Starost o nenarozené miminko

claudie89
17. únor 2017

Ahoj holky, asi se potrebuji jen vypovidat,utesit od tech,co to zazily,uklidnit. Cele tehotenstvi jsem mela zcela pohodove, na zacatku mi bylo jen párkrát spatne,od zacatku jsme si prali syna,coz se take povedlo,na kazde kontrole doposud mi rekli doktori,ze na prvorodicku mam vse zcela idealni....az ted ke konci se to komplikuje. Mam 4 dny po TP a uz na me vsechno pada. Ve stredu jsem byla na monitoru,maly je v poradku,ale dalsi kontrolu mam az v pondeli,coz je den pred zacatkem 42. Tt a tam se pry domluvime,co dal...asi by mi vyvolali porod pry koncem tydne...ale to je pro me strasne daleko,mam strach o ten maly uzlicek...cele tehu jsem byla psychicky v pohode,ale nyni stale pozoruji pohyby,ktere mi posledni dny pripadaji mensi,coz je sice logicke,kdyz uz tam nema tolik mista, na druhou stranu mi matersky cit rika - je vse v poradku? Muze ten malinky tam dychat? Nedusi se? Nevim..napadaji me ruzne teorie..k tomu mi ani nepridava to,ze denne mi pise a vola nekolik lidi a furt se ptaji,jestli uz??? A ja jim denne odpovidam,ze nic...nemam ani poslicky..vyzkousela jsem i veskere babske rady,nic..zacinam byt zoufala,coz urcite neni dobre...jsem uzkostliva, navic v nasi skupince s TP unor uz jsou videt miminka..a ja stale nic..pripadam si neschopna,menecenna... mam chut dneska zavolat do porodnice,zda by mi porod nemohli vyvolat treba uz ted,o vikendu nebo proste udelat neco!!!! Holky, co byste mi prosim poradily? Mam pockat do pondeli nebo co vlastne? To jeste nas ceka zitra oslava tchanovych narozenin,kde se zase budou vsichni vyptavat a me to bude neprijemne,,budu zase muset odpovidat..uz ted mam z toho stres....

lenkaluk
17. únor 2017

@claudie89 drzim palce, at je mimi brzy na svete a porod je co nejklidnejsi😊.
Taky jsem se ke konci bala. Je to asi normalni, jak tu pisou holky vyse. A ani tu nebudu psat, ceho jsem se bala pred porodem ja, abych vas jeste nehodila do vetsiho stresu😉.
Ale holky, jsou ti vsichni okolo nas normalni? K cemu telefonaty a smsky typu "jsi jeste v kuse", apod.? Prece az se to narodi, mame vsichni mobily, aby se zprava rychle rozsirila...

kackacka37
17. únor 2017

@claudie89 mám to samé 😀az jsem z toho chytla předevčírem v noci hysteracek, kdyz jsem malyho necitila a asi ctvrt hodiny do nej stouchala dloubala behala po byte a on se ani nehnul, den pred tim mi delali hamiltona a ja krvacela a to me taky asi rozhodilo, dnes na kontrole vse ok a ja se snazim psychicky zklidnit a uzivat si jeste toho bříška 🙂je fakt ,ze posledni mesic je dlouhej jak dalsi tehotenstvi, prvnimu uz bylo v tuhle dobu 14 dni

astyna
17. únor 2017

Já jsem porodila na termín a stejně všichni prudili, zda už??? To bych jako seděla na fb nebo co 😀 Tak jsem si naordinovala filmy v posteli, jídlo s donáškou a na sociální sítě jsem nechodila. Večer před porodem jsem si uvařila silný skořicový čaj a zapila to vývarem ze lněných semínek a za 12h mi praskla voda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru