Plodová voda alebo väčší únik moču?

anamorma
24. čer 2015

Ahoj 🙂
Dnes som 39+2 a vcera som bola u doktora a ten mi povedal,ze este to na porod a otvaranie sa vobec nevyzera,takze som odisla domov nestastna a rozhodnuta mozno tomu trosku dopomoct. Vecer sme sli s priatelom na dlhsiu prechadzku,pre mna akoby turu,az ku koncu ma zacalo boliet podrusko,ked sme prislii po dvoch hodinach som si dala teplu vanu a potom sme mali sex (nechal to vo mne) ...okolo pol jednej v noci sme sli spat a vstala som o 3.45 na to ,ze mi treba ist cikat,cikala som,lenze mala som mokre nohavicky,no nie malo ani vela,myslim.Pri tom chceni na wecko ma bolelo podbrusko,krize a mam pocit ako keby som mala ms,hlavne kvoli krizom a neviem zaspat a kontrakcie nemam. Poradte mi prosim,mam ist dnes zas za panom dr alebo to nic nie je,som prvorodicka a vobec mi nejde do hlavy aka je plodova voda a zatka,zatku som nespozorovala,ze mi odisla,vytok husty biely sa mi uz dlhsie ukazuje na nohavickach a unik mocu som mala tiez,par kvapiek na nohavickach,ale nie v takomto mnozstve....je mozne ze je to len unik? Kvoli stahom co teraz citim v podbrusku a krizoch,ze som to neudrzala ked som spala? Dakujem za odpovede

simdan
24. čer 2015

Plodová voda může odcházet po částech,někomu rupne a vyteče(jako mě asi půl litru 😀 ) v nemocnici nebo i gynekolog má roztok,takže bych si dala vložku,jak něco vyteče šla bych na kontrolu a orztok pokud se vylije na vložku a zbarví se,je to plodovka,pak už by vás domů nepustili.

desencanto
24. čer 2015

Mi od tekla po teplé vaně a to hodně. Vzala jsem vložku, trocha se vsakla do ní a tu jsem vzala do porodnice.. Polili ji nějakou vodou a potvrdili že je to plodovka, protože vložka zfialovela.

asarait
24. čer 2015

Ahoj, mě začala plodová voda odtékát jak popisuješ, nejdřív po troškách asi od 11 hod.. Taky jsem nejdřív nevěděla jestli je to plodová voda, do porodu mi zbývalo ještě 14 dni.. Už jsem byla celý den nervózní. No a potom v 19 hod plodová voda praskla a vytekla úplně, velký množství.. To jsem se uz pak osprchovala a asi v 19,30 jsme jeli do porodnice.. Malej se narodil pak v 1, 12 hod.. Určitě na vložce to pak poznají jestli jde k plodovou vodu, tak buď ještě počkej co bude dál a nebo k tvému gynekologovi, nebo hned porodnice. Mě se to stalo v neděli tak můj doktor neordinoval, kdyby ano možná bych šla k němu. I když asi bych stejně čekala co bude dál v klidu doma... Ale já to mám do porodnice 5 min cesty autem, ani ne.. .. Držím palce..

anamorma
autor
24. čer 2015

@simdan
@desencanto. No ja mam akurat len tie hrubsie vlozky,nemam intimky,uz som aj zvracala a mala taku miernu hnacku

anamorma
autor
24. čer 2015

@asarait takze nevadi ak pockam? Neublizim babu? No mne odisla uz asi zatka ,ostalo nieco na toaletnom,take cire lepkave...tak neviem uz vobec co robit,nemam ani ja daleko do nemocnic ale len tak tam ist no...:-/

asarait
24. čer 2015

No už bych se tedy pomalu chystala do porodnice, taky jsem měla průjem.. To je jedno jakou máš vložku, já si vzala normální, protože voda stejně pořád trošku tekla, oni ji pak po mě sestřičky chtěly, polily ji tím roztokem a ten potvrdil že je to plodová voda.. Noo tak treba za par hodin bude mimi na světě 🙂 ničeho se neboj...

asarait
24. čer 2015

Já bych určitě čekala doma v klidu, zapni telku, příprav sebe, tašku.. Já ještě ten den vařila, pekla.. Celý den už jsem ale byla doma.. Nemusí to být ještě plodovka a nervovala by ses v nemocnici.. Může to být taky po tom sexu..

anamorma
autor
24. čer 2015

@asarait ajeee 😝 tak nech to je ono,tak ja pockam este. Zatial sa mi zda ale ze vlozku mam suchu,no ja som si dala zas vcera lebo ma to uz nebavi s tym bruchom :D sa prevalovat v posteli ako trubka ked si partner len tak fajne lezi a spi :D ...dakujem moc 🙂

asarait
24. čer 2015

Určitě počkej v klidu doma.. Ale vypadá to stejně jako u mě.. Už to bude asi brzo.. A co to bude klučík nebo holčička? Nebo překvapení? Moc držím palce..

asarait
24. čer 2015

No a ty poslední dny s bříškem fakt hrozný, já vůbec nespala asi měsíc, nemohla jsem ležet, jen jsem seděla celou noc a čuměla na telku 🙂 ať to máš brzo za sebou, příští týden mají být vedra, tak ať už je mimi na světě..

anamorma
autor
24. čer 2015

@asarait na vlozke som nasla hnedoruzovy flak?! Co to je? ...chcela som prekvapko ale nakoniec mi to nedalo a dr ma stale skusal :D tak som sa dozvedela ze to bude holcicka 🙂 ...ja to mam tak zas pol na pol,ako kedy so sankom 🙂 len to prevalovanie ma nebavi lebo ma mala odkoppava :D .. v sede by som to asi ja nedala,klobuk dole :D ...no prave,uz aby 🙂

asarait
24. čer 2015

Myslím že jsem taky měla trošku ty flíčky na vložce jak píšeš.. No tak moc na tebe myslím a držím palce.. Malýmu je dneska už 7 měsíců, hrozně to utíká.. Ať to máš brzo za sebou.. 🙂

anamorma
autor
24. čer 2015

Uuf,tak vecer da vediet :p kamaratka akurat odisala ze ona to mala takto a do hodiny porodila :D tak snad neporodim doma hehe....dakujem krasne a maly nech poriadne rastie a ste zdravucky 🙂

anamorma
autor
24. čer 2015
asarait
24. čer 2015

Jejda no tak snad doma neporodíš, každá ženská to má jinak. Určitě se ještě ozvi, moc držím palce, holčička ať je zdravá a krásná, ty se drž.. A příští týden ať už jezdíš s kočárkem 🙂 paaa

anamorma
autor
24. čer 2015

@asarait no bola som a aj zle mi tam prišlo,musela som prosiť o vodu bo by som odpadla. ..veľmi sa mi mrvila a nevedeli jej nájsť srdiecko, to robia ak už idú von vraj co mi povedali no potom sa našlo,som otvorena na prst ale nevedeli mi presne povedat či mi odteka už plodovka alebo stale zátka bo som vravela že cikam normalne ale potom este ako keby pri odchode mi trebalo a vide pár kvapiek, tak že ak sa budem cítit do večera furt mokrá mám prist zas hoc aj v noci a mám si nechat od teraz až do prichodu (ak pojdem este dnes) vlozku jednu aby zistili čo to teda vyteká 😊🙂

desencanto
24. čer 2015

@anamorma já když praskla voda měla u sebe po ruce jen uterku z kuchyně čistou samozřejmě 🙂 pak jsem utíkala pro vložku a nesla jsem oboje v sáčku 🙂

anamorma
autor
24. čer 2015

@desencanto no to mne ide praveze v malinkatom mnozstve asi ,preto nikto nevie o co ide,mozno hlavickou zabranuje,asi tam ale pojdem lebo mam zase stahy v podbrusku a mam ho cely den tvrdy

desencanto
24. čer 2015

@anamorma já bych raději 10x jela zbytečně než něco zanedbat. Máš už kontrakce?

asarait
24. čer 2015

Ajajaj chudinko, tak je to od rána pořád stejné.. Asi bych už taky radši jela do nemocnice.. To už trvá dlouho a ty stahy a tvrdý bříško.. Moc drzim palce, jsou to teď docela nervy viď, ale uteče to a pak už jen radost z mimi 🙂

anamorma
autor
24. čer 2015

@desencanto
@asarait
Sla som tam okolo 15stej to mi bolo zle ako som aj vyssie pisala,no a teraz som sla tiez,odniest vlozku...boli tam asi len tri kvapky plodovej,takze to uznali ako negativne,dali mi vlozky a nejaku tekutinu ze ked pojdem spat mam si dat vlozku a rano to s tou tekutinou zas skusit a ak bude modra alebo fialova,mam prist ....stahy som mala len na zaciatku na tych pasoch ,potom sa to ukludnilo,ale vraj to mozem cakat takto hoc kedy....no a co saplodovky tyka tak nevedia ani oni,mam tomu dat cas ale mala je v poriadku,tukal mi do nej prstami ale voda neodisla.....ALE! Prisla som domov a vlozku som nasla ruzovu s malinkym primesom krvi :o takze zas neviem co to je....

desencanto
24. čer 2015

@anamorma to bude tou prohlídkou.. Neboj se.. Každá to má jinak.. Některá to máme hned, některé se to táhne.. Čekej co bude. A kdy ti poradili přijít

pajdousekk
24. čer 2015

Ted jsem docetla vsechny komentare a to je hruza.Drzim ti palce at uz to netrva dlouho a mas malou brzo u sebe. Ja bych uz asi trvala na tom at si me tam nechaj, mela bych strach. Drz se!

asarait
25. čer 2015

Chudinko, pořád na tebe myslím, to čekání hrozný, a ten přístup sestřiček v nemocnici taky někdy hrozný.. Aspoň u nás na příjmu - strašný . Pak už na šestinedělí supr.. Držím pořád palce.. 🙂

anamorma
autor
12. črc 2015

@desencanto
@pajdousekk
@asarait
Dakujem vaam moc 🙂 malu uz mam pri sebe od 26.6 no a tu nocnu vlozku som odniesla a bolo tam toho dost tak mi to tam potlacili vnutri ze som az plakala ale ok ,bo som bola len na prstnechali si ma na noc ze mi daju antb na streptokoka a v noci chodili za mnou davat mi furt tie pasy,ked som im povedala ze neviem od bolesti zaspat tak mi pichli inj do zadku ale tak bolestivo ze som aj na mierne kontrakcie zabudla a bolela ma len rit :D ze by som mala zaspat,nespala som celu noc,bola som vtedy uz cez dve noci hore a z tej inj mi bolo len horsie. Taaaake bolesti prisli ze kamaratka prisla rano priniest mi len jedlo o 8 a odisla az o 11 ,brala po mne vlozky po zemi,podavala mi ruku,davala mi napit ,kricala po sestrickach ze kontrakcie nezvladam a ked ich nemam tak len bezducho lezim a nedycham,ze mi maju pichnut epidu. Dali mi klystyr a prisiel priatel,obaja ma takto videli a cez tie krute bolesti v krizoch som ich vyhanala nech sa na mna nepozeraju :D Hodinu som cakala na prevoz,sla som na porodnu sal o 11 a porodila som o 14.25 ...a dalsiu hodinu som cakala na epidu,straasne to bolelo,dr mi ani nechcel uverit ze mam tak casto kontrakcie a nevie mi pichnut inj. Skludnilo sa to potom a zas zacalo po 3/4 hodky a tak zas epidu,potom som sa uz konecne otvarala,tak som musela krutit panvou a tak....pri samotnom porode mi na konci uz museli tlacit na brucho,po troch dnoch co som nespala,som to uz nedala. Priatel bol vsade so mnou od klystyru a prestrihol aj pupocnu 🙂 ale uz sme ok obe 🙂

asarait
12. črc 2015

Ahojky, tak to máte za sebou.. Teď už bude vše ok a radost z miminka je nade všechno.. Bolest se časem zapomene, taky jsem to měla docela hrozný, uf.. Tak moc moc gratuluji a přeji hlavně zdravíčko, štěstíčko.. Zase se ozvi.. Paaaa Šárka a Adámek 🙂

desencanto
12. črc 2015

@anamorma jsi šikovná.. Gratuluji k holčičce ať jste obě zdravé :-*

pajdousekk
13. črc 2015

moc gratuluji!!!! Užila sis své, stejně jako já, ale neboj, bolest zapomeneš rychle, já už o ní druhý den nevěděla. Hormony se o to postarají 😉 Užívej si malou holčičku, ten čas strašně rychle letí. Já rodila 22.4., takže malá má skoro 3 měsíce a je až neuvěřitelný jak rychle to uteklo a jak moc vyrostla. Ze začátku jsem byla jak mátoha, byla jsem ráda že jsem nějak fungovala a teď je mi hrozně líto jak to uteklo a spoustu věcí si nepamatuju.
Užívej si to!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru