Jména Jenovéfa, Aurélie, Melanie, Jasmína

jasminca
8. led 2019

Prosim zadam o radu! Uz jsem se v tech jmenech natolik zamotala, ze mi prijdou vsechny stejny 😀 Jenovefa, Jasmina, Aurelie, Melanie. Ktere z nich? 🙂

annanoskova
10. led 2019

@irena1111 Já to nemyslela nijak zle🙂 vím že jste nenapsala že by se měli dávat jen ta nejpoužívanější jména. Jen jsem chtěla poukázat na to že i s úplně běžným jménem jako mám třeba já to není a nebylo vždy snadné;) a paradoxně jsem si právě kvůli jménu vyslechla nespočet narážek ošklivých rýmů apod. už od školky.. Každý rodič může jméno které dá svému dítěti uchopit za jiný konec. A můžeme s tím nesouhlasit ale to je asi tak všechno co můžeme udělat ;)

ah1234
10. led 2019

Mne pride ze kazda Katka a Anicka v tejto diskusii bola vysmievana za svoje meno.. Zaujimave, ja som sa teda stretla s vysmeskom na meno len raz, spoluziak sa volal Magomed a to sa mu trosku smiali (bol z Cecenska)

kejt29
10. led 2019

@ah1234 ani nemluv, Katka to ma celkem jasne, misto pozdravu to bylo kac kac, kacena. Na stredni uz frcelo kachny, kachny, vsude samy kachny. Jako komplex z toho nemam, ale klasicke jmeno rozhodne nic nezarucuje. Navic prave u tech klasickych uz jsou rymovacky casto opakovane. Viz Michal kozu p.chal, kdo ne..kal Sarku at udela carku apod.

ah1234
10. led 2019

@kejt29 to sme na slovensku asi zhovievavejsi, mam sesternice prave Katku a Anicku a ani jedna sa nestazuje zatial.. a mam aj Rebeku a bratranca Teodora, co bolo za nasich cias pomerne neobvykle a im sa tiez vlastne nikto nesmial,tak je to asi individualne dost a zalezi na kolektive. My sme mali v triede Melihu, Majlindu a ine zaujimave mena a tiez ziadny vysmech, aj ked je pravda, ze boli cudzinky tak mozno preto.. My mame Richarda a som si myslela, ze si z neho srandu robit nebudu, ale po tejto diskusii som si uz neni tak ista

annanoskova
10. led 2019

@kejt29 Mě už ve školce říkali Ančí ko.y ti tančí, později se každému nafukovacímu panákovi říkalo Andula, takže Anna nafukovací panna a kluci pak velmi lichotivě při každé příležitosti prohlásili Anča dlaňovka.. bylo to strašné, nehledě na to že po pohádce Čert ví proč jsem byla Anička kozí nožička na denním pořádku, a těch lidových písniček ve kterých byla Anička hlavní aktérka.. No prostě děs... Třeba taková Jana Tereza a Radek taky nebyli v bezpečí díky svému běžnému jménu.. Ale na(ne)štěstí dítětem je člověk jen krátkou chvíli svého života a v dospělosti se s tímhle člověk nesetká. Suma sumárum snad je lepší jmenovat se tak aby na to jméno nebyli vymyšlené žádné profláknuté hlášky:D

kejt29
10. led 2019

@ah1234 jako na kolektiv si nestezuju, proste se to tak delalo vsem. Teda vlastne spoluzacce Miriam nic nevymysleli... Jinak jsme byli super trida a rada vzpominam. Kdyz deti chteji, tak vymysli. Otazkou pak je jak to dite vezme.
@annanoskova a to je Anna tak krasne jmeno....Moje babicka byla Anna 😊

annanoskova
10. led 2019

@kejt29 Ano když děti chtějí tak vymyslí, a když to jméno je profláklé tak s tím vlastně nemají žádnou práci a prostě převezmou to co je zažité. Proto třeba Lindu jak psala paní v jednom předešlém komentáři bych nedala protože z chudinky Lindy by byla za chvilku pi.da a to fakt nechci. Možná proto že jsem sama takovou "šikanu" zažila a viděla ji okolo sebe, tak mám ke jménům jiný přístup. A ty ženy které nikdy nic takového nezažili se mohou přirozeně bát že kdyby dali ojedinělé jméno tak budou jejich děti v nevýhodě...

ivular
10. led 2019

@zuzekk @katkatomaskova Jenovéfa není ani originální, ani exotické. Je to pěkně staré jméno, hodně rozšířené na přelomu minulého století.

@jasminca Ta Aurélie mi zní jako laureát, což by ještě šlo, zato např. Melanie mi zní jako melanom.

zuzekk
10. led 2019

@ivular věřím, spousta kdysi často užívaných jmen upadlo do zapomnění, a dnes zavání přespřílišnou touhou po originalitě. Ale třeba se vyhrabe z historie a bude zase běžné.

kittym
11. led 2019

Velmi zajímavá diskuse nakonec 🙂 Mě se nejvíc teda líbí Aurelie (Aurinka), ale záleží v jakých zemích se pohybujete a jeslti není R ve jméně problém.. Pak Jasmínka, nejméně Jenovéfa (leda by jí pak v říkali Jenny nebo nějakým podobným anglicismem?)
Je škoda, že kdo napsal, že mají děti hezká, ale neobvyklá jména je nemá zapsané tady na MK, pak se člověk má inspirovat 🙂 Já doufám, že budem mít druhého kluka, protože holčičku bychom asi nepojmenovali :D Mně se líbí třeba jméno Aurora (Aurinka / rory), ale bojím se reakcí okolí

kejt29
11. led 2019

@kittym no prave kvuli teto diskuzi to tu nema nikdo zapotrebi zverejnovat. Mi to stacilo v tehotenstvi, ale za nasim jmenem si stojim a nelituju. Takze jedine doporuceni, nerikat okoli. Pokud je to TO jmeno, ktere sis zamilovala kasli na okoli, dulezite je aby se libilo vam s muzem 😉

sarkoc
11. led 2019

Dala bych pouze na to, jak to sama vy a váš muž cítíte...na názory okolí se vykašlete...bylo by fajn, kdyby se to trochu hodilo k příjmení asi...mě se z nich nejvíc líbí Jasmína. My máme Elišku a teď týden Štěpánku, takže člověk by řekl "obyčejná" častá jména a divila byste se, kolik negativních názorů už bylo...to však na mém názoru, že se mi moc líbí tento styl jmen nic nezmění a pokud budeme mít třetí holčičku, tipuji to na Jindřišku, ať se okolí třeba po... ;)

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
11. led 2019

@kittym Tak ja tu napsany jmeno mam a pro dceru jsme meli/name jmeno Iris.

sweet81
11. led 2019

Bože, to jsou zas některé názory🤦‍♀️ Kdyby někdo, tak ošklivě kritizoval jméno, které jste vybrali pro své dítě, bych vás chtěla vidět. Opravdu, některé,to je fakt děs.

sweet81
11. led 2019

Jinak k dotazu, Melanie se mi líbí.

kejt29
11. led 2019

@kittym jinak mame Bereniku a Viktora, treti zatim rozhodnute nemame 😊

katchkak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saminomimino
12. led 2019

@katkatomaskova to je názor,proste ne každý chce miliontou Terezu a Nelinku,někdo rád něco mimo proud,neleze tu že se dávají exotická jména přitom v našem kalendáři není jediné původně české jméno😂

saminomimino
12. led 2019

@katchkak přesně!!!

saminomimino
12. led 2019

My jedeme mimo ,děti máme Samuel,Tristan,Olivie Ines,Jasmína Ruth,příjmení nemáme české,děti nikdo nesikanuje ,učitelky nemají problém,kolem nás je mnoho již neobvyklých jmen,nikdo se nad ničím nepodivuje a to žijeme na vesnici,omezenost některých dám tu a vystrkování ega a posmívání se je u dospělých žen a matek opravdu zářný příklad pro jejich děti,možná jejich Aničky mají klasické jméno ale vychované budou jako omezené a hloupé lidske bytosti tak jak to viděli u maminek

pafca4
12. led 2019

Melanie je pěkné a napadá mě hodně variant. Melaný, Melí, Melinko, Meli...

bayt
12. led 2019

@saminomimino Myslím, že určitě jsou - Božidar, Slavomír, Květa....

sudylichozrout
12. led 2019

@bayt Libuse, Mojmir...

bayt
12. led 2019

@sudylichozrout Květoslav, Žitomír....

gruyerre
12. led 2019

Ano, ceska jména v kalendáři jsou, ale ty, co tady drzkujou na Jenovefu, by určitě Žitomíra taky nezkously 😁

katchkak
12. led 2019

@saminomimino my máme teda klasiku, Kubíka, ale já měla ve výběru i jméno Nathaniel. Prostě se mi to líbilo. Nakonec jsme se shodli na Jakubovi. A je to pro nás to nejkrásnější miminko s tím nejkrásnějším jménem, tak jako pro Vás Vaše děti a pro jiné Jenovefa, Elliot nebo Vladimír.. Prostě každé jméno je krásné, protože je nosí naše krásné děti. Jsem ráda, že ještě existují rozumné maminky jako Vy 🙂

madinina
21. led 2019

Tak jméno Aurelie jsem taky u první dcery zvazovala. Toto jméno mám moc ráda, jelikož se používá často ve Francii, kde jsem žila a bylo mi blízké. Nicméně tam se vyslovuje jinak a taky zní jinak než v češtině. Stále pro to jméno mám slabost, ale dala bych ho jen kdybych nezila v ČR, aby znělo tak hezky jako právě třeba ve Francii...

lklk
13. kvě 2019

Mel, Meli, Melinka, Melanka, Meluška, Melany... Krásne meno 😉❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru