Kamarádka mě zklamala. Měla bych to přejít?

zizibou
11. pro 2019

Ahoj holky,

jdu se sem svěřit a chtěla bych znát váš názor.
Jsem teď těhotná a když jsem se to dozvěděla, řekla jsem to samozřejmě manželovi a svoji “dobré” kamarádce. Žádala jsem jí, aby to nikomu neříkala, protože se může ledacos stát.
No, jsem teď v 15tt a ještě před pár dny jsem žila v domnění, že o tom nikdo neví. Teprve nedávno jsme to oznámili mým rodičům a manželova strana se to má dozvědět až na Vánoce.
Teď o víkendu byl manžel pracovně pryč, a když se vrátil domů, byl nějaký zaražený. Nakonec z něj vypadlo, že v kolektivu 25 lidí za ním přišla kolegyně a přede všema mu začala podávat ruku a gratulovat. Dopadlo to tak, že mu většina z nich řekla, že už o tom ví několik týdnů. Byl tam i jeho jeden z nejlepších přátel a ten to zrovna nevěděl. Manžel mu to chtěl říct sám a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Bylo mu to líto. A já to naprosto chápu..
Jsem teď opravdu strašně zklamaná a vůbec nemám chuť se s kamarádkou vidět. Nejdříve jsem ji chtěla okamžitě napsat a zeptat se jí, proč to musela hned jako čerstvou novinku vyžvanit svojí sestře a muži, kteří jsou pověstní tím, jak neskutečně drbou! Proto jsem ji žádala o diskrétnost. Ano, můžete mi teď napsat, že když vím, co je její příbuzenstvo zač, neměla jsem jí to ani říkat. Ale víte co, myslela jsem, že jsme přátelé a já ji fakt upřímně věřila.
V létě jsem prodělala biochemické těhu a řekla jsem jí o tom. Po téhle zkušenosti jsem si téměř jistá, že o tom ví taky všichni 😥.
Manžel mi řekl, ať to nechám být a vezmu si z toho ponaučení. Ale já mám stále takový pocit, že to tak nemůžu nechat..
Dnes jsem to byla oznámit druhému zaměstnavateli a ten se netvářil překvapeně. Je mi jasné, že se to k němu taky dostalo. A jediní, kteří o tom ještě netuší, jsou manželovi prarodiče a bratr se ženou, ach jo..
Měla bych to přejít?

zizibou
autor
11. pro 2019

@shaun40 ano, v nějaké diskuzi jsem to zastihla a chápu tvoje pocity. Tohle by mě taky tížilo a v takovém případě bych si s tou dotyčnou kamarádkou promluvila. Protože tohle tajemství podle mě zasahuje až příliš do tvé psychiky a nepřímo tím ubližuješ svojí druhé kamarádce..

sudylichozrout
11. pro 2019

@zizibou Abych byla uplne uprimna, moc nevim, co resis. Rekla jsi o tom kamaradce, takze nekomu tretimu a musela jsi preci pocitat i s variantou, ze to neudrzi v tajnosti. Pokud cloveka nevaze zpovedni ci lekarske tajemstvi, tak proste kleveti, to je znamy fakt. Pokud jsi chtela tehotenstvi drzet v tajnosti, nemela jsi ji to vubec vykladat. A vlastne premyslim nad tim, co ze se to stalo tak sileneho. Par lidi ve tvem okoli zjistilo, ze jsi tehotna. No a? Vzdyt je to predpokladatelne, vzhledem ke tvemu veku a manzelstvi. Kdyby kamaradka rozkecala to, ze jsi chytla syfilis, nebo ze v praci krades toaletak, tak bych chapala, ze bys mela ostudu a cittila by ses mizerne. Ale tehotenstvi neni ostuda, je to radostna udalost a i tvoje kamoska se ji chtela zkratka pochlubit dal. Tak jako ty ji. Ona to urcite neudelala ze zle vule, aby te poskodila. Tak bych to byt tebou ani moc neresila. Maximalne bych si ujasnila, co muze z manzelstvi ven a co ne. To, co ne, bych nerikala vubec nikomu.

shaun40
11. pro 2019

@sudylichozrout 😂😂ten toaleťák me pobavil.Moje kolegyně jsi tak před nedávnou dobou omotala kolem pouzdra na mobil papír. A povídá nic jste neviděli. Do krámu pojedu až se vyspím.Byli jsme po noční. A nikdo to dál neřešil☺

zizibou
autor
11. pro 2019

@sudylichozrout 😅 jasný, máš pravdu..ono tak nejde ani o ten holý fakt, co vlastně vyzradila dál, jako o to, že to prostě udělala a vlastně dál jedná, jako kdyby nic..neřeším svoji radostnou zprávu. To už jsem psala, že jsem nakonec ráda, že to mám za sebou a nemusím už nic skrývat. Řeším fakt, že člověk někomu blízkému věří a chce to sdílet pouze s ním (manžela teď nepočítám) a tak nějak nepředpokládám, že ona tohle bude projednávat s lidmi, kterým do toho nic není, a to všechno ještě o dost dřív, než já sama mám vůbec jistotu toho, že například genetika dopadne dobře. Nevím, zda je to dostatečně pochopitelné? 🤔🤣
Vlastně z toho nedělám žádné drama, jen jsem se musela někde svěřit a zajímalo mě, zda to mám přejít a nebo se jí “drze” zeptat. Toť vše 😉

zizibou
autor
11. pro 2019

@sudylichozrout ale asi jsi uhodila do černého ohledně toho, co může z manželství ven a co ne. Uvědomila jsem si, že kdyby s tím manžel nepřišel jako s něčím, co ho uvedlo nepříjemně do rozpaků, a to proto, že takové věci nechce sdílet s cizími lidmi (i když je znal z práce), tak by mi to asi tolik neleželo v hlavě. On věděl, že jsem se jí s tím svěřila, ale dál to samozřejmě neřešil a já byla fakt tak naivně blbá (a vlastně teď zpětně ani nechápu proč), že mě ani nenapadlo, že nastane taková řetězová reakce 🙈. Takže ano, teď už vím, že některé věci musí zůstat pouze mezi manželi, dokud společně sami nerozhodnou, kdy s tím ven 😉

shaun40
11. pro 2019

Každopádně bych nerozšiřovala v ranném stádiu těhotenství o kamarádce že je těhotná.Když jako žena vím že se může něco podělat a vážila bych si tvé důvěry.

sudylichozrout
11. pro 2019

@zizibou Ja bych to asi nechala plavat, cece. Maximalne bych ji nekdy u kafe pri dobre nalade rekla, ze vis, ze to poslala dal, ale ze to nebudes uz nijak resit. Ty vis, ze nedrzi tajemstvi, takze uz se ji asi nesveruj uplne s temi nejintimnejsimi vecmi, ale jinak by byla asi skoda hrotit kvuli "takove prkotine" pratelstvi. A manzelovi slib, ze si tyhle veci nechas vzdy radeji skutecne jen pro sebe, tim ho taky trochu uklidnis, aby vedel, ze se nemusi uz bat 🙂

sudylichozrout
11. pro 2019

@shaun40 😀 To dela kde kdo. Jednou jsem nacapala jednu damu v hospode, jak na wc strka do kabelky toaletak. Fakt jsem se tomu musela smat 😀

shaun40
11. pro 2019

@sudylichozrout No my jsme se řechtali.K ni mi to vůbec nepasuje ona je taková elegantní v podpatcích a perfektní holka .Spíš me překvapil její zájem o toaleťák z fabriky. Ale je pravda že tam mela jenom nouzové množství 😂😂.

shaun40
11. pro 2019

Dobrou noc . Děkuji za pobavení jsem se z chuti zasmála.

sudylichozrout
11. pro 2019

@shaun40 dobrou 🙂

rebe
11. pro 2019

@zizibou Myslím, že rozumím, jak to Zuzka myslela: ty jsi chtěla radostnou novinu sdílet, protože byla moc velká na to, aby sis ji nechala jen pro sebe. Ale po ní jsi chtěla, aby si ji jen pro sebe nechala. Já tě chápu, ne že ne. Ale byla jsem na té druhé straně. Brácha a jeho žena se mi svěřili se svým těhotenstvím, protože potřebovali poradu s výběrem porodnice a některými vyšetřeními. Ale rodičům to ještě neřekli a logicky nechtěli, abych to řekla já. A řekli jim to až o dva měsíce později. Dva měsíce později jsem věděla, že čekají miminko, a nemohla jsem se podříct, i když to také byla zpráva, kterou bych ráda sdílela. Zvládla jsem to, ale řeknu ti, v jitém smyslu, zlobila jsem se za to na ně.

normalnimatka
11. pro 2019

si to s ní normálně vyříkej;) třeba to jednou pochopí, až bude v podobný situaci. ale podle mě každej soudnej to musí pochopit hned, že to byla krapet chyba. když už se to dostane i k šéfoj apod....

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
12. pro 2019

@zizibou Přemítám, co by bylo, kdybych byla v podobné situaci - ano, kdyby mi někdo něco podobného řekl, tak asi se taky nebudu svěřovat na počkání, ale chlap se to vysoce pravděpodobně dozví. A je možné, že po nějakém čase, někdy jen tak mezi řečí, se to dozví sestra třeba proto, že mě ani nenapadne, že to pořád ještě je takové tajemství, že se to pořád "nesmí říkat". Jestli totiž dobře chápu, tak dotyčná to ví cca 3 měsíce a pokud jsem dobře pochopila, tak to "pustila ven" tak 2 měsíce zpátky - tzn. po tvém skončeném prvním trimestru.

@sudylichozrout Tak to jsem klidně mohla být i já 😀. Když mám rýmu, nikde nic, v kabelce kapesníky nejsou, večer, zavřeno (nebo se ani nechce), tak "nabrat" si tam na WC toaleťák je nejlepší řešení - teda nepočítám, že by brala celou plnou roli, já prostě odtočím potřebné množství a sbalím (většinou tak, že mě nikdo nevidí teda 😀 ).

odula
12. pro 2019

@shaun40 hele mě svagrova -kamaradka- rekla určitou věc, o který jsem měla vědět JEN ja. Asi rok jsem to měla držet v tajnosti. A prostě jsem to neřekla, protože bych si nepřála aby někdo, v koho mám důvěru, vyblil něco o mně. Takový to "řeklas jí to, nediv se že to taky chtěla sdělit vždyť je to radostná novina" -to neberu. Na přítele se musim absolutně spolehnout. Udržet tajemství je podle mě věc cti.

odula
12. pro 2019

@zizibou s kamarádkou bych promluvila a vysvětlila bych ji svoje stanovisko. Každopádně bych se jí v blízké budoucnosti s ničím nesvěřila a velmi bych si rozmyslela co ji příště řeknu.

jarla
12. pro 2019

nechci to zlehčovat,ale u tebe provalila aspoň krásnou zprávu,u mne to bylo horší,protože provalila to,že jsem potratila ,těhotenství bylo doslova vymodlené,nikdo o něm nevěděl,navíc jsme spolu pracovaly,takže kromě okolí to věděli i všichni v práci,takže když jsem se vrátila po pár týdnech do práce,tak z řečí lidí se mnou málem švihlo,svěřila jsem se jí tenkrát ve slabé chvilce,kdy jsem byla úplně na dně,zrovna ke mně přišla na návštěvu a slíbila mi,že nikomu,opravdu nikomu nic neřekne,vyzvonila to během hodiny,když přešel ten největší šok,tak jsem si sní sedla a ptala jsem se jí proč??Řekla mi,že to prostě bylo tak "velké" že to v sobě neudržela,kamarádství jsem hodně omezila,v podstatě nic soukromého se ode mne už nikdy nedozvěděla a ani nedozví,na návštěvy ji nezvu,na kafe občas zajdem,když se potkáme a máme čas,řeči jen obecné,nic soukromého,snaží se ,ptá se na ně,já to zamluvím,není pro mne důvěryhodná,prostě není,takhle je to už víc jak 17 let,tenkrát mi to hodně ublížilo,byla to pro mne obrovská zrada,o to větší,že to pro mne byla tak moc bolavá věc

astyna88
12. pro 2019

Nic si z toho nedelej, my cekame treti a kdyz jsme prisli za rodinou,ze mame prekvapko,tak to vsichni hned uhodli 😀 je fakt,ze my si uz na prekvapka nehrajeme..max s prvnim jsme to vic resili.

No,aspon mas ponauceni na priste..

zizibou
autor
12. pro 2019

@sudylichozrout nakonec to asi přejdu, stejně by to ve finále dopadlo tak, že se urazí 🙈😁
Ale pro mě je to pro příště varování, že intimnosti fakt ne.
Toaleťák mě taky pobavil 😂. Nějak nedokážu pochopit proč to dělají 🤔🤣

zizibou
autor
12. pro 2019

@shaun40 děkuji, toto jsem přesně myslela, rozšiřování takové informace v raném stadiu těhotenství..
většina žen je opatrná, ale ona to hrozně zlehčuje. Mně zase o své sestře říkala, že je jen líná, a proto má hned od začátku těhotenství neschopenku, i přesto, že ví o jejím problému s placentou

zizibou
autor
12. pro 2019

@rebe přesně tak, chtěla jsem to sdílet ještě s někým blízkým. Měla jsem pochopitelně radost, a když jsme i první těhotenství sdílely společně, měla jsem za to, že to bude podobné i teď, ačkoliv ona těhotná není.
Chápu tě, že tě nebavilo tajit před rodinou bratrovo tajemství, ale zvládla jsi to 😉👏🏻

zizibou
autor
12. pro 2019

@merope no jasný, že to řekla manželovi chápu a nezlobím se za to na ní. Sestře to ale řekla také hned, ne až po nějakém čase mezi řečí, bohužel..
Prostě jsem pochopila, jakou váhu má z její strany naše přátelství, když i největší drbně pod sluncem něco takového řekne jen proto, že je to zajímavá náhoda (to, že jsme těhotné nastejno). A muselo jí být jasné, že s tím hned poběží dál 🙈. No už se stalo a ve výsledku je to malichernost..

zizibou
autor
12. pro 2019

@odula ano, přesně tak! Udržet tajemství pro někoho blízkého je věc cti. Takhle to mám nastavené i já. A nejde o to, o jaké tajemství jde, může to být klidně prkotina. Ale podle mého dávám příteli najevo, že si ho vážím, může se na mě kdykoliv spolehnout. A o tenhle pocit jsem právě přišla, a to je to, co mě zklamalo..

zizibou
autor
12. pro 2019

@jarla to mě moc mrzí 😥
I tohle byl právě důvod, proč jsem to nechtěla hned troubit do světa..
Ale tebe to muselo opravdu hodně ranit, když ten vztah úplně ochladl a u je to tolik let..

zizibou
autor
12. pro 2019

@astyna88 tak ono třetí těhu už bude asi vidět relativně brzy, ne 😁
Já mám momentálně břicho, jako v prvním týdnu minimálně o 10 týdnů později 🙈🤣

konidana
12. pro 2019

@zizibou pokud se s ní nemáš chuť vidět, tak to nech tak. Prostě ji nevyhledávej. a příště jí tajemství nesvěřuj😉

vineta
12. pro 2019

@zizibou Mně to přijde od ní opravdu hnusný a asi bych měla velkej problém to jen tak přejít. Respektive jak se znám, nekonfrontovala bych jí, ale přátelství by pro mě skončilo. Sama mám za sebou tři nepovedený těhotenství a nedovedu si představit, že bych to kamarádce řekla a ona to v takhle velkým stylu propálila a těhotenství by pak šlo do háje. Já tedy radši nikomu nic o těhotenství neříkám, respektive o potratech pár kamarádek ví, ale o těhotenství nevěděly až do chvíle, kdy bylo po všem. Naštěstí jsou příčetný, ví, co si s tím prožívám a věřím tomu, že pokud to potřebujou někomu říct, řeknou to někde, kde to neuškodí, kde nejsou žádný styčný body, kde mě nikdo nezná a kde jsem jen “jedna kamarádka” a ne konkrétní člověk.
Jinak naprosto nesouhlasím se @zuskasim , nechápu, jak cizí (byť kamarádky) těhotenství může být taková senzace, že jí někdo neunese. Mně když se někdo svěří, mám s ním radost, bojím se s ním, ale že by mě to tak svrbělo, to mi jako fakt přijde přehnaný, na to musí být člověk epesní drbna. Sice je těhotenství radostná událost, ale jenom to úspěšné; kdyby těhotenství nedopadlo, tak budou všichni ti, co věděli o těhotenství, tj. v tomhle případě všichni manželovo kolegové vědět o potratu. A to jako fakt nechceš. A nesouhlasím s tím, že si za to může zakladatelka sama. Přátele máme právě od toho, aby s námi sdíleli radost a občas i starosti, a přítel, co na výslovný požádání neumí držet jazyk za zuby, je přítel k ničemu. Teď jí svrbělo tvoje těhotenství, příště někomu vykecá, že sis postěžovala v něčem na manžela. Prostě tohle by pro mě byla konečná.

shaun40
12. pro 2019

No tak tohle kdyby řekla ségra o mě tak s ní nepromluvim.Promiň ale tá tvoje kamarádka mi připadá jako zvířátko co dáva mlíčko. Když je schopná takhle pomluvit vlastní krev tak já bych od ní nic dobrého nečekala.Jak si dovoluje posuzovat zdravotní stav těhotné ženy copak je MUDr.?lékař snad ví nejlepe proč má být v klidovém režimu.Někdo je i v těhotenství ospalý. A né každého zaměstnání je vhodné pro těhotnou. No tak ta by snad pomluvila i vlastni mámu.Já si přátele vybírám a jenom tak si někoho k sobe ne pouštím a tahle paní by mi nestála ani za to abych ji pozdravila.Ségra by jse jistě divila co o ni rozšiřuje.Já jsem mela sousedku a tá marodila asi čtyři měsíce a dělala pečovatelku a její kolegyně o ni v.práci rozšiřovala že se ji nechce dělat atd.A jednoho dne nám poslal manžel parte do práce že podlehla rakovině mozku. Já v tom kolektivu nepracují už přes 7 let ale dodneška na to nezapomenu jak jse tá koza styděla .A ja ji občas potkám na nákupech po městě a otočím hlavu jelikož ji nechci zdravit.Takové pomluvy bych trestala nikdo nemůže vědět proč má někdo neschopenku.Od toho je lékař. A házet špínu na vlastni rodinu je vrchol.Průměrne inteligentní člověk musí vědět že když o někom něco řekne tak to může mít následky.Třeba to že se na ni ségra naštve.K čemu ti je taková (kamarádka).Doporučuji přiřadit pouze k známe.

sudylichozrout
12. pro 2019

@vineta Ja se teda povazuju za celkem dustojneho "zpovednika", kdyz me nekdo poprosi o diskretnost, tak to drzim, ale uprimne, taky uz jsem si parkrat sla zaseptat k vrbe 🙂 Je tezke, kdyz se pak treba s nekym jinym dostanes na tema osoba X a ten dotycny se dejme tomu na osobu X zlobi za nejake chovani, ty vis, proc tomu tak bylo a nemuzes to vysvetlit. Jen hmkas s tim, ze jsi u toho nebyla a nemuzes soudit... Jinak jeetli ale existuje v mem okoli skutecne slepici zadel, tak je to muj cteny chot 😀 Tomu nesmim rict nic duvernejsiho nez to, ze je pondeli 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru