nejen mě.. 😃 Ale dá se to přežít.

Jinak samozřejmě používám válečky, když je třeba, ale těch osm let běz dítěte, ale s kočkama, mě už jasně naučilo, jaké materiály kupovat a čemu se vyhnout. Takže nemám problém. Chlupy se mí víc drží snad jen čtvercových plenách a protože nemám sušičku, tak jsem je za těch osm měsíců dvakrát přejela válečkem. (Jak mám ty kočky naučené a mám místa, kam plenky po utření pusy atp. dávám, není s tím problém.)

Za sebe myslím, že je to o tom, jaké máš kočky (kočku), jaká jsi ty a jak to budeš brát. 🙂 Leccos z toho se dá odhadnout předem. 🙂
Máme jednu dlooooouhosrstou, tři obyč přičemž jedna extrémně líná celý rok (jo, u té není moc prima, když ji syn "hladí", to je pak tak na výrobu štětců. 😃)

PS: to ale neznamená, že chlupatý není, nebo že chlupy nesní, ale nepřipadá mi to prostě nijak hrozné. Rozhodně ne tak, jak jsem byla varována lidma, co o tom vědí hovno. :D

sthanina
19. kvě 2018

@adina23 Máme kočky tři... (briťáky) Od samého začátku můžou kam chtějí. Nikdy jsem jim nebránila. K malýmu do postýlky i do kočáru, do skříně... A jak jim v ničem nebráním, tak se zdržují převážně ve svých pelíškách a na stromě v obýváku. Syn si jich moc nevšímá a ani oni jeho. Respektují se. Luxuju tak 1 za 4-5dní (máme všude koberce). A rozhodně nemáme chlupatou domácnost...

marii90
19. kvě 2018

Myslim, ze jediny nebezpeci je v pocatku s tim, any nezahlehly prcka... ne schvalne, ale u nas mi spala kocka na/za hlavou. Ted uz se to vraci. Do postylky za malym neleze. Nekdy ji ten rev zbudi, donuti vstat a odejit z mistnosti 😂

rebe
19. kvě 2018

@marii90 Naše kočky se obloukem vyhýbaly všemu, co s miminkem souviselo. Na jeho hrací deku v obýváku si nelehly ani uprostřed noci, když miminko dávno spalo v posteli. Do postýlky vlezly poprvé asi ve dvou letech dítěte 😀

jenni4
19. kvě 2018

Naše kočka za synem sama nechodí. Zezačátku ho očichala a držela se dál a ani po 2 letech ho nevyhledává. Co ráda dělá je, že si lehá na jeho věci, např. na jeho deku na zemi, osušku nachystanou na koupání apod. To jsem vždy vyřešila válečkem. Jak se syn začal pohybovat po bytě, tak pár chlupů snědl. Máme kočku, tak jsem s tím počítala. Horší bylo, když si chtěl hrát s pískem v záchodě nebo když chodil na její granule. Ty chlupy mi vadí asi tak nejmíň ze všeho 🙂

majka_t90
21. kvě 2018

Větrat, pravidelně luxovat, vyčesávat 🙂 ale pozor na alergie

avalon07
28. kvě 2018

Vycesavat, roboticky vysavac denne, vysat calouneni atd i raycopem, valecek, vytirat a stirat povrchy. Tam kam nechci, aby si mi lehala, tak to uklizim nebo ji do te mistnosti nepoustim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru