Benjamínek a dvě starší děti. Někdo ve stejné situaci?

kukuca
14. bře 2021

Dobrý den, kdo jste ve stejné situaci?Čekám trochu nečekaně své třetí dítě a starším je 9 a 11 let.Jsou skvěle sehrana dvojka, dobře si rozumí od malička. Mám trochu obavy, jestli to třetí po tak dlouhé době nenaruší vztahy a zda ty dva po narození nebudu ochuzovat. Nepůjde s nimi už dělat tolik věcí. Přitom třetí bylo chtene, ale na první pokus a byl to šok..

tez83
14. bře 2021

@kukuca čekám třetí,s jiným partnerem.Detem je skoro 12 a 8.Nejsou sehraná dvojka,dost do sebe sijou...🤷A tahle doba je ještě víc od sebe oddělila.Mam syna na chalupě s babičkou,aby nebyl celé dny sám doma,když mi jsme v práci a dcera byla ve škole.Nyni je dcera už také doma.😫Syn je tam rád,může do přírody,místo aby byl zavřený v paneláku.A já jsem ve třetím trimestru,prcek byl chtěný...já se domnívám,že to spíš starší děti stmeli...ale kdo ví.

kukuca
autor
14. bře 2021

@tez83 díky za reakci. Uvidíme.. Jestli je váš nick ročník narození,tak to jsme na tom stejně 😀

areh
14. bře 2021

@kukuca brácha se narodil, když mě se ségrou bylo 9 a 11. Byl naše panenka na hraní. Ale když šel bracha do první třídy, já jsem šla do prváku. Měli jsme jiné zájmy a brácha vyrůstal jako jedináček... Nepamatuji se ale, že by nás jeho příchod na svět nějak omezoval. Jak jsem psala, jako malej byl naše panenka na hraní 🤭

ninive211
14. bře 2021

Při takovém věkovém rozdílu bude to třetí zákonitě vyrůstat jako jedináček. Než přijde do doby, než si s ním bude možno nějak "hrát", ti starší budou v pubertě a budou utíkat z domu a chodit za kamarády, doma čas trávit maximálně u PC. Třináctiletý puberťák nebude chtít mít "za prdelí" bráchu-batole/předškoláka. Jinak co se týče obav, že budeš mít méně času na trávení se staršími, tak věz, stejně časem toho chtěného času bude ze strany puberťáků méně...já teda když mi bylo 12 a víc, tak jsem fakt nepotřebovala a nevyžadovala, aby se mi rodiče extra věnovali, naopak jsem byla ráda, když mě nechali "žít" a nemusela jsem se věčně přizpůsobovat jejich plánům na trávení víkendu např. (to teda přišlo až časem, tak v těch patnácti). Pokud ti dva starší si rozumí, pravděpodobně jim to zůstane (zejména pokud jsou stejného pohlaví, to nevím, nepíšeš) a zabaví se bez ohledu na mimino.

tez83
14. bře 2021

@kukuca ano je..."staré" matky.😃

monikavitezslav
14. bře 2021

Já mám teď 3 děti. Nejstaršímu 10,druhy 7 a nejmladší 3 týdny. Zatím vycházejí v pohodě, jo kluci se občas hádají ale teď převládají hádky o to kdo bude vozit ségru ale dá se to zvládnout.

misicka1988
14. bře 2021

@kukuca Když se mi narodilo třetí dítě (s druhým manželem) , bylo starším dětem 16 a 11let. Bylo mi jasné že bude vyrůstat jako totální jedináček, ale moje sestra za necelé dva měsíce porodila své první dítě, a bydlíme kousek od sebe. Takže parťáka k sobě má 😊 Nicméně nejmladší dcerku moje starší děti milují, a oba mi dost pomáhají. Já bych se toho tolik nebála 😊

andelka
14. bře 2021

@kukuca mně bude letos 38 též 🙂 A benjamínka máme už dva roky (taky s druhým manželem, ten má 15 leté dítě z prvního manželství). Starším je 9 a skoro 11. Je to super. Mají hezký vztah, pohlídají, pohrají si s ním, ale tak sem tam na chvilku, venku si s ním poblbnou, mladší se s ním mazlí, starší ho hrozně rád vozil v kočárku. Nedala bych tři děti po sobě, ale takhle je to pohoda. Jedináček není a nebude, sice starší sourozenci jsou jiná věc než vrstevníci, ale pořád lepší než kdyby byl skutečný jedináček. Sama mám bratra o 14 let staršího a jsme moc rádi, že se máme.
Prcka si užíváme všichni. Je to skvělý.

inah91
14. bře 2021

Tak to se přidám k diskuzi, a ráda si přečtu vaše zkušenosti, protože manžel má z předchozího vztahu děti 9 a skoro 11 let, v květnu se narodí naše první společné. Děti jsou parádní dvojka tím, jak jsou tak málo od sebe, samozřejmě, že mají své dny, ale jinak super... všeobecně mají miminka a malé děti rády, ale jak moc se těší na nového sourozence si netroufám říct.... tak uvidíme, co to udělá, doufám v nejlepší, jsem (snad) připravena i na to zlé. A jen dodám, že doufám, že prcek pak nebude "jedináček", jelikož plánujem i další dítě, zadaří-li se....

kukuca
autor
14. bře 2021

@inah91 tak to je stejné, já jsem pyšná na to, jak jsou ti dva sehrani. Může se to změnit,jsou rozdílného pohlaví, ale sedli si povahově.Každý je jiný,ale vzájemně se doplňují. Jsou od sebe 22 měsíců. Tak si říkám, že se rouhání a nebyla jsem spokojená i tak..Ale ty mateřské pudy..Oproti vám už další určitě nebude, je mi 37,tak to byla prostě poslední akce buď anebo.A ono mimčo prostě chtělo k nám 😀

dunkap
14. bře 2021

@kukuca já mám teď 9 a 12let a ročního prcka. U nás třetí zafungovalo jako stmelovaci prostředek. Ti dva starší do té doby spolu moc nefungovali a teď je to super. Kort v této době, bydlíme na vesnici kde nikdo není, do školy nechodí, tak se skrz prcka dali dohromady. Ve společných aktivitách nás malá vůbec neomezuje.

odula
14. bře 2021

Dva starší už jsou dost velký na to aby je to nějak omezovalo nebo narušilo vztahy. Jestli jsou sehraná dvojka, budou pořád. Teď jde spíš o to, jestli nejmladší aspoň trochu přijmou nebo ne. My máme 11,10 a 4, a nejmladší si stejně nejvíc hraje se mnou/tátou, občas se syn "obětuje" , holka už má úplně jiný zájmy a spíš se s mladší rubou.... že začátku je to omezilo dost, ale byly o dost mladší než tvoje (6,7). Ale každý dite jiný, stejně jako rodinná situace, vztahy.... Osobní zkušenost ostatních je sice zajímavá, ale v podstatě do vaší konkrétni situace nicneříkající. A vzhledem k tomu, že jste zvládli vést dva starší tak, aby byli parťáci( což není vůbec jednoduchy, zvlášť u dětí tak blízko sebe- klobouk dolů) , se IMHO nemusíš znepokojovat, jak to bude s třetím. Stoprocentně taky parťák 👍🙂

kukuca
autor
14. bře 2021

@odula krásně napsáno ❤díky.

andelka
14. bře 2021

@kukuca náš prcek taky už sourozence k sobě mít nebude. Ono dohromady 5 dětí v 3+1 a před 40 by bylo fakt moc. Ale půjde do školky, snad i najdeme časem někde kamarády, a sám nebude úplně. Bohužel se narodil v době,kdy nejde chodit na cvičení,do MC, na hřiště a družit se a seznamovat. Snad po prázdninách bude líp.

ee.liska
14. bře 2021

@kukuca mám děti deset a půl a devět let, k tomu ročního 🙂 je mi 37 a je to pohoda. Starší děti jsou od mala jedna ruka a bráchu si dobrovolně berou do pokojíků “na hlídání” . Na podzim jsme si pořídili štěně a to je zase jedna ruka s nejmladším 😁😁😁

kukuca
autor
14. bře 2021

@ee.liska Ahoj,mám pocit že si tě pamatuju z nějaké diskuze .Nemáš starší dítko nar.2009? Tak snad to moc řeším..já byla přesvědčená, že další už ne a pak najednou..a je zaděláno.A je fakt že to bude změna,nejdřív mladá maminka s malým rozestupem sourozenců a teď skok a poněkud starší maminka a skoro jedinacek.

ee.liska
14. bře 2021

@kukuca ahoj 🙂 také jsem už další neplánovala, ale pak jsem se rozvedla, vdala a děti chtěly mimino 😁
A naprosto tě chápu 🙂
První dcerka se narodila 2009, jinak děti jsou 2010, 2012 a 2020 🙂

plksv
14. bře 2021

Mám takto tři děti, vždycky říkám, že nemám tři, ale dvě a jedno. A je to pravda. Od začátku jsme věděli, že to bude jedináček na druhou 🙂. Je plánovaný (jako všechny naše děti). A je to skvělé. Vztahy těch starších dvou to nenarušilo, ti si jedou svoje. A občasné hlídání je luxus 🙂.

barunka1408
14. bře 2021

Mám sourozence o 11 a 16 let starší. Všichni tři máme stejne rodiče aby bylo jasno 😀. Mamka mě měla ve 35 což byla dost rarita v te době. Řekla bych ze všichni tři máme teď v dospělosti vztah více méně stejný. Neni poznat kdo ma k sobě větší nebo menší věkový rozdíl. Když to beru zpětne vyrostla jsem jako jedinacek. Plus jako největší zradu dětství beru vzpomínku když mě bylo cca 4-5let a Bracha (20) si domu privedl teď už dávno švagrovou, nesnasela jsem ji a žárlila jsem! 😂😂😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru