Jak dlouho dopředu jste se začali snažit o druhé (třetí, čtvrté...) dítě?

modrypitrisek
26. říj 2017

Ahoj maminky,

zajímá mě, jak dlouho předem jste na dalším miminku začali pracovat. U prvního to bylo u nás víceméně jedno, asi jako všude jinde, ale teď u druhého bych ráda, aby mi mateřské navazovaly na sebe. První nám vyšlo na čtvrtý pokus, teď jsme přeci jen o něco starší, tak by to taky nemuselo být tak rychle. Jak jste v takové situaci uvažovaly (i uvažovali 🙂 ) Vy? Předpokládám, že se to odvíjelo i od toho, jak dlouho Vám trvalo vyrobit předchozí děti, že? Opravdu nerada bych zůstala třeba na poslední tři měsíce doma bez peněz (hádám, že s pupkem tou dobou už nezaměstnatelná :/ ). Ale zase pořídit si prcka třeba o rok dřív, kdyby to náhodou vyšlo hned, to bych taky uplně nechtěla, i když je to pořád ta lepší varianta, než naopak... co myslíte? Jak to máte/měly jste Vy?

lv
26. říj 2017

1.dítě na 1.pokus 🙂 tedy vysadila jsem antikoncepci a už to nedostala a 2.dítě 2.menstr. cyklus 🙂

listopadka1
26. říj 2017

první nešlo, nakonec IVF, druhýmu jsme zkusili dát šanci přirozeně, nevěřili a povedlo se ve třetím cyklu 🙂 Ale plánuje se to hrozně blbě, asi je lepší počítat i s tou možností, že se to povede hned, ale může se taky stát, že to bude trvat... holt příroda si nedá moc poroučet.

modrypitrisek
autor
26. říj 2017

@lv Takže na základě první zkušenosti jste si asi žádné velké fórum u druhého nedávali, co? :D

jaja01k
26. říj 2017

U prvniho nam trvalo rok, nez se zadarilo. Chteli jsme deti brzy (idealne 2 roky) po sobe a protoze jsme predpokladali, ze to zase bude chvili trvat, vlastne jsme se zacali snazit hned po sestinedeli 😃 Tedy ne nejak cilene snazit, ale neresili jsme to. Pak jsem prestala kojit, prisla menstruace a nez jsem se rozmyslela, jestli teda do toho chci opravdu jit, byla jsem tehotna. Takze druhatko bylo na prvni pokus a docela nas to zaskocilo 😃

sthanina
26. říj 2017

@modrypitrisek Ahojky, u nás sehrál roli věk... Syn má 15 měsíců a jsem v 6tt. Snažili jsme se "intenzivněji", co byl malému rok. Vypadá to ale všelijak, je to nějaké komplikované, takže, kdyby to úplně nevyšlo, jsem ráda, že je to takhle brzy a třeba bude ještě šance na jeden pokus...

arevb
26. říj 2017

Nám se první zadarilo na poprvé 🙂. A teď se druhé nedaří. Taky jsem chtěla navazovat druhou mateřskou a spíše to vypadá, že budu muset protáhnout rodicak a budu skoro bez peněz jak pises @modrypitrisek

belleelle
26. říj 2017

@modrypitrisek meli jsme stejne myslenky, ze jsme starsi, ze to po.druhe nepujde, ze jeste kojim. A nesnazili jsme se tedy. No a mam.deti 16,5 m od sebe.
Poprve to.bylo 4. cyklus.

monenta
26. říj 2017

1. dítě hned 2. cyklus, 2 dítě až po 2 letech..chtěli jsme 3 roky od sebe, budou skoro 5 🙂

naty
27. říj 2017

1. syn 2. cyklus, 2. syn 2. cyklus - ale ten první cyklus jsme flákali 😀

ninive211
27. říj 2017

1.dite 4.cyklus,kdy jsme si nedavali pozor (ale druhy, co jsme se fakt snazili-teda spis ja,brala jsem nejake ty vitaminy jako listovku a caje a byl to prvni cyklus v kombinaci bromelain+grep.stava+pyridoxin),u druheho v podstate to same,zacali jsme trochu driv,nez byl "plan" a prvni mesice to nechali vylozene na prirode,4.mesic nasazena vyse uvedena kombinace a uspech 😁Sestra otehotnela 2x na prvni dobrou,kdy se prestali chranit.

terite
27. říj 2017

Prvni dite neslo. Zacali jsme se snazit na jare 2012. Behem dalsich dvou let jsem otehotnela 3x - 1x zamlkly potrat, 1x spotnanni potrat, 1x umele preruseni tehotenstvi kvuli vyvojove vade. Az 4. tehotenstvi se povedlo a na jare 2015 se nam narodil syn. O druhe jsme se zacali snazit, kdyz byl synovi rok a 2 mesice. Chtela jsem navazat na 2letou materskou. No ale neslo to, rok a pul jsem nemohla otehotnet (oba jsme s manzelem vysetreni a zadny reprodukcni ani geneticky problem se nenasel). V synovych 2 letech jsem prodlouzila rodicak na 3 roky, ale penize uz od te doby zadne nechodi, takze je to na manzelovi. Nastesti v tomto ohledu nemame probkem. Az ted se konecne podarilo otehotnet. Jsem v 6tt. Syn ma 2 roky a 8 mesicu. Pokud to dopadne, bude rozdil mezi detma 3 roky a 4 mesice. Radi bychom 3 deti. Po vsech tech zkusenostech si rikam, ze na to treti se proste nijak nebudeme chranit hned od sestinedeli. Ale nejspis vymeknu - co kdyby to nahodou vyslo hned a ja mela ke dvema malym detem jeste mimco. To by byl zahul. No nejspis pak zacneme zase v roce a budem pocitat s tim, ze to treba dva roky potrva. Kdyz si vzpomenu, jak jsem od svych 15 do 30 let brala HA a bala se; abych hlavne neotehotnela... je to ted dost k smichu 😆

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanih
27. říj 2017

@modrypitrisek To se těžko plánuje. Přemýšleli jsme stejně, jako vy. Na první dítě jsme potřebovali čtyři měsíce, teď jsme starší, máme méně času, tak jsme si dali cca půl roku (zas aby to nebylo moc brzy) a ještě jsme z toho byli nervózní, že to bude málo. No a povedlo se na první pokus 🙂

konidana
27. říj 2017

Ochranu jsme v obou případech přestali řešit cca jeden dva měsíce před "ideálním" datem početí. Napoprvé to vyšlo napoprvé, a napodruhé taky napoprvé 😅 Tzn. že poprvé jsem nastoupila na mateřskou těsně před možností na prodloužení pracovní smlouvy na dobu určitou, která mi tak skončila, a děti jsou od sebe 22 měsíců místo předpokládaných 2 let :D

gabuscha
27. říj 2017

U nás se obě děti (Adrianka 13 měsíců a fazole 14tt) povedly na první pokus - u první mi bylo 33, rodila jsem ve 34, u druhého mi je 35 a budu rodit ve 36 - myslím, že to je strašně individuální a tohle člověk nenaplánuje 😀

pafca4
27. říj 2017

já chtěla děti cca tři roky od sebe,tak jsme začali tak, že nejdříve by od sebe byli dva roky a třičtvrtě, protože jsem si říkala, že plus mínus čtvrt roku je ok. Vyšlo nám to na druhý pokus,takže jsou od sebe necelé tři roky🙂

modrypitrisek
autor
27. říj 2017

Děkuji za odpovědi, holky 🙂 Asi teda nakonec radši necháme fórum toho půl roku. Některé jste mi tu psaly, na kolikátý pokus to vyšlo, mě zajímá spíš to, jak jste uvažovaly, tj. př. chci otěhotnět nejpozděj v prosinci, přestanu se chránit v lednu, dubnu či v listopadu? Je jasné, že je to vysoce individuální, ale zajímá mě, jak uvažovali druzí 🙂 (tj. spíš ten způsob uvažování, než to jak to potom vyšlo, i když to s tím samozřejmě souvisí a jsem ráda, když to k tomu přidáte k dobru 🙂 ).

anetka1701
27. říj 2017

Jednička vyšla na první pokus :D Chtěla jsem děti dva roky od sebe, dali jsme si fora a začli se snažit když byl jedničce rok... No, dvojka nám trvala 9 měsíců... :D Holky jsou od sebe dva roky a čtyři měsíce :D Když byl dvojce rok, chtěli jsme ještě trojku... Snaha byla, trojka nešla :D Tak jsme to víceméně vzdali a trojka se zjevila zcela náhle a nečekaně, narodí se skoro 5 let od dvojky :D :D

vanea
27. říj 2017

@modrypitrisek jo, to já uvažuju, že chci druhého prcka v dubnu, takže se začneme snažit na jaře/v létě🙂 ale uvidíme jestli se to podaří:D chránit se nebudu vůbec..prostě kdyby to přišlo, tak to přijde...je tolik párů, co jim to nejde, že je mi fakt putna, jestli bude prcek na jaře nebo na vánoce, takže tohle je spíš jen takový můj "pidiplán"🙂 hlavně aby bylo druhé a zdravé..časově je mi to jedno i kdyby to mělo být za rok🙂

lucie_91
27. říj 2017

První na první pokus, druhé na první pokus, třetí na druhý pokus (= proběhla jen 1 ms) 😎

belleelle
27. říj 2017

@modrypitrisek ano, souvisi. My se nesnazili, druhe dite prislo jako dar, z prvniho stouchu. Kojila jsem, cyklus nenajel a bylo.to. puvode jsme chteli tak v 14-15m se zacit snazit. Toto planovani, co chces, je vesteni z kristalove koule. I mit deti z ivf, i mit feti v pestounske peci nejde naplanovat!!!!!!!!!

petrasipkova1
27. říj 2017

První na první pokus,druhé taky. Chtěla jsem jarnatko,tak jsme se začali snažit v létě a v půlce dubna mám termín, dcerce bude v té době 33 měsíců. Rodicak už mám pro jistotu vyčerpaný od jejich 2 let a peníze v obálce doma 😊 rodičovskou dovolenou mam v práci do jejich 3 let.

vetyver
27. říj 2017

my jsm ese chtěli začít snažit v lednu, až bude malé 1,5 roku, ale touha byla silnější, od jejího roku jsme se přestali chránit (září) a v říjnu jsem otěhotněla. Takže děti jsou od sebe 21m a je to teda záhul, ale neměnila bych. Teď už ani nepřijdeš o ty peníze z prvního rodičáku jako my (asi 50tis.)

promar
27. říj 2017

Tezko se neco planuje. My chteli zacit,kdyz bylo.malymu dva roky. Jenze po ockovani mi dr. doporucila mesic pockat. Pak manzel si namohl zada,ze se nemuze moc hybat,takze uz nam uplynuly tri mesice a nic. Doufejme,ze do konce roku se to povede,aby mi to navazovalo. Jinak to musime v praci nejak vyresit. Prvni se nam povedlo hned napoprve.

penelopaw
27. říj 2017

U prvního dítěte jsem vysadila prášky a po 3 měsících jsme zadělali díky ovulačnímu testu. U druhého jsem vysadila antikoncepci nějak na 18 měsících věku syna, ale pořád se nic nedělo (ono upřímně, když nebyl sex, nemohlo být miminko 😀), takže aby mi navazovaly rodičovské dovolené, začala jsem se cíleně víc snažit a klaplo to na tři roky přesně po prvním dítěti 🙂. A opět ovulační test a nohy nahoru a co nejdéle opřené o zeď 🙂. Ale řekla bych, že to bylo fakt štěstí.

penelopaw
27. říj 2017

Co se týče rodičáku, doporučuji podat žádost pak co nejdříve, já to nechala na červen (končit mi to mělo v srpnu), donesla jsem jim dopis, nikdo se neozýval, tak jsem tam volala a samozřejmě bylo třeba doručit ještě nějaké formuláře apod. Což si pořád myslím, že mi měli říct (podle správního řádu mě měli vyzvat k odstranění vad žádosti), kdybych si nezavolala, tak peníze asi propadnou.

aklin
27. říj 2017

Predpokladala jsem, ze nam druhe vyjde rychle, omyl. Snaha 7 mesicu bez uspechu, za tu dobu neustale resim cyklus. Prvni dcera nam trvala 2,5 roku.

efijil
27. říj 2017

Dle mého se nedá naplánovat. První děcko hned. O druhé byla snaha tak, aby mateřská navazovala a sourozenci byli hned za sebou. Od jeho prvního roku jsme to ponechali náhodě. Po 3 letech snažení druhé děcko stále nemáme (a to mi je čerstvých 30 let) ... Takže pakliže mohu radit, neplánuj! Hodně štěstí!

missa111
27. říj 2017

Já představovala otěhotnět kolem 1 roku prvního dítěte. Nakonec se podařilo dřív. Obě děti jsou na první pokus. Druhé dokonce z jenoho sexu za měsíc a při kojení. To mě dost překvapilo. Vůbec jsme nečekali, že se to zařadí tak rychle😂. Docela by mě zajimalo, jak by to bylo po 3.? Ale to už nezjistim, muž nechce ani slyšet 😒

veronikav31
27. říj 2017

Dcerka se nám narodila po 5 letech snažení akutním císařem. Druhé těhotenství vyšlo plánovaně po 5 měsících snahy a léků na podporu otěhotnění, když bylo dcerce 17m. Rozdíl mezi dětmi bude 2 roky a 2 měsíce. I vzhledem k mému věku-letos 35 let jsme na nic nechtěli čekat. Jsem ráda že to vyšlo, třetí dítě už neplánujeme