3 děti v dnešní době?

14. bře 2024

3 děti v dnešní době? Máme menší byt 4+1, já mám práci která mě baví, starší dcera chodi do školy, mladší dcera do školky, přítel cele dny v práci.
Do toho finance, jsme docela nároční. A teď jsem zjistila, ze jsem těhotná 3-4 týden.

Nevím, nevím, nevím…

lauriak
17. bře 2024

A ako to citis ty? Mala si niekde v kutiku duse este tuzbu po tretom dietati? Alebo si mala postoj, ze s dvom ste kompletni. Co na to partner?
Ja by som 4 izbovy byt a dobru pracu nevidela ako prekazku. Ale kazdy to ma inak. Drzim palce nech sa rozhodnes spravne.

okapia
17. bře 2024

Taky myslím, že řady odsud nijak nepomůžou. Je to ani vás dvou, vašem vztahu, zeptala bych se i na názor dětí ( jasně že nebude zásadní). Nás je pět v 2+ velká obytná kuchyň, děti už spolu a my sami v ložnici. Ale koupili jsme vedlejší byt a až bude potřeba, plánujeme ho propojit. Nicméně 4+1se mi tak zdá naprosto v pohodě. Naše holky by moc rády čtvrté, aby si měl brácha s kým hrát a aby mohli do Narnie😃. My jsme původně taky chtěli čtyři, ale mně už je přes 40, než přišlo první, dost to trvalo, takže už nejspíš ne, jen kdyby přišlo omylem.

22hanah
17. bře 2024

@marticka113 můj partner dítě moc chtěl, bylo plánované, věřila jsem, že jak je pečlivý v práci, bude i otec, jak strašně jsem se spletla, dítě ho vůbec nezajímá, je stále nemocné, do práce skoro nemůžu, s penězma partner taky nepomáhá, o bydlení jsem se musela postarat zase jen já, třetí dítě v dnešní době už bych si nikdy nepořídila, ale já mám prostě smůlu na partnera, tam záleží, co na to manžel a jak se stará o první dvě děti.

sorboni30
17. bře 2024

Mám kluky dvojčata 9 lete. Když jsem otěhotněla mela jsem obavy zda to zvládnu.. kluci nároční, ADHD. Říkala jsem si, bude mi 40 let, asi je to dar. Šla jsem do toho. Dcera má dnes dva roky a je to úžasný mazlíček. Kluci ji milují a i když je to někdy náročné..spaní, nemoci..jsem šťastná že mám tři děti. Finančně to zvladame. Když jsou dvě děti, třetí se ztratí se říká a jo.. nepocitujem nějak že by jsme na tom byli hůř než před otěhotněním. Takže kdybych se měla znovu rozhodnout? Jdu do toho ♥️🙏

pampelina18
18. bře 2024

Musíš vědět ty jak na tom jste a jaký jsi rodinný typ anebo spíš kámošky a dovolený v cizině.
My máme dvě, dovolený a výlety máme jen po ČR, finance jsou takové, že něco máme a dokážeme i ušetřit, když chceme, ale spíš utracine za zbytečnosti 😂, asi průměrný plat v ČR, bych řekla. Chlap je klasický 8 hodin v práci a občas i víkendy, když na to přijde, tak se občas chodí domů jen vyspat. Nevím, to že je chlap v práci je normální však je živitel rodiny a žena je na rodicaku a tak se stará o domácnost a děti - pokud někomu vadí, že chlap je v práci a nepomáhá s dětmi,tak ať on jde na RD a ty makat. My třeba budeme mít ještě 3 a pak i to 4te. Nechápu ženský co chodí na potrat, jen kvůli tomu, že jsou hloupí a nechranili se... Však když nechci dítě, tak si dávám sakra pozor.... Pak toho chudáčka zabijou, kvůli svojí blbosti anebo vyhodí do popelnice či do babyboxu. Ochrana před otěhotněním se již probírá v 5tride.

ruzovyjednorozec77
18. bře 2024

A tak dnešní doba je pro více děti jak dělaná 🙂 moc nemám ráda tyhle řeči. Kdysi bylo děcek plný dům, a jídla málo. Možnosti taky žádné. Dneska má každý dvě auta, obchody jsou plné jídla, možnosti práce hromady. Takže jo, v dnešní době proč ne 🙈 problém je spíš o tom, zda má člověk kapacitu na to dalších x let řešit miminko. Mě hodně omezuje to, že nemůžu dělat to co kdyz Eliáš nebyl. Celé dny jsme trávili venku, bylo to vše takové uzpůsobené dvěma dětem, které jsou ještě o rok od sebe. Takže stejné potřeby, zájmy... Mimino nám do toho hodilo vidle. Na zahradu s ním nemůžu, protože zdrha (nemáme plot), v kočárku být nechce. Já že zdravotních důvodu nemůžu nosítko... Je to o hubu 🤣 ale tohle období pomine. My navíc nemáme hlídací babičky, dědečky... Takže je to těžší. Uživit se dá vždycky, horší je pak ta výchova, péče. Mít čas na všechny.

tereza0111
18. bře 2024

Ja tak nemam rada to "v dnesni dobe". Ona je dnesni doba nejaka spatna? Jesli chces 3 deti, tak v dnesni dobe, kdyz se trochu zasnazis neni nejmensi problem. Prace je vsude dost, prispevku az hanba, situace se skolkama je uz taky lepsi. Ve 4+1 se 3 detma nevidim nejmensi problem.
Alee krasne je, ze jestli nechces, tak v dnesni dobe to ditko mit nemusis. Jen to jen na tobe. Ale na dobu nic nesvadej, bylo jich jen malo lepsich

msgracia
18. bře 2024

My teda plánovali třetí možná časem,ale podařilo se rychle neplánovaně. Jsem v 18tt. Bydlíme u tchánu kde máme tři místnosti. Ale děláme domeček. Starší syn má skoro 10let, mladší skoro 2 roky. A ti mladší budou od sebe o 21 měsíců přesně. Ale jelikož už jednoho andilka máme tak to bereme jako dar. Takže záleží jak ty se cítíš

mollyweasley
18. bře 2024

@tereza0111 Přesně. Za mě je dnešní doba skvělá. Lidi mají dost peněz, kde bydlet, štědrý sociální systém, zdarma školy, kvalitní zdravotnictví. Mají dětem co obléct, čím je nakrmit, jezdí na dovolené, mají myčky, sušičky, velké byty, auta.
Kdyby autorka měla tentýž dotaz v roce 1942, pak chápu, že by si stěžovala na "dnešní dobu".

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru