Používáme cookies. Více informací zde. OK

Starost o nenarozené miminko

claudie89
17. únor 2017
Ahoj holky, asi se potrebuji jen vypovidat,utesit od tech,co to zazily,uklidnit. Cele tehotenstvi jsem mela zcela pohodove, na zacatku mi bylo jen párkrát spatne,od zacatku jsme si prali syna,coz se take povedlo,na kazde kontrole doposud mi rekli doktori,ze na prvorodicku mam vse zcela idealni....az ted ke konci se to komplikuje. Mam 4 dny po TP a uz na me vsechno pada. Ve stredu jsem byla na monitoru,maly je v poradku,ale dalsi kontrolu mam az v pondeli,coz je den pred zacatkem 42. Tt a tam se pry domluvime,co dal...asi by mi vyvolali porod pry koncem tydne...ale to je pro me strasne daleko,mam strach o ten maly uzlicek...cele tehu jsem byla psychicky v pohode,ale nyni stale pozoruji pohyby,ktere mi posledni dny pripadaji mensi,coz je sice logicke,kdyz uz tam nema tolik mista, na druhou stranu mi matersky cit rika - je vse v poradku? Muze ten malinky tam dychat? Nedusi se? Nevim..napadaji me ruzne teorie..k tomu mi ani nepridava to,ze denne mi pise a vola nekolik lidi a furt se ptaji,jestli uz??? A ja jim denne odpovidam,ze nic...nemam ani poslicky..vyzkousela jsem i veskere babske rady,nic..zacinam byt zoufala,coz urcite neni dobre...jsem uzkostliva, navic v nasi skupince s TP unor uz jsou videt miminka..a ja stale nic..pripadam si neschopna,menecenna... mam chut dneska zavolat do porodnice,zda by mi porod nemohli vyvolat treba uz ted,o vikendu nebo proste udelat neco!!!! Holky, co byste mi prosim poradily? Mam pockat do pondeli nebo co vlastne? To jeste nas ceka zitra oslava tchanovych narozenin,kde se zase budou vsichni vyptavat a me to bude neprijemne,,budu zase muset odpovidat..uz ted mam z toho stres....
fialovakobyla
17. únor 2017
Ahoj
@claudie89, ty jo, uplně vím, jak se cítíš 😞 Já to přesně takhle měla v prvním těhotenství. Nic moc ti neporadím, jen Ti možná trochu pomůže to vědomí, že to stejné prožívá/prožíval někdo další. Taky jsem zkoušela všechno a nakonec se porod sám rozjel den před vyvolávačkou a porodila jsem 42+0. Takže chápu, že každý další den se ti zdá jako další týden, ale vydrž 🙂 Ten strach o miminko jsem měla taky. Já už pak ani nechodila ven, aby se mě pořád nikdo neptal, kdy porodím, bylo to strašně úmorný :/ Jak já byla šťastná, že mi pak praskla voda 😃 Přeji Ti brzký a krásný porod 🙂
alcar
17. únor 2017
Ja teda neporadim, tohle jsem nezazila, ale zaujala me ta oslava tchanovych narozenin po tvem terminu porodu a jeste nutnost tam jit. To nemohl oslavit narozeniny drive, kdyz vi, ze kazdym dnem ci hodinou mas rodit? Jako uprimne, me by v tuhle dobu na zadnou oslavu uz nikdo nedostal.
claudie89
autor
17. únor 2017
@fialovakobyla moc dekuji🙂 me pomohou slova utechy, a hlavne zkusenosti a ze v tom nejsem sama..
sunnurse
17. únor 2017
Já to sice nezažila, ale
1. buď vypni mobil nebo rozešli hromadnou sms, že pokud ti ještě někdo napíše, tak jim nedáš vědět ani až se malý narodí
2. miminko se určitě neudusí, protože zatím ani nedýchá 🙂 A od tebe dostává stále vše, co potřebuje, neboj. Pohyby jsou méně časté, přesně jak píšeš a pokud by se mu tam už nelíbilo, tak se rozhodne jít ven.
3. S tou oslavou je to blbý, ale opět, na rovinu bych jim řekla, ať si ty otázky nechají od cesty nebo jim po porodu nedáš vědět a basta. Švagrová nám to dala najevo takovým způsobem, že jsme se báli jí cokoliv napsat 😃 Ale měla pravdu, lidi nemají soudnost a nedokáží si představit, co to pro ženu je. Já rodila o tři týdny dřív, takže mě tohle minulo.
4. Nevím jak v tvojí porodnici, ale tam, kde jsem rodila já o víkendu teda nevyvolávali. V sobotu mi praskla voda, ale byla jsem bez kontrakcí a na vyvolávačku jsem si musela počkat až do pondělí, v neděli se do toho nikomu nechtělo 😕

Zkus se zrelaxovat, vím, že je to hrozně těžké, já poslední trimestr nenáviděla, ale věř, že těch pár dnů uteče jako voda! Držím moc palce, ať se prcek umoudří a vykoukne na svět sám a co nejdřív! ❤
claudie89
autor
17. únor 2017
@alcar tak my bydlime v jednom baraku,takze ja sejdu jen jedno patro a jsem tam 😃
alcar
17. únor 2017
@claudie89 a jo, tak to jo. 😃 No kazdopadne bych se tam asi nezdrzovala. Proste v tuhle dobu mas narok na svuj klid a odpocinek a byt protivna na cely svet. Rozhodne delej uz jen to, co ti nebude neprijemne. Drz se...
claudie89
autor
17. únor 2017
@sunnurse moc dekuji za pekna slova..ja vim ze se na to nemam soustredit,staci trpelivost,ale uz je toho na me asi moc...dekuji
claudie89
autor
17. únor 2017
@alcar moc dekuji🙂 jinak kdybych mela nekam jet,tak to taky prdim,to si pis 😃
tankaka
17. únor 2017
Ahoj, mě nejvíce obtěžovalo to neustálé volání ostatních, zda už. Obrnila jsem se a dělala, že mi to nevadí. Porod mi vyvolali a to hned po týdnu od termínu. Nebylo to úplně dobré, myslím, že když se to rozběhne samo je to lepší, ale byla jsem ráda, že jsme v pořádku a nějaké kdyby už jsem si nepřipouštěla. Skoro mě přišlo, že by to snad samo ani nepřišlo 🙂. Kamarádce vyvolávali porod až 14dní po termínu. Taky jsem se bála, ke konci je to čekání nejhorší, ale nakonec jsem se dočkala a vy se také dočkáte. Pohyby jsem také ke konci už moc necítila, spíš večer, když jsem už v klidu ležela v posteli. Přeji vám ať se porod rozběhne sám a ať je rychlý!
alisek
17. únor 2017
Zbytečně stresuješ, tak jedině zaručené recepty na urychlení porodu..ryc. koktejl, chůze do schodů, sex a je jich určitě ještě pár..Na oslavu pokud se ti nechce nechod, v tomto stavu máš na to plné právo...
Já toto nezažila tak za sebe neporadím, já rodila 2x předčasně..a to teda není žádná slast, radši bych tvoji situaci..Jo a když jsem ležela v nem. a čekalana porod tak jsem napsala vše (i rodičům) zdvořilou sms, ať mi nevolají a ani nepíšou, že jim manžel dá vědět, psala jsem si jen s nej kamarádkou. Takto zkus udělat..u mě to všichni respektovali a to trvalo cca 4dny.
claudie89
autor
17. únor 2017
@tankaka moc dekuji...ja chci taky rodit spontanne a bez jakychkoliv "zlepsovaku", na druhou stranu uz mi to je jedno,at udelaji cokolov,hlavne at uz je maly tady a hlavne zdravy🙂
claudie89
autor
17. únor 2017
@alisek zcela chapu,ze by jsi chtela radeji mimi donosit,na druhou stranu ja bych chtela tvou situaci a mit to male mimi uz tady 😃 klasika,kazdy chce to,co nema...mas uplne pravdu treba s tou sms,nejhorsi vsak je to,ze bydlim s tchanovci,kteri kdyz prijdou domu,tak se hned ptaji a ja jim nechci nijak ublizit nebo proste rict,at toho nechaji..uz jim to naznacil manzel,ale tak chapu ze maji starost..
marcicek84
17. únor 2017
@claudie89 - stres miminku škodí a je to zbtečné, protože jsi sledovaná ted bych řekla co 2. den v porodnici. Však na co spěcháš? Já vím jak se cítíš, mi vyvolávali porod už po týdnu a i já jsem už byla psychicky trochu rozhozená, že jsem nevěděla kdy to bude, ale mě to vyvolali z důvodu velkosti plodu a bylo to šílené, do vyvolávaného bych už nešla, raději bych vyčkala na přirozené kontrakce...já nakonec stejně musela rodit císařem...Takže si počkej, nestresuj se a až se budou chtít domluvit na vyvolání, tak se s tebou domluví, neboj hlídají tě...
tankaka
17. únor 2017
@claudie89 taky jsem to tak brala. Ideálně bez chemie. Takový porod jsem zažila a bylo to něco jiného. U malé mě porod vyvolali a užila jsem si, ale jak už jsem psala, zakázala jsem si přemýšlet o tom, kdyby mě třeba nechali ještě týden, že by to přišlo samo. Prostě se to tak stalo a hlavní je, že jsme byly obě v pořádku a pak to člověk už zapomene pod návalem něhy k miminku. Těším se až napíšete, že je miminko u vás - v náručí 🙂. Mějte se krásně!
claudie89
autor
17. únor 2017
Holky,vsem moc dekuji za reakce! A vite co? Po vasich slovech uz mi je fakt lepe...jak jsem psala v prispevku - asi jsem se potrebovala nekomu vypovidat, nekomu jinemu nez manzelovi,protoze on je sice uzasny,ale co si budeme povidat - vy zeny s tim mate zkušenosti a vite,o cem mluvite🙂 jop,kaslu na to,zadny stres,uvidime,co reknou v pondeli...moc dekuji vsem
zmrzlinka
17. únor 2017
Neboj dobře to dopadne....drzim palce.... 🙂
alikoaliko
17. únor 2017
Ahoj, jsem na tom úplně stejně jako ty... Taky jsem v únorovkách, dnes jsem 40+6. Kontrolu jsem měla včera a pak mám přijít až v úterý nástup na vyvolání rovnou, když se to do té doby samo nerozjede. Taky jsem z toho nervózní, pořád malou kontroluju, jestli se hýbe. Korunu tomu totiž nasadila tchýně, která je vystresovaná jak kdyby měla rodit ona a ne já, a zapojila do toho svého bratra gynekologa v důchodu, který nám včera volal, že se mu to moc nelíbí, že mě nechávájí přenášet tak dlouho. Že to jsou sice moderní postupy, nechat vše co nejpřirozeněji, ale že on by byl obezřetnější... Tak to aby člověk už nebral telefony ani vlastní rodině. Je to pěkné, že mají starost, ale já právě žádnou starost neměla, dokud oni nezačali... O každodenních zprávách od lidí, jestli rodím, se už ani nezmiňuju...
claudie89
autor
17. únor 2017
@alikoaliko boze, no tak to ti vubec nezavidim...,me pripada,ze ty nase rodiny diky sve opici lasce nam delaji jeste vice starosti,nez mame samy se sebou...me zase tchyne furt nuti do toho,abych zavolala svemu gynekologovi,aby me odrodil drive,ze by to mozna slo se na tom domluvit a tak..ja ale nechci,protoze muj gynekolog je sice fajn,ale ma cca 75 let,ma pomalejsi pohyby,po cele tehu mi nedokazal ani rict,kolik maly vazi ci meri...proste mu tak nejak neverim,a to jsem rekla i tchyni ktera k nemu chodi..ale proste si to nenecha vysvetlit...kazdopadne take ti preji brzky porod a hlavne hodne zdravicka a treba si za par dni napiseme a vsemu se zasmejeme🙂
japona
17. únor 2017
@claudie89 V předpokládaném terminu porodu porodi jen málokdo, jini holt rodí před a jini po:-). Jste pod pravidelnou kontrolou, vše bude v pořádku! Nad dotazy se zkuste povznést - ptají se, protože mají zájem. To je skvělé, ne?🙂 Babske rady tu byly zmineny, můžete vyzkoušet. A nebo klasický Murphy. Zkuste jít třeba do kina či divadla a to by bylo, aby vám voda nepraskla🙂
claudie89
autor
17. únor 2017
@japona ano vim,ze maji starost,vazim si toho,ale nekdy uz ten pohar trpelivosti pretece a misto teseni me to stve. Hehehe tak tyto rady neznam,ale muzu vyzkouset 😃😃😃 dekuji za tip
alikoaliko
17. únor 2017
@claudie89 Mě zas tchyně už před termínem nutila, ať si řeknu o vyvolání v týdnu, abych nerodila o víkendu, že to bývají v nemocnici špatní doktoři (termín jsem měla v sobotu). No nekomentuju 🙂 Naštěstí teď odjela na hory, tak máme pár dní klid.
Já už na vyvolání porodu za 14 dní vyzkoušela snad všechno. Cítím se dobře, takže hodinové rychlochůze s holema, dřepy, balón, vana, víno, jóga. Nález 14 dní stejný - otevřená jen na prst, nejde udělat ani Haemilton 🙂 Takže teď mám opačnou strategii - čtu si, odpočívám a holt vše bude přesně tak, jak má být 😉
Taky ti přeju, ať to brzy příjde samo! 🙂 A hlavně povznést se nad tu nervozitu...
fialovakobyla
17. únor 2017
@claudie89 nemáš za co 🙂 Řekla bych, že nejhorší je asi ten "tlak okolí". Jinak by člověk byl víc v klidu. Já byla celkem v pohodě, než se začali bát všichni kolem mě...ufuf. Fakt to nepřidá. Přišlo mi, že i u porodu jsem pořád chvátala a byla taková netrpělivá a to pak taky není nejlepší 🙂 Jinak dobré na tom je to, že jsem se poučila. Tentokrát už nikdo z mého okolí neví přesný termín porodu. Říkám jim, že porodím na jaře a je klid 🙂
wosk
17. únor 2017
@claudie89 tak trochu vím, jak ti je. První se narodil ve 41+0 (den před kontrolou, kde by mě hnali na vyvolávačku). Zjistili jsme ale, že se narodil dle termínu ovulace, nikoliv menstruace, od které se všichni odpichují. Nemůžeš to mít třeba podobně? Já si teda večer dala ricinový koktejl, ráno to začlo a v poledne byl s náma. Druhá se narodila přesně na termín (pro jistotu jsem šla večer naložit plný kotel, máme tu velkou násypku, takže to byla hezká práce) - ráno to zas začlo a v poledne s náma. Kamarádka v den termíu vyšůrovala celý barák - okna, v kleku na zemi vydrhla podlahu apod a večer byla malá s nimi 😃
a jinak bych telefon buď vypla, ale zas s ohledem na partnera mi to nepřijde ideální, spíš bych všem tazatelům napsala strohou sms ať dají pokoj a pokud nedají, že jim nedám vědět, až se narodí.
Na tchánovu oslavu bych šla podle pocitu. Pokud by mi bylo dobře, tak bych šla, dala si třeba něco na zub a pak bych vyklidila pole a šla odpočívat. A kdyby někdo prudil, můžeš se zvednout rovnou a odejít (pokud to nemáš daleko domů...).
Hlavně to chce se tolik nenervovat a zkusit to nějak rozdýchat.
Můžeš zkusit s miminkem "mluvit" a přesvědčit ho, že už je čas ;o) třeba to klapne (i o takových domluvách jsem slyšela...).
petrasipkova1
17. únor 2017
Já rodila 41+2, tj 9 dní po termínu, na 41+3 jsem byla objednaná na nástup do nemocnice, měla jsem vyský tlak, chtěli si mě tam nechat už 41+0, ale ukecala jsem je 🙂 Taky jsem se bála, chodila jsem na mnitory obden, ale nepřipouštěla si to, vždyt termín porodu je orientační, porod si řídí dítě samo, ne nějakým datumem. Chodila jsem na veliké procházky, plavala si v bazenu, užívala si naplno manžela a po poslední kontrole Stelinku hooodně prosila, že nechci vyvolávaný porod a klaplo to 😃 Snaž se ten strach přebýt nějakou činností a ono to za chvilku přijde. Držím pěsti.
claudie89
autor
17. únor 2017
@wosk dekuji za radu,ano ano domlouvam mu denne stylem - Stepanku pojd uz prosim te,bo se mamka zblazni 😃😃 a ja se take stale pohybuju,uprimne receno- ani se necitim nijak tehotne,ano mam bricho,ale nijak me neomezuje,uklizim cely barak,predminuly tyden,kdyz bylo tak moc snehu,jsem uklizela hodinu a pul snih kolem celeho baraku,vsichni si klepali na celo,ze co kdyz mi to spusti porod...a prd 😃 takze stale funguju,uklizim,hybu se..dokonce jsme byli na vyslapu.. a vis co? Pri druhem mimcu to udelam stejne jako ty,nebudu sdelovat termin..pri prvnim je ale clovek nadseny,ma potrebu to vytroubit do celeho sveta a pak se mu to takhle vrati..ohledne te ovulace - ja mam v tomto tu vyhodu,ze mi MS i ovulace prichazela VZDY v terminu,takze proto jsem i otehotnela uz prvni mesic snazeni,takze tam si myslim ze je to v poradku..a to s tim terminem - ja to tak mea i s autoskolou..delala jsem zkousky a kdyz jsem jim rekla dvakrat,kdy je mam,tak jsem je neudelala..napotreti vedel termin jen manzel a napotreti jsem ji udelala..takze mozna dela i sve psychika..
alisek
17. únor 2017
@claudie89 věř tomu že bys to nechtěla..první se mi narodil v 32tt ale dle vývoje odpovídal 30tt..brečet v nemocnic u inkubátoru fakt není k záviděníhodně..
A druhého v 37tt..což byla naprostá pohoda, jen byl nedopečený a drobnější..
Bud statečná, sama je slušně požádej at se neptají, že když se bude něco dít tak jim řeknete..pokud jsou chápavý tak to dodrží.
claudie89
autor
17. únor 2017
@alisek ah tak,tak to je opravdu velice brzy...ale ten 37.tt uz je vicemene v pohode...moc dekuji za rady🙂
terezapetrova
17. únor 2017
@claudie89 tak dle me prozivas normalni konec tehu, tedy ne komplikace.. to si vyhod z hlavy 🙂 Myslim, ze jde jen o skryte nervy z porodu coz je uplne normalni. Delej co je tobe prijemne a odpočívej, mas vyhodu, ze cekas první takze vazne snad muzes odpočívat zatím jako bezdetna 🙂 Jinak ja mam jedno dite narozene predcasne a druhé prenosene a neda se rict co je lepsi. Zdrave mimi! 🙂
alisek
17. únor 2017
@claudie89 hlavu vzhůru dýl jak týden u tebe stejně nebude a pak teprv začne ten pravý kolotoč..že na tohle se bude vzpomínat s úsměvem 🙂
wosk
17. únor 2017
@claudie89 no, tak to bude asi pěkný paličák 😃 Věř mu, že až přijde jeho čas, vyleze. Slonice nejsi, předpokládám, takže tak dlouho těhotná nebudeš 😉
Každopádně ti přeji klidný zbytek těhotenství, užij si ještě bříška a pohodový porod, na jehož konci bude ten tvůj princ!

Sem začni psát odpověď...

Odešli