Jméno Luděk nebo Dominik. Jaký je Váš názor?

piedra
30. pro 2019

Dobrý den maminky. Už řadu měsíců si lámeme s manželem hlavu se jménem. Pojmenovat jej Luděk po otci manžela a mém dobrém kamarádovi nebo Dominik - Normální krásné jméno, které jde zdrobnělit? S Luďkem jsme dlouho počitali, ale čím je to bblíže, tím více si nejsme jistí. Všichni se na jméno Luděk kření a vysmívají se mu. Ale je to pěkné české jméno sic německého a slovanského původu. Ale je pro mrňouse tvrdé a nějak mi k tomu mému tvorečku v bříšku nesedí. Jaký je vás názor ženy?

volodka162
31. pro 2019

Za mě Luděk. Jsem holt na klasická jména a tyhle cizí novotiny se mi nelíbí. Dejte úplně jiné a budete mít kldi 😀 Tady Vám každá maminka řekne něco jiného... My při prvním pořád váhali a říkali, že to bude Jakub. Švagrová co měla rodit o měsíc dříve, tak taky Jakub a nakonec to byl Honzík a u švagrové Vítek. Myslím si, že každý asi řekne to druhé jméno jelikož mu to první připomene nějakého "špatného" člověka.

ha_ja
31. pro 2019

Luděk... má pro vás nějaký význam, aspoň syn bude mít stejné jméno jako vám blízcí lidé.👍

lenoulinkaa
31. pro 2019

Taky bych byla pro Luďka nez pro Dominika. Tomu budou rikat Ludo, Ludku. Výše bylo napsáno, jak by říkali Dominikovi v dospělosti. Převážně si myslim Dominik. Ne Domi, Domco. Ja třeba Richarda neoslovuju Riso. Jednak nejsem ten typ, co by si na zdrobeliny potrpel a nechci dotyčného naštvat , protože vím, že to nemá rád.

zuzkasim
31. pro 2019

Neznám žádného člověka, který by se jmenoval Dominik a byl "normální"🙂 Možná se to jen tak blbě sešlo, ale všichni, které znám (a znám jich hodně) jsou problémoví. Navíc je to dost často dávané jméno, Luděk mi přijde krásné, neotřelé a rozhodně jich není mnoho. Musíte to ale cítit vy.

izz76
31. pro 2019

Luděk je hrozny jméno, Dominik je rozhodně lepší.

daisymaminka
31. pro 2019

@piedra Můj názor, resp. rada zní - vyberte dle sebe, ne dle názorů tady. Může vás to tu ovlivnit a můžete si to jednou vyčítat. Vzpomeňte si, že to nebude stále jen miminko a batole, které "je nutné" v oslovení pořád nějak zdrobňovat, ale vyroste z něj dospělý muž. My jsme měli 3 jména, nevyplněno ve formuláři do porodnice žádné a počkali, až se dcera narodí a které z těch jmen se k ní bude hodit. Tak jsme vybrali my. A myslím, že dobře. Na modrém koníku se radím o čemkoliv, o dárcích, nemocech, vaření apod., ale o výběru jména opravdu ne, to si sedněte vy dva s manželem a proberte to spolu. 🙂 Hodně štěstí.

miskadis
31. pro 2019

Za mě Dominik, Luděk se mi nelíbí..

pipi_puncocha
31. pro 2019

Za mě teda taky Luďánek. 🤩 Ale tohle fakt musíte rozhodnout vy dva, dá se vybrat až bude malý venku, nás se třeba při porodu nikdo předem neptal na jméno.

plysacekhb
31. pro 2019

Mně sedocela líbí Luděk, Dominik vůbec.

flowerkacrochet
31. pro 2019

@piedra klidně Luděk je to krásné jméno a je jich málo🙂
Dominika bych nedala. Má ho každý

nikol125
31. pro 2019

Pro me to neni ani jedno jmeno, ale kdyz uz na 100000% Dominik. Ludek mi na dnesni dobu prijde strasne.... ale to proste zalezi na vas co chcete a preferujete.

gracinka7
31. pro 2019

Mě se nelíbí ani jedno, ale volila bych Luďka. I pro dospělého chlapa se mi líbí víc Luděk.

veruuu_kubesovic
31. pro 2019

Buď ještě vymyslíš nějaké jméno do porodu, jinak Dominik je jedno z nejčastěji dávaných jmen hned po sérii Tobiášů, Matyášů...toho bych se upřímně vyvarovala a Luďka bych nedala, to by mi přišlo jako pomsta mému dítěti...

ninive211
31. pro 2019

@flowerkacrochet
@veruuu_kubesovic A ja zadneho Dominika v okoli neznam, syn je Jakub, to je nejcasteji davane klucici jmeno za posledni roky, no a co? Je krasne a uz tak jsme meli velky problem nejake jmeno vybrat, shodnout se. U dcery jsme si mysleli, kdovijak originální jmeno nedavame a pak v okoli jsou same toho jmena, loni ve skolce byly 3 Elenky. Takze podle tohoto ja osobně bych se neridila, ale jen podle osobních preferenci.

kaja0522
31. pro 2019

@piedra za mě určitě Dominik

gracey24
31. pro 2019

Obě jména jsou moc hezká,dovedu si je obě představit i pro miminko,proč ne😉. Malých Dominiků několik znám,Luďka ani jednoho,byli byste originální a přitom to není žádná extravagance. Takže já hlasuji pro Luďka🙂

pratensis
31. pro 2019

Luděk, za mě krásné jméno. Dominik/a se mi nikdy nelíbily, ze zdrobněliny Domča mám vyloženě osypky. Ale je to věc vkusu. Nejdůležitější je, aby se jméno líbilo rodičům dítěte, vše ostatní je podružné.

herminka
31. pro 2019

Když na pískovišti zavoláš "Luďku", určitě se zvedne jen tvůj syna a ne dalších pět kluků. Je to krásné české jméno, ale přitom žádný výstřelek typu Záviš nebo Křišťan.
Dominiků je dneska spousta.

lysecek
31. pro 2019

Ja u dcery mela dve varianty a vybrali jsme az po porodu, v porodnici s tim nemeli problem vubec.

Jinak obe jmena, co jsme dali, budily spis ty reakce, ze se jmeno nelibilo. Nam se ale libily a jsme spokojeni. Nemuze se kazdy jmenovat Terezka a Tomasek (oboje krasna jmena, ale je jich plno!).

Dominik je pitome jmeno v tom, ze je to dlouhe, a zkratky pro dospeleho chlapa jsou divne. Kamaradovi se rika Domco, pripada mi to takove hodne naprd.
Ludek je v podstate krasne jmeno, ale libive moc neni pravda.
Zdrobneliny vubec nereste, ty potom vyplynou samy.

amazonkajanik
1. led 2020

Znám jednoho Lúďu a za mě hezké české jméno. A má ještě bratra Viléma / Vilda a oba jsou lidi, co nezkazí srandu...

amazonkajanik
1. led 2020

@ninive211 taky máme Jakuba. Páč Jirku mi zabrala ségra, Jendu sestřenice, Josefa jsem nechtěla (byl to můj ex) a Jindru máme v rezervě pro druhé dítě, kdyby byl zas kluk. Ale dali jsme druhé Vladimír, takže když bude ve třídě přeJakubováno tak mu mohou říkat Vlady...

colik
1. led 2020

Za mne Dominik.Luděk neee.

cikitkapb
1. led 2020

Obě jména jsou hezká, ale... Dominik je teď každej třetí, a když se řekne Luděk, představím si už pána v letech (chápej dědu), než malýho roztomilýho chlapečka, nebo i puberťáka. 🤷🏻‍♀️

elialen
1. led 2020

@piedra Dominik se mi nelíbí. Připadá mi lehce přiteplené. Luděk ujde. My máme Jindřiška. Líbí se mi i David.

marcicek84
1. led 2020

Myslim si,ze kdyz vahate,zkuste najit jeste treti jmeno...za me Dominik nee,opravdu romska mensina u nas dava toto jmeno, nehlede na nizkou inteligenci takto pojmenovanych deti (osobni zkusenost), no a Luděk taky nic moc,ale diteti bych rikala Luďa a to mi neprijde tak hrozny...kazdopadne za me radim zkusit najit neco jineho...
My treba dlouho chteli mit dcerku Anicku bylo by to i po tchyni,ale pak nam to sama rozmlouvala jak nesnasi jak ji vsichni porad rikali Anca,no nakonec se dcera jmenuje Aneta (pribuzne jmenonse stejnym vyznamem ale modernejsi), klucici jsme meli Daniel,ale uz nam ho ted nekdo v rodine vyfoukl,takze se uz svymi tipy na jmena az tak nesirime...

leymea
1. led 2020

My s manželem vybírali jména podle toho jak se nám líbí. Neřešili jsme kdy mají svátek, jestli jsou nejčastější (teď budeme dávat Jakuba a fakt mě to netrapi), názory ostatních. Z tvého výběru bych asi vybrala Luďu 😊

beatty
1. led 2020

@cikitkapb vazne berete v potaz cca prvnich 15 let zivota, kdy by se mel podle nekterych chlapecek jmenovat nejakou zdrobnelinkou, a ne zbylych cca 60 let, kdy z nej bude dospely muz?

cikitkapb
1. led 2020

@beatty Právě, že beru v potaz spíš dospělej život... A tam mi víc sedí Luděk. 🤷🏻‍♀️ Neumím si představit dědu Dominika. 🤷🏻‍♀️

barcachejn
1. led 2020

Za me take Dominik 🙂 Ludek se mi bohuzel nelibi,ale o Dominikovi jsme take uvazovali. Podle me je to jedno z nejhezcich jmen 🙂

lenlin
1. led 2020

@mamio Mám tom úplně stehne. Někdy asi bohužel, kvůli některým lidem, nesnáším jméno, i když by bylo pěkné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru