Svědí mě v těhotenství celé tělo, máte stejný problém?

nikousek1
3. únor 2015

Ahoj maminky, má některá z vás stejný problém? Už strašně dlouho mě svědí pokožka celého těla. Dříve jsem tohle vůbec neměla. Nyní mě to trápí, protože v noci už nemůžu z toho spát... ☹ Byla jsem u kožního, ten nic zvláštního neshledal a řekl, ať se zeptám gynekologa. Tam jsem objednaná až 10.2. Už se to nedá snést.. Připadá mi, jako kdybych byla nějaká špindíra, to ale rozhodně nejsem. Poradíte?

lexton
3. únor 2015

@nikousek1 zdravím! Máš stres? Pokud ano a svědí to hlavně v noci, tak to může být pouze psychogenní svědivka od nervů..

anitram18
3. únor 2015

Ahoj, tělo tě svědí pouze nyní v těhotenství? Na kůži žádné projevy teda nejsou? Pokud ne,tak bych si nechala odebrat jaterní testy,aby se vyloučila případná těhot.hepatopatie....ale to by měl vědět již dermatolog a ev. totovyšetřit,případně teda gynekolog....kožař ti aspoň něco napsal na to svědění kůže?? 😕

anitram18
3. únor 2015

@nikousek1 resp. těhot.cholestáza....

martaveg
3. únor 2015

@nikousek1 A nemuzes byt ted vic citliva treba na avivaz, kosmeticke pripravky apod.? ja obcas mivam obdobi, kdy mi strasne vadi povleceni u rodicu, protoze moje mamka ma rada hodne navonene pradlo, tak dava avivaze vic nez ja.. nebo mi obcas zacne vadit nejaky krem nebo naopak ze mam z tvrde vody po sprchovani nebo z bazenu moc suchou pokozku.. nemam pritom zadne viditelne alergicke reakce, jen to jen pocitove strasne neprijemne

jamia
3. únor 2015

Strašlivě mě všechno začalo svědit tři týdny po porodu a zachránil mě Claritine. Obvykle žádné alergie nemám. Doporučuju zkusit po poradě s lékařem nějaké antihistaminikum.

barcuca
3. únor 2015

ahoj, já jsem to měla to samé. Od začátku těhotenství mě svědila děsně hlava, připadala jsem si jak prašivá a bála jsem se, aby si lidi nemysleli, že mám vši, ale prostě to nešlo se nedrbat. Změna šampónu, zábaly, nic nezabíralo. Pak se přidalo i celé tělo. Nedalo se to snést. Nohy jsem si rozškrábala až do krve. Gynekolog mě hned poslal na jaterní testy, které byly naštěstí negativní a tak to odůvodnil tím, že se hold bouří hormony a mám citlivější pokožku. Teď už svědění tolik nemám, ale za to mám hrozně suchou pleť žádný krémy nezabírají a například po holení mám nohy v jednom ohni. Zkus si zajít na ty jaterní testy a pokud to bude ok, tak musíme doufat, že po porodu to bude lepší. Jo ještě bych poradila...nejvíc to mám na rukách a to mi pomáhá eucerin atopicontrol. Je sice dražší, ale fakt pomáhá.=)

evaamy
3. únor 2015

Mě to taky chvíli trápilo, naštěstí to po asi dvou tydnech přešlo, může to být psychický nebo reakce na kosmetiku, mne se to zhorsovalo po namazani olivovym olejem, který jsem používala proti striim. Teď se nemazu a ok.

guinea
3. únor 2015

@nikousek1
@barcuca
Taky jsem to měla. Jak svědění celého těla, tak najednou strašně suchá kůže i na obličeji, suchá kůže a lupy ve vlasech (dřív jsem měla pleť i vlasy normální). Kamarádka studuje celostní medicínu, poradila mi jíst hodně ořechy, olivový olej, avokádo, a koupit si Omega 3-5-9 nenasycené mastné kyseliny. Je to proto, že miminko si na vývoj bere z těla i tyhle mastné kyseliny (hlavně na vývoj mozku, atd.), no a mamině to pak chybí 🙂
Od té doby, co se snažím své stravování změnit, se to výrazně zlepšilo, problémy už jsou skoro pryč.

anitram18
3. únor 2015

Každopádně...jak už jsem psala...vyloučila bych něco,co může ohrožovat miminko! a teprve potom se případně zaměřila na potlačení samotného svědění ať už pomocí mastí,antihistaminik,diety,změny kosmetiky, režim.opatření atd.....

Každá z nás jsme jiná a svědění u jedné nemusí nutně znamenat to samé jako u druhé....

spaagetka
3. únor 2015

Jestli nemáš žádné projevy na kůži, zajdi si na gyndu nabrat pro jistotu jaterní testy 😉

anuliina
3. únor 2015

Svědění kůže může být i znakem špatně fungujících jater, jak už tady někdo zmiňoval. Rozhodně bych si nechala udělat jaterní testy.

terkaz
3. únor 2015

@anuliina Souhlasim. Nechala bych si urcite udelat jaterni testy.

janinek
3. únor 2015

@nikousek1 jaterni testy. Hned. A opakovat oo 4 tydbech.

hojda
3. únor 2015

V těhu to opravdu mohou být ta játra.

vercik83
3. únor 2015

Mne děsně svědily paže.jaterňi testy byly ok.preslo to. Bylo to az ve 3.tri estru

blongelina81
3. únor 2015

já to mám také, citlivá a svědící pokožka, pomohla mě na to kosmetika Uriage.

gabi_k
3. únor 2015

Ja jsem ve 3. trimestru zacala mit strasne suchou kuzi. Obecne se mi zmenila v tehotenstvi plet z mastne na suchou ale svedeni briska, zad, rukou a lytek jsem zacala mit az v tom 3 trimestru. Ja jsem to mela z vody a sprchace (nivea strasne vysusuje). Zacala jsem se cela kremovat Mixou sensitive a je to dobry.
Samozrejme ale pokud nic doted nezabralo, tak sup k lekari.

andrejinda
3. únor 2015

Ahoj Niki,

svědění v těhu může mít hodně příčin. Nemusí to samozřejmě vůbec nic znamenat...četla jsem dost často, že je to v těhu běžné a tak, takže když jsem ho taky měla, nenapadlo mě, že by to mohlo něco špatného znamenat. Ale to bylo až ke konci těhu, nepamatuju si to přesně, ale asi až od 35 tt. U tebe to podle mě bude Ok, jelikož nejsi na konci těhotenství. Já jsem se někdy v 38 tt náhodou zmínila na běžné kontrole u mojí gynekoložky, že mě svědí celé tělo, ale že to není zase tak nic hrozného a že jen občas...doktorka se zarazila a řekla mi, abych přišla hned druhý den ráno, že mi raději naberou krev na jaterní testy. A hned ten den odpoledne mi volala, že jaterní testy dopadly špatně a musela jsem nastoupit do nemocnice. Tam mě týden sledovali a když jaterky nebyly zase až tak tragické, tak mi porod vyvolávali až po týdnu v 39 tt a vše bylo v pohodě, naštěstí, já i malá🙂 Jinak jsem se cítila úplně normálně, kromě toho svědění, které ale nebylo zase tak hrozné.

diamanta
3. únor 2015

Mě takhle svědilo všechno, když jsem po porodu brala železo. A taky jsem po spousta letech a dvou dětech zjistila, že když začnu brát magnezium, začne mi znepříjemňovat život bolest pod pravým žebrem, a to pěkně silná. Začalo to vždy okolo 19-20 týdne těhu, a teprve teď dávno po porodech jsem si to spojila.

nikousek1
autor
4. únor 2015

@lexton no stres jako takový mívám občas, ale není to na denním pořádku ... 😖

nikousek1
autor
4. únor 2015

@anitram18 jak se večer osprchuju, tak si všímám na kůži rukou a nohou pupínky červené. Strašně to svědí. Nohy už mám do krve vyškrábané :/ Musím ještě vydržet do toho 10. Jinak kožař mi napsal jen nějaké tělové mléko, to jsem ještě z lékárny nevybrala. Ale nebude to nic extra, protože mi nechtěl psát nic když jsem těhotná a on neví co t je....

nikousek1
autor
4. únor 2015

@martaveg to si nemyslím, že bych byla na něco takového víc citlivá. Bydlím u tchýně, a ta do pračky aviváž nedává vůbec. Krémem se nemažu, ale ty pupínky se mi začínají objevovat právě :(

anitram18
4. únor 2015

@nikousek1 to je takove zaklinadlo....tehotna, a proto se nemuze nic napsat....asi se bude zrejme jednat o Excipial U lipolotio, co ti napsal....
Nikdo jiny stejne obtize nema? Aby to nebylo inf.puvodu....svedeni je horsi v teple, v noci?
Kazdopadne bych opravdu nejdrive vyloucila tu tehot.cholestazu, ta by mohla byt nebezpecna pro miminko, protoze zluc.kyseliny procházeji placentou...takze urcite at gynekolog odebere jaterni testy...
Pokud to bude ok, tak bych sla asi za jinym kozarem....těhotenství neznamena skriktni zakaz vseho a i stres, ktery prozivas diky tomu svedeni, neni pro mimco dobry...

nikousek1
autor
4. únor 2015

@barcuca Děkuji, na ty testy si zajdu. Jak se provádějí prosím?.... ten pocit je strašný. Ale nechci nějak ublížit miminku, trvá to fakt hodně dlouho.

nikousek1
autor
4. únor 2015

@evaamy dva týdny se dají snést. U mě to už je víc jak půl roku snad :/

nikousek1
autor
4. únor 2015

@spaagetka to teda zajdu. Ale na kůži se mi objevují červené pupínky.

anitram18
4. únor 2015

@nikousek1 ještě k tomu vysevu pupinku...je to hodne vzacne, ale existuji i primo tehot.dermatozy, tzn.postizeni kuze vyskyt.se pouze u tehotnych v ramci těhotenství. ...takze toto se musi take vyloucit...
Nejcastejsi je samozrejme svedeni z rozpinani kuze v těhotenství, vlivem hormonu a tak...ale i to se da lecebne ci rezimove ovlivnit a ne se "vymlouvat" na tehotenstvi.. (tim myslim toho lékaře)

nikousek1
autor
4. únor 2015

@anitram18 jojo, to jsem taky někde četla tady na netu... ach jo, snad to bude v pořádku no. V životě jsem s játry problémy neměla a strie chvála bohu zatím taky nemám takže uvidíme

anitram18
4. únor 2015

@nikousek1 ale jak píšeš, že to trvá cca půl roku, tak bych to jako prvaděpodobné neviděla (tehot.dermatózu nebo tu cholestázu)...to časově nesedí....kažodápdně jaterní stesty odebrat a vyloučit popřípadě i další možnou příčinu pruritu (těch je opravdu hodně - i u netěotných)...ale to je na kožním lékaři, jak se k tomu postaví....

nikousek1
autor
4. únor 2015

@anitram18 no tak kožní mi teda moc neporadil, ten mě poslal k mému gynekologovi... tak uvidím co mi řekne ten

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru