Strach z porodu...

marketaee37
4. srp 2023

Ahoj jsem tu nová. Už jsem rodila ale teď mám strašný strach z porodu pořád se bojím kdy to přijde že se něco stane. Jen brecim a nejraději bych jen ležela abych neporodila dřív. Termín mám 3.9 už jsem zoufalá. K tomu tady kde bydlím nikoho neznám. Máma je daleko

marketaee37
autor
5. srp 2023

@klokanka31 ano bohužel 😑

marketaee37
autor
5. srp 2023

@michaela666 rodila jsem v Benešově takže tady vůbec nevím do čeho v Praze jdu a děkuji 😇

klokanka31
5. srp 2023

@marketaee37 To je vůl, ať si jde rodit on když je takový hrdina 😡

marketaee37
autor
5. srp 2023

@klokanka31 děkuji opravdu teď jsem se zasmála při té představě 😂

jana_zofie
5. srp 2023

@marketaee37 Jeste me napadlo, ze jsem k druhemu porodu cvicila s Annibalem. A hned ti i reknu, k cemu mi to hlavne nakonec bylo dobre. Ja se pri prvnim porodu strasne pomalu otevirala a mela jsem kontrakce do kycli, jak kdyby mi nohy rezali pilkou na zelezo. Desny. Takze po patnacti nebo kolika hodinach do me nacpali ruzne urychlovaky, oxytocin atd. A dalsi dlouhe hodiny to trvalo dal, protoze to skoro nezabiralo. Ten druhy porod byl dlouho dost podobny a uz se uvazovalo, ze mi zase neco pichnou, kdyz moje dula rekla neco, u ceho jsem si uvedomila, ze proti tem kontrakcim vlastne bojuju, ze jsem hrozne napjata, sevrena... A zkusila jsem se uvolnit jako pri cviceni s Annibalem a predstavila si, jak se oteviram. Sedela jsem u toho na gymnastickem mici ve sprse. To taky pomahalo. Teda bolelo to jak kráva, ale nez dosli s tim oxytocinem, byla jsem krasne otevrena. Osmnact hodin neproduktivniho utrpeni proti triceti minutam uvolneni, zavrenych oci a vizualizace (a teda bolesti, pilky na zelezo a utrpeni, nebudu lhat, ale zato podstatne kratsiho a hlavne produktivniho). Pak uz to trvalo jen chvilku a maly byl na svete. Treti dite neplanujeme, ale skoro verim tomu, ze tentokrat by to bylo sice narocne a bolestive, ale relativne kratke

kackabis
5. srp 2023

@marketaee37 já měla první porod příšerný. Vyvolávaný, bolesti trvaly tři dny, myslela jsem že umřu a to bez jakékoli nadsázky. Ve druhém těhotenství mě popadl hysterický strach z porodu už kolem sedmého měsíce. Řekla jsem si, že tentokrát prostě NE! NEbudu rodit vyvolávaně, NEbudu se stresovat, NEnechám se u porodu ukecat do každé injekce kdoví čeho.
Koupila jsem knihu hypnoporod a ta mě vnitřně hrozně hodila do klidu. Začala jsem se připravovat jak to jenom šlo. Masáže hráze, bylinná napářka, pupalkový olej, malinikový čaj, lňené semínko, dlouhé procházky, dvakrát týdně plavání. Pořád jsem si opakovala, že tentokrát to bude krásný rychlý porod.
A víš co? Byl to krásný rychlý porod. Od prasknutí vody a prvních bolestí byl malý venku za dvě hodiny. Byla jsem úplně bez poranění a mám z toho tak intenzivní zážitek, že jsem přesvědčená o třetím dítěti.
Zkus si prostě nastavit v hlavě, že to bude super, rychlé a v pohodě. Psychika dělá moc.
Já si pamatuju jak jsem si u prvního říkala v bolestech "prosím už ne, já už prostě nemůžu"
Teď u druhého porodu jsem si říkala "notak polez ven, ať už to máme oba za sebou a můžeme být spolu"
U prvního jsem s každou bolestí zatínala, teď jsem se snažila s každou bolestí uvolnit.
Doporučuju tu knížku hypnoporod, není to tak ezobio jak to vypadá a mně to na můj panický strach z porodu moc pomohlo.

marketaee37
autor
5. srp 2023

@kackabis ahoj moc děkuji to určitě zkusím a zítra jdu hledat knihu😇je pravda že já se také zatinala a že už nemohu že umřu atd

marketaee37
autor
5. srp 2023

@jana_zofie děkuji pokusím se to tak také udělat ale zdá nezacnu panikařit a vydržím v klidu bez stresu to nevím 😥

kkkt
5. srp 2023

@marketaee37 ja bych vyuzila moznosti navstevy porodnice pokud se u vas delaj. Za me bylo super videt kam lezu, jak to vypada a jaci lidi tam pracuji 😇 clovek pak pocitove vi jestli jit tam nebo tam. Z prahy se hodne jezdi do neratovic, prej je to tam super 🤔 tak zkusit kuknout

marketaee37
autor
6. srp 2023

@kkkt děkuji kouknu na ty Neratovice 😇

maxulekapcule
6. srp 2023

@marketaee37 zkus se fakt domluvit, mě dali císaře právě kvůli předešlýmu porodu, protože to byl masakr. A to jsem byla psychicky celkem v poho

zekrt
6. srp 2023

Vybrer si vstřícnou porodnici a zkus pohledat soukromé PA nebo duly aspoň online na konzultaci. Císař neni bezbolestný ani bezrizikový, raději bych zapracovala na psychice, než se nechat operovat. Držím palce!

honatko092
6. srp 2023

Mám za sebou akutní císařský řez a druhý přirozený porod. Měla jsem poporodní depresi a trauma z prvního porodu. Na druhý porod jsem se připravovala s dulou, která mi pomohla trauma zpracovat. Určitě bych doporučila najít si dulu nebo porodní asistentku a vše s ní rozebrat a připravit se. Císařský řez je velká břišní operace, každý samozřejmě bolest a regeneraci zvládá jinak (a také je rozdíl mezi plánovaným a akutním CS), ale já jsem fungovala až po třech týdnech a další půlrok se z CS dostávala fyzicky (u mě i psychicky). Tak bych opravdu s někým rozebrala svou situaci a zjistila, co je pro mě to pravé. Držím palce 🙏

jerrabina
6. srp 2023

@misulkari třeba v Jablonci jsou všichni skvělí a oba porody byly v pohodě. Při prvním tedy na mě pan doktor maličko spěchal, teď už vím že zbytečně a že mi asi jen chtěl pomoct, ale rodící žena prostě uvažuje trochu jinak. Jinak ale bylo možné všechno, i vyvolavacku mi poprvé nedali (pomohl na poslední chvíli čaj z maliniku když jsem poprosila o dalších půl hodiny než se to zkusí vyvolat - měla jsem prasklo vodu, takže víc už by nešlo, ale víc potřeba nebylo). Podruhé mi museli vyvolávat, ale postupně, nedali jeden dryjak, ale slabé dávky po 2 hodinách a bolelo to jen o trochu víc než ten první, ale zas to bylo rychlé. Takže porodnice je důležitá.
Ale hlavně doporučuji knížku "aby porod nebolel", půjčila mi ji kamarádka před prvním porodem a je skvělá, naučí člověka pracovat se svojí psychikou. Díky ní jsem si první porod vyloženě užila (první dobu porodní, pak už jsem byla trošku hladová a nevrlá, jak to trvalo dlouho 😄) a druhý porod naopak se ztrácely kontrakce tak jsem byla trochu zpruzena, ale pak se rozjely a až na bolest to bylo v pohodě a svým způsobem super.
A za mě je nejlepší cesta naladit se na to dítě, mluvit s ním a nemyslet na nějakou bolest nebo tak. Při porodu vy i dítě budete na nějakém místě mezi prostorem a časem, kam za vámi nemůže nikdo jiný, ani chlap u porodu, ani doktoři. Možná snad trochu sestry nebo porodní asistentky, ženy, když to zvládnou. Ale i ony jen málo, je to čas jen mámy a dítěte. Procitte si to a užijte si to, protože tu chvíli už nikdo nedokáže nikdy vrátit ;) A ačkoli při obou mých porodech bylo něco nedokonalé, tak tenhle pocit jedinečnosti byl prostě dokonalý, u obou děti. A u každého jinak, protože každé z těch děti je jiné. Takže i přes bolest na porody vzpomínám moc ráda 😉

mafulin
6. srp 2023

Zkus se kouknout na kurzy hypnoporodu. Dělají jak pro pary, tak jen pro ženy. Velmi mi to pomohlo. Prvního syna jsem rodila 2 dny a s tou bolesti jsem vůbec neuměla pracovat. Takhle jsem trénovala už během těhotenství a druhý porod byl za odměnu

marketaee37
autor
6. srp 2023

@honatko092 zítra to jdu probrat a paní doktorkou snad na něco přijdeme moc děkuji 💓

marketaee37
autor
6. srp 2023

@jerrabina moc děkuji 💓💓no já u porodu jen brečela a byla hrozná hysterka😥

pampelina18
7. srp 2023

Řekni si o císaře. Já si řekla o císaře hned na začátku tehu a Dr v pohodě vyhověla. Když se takto bojíš nemá cenu rodit normálně

jerrabina
7. srp 2023

@marketaee37 to docela chápu, on i stres z porodnice udělá svoje, kdybych se v takové chvili dostala do rukou někomu komu bych nevěřila, taky bych byla hysterka 😉❤️

marketaee37
autor
7. srp 2023

@jerrabina děkuji já myslela že jsem taková jedina😇

marketaee37
autor
7. srp 2023

@pampelina18
Opravdu mi udělají císaře z tohoto duvodu😑to bych byla nejšťastnější 💓

sarka100dolova
7. srp 2023

@marketaee37 Ahoj, ja cekam prvni a porod se mi take blizi. Trpim obecne na uzkostne stavy a navaly paniky. V tehotenstvi jsem zacala pouzivat Bachovy kapicky Rescue, klasicke i na noc, nebo vyrabi formu pastilek. Mohla bys je vyzkouset, jsou bez kontraindikaci, jsem lekarnice, neboj..nedoporucila bych neco, co skodi miminku. Mne to na tu psychiku pomaha. Drz se, opatruj se a dej vedet, Sarka

pampelina18
7. srp 2023

@marketaee37 pokud máš normální doktorku tak ano.

marketaee37
autor
7. srp 2023

@sarka100dolova moc moc děkuji to vyzkouším, no já se bojím že to prostě nezvládnu že se něco stane 😥léčím se s uzkostnymi stavy, deprese a panicka porucha. Určitě vědět dám ❤️

marketaee37
autor
7. srp 2023

@pampelina18 to právě nemám normální 😣

xxx3d
7. srp 2023

@marketaee37 no a ty léky na paniku, úzkosti, deprese ti píše psychiatr, nebo praktik?

michaela666
7. srp 2023

@marketaee37 Pokud máš až takové psychické potíže, řekla bych že i špatná doktorka tě musí pochopit a vyjít ti vstříc. Netušila jsem, že je to až tak vážné. Trvej na svém, vždyť i v porodnici personál ocení raději pro klid všech císaře než nespolupracující rodičku a z toho případně komplikace.

marketaee37
autor
7. srp 2023

@michaela666 také si myslím že to bude lepší pro všechny ne jen pro mě protože opravdu se cítím hrozně

marketaee37
autor
7. srp 2023

@xxx3d psychiatr

xxx3d
8. srp 2023

@marketaee37 no tak nevíme, jak si dopadla po rozhovoru s lékařkou, ale kdyby ti sekci neindikovala, pořád ještě můžeš požádat svého psychiatra, jen nevím, jestli k téhle žádosti není nutná žádanka od praktika, nebo gynekologa a následně potom s tím potvrzením od psychiatra rovnou do porodnice, kde jsi registrovaná, aby ti tu operaci mohli naplánovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru