Manžel u porodu. Stál o to ten váš?

petranaty
9. únor 2020

Ahojky ,zajímá mě která z vás měla manžela ( přítele )u porodu ? Stál o to ? Mě celou dobu přišlo ,že o to dost stojí ale po pár rozhovorech s ním si to už nemyslím a přijde mi to líto ....čekám první a chtěla jsem u sebe mít podporu ... Jak to bylo u vás ?

zuzita15
9. únor 2020

@petranaty ja vyznavam nazor, ze jsou okamziky zeny, u kterych byt muz nemusi 😂 ale kdyz manzel hlasil, ze u porodu chce byt, tak jsem mu nebranila. Kdyz se porod priblizoval, tak prestaval byt hrdinou a nakonec mi rekl, ze by tam spis byt nechtel. Zajasala jsem a sjednala si dulu (chtela jsem tam psychickou podporu). Mela jsem prekotny porod, takze jsem z rizikovyho jen tak tak prejela na porodni sal a dula prijela az po, takze by to nestihl ani manzel...

jjasmina
9. únor 2020

@petranaty No my se na začátku o tom moc nebavili , ale nakonec mi řekl, že tam chce bejt, že chce bejt u toho narození našeho miminka, ale kdoví, třeba to vzdá na porodním boxu 😅

petranaty
autor
9. únor 2020

@zuzita15 no, já měla taky ten názor , že by to nemusel vidět jak ze mě leze dítě ...jenže pak mi všichni z rodiny dali do hlavy ,že je to lepší když tam bude ,že mi pomůže a tak ....a on byl celou dobu frajer a bral to jako samozřejmost a já už si zvykla na představu ,že tam nebudu sama ... Nebyla jsem ani na kurzu .. mám přečtenou jen knihu o porodu

tercasv
9. únor 2020

Manžel nejdřív nechtěl být, ale čím byl porod blíž, tím říkal, že tam určitě chtěl být 🙂 nakonec tam byl od úterý cca 14.00 do porodu ve středu v 16.16 (vyvolávat se začalo v pondělí ve 14.00). Přes druhou noc spal na křesle, pomáhal mi do/ze sprchy, utírat mě, podával pití, masíroval záda. Nakonec byl akutní císař v celkové narkóze, tam nebyl, ale hned po porodu měl malou. Ikdyz říkal, že byl strašně bezmocný, je rád, že tam byl 🙂

petranaty
autor
9. únor 2020

@tercasv tak to je od něj hezké 🙂 asi tak nějak jsem si to představovala ...ale prostě mě bere jako bych snad ani těhotná nebyla ...myslí si že vše zvládnu sama

gruyerre
9. únor 2020

@petranaty my jsme o tom ani nijak moc nemluvili, oba jsme brali jako automatickou věc že půjde😀. Říká, že to byl nejhezčí zážitek jeho života - ty 2 hodiny s miminkem na porodním sále. Tak ještě že se o to nepřipravil 🙂

handulkak
9. únor 2020

@petranaty já jsem tam manžela měla, chtěl tam být. Já z toho měla špatný pocit, ale on zážitek na cely život. Popisoval malou, mohl si prestrihnout pupeční šňůru, a mazlil malou, když mě dr zasivala.
Teď bude druhy a chce jít taky. 🙂

hermanka88
9. únor 2020

Já jsem se ho zeptala,jestli chce. Řekl,že jo,tak tam byl.Vubec jsem ho nenutila,svobodná volba.Ted říkal,že půjde zase.Prostě tam chce být,

handulkak
9. únor 2020

@petranaty jinak jediná pulhodina kdy tam semnou nebyl bylo když mi sestra dávala klyzma. To jsem chtěla být sama. 😁

klea81
9. únor 2020

Ano, chtěl sám osobě a je za ten zážitek rád.

hermanka88
9. únor 2020

@handulkak to chápu 🤣

snezenka123
9. únor 2020

@handulkak no tak to tě chápu. Mě se u dvou porodech stalo,že tam chlap byl, když mi dávali klystýr..Sice mi to nebylo příjemné, ale co už..

petranaty
autor
9. únor 2020

@hermanka88 já ho samozřejmě taky nenutím , jen je to naše první mimčo a já prostě čekala že o to nechce přijít .. přijde mi že se víc těší na zapijeni a chlubeni se že má dceru ...ale to nepříjemné kolem abych si vychutnala sama ...

rkathinka
9. únor 2020

Manžel byl u obou porodů. U prvního váhal a spíš nechtěl, ale kamarád mu řekl, že to byl nejlepší zážitek a že příště půjde k porodu znovu - tohle manžela přesvědčilo a šel. Byl mi oporou, pomáhal do sprchy a cokoli jsem potřebovala. Každopádně jsem nenutila, nechávala jsem to na něm a v záloze měla mamku, která by tam se mnou byla, abych tam nemusela být sama.

zanda90
9. únor 2020

Já jsem ráda, že tam manžel nebyl. Nedokážu si představit, že by mě viděl, jak rodím. Vím, že by mi tam vadil, že bych se nedokázala tolik uvolnit... soustředit na porod.
Ale chápu, že pro někoho to psychická opora je.

elencze
9. únor 2020

Byl, kdysi nechtěl, když jsme jen teoretizovali, ale postupně změnil názor. A považuje to za jeden z nejkrásnějších zážitků. Ne porod, ale ty 2 hodiny bondingu pak. Viděl, jak malý postupně otevřel oči, pak ho bral koupat, popsal si ho. A mi hodně pomáhal v době, než se šlo na sál. Čím dřív si otec začne budovat vztah s miminkem, tím líp. On nemá těch 9 měsíců těhotenství.

jjasmina
9. únor 2020

@gruyerre No když mi ten muj řekl, že tam chce bejt a viděl muj výraz, tak dodal, že bych ho přece nechtěla připravit o ten zážitek a tak nějak došly slova no

urtica
9. únor 2020

U nás to bylo naopak, manžel u porodu měl být ale nakonec to nevyšlo a já za to byla ráda...od určité chvíle jsem ho tam totiž nechtěla a býval by mi tam vadil i jiný muž (včetně lékařů) - měla jsem v tomto směru velké štěstí, protože u onou mých porodů byly jen ženy. Podpora u porodu je důležitá ale za mě spíš soukromá PA, dula nebo kamarádka...nicméně tento svůj pocit jsem zjistila až při akci samotné...

cuuza
9. únor 2020

Chtěl být jen do určité doby, byli jsme tak i domluveni a nakonec neodešel a je rád...

jjasmina
9. únor 2020

@petranaty joo tak to není taky dobře. Popravdě já od mýho ještě neslyšela nic o zapíjení, ten se spíš těší až tu malou bude držet v naručí a starat se o ni. A jestli bude takovej tata jako je strejda, tak mi ji snad pujčí jen na kojení 😅

hermanka88
9. únor 2020

@petranaty můj manžel je..řekněme zvláštní. Syna zapil stylem,že si dal večer 2 panáky s bratrancem a tím to skončilo .Ráno v 6 už byl v práci a i když jsem mu říkala, ať jde,třeba další víkend, nešel.On je v tomhle vážně divný 🤔🤔🤔🤣🤣🤣

hanka_12345
9. únor 2020

@tercasv to je docela dost hrozny, ty časy 😢😢

handulkak
9. únor 2020

@snezenka123
@hermanka88

No ale myslím, ze tam klidně mohl být 😂😂
Když dr říkala, ze mám poradně tlačit, ze udělá nastrih, protože už jsou vidět vlásky, mého muže nenapadlo nic jiného, než si jít sloupnout vedle dr a dívat se - takže pocitam, ze stejně viděl všechno. 😂😂 ale neptala jsem se 😂😂

lenka_tom
9. únor 2020

Já automaticky předpokládala, že muž u toho chce být, ale ono je lepší nepředpokládat 🙂 Samozřejmě, když jsem mu to řekla, tak nechápal, jak mě vůbec napadlo, že by tam snad nechtěl být. Chce se mnou i zůstat v porodnici, když na nás vyjde nadstandard.

konidana
9. únor 2020

U mych porodu manzel byl, sám chtěl, ale myslim že s kamarádkou nebo dulou bych to zvládla lépe

lida9
9. únor 2020

kdyz muze byt manzel u vytvareni deti, tak muze zene pomoci i u porodu... kdyz ale o to zena nestoji, tak tam byt nemusi, stejne o to ten chlap moc nestoji a nevi jak a co ma delat, jak pomoci.... nicmene treba by jednou litoval, ze tam nebyl...

lucifux
9. únor 2020

U prvního syna byl, byla jsem prvorodička a abych pravdu řekla, myslím, že kdyby tam nebyl tak se nic nestane... a druhého syna jsem si odrodila sama. Měla jsem vyvolávaný KP, a byla jsem moc ráda, že jsem tam byla sama. Potřebovala jsem se soustředit jen na sebe a na mimi, aby se se něco nezvrtlo. Jen by mě to rozrušovalo mít ho tam. A teď co čekáme třetí, tak taky raději budu rodit bez něj. Kdyby sám chtěl, bránit mu nebudu. Ale budu raději když to nechá jen na mě.

tingle
9. únor 2020

Asi to záleží na každém. Jak se na to cítí nebo ne...Já tam manžela měla a jsem za to nesmírně ráda. Velmi mi pomohl a díky němu to bylo celkově takový pohodový a fajn...teď podruhé půjde taky 🙂 Nerad by si to nechal ujít a mě by to teda taky dost mrzelo.

pe_tu_ss_ka
9. únor 2020

@petranaty s partnerem jsme o tom mluvili. Věděl, že já budu ráda, když tam semnou bude a byl.. Byl velkou oporou, ale není to žádná fňukna a nijak ho to nepoznamenalo. Ještě mi pak zpětně vyprávěl, co já nevnímala a co jsem zapomněla 🙊

amazonkajanik
9. únor 2020

@petranaty Jj,byl a bál se toho,páč jednou pomáhal u porodu a dítě bylo prý fialové a bylo mu z toho špatně. Ale u nás to zvládl na jedničku a ještě pomáhal polohovat křeslo. Mdloby na něj přišly až po hodině 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru