Řádí v bříšku. Řádí pak i na suchu?

daasqua
23. zář 2020

Napadlo mě zeptat se, jaké máte zkušeností s tím, jak moc bylo mimčo pohyblivé v bříšku a jaké potom bylo po narození? Třeba že když vás v bříšku pořád kopalo a nespalo, mělo takovou povahu i potom, že by byl malý spáč, chtěl pořád nějakou akci, hyperaktivní apod? Nebo že v bříšku pořád spalo, občas si koplo, tak potom po narození bylo také klidné a spavé?
První dcera byla v bříšku hodně klidná, skoro pořád chrněla, občas se líně protáhla, polohu měla víceméně pořád stejnou až do konce. Po narození krásně dlouho spala (i na úkor krmení někdy), doteď má ráda spánek a je celkově klidné a dalo by se říci "hodné" dítě (i když to asi ještě přijde 😀). Byl to s ní docela luxus.
Naopak kluk mi teď v bříšku docela řádí. Cítila jsem ho o pár týdnů víc, což by bylo pochopitelné, když je druhátko. Ale rovnou začal pořádnými kopanci a mám pocit, že sebou mele skoro celý den a noc, je to i vidět na břichu (od 19tt). Tak se děsím, jestli to nebude nějaký živel 😀 Měli jste někdo v bříšku raubíře a venku naopak "andílka"?

benjik
23. zář 2020

Po narození ano, to bylo podle řádění v břiše. O pár let později přesně naopak. Holky obě v břiše i po narození za odměnu, teď?! Je jím 11 a 6 a jsou na zabití 😄 Syn v břiše řádil, po narození divoch,co moc nespal a potřeboval pohyb. Teď v 8.letech zlatíčko největší. Jeho brácha v břiše je to samé.

jjasmina
23. zář 2020

Já v bříšku klid, venku divoška, která v noci nechtěla spát, takže asi tak

leniczka23
23. zář 2020

Ne neplatí to..

herminka
23. zář 2020

U mých dětí to neplatí.

95newmommy2020
23. zář 2020

Ahoj mám zkušenost takovou, ze jsem o něm v tehu skoro ani nevěděla, sotva se pohnul. Nikdy jsem neměla ty boule na brisku a tak. Skoro na každým utz a ozvach mi třásly břichem aby se probudil. A je to teda velkej spáč :D kamarádka měla mega akční plod, furt ji hupsalo břicho a chudák do teď (skoro 8 m) se nevyspala dyl jak 2 hodiny, její malej je fakt akční ze i v Noci si chce hrát. Ale taky ji lezl už ve 4 měsících a už obchází nábytek od 6 měsíce a sám sedí a proste je to divoch, a když je dáme vedle sebe, tak ten můj je takovej ze leží a pozoruje, zatímco ten její je všude a ve všem a všechno ho zajímá. 😁

daasqua
autor
23. zář 2020

@95newmommy2020 Kámošky měly syny právě taky akční v břiše a i potom po narození, hůř třeba usínali, spali méně, chtěli být pořád v pohybu, později pořád někde lítali 🙂 Já měla v širokém okolí jedinou dceru a chovala se dost jinak než oni (zvídavá a pohybově nadaná byla i tak, jen více spořádaná). Tak nevím, zda je to pohlavím nebo povahou 🙂

95newmommy2020
23. zář 2020

@daasqua Myslím, ze kombinace obojího. Zrovna když jsem rodila v únoru, to byl teda samej kluk. :D Tak znám jen jednu kamarádku s holčičkou, a ta je sikovna i pohybove i zvidava, ale přesně jak říkáš je sporadana. Tak nějak i premysliva mi přijde, ze nejde do ničeho po hlavě.

jjasmina
23. zář 2020

@daasqua Já kolikrát ani nevěděla, že malá v bříšku je, večer nemohla usnout a usínala mezi půlnocí a druhou ranní a trvalo to asi do 3 měsícu, měsíc byl klid, spala celou noc a od 4. měsíce byla vzhuru i 20x za noc, takže..

daasqua
autor
23. zář 2020

@95newmommy2020 Jo, ta naše je taky dost přemýšlivá a opatrná 😀 Ale je hodně po mně, úplně se v ní vidím - navíc si svoje vzpomínky pamatuju tak od 2 let, takže někdy přesně vím, jak se cítí a na co asi myslí 😀
@jjasmina Jo, spaní se děsím asi nejvíc, jaké u druhátka bude. Dceři jsem dala MM (odstříkávala jsem tedy plně, takže měla vždy velkou rychlou nálož mlíka) a ona hned vytuhla a spala od 2 měsíců klidně i celou noc, byl to opravdu luxus, který jsem ani nečekala. Přes den taky hodněkrát chrněla, i nyní s ní není (zatím) problém. No možná mě teď čeká pravý opak a budu lézt po zdi 😀

zirawka
23. zář 2020

U mých dětí to teda platí a sedí to.
První syn v noci v bříšku vyváděl, pořád sebou mlel, vlastně i ve dne jsem ho pořád cítila, a po narození v noci dobře nespal (co 1.5 hod vzhůru), trvalo to až do ukončení kojení v 11. měsících (sám se odstavil) a pak spal krásně. Druhý syn byl v bříšku klidný, v noci jsem o něm ani nevěděla a po narození spí klidněji. Tedy teď ne, pže mu určitě budou lézt zuby...

emmanessa
23. zář 2020

No tak u me dcery to sedi naprosto.Byla divoch v brichu,hodne bolely ty jeji otocky a kopance a je.velmi zive dite,ma pohybovy talent bych rekla,ale taky jsme si s ni uzilu,co zacala chodit,neexistovalo nekde jit a sednout si ke kafi jak vidim nektere maminky,dcera jen litala kolem,neposedela..je to nase mala divoska,ale moc sikovna,miluju ji🙂

daasqua
autor
30. dub 2021

Tak to vypada, ze syn je zatim stejny super spac jako dcera 🙂 Pres den spi hodne a dlouho a v od 2m celou noc bez probuzeni (na MM), ani ho zatim nemusim slozite uspavat, proste vedle nej lezim a on hned vytuhne...v brise tedy radil o dost vic 😀 Uvidime, co se z nej vyklube dal.

fifinka2020
30. dub 2021

U me to teda plati 🙂. Syn byl schopny me prokopat pulku noci, kdyz jsem to s usmevem rikala sestricce na ozvech pred porodem (mmch nikdy nespal 🙂, rekla mi, ze me lituje... pochopila jsem az po porodu 🙂. Doted neposedi a jeho spaci rezim nikdo nechape (staci mu malo 🙂.

potaplice
30. dub 2021

U mě taky platí, u všech dětí.

daasqua
autor
3. kvě 2021

@fifinka2020 Uch... Kluk taky hrozně řádil na UTZ, mlátil tam do té ultrazvukové špachtle, když si ho doktor našteloval, tak se hned otočil podle svého, na ozvech taky řádil (dcera naopak vše prospala, ať jsme do ní žďouchali jakkoli)... ale zatím spí nad očekávání dobře. Chce tedy více nosit a chovat (dceru jsme položili a nevěděli o ní) a bude asi akčnější než klidná dcera (tak je to kluk)... nio uvidíme časem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru