V 37tt mi tuhne bříško, malý se hodně vrtí

klara015
9. říj 2017

Dnes jsem byla u dr. 36+6tt a rikal ze deloha klidna ozvy v poradku a nic se nedeje. CS 2-3, ale ted mi kazdou chvilku tuhne brisko. Maly se hodne vrti,obcas me zapicha v pinde a mam plynatost a chodim kazdou chvilku na velkou (ne prujem) Mam zbystrit?nebo je to vse ok a nic se nedeje. Asi jsem za blbku ale jsem prvorodicka :_

kusanagi87
9. říj 2017

@klara015 Ja jsem to v jiste more mela take a nakonec jsem musela az na vyvolani po TP 😃 Stat se ale muze vsechno, kazda to mame jinak. Tasku urcite sbalenou mas 😃 a pokud neodtece voda nb nezacnou kontrakce, tak bych byla relativne vklidu. Take jsem jako prvorodicka panikarila 😁, takze si myslim, ze zadne hloupé dotazy neexistují. Horká voda pripadne poslicky/kontrakce jisti. Ja jsem mela koupel az v porodnici a po ni se kontrakce totalne rozjely, ze jsem skoro ani nevylezla z vany - takze to pak pripadne 100 % poznas 😁 A ja blbec (mela jsem to nactene..) na PA, zsa je pak poznam? Ze některé mamky psaly, ze ne. Uz vim, proc se na me divala jak na blbce 😂 Začínající kontrakce budou jako kdyby si stahla svaly panevniho dna a povolila a mezitim klid a bude to pomalu a jiste neprijemne az bolestive. A maly se hybe, takže by melo byt vse ok 😃

klara015
autor
9. říj 2017

@kusanagi87 ano tasku sbalenou mam 🙂 tak zatim budu v klidu a uvidim co z toho bude, ale ta plodova voda je asi nejjistejsi nez ty kontrakce 🙂 fakt doufam,ze to tak boli ze to poznam 🙂

kusanagi87
9. říj 2017

@klara015 Jj poznas 😂 Ty prni jsou slabe, ale prostě jasne stazeni svalů, jsou nejakou dobu stazene a povoli a pravidelne. I když jsou slabe, tak jsou rozeznatelné 😃 Take jsem mela obavy, ale fakt se to pozna. No a ty v 2.fazi porodni by poznal kazdy 😂

dzogobela
9. říj 2017

@kusanagi87 hele jako kontrakce poznas, to jo, ale ono tomu muze dlouho predchazet jina bolest. Ja byla na vyvolani a uz nekdy od 3 me bolely zada, pak bricho, jak zarazeny prdy a pak uz bricho bolelo fakt hodne, ale kontrakce to nebyly, bolelo soustavne a fakt fest a az mi praskla voda, tak pak to zacalo a mozna to bylo lepsi, aspon byl oddych.. Ale to uz jsem porodila treba do 3 hodin 😀 takze jako poznas, ale muze to pak byt rychlovka.

anguly
9. říj 2017

No já jsem asi uplně pitomá, ale já můj porod nepoznala... Nepoznala jsem, že mi praskla voda. (Nechci teda strašit) Všichni říkají, že to poznáš... Ale já nic. Ona mi totiž jen odkapávala...
No jako poznala jsem, že se něco děje... Měla jsem takový prostě divný pocit a měla jsem i takovej "vlhčí pocit" 😀 a bylo mi blbě, ale taková spíš slabost a taky jsem měla tendenci pořád lítat na velkou. Tak jsme radši vyrazili do nemocnice a tam mi zkoumali, jestli teda mi praskla voda nebo je to nějakej výtok (a zmodralo to, tak to byla plodovka) ... A když mi teda začali potom v nemocnici porod vyvolávat, protože jsem už delší dobu měla odteklou vodu, tak jsem se ptala sestřičky ... To už jako fakt rodim? Protože i po vyvolávacích sajratech jsem asi 3 hodiny měla pořád prostě jen ten divnej pocit... (za 4 a půl hodiny jsem porodila)

Takže za mě... klidně se projeďte do nemocnice, ať jste v klidu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru