Mám právo chtít, aby se chlap se omezil v mém těhotenství a po narození miminka?

hanule54
29. zář 2017

Holky,mame krizi, nejsem jedina,vim.Jde o to, ze co jsem tehotna,jsem stale doma sama.Jsem na PN, tehotenstvi se na zacatku moc nevyvijelo,ale uz je vse tak jak ma byt,jsem 30tt.Jsem stale unavena, casto spim, pak zase spat nemuzu, proste klasika.Muj chlap, ktery prisel s miminem, se najednou o nic nezajima, my spolu nespime, protoze se provalila nejaka aferka, ktera tedsa nebyla potvrzena, on mi tvrdi, ze se s ni nesesel, ale duvera padla,uz tak byl hodne zaneprazdneny praci,zajmy ale ted je to extrem.Ja vse zarizuji,kupuji, staram se.Uz me to nebavi,ale pry jsem doma, tak mam na to cas.On si jezdi po svych akci, stale pryc, domu chodi v noci.Stale se hadame, je to na rozchod.Pry za to muzou moje hormony,ale ja jsem v klidu,tehu bylo planovane, ja se podrila a zaridila, aby bylo vse jak ma byt, snazim se delat vsechno spravne, ale jen me tred veci omezuje, nemam tolik sily,radeji bych spala, veskera domacnost je na me, kdyz lezim a neni mi dobre,tak jen slysim ze on se mnou doma nebude,ze on byt doma nemusi, apod.Ano, nemusi,ale obcas by se mohl postat,ne?Nebo chci hodne?Nechci aby se totalne omezil, ale jezdi s klukama na vikendy na panske akce, z prace ma hodne vecirku, do toho svoje konicky, kdyz rikam, ze je to uz moc, ze by mohl byt casteji doma, zacit zarizovat.Tak ne.Vse zustane tak jak je,dite nic moc nepotrebuje.Pritom na dite se tesi,rika.Jinak jemu 40let a tohle je jeho prvni potomek.
Ja jsem z tohp uz hodne spatna, stale se kvuli tomu hadame, ja chci odejit, pokud se neco nezmeni, chci a potrebuju zazemi a ne bydlet v uplne starem byte,kde se vse pytlikuje tak jak je, myslela,ze se to dohromady,kdyz budu doma a bude na to cas,jenze z jeho strany neni zajem,snaha,nadseni.Nase hadky me vycerpavaji, ja pak brecim, pak jsem nazyvana hysterkou apod.Stres skodi me a miminku.Nechci slyset, ze se to zmeni po porodu, nezmeni, je starej na nove kousky, ze az uvidi dite,ze roztaje, on se ani o porod a nic podobneho nezajima, jedine co dela na pc, tak ze pari hry,nez aby si precetl neco ted k veci.
Ja slysim, ze kdyz odejdu, ze budu litovat, ze mu kazim zivot a ze to pak diteti vysvetli po svem jak to bylo.Ze ho vydiram tim ze mam dite,pritom chci aby byl vic doma, mel zajem venoval se mi...je to moc,co pozaduji?Aby nebyl tak casto a dlouho venku?
Jasne jsem mu o tom rikala, co mi vadi a proc, nic se nezmenilo, ted jsem rozhopdnuta odejit, protoze jsem stejne sama i kdyz s nim sdilim domacnost a prinasi mi to akorat nervy.
Chci jen naposled si promluvit,aby dostal sanci se naposled vyjadrit,ale napred me napadlo zeptat se tady.Ja jsem se uz kvuli nemu vzdala jinych veci,jako stehovani k nemu z jineho mesta, zmena prace, omezila jsem se vsem aby byla spokojenost,vse jak si pral..
Dekuji za nazory.

hanule54
autor
29. zář 2017

@puresin jsem rada, ze slysim i neco kladneho a ne jen ,ze delam sceny, ze mam hormony.
Ono to nezni strasne, ono to strasne je a ja jsem si toho vedemo,do ted byla sila to resit, nicmene i ta me opousti,ale v zadnem pripade nechci za takovy situace setrvavatna to mam jeste rozum,i presto,ze me to velmi mrzi,o to vic kdyz vim,ze staci vlastne malo,ale chtit po nekom aby se zamyslel co je pro nej vic a co je schopny a ochotny obetovat je zrejme az moc.
Jen nevim jak zacit a vest ten posledni rozhovor, aby to neznelo jako vydirani, nebo ze ze me mluvi hormony,aby to bylo proste v klidu,coz proste u nas nejde, bohuzel, vzdy to sklouzne k hadce, slzam a to k nicemu nevede.

somalicats
29. zář 2017

@hanule54 Tak mu to zkus napsat. Nech mu doma dopis, kde vypises vse, a odjed na cas treba k rodicum. Ty si utridis myslenky a on se bud chytne za nos a zacne se chovat zodpovedne, nebo se za nos nechytne, ale Ty budes aspon plna sily mu ty kopacky dat s gracii a ne jako ubulena zenska.

denny27
29. zář 2017

@somalicats s tím dopisem je to dobrý nápad..ale napsat to nějak ironicky.. prostě se povznést nad ním a ukázat mu, že ještě pořád ta ženská nějakou hrdost má...
(nevím,jak přesněji to napsat)

houpacikonik
29. zář 2017

@trdelnik234 prvni manzel odesel po porodu u kteteho chtěl být. nebyl. nyni po 15 letech se uz bavime jako pratele. prvnich 10 let bylo byla komunikace zadna nebo strucna.
Druhy manzel odesel loni v prosinci. vsechno jeho chovani md donutilo se ho prestat doprošovat, zacit jednat. zaridila jsem opravu svetla. on mel cas. poveseni zářivky pracovne. taky trvdil, ze to udela. jedno dopoledne to kamarad udelal. manzel zjistil, ze nejsem ani submisivni, ani ochotna doprosocat se. ze umim udelat, zaridit, bez něho. to mu vadilo natolik, ze odesel. stojím a rostu. jo a 5 let se vyvazela hromafa suti ze dvora. ve středu odjela. domluveni prace bylo bdhem mrsice. toz tak

houpacikonik
29. zář 2017

@hanule54 muze kamos dojit a smontocat komodu v době, kdy pritel ho nemuze potkat? proste tam jeden den bude stat komoda. k tomu tadny komentar.

normalnimatka
29. zář 2017

tam je hrozně věcí v háji....především byste si jako partneři měli ujasnit tu nevěru - jeslti teda proběhla....řekla bych, že to je alfa omega všeho. nebo to začalo už přdtím?
každopádně mrzí mě to. přeju ti, aby to dopadlo co nejlíp pro tebe a pro prcka, vlastně i pro něj. možná na to vlastně nebyl muž zralej a připravenej, nevěděl, do čeho jde, co vlastně chce.
ale když už teďka na tebe zvysoka s... tak úplně nevim, jestli to po porodu bude zázračně lepší. mám bohužel v blízkosti takovej scénář, že spíš jakoby ženská chlapa do potomka ukecá, on kejvne, a docela se i snaží...řešit zařizování, bejt u porodu, pomáhat po porodu...ale trvá to jen nějakou určitou dobu. dokud ho to nesemele a stejně to skončí blbě. protože to prostě nechtěl. ve tvým případě chlap asi chtěl, ale nevěděl vlastně, co chce, nemohl si to představit v reálnejch obrysech. a tady je průser na světě.

samozřejmě bych se nejdřív snažila rodinu udržet, hlavně kvůli dítku. zkusit párovou poradnu, hodně se snažit komunikovat...jako to, že tě odbyde, že seš zblblá hormonama, to není dospělej přístup a celkově, je to fakt vyhejbání, bagatelizování problému a ještě ke všemu tam není dost lásky a úcty, protože jinak by tohle prostě nedělal....
pokud by to nebyl ochotnej řešit, ať by ses snažila jakkoliv, odešla bych. klidně i před porodem. třeba pak pookřeje a bude se chtít snažit, až uvidí ten novej život na světě. a třeba taky ne...:( hodně štěstí

normalnimatka
29. zář 2017

jo ale jinak pokud by se pořád vyhejbal rozhovorům s tebou a řešení, tak je určitě dobrý řešení napsat mu dopis, pěkně si to během pár dnů rozmyslet, sepsat si body a pak načisto dopis a nechat doma a odejít k rodičům, než přijde domů. to by ho mělo donutit pochopit, že to myslíš vážně a jestli teda tak chce bejt otcem, tak by ho to mělo probrat. kdyby ne, je to jen sobec, co udělal jedno neuvážený rozhodnutí, který mu asi postupně došlo a možná se i nevědomky snaží tě odehnat - vyřešit to za vás. je to srab...:(

zuzana_ka
29. zář 2017

@hanule54 jak dlouho spolu chodíte?

hanule54
autor
30. zář 2017

@zuzana_ka 5 let

hanule54
autor
30. zář 2017

@normalnimatka
Jo, vyzkousim.dekuji.mozna mas pravdu, ze chtel,ale nevi co vsechno to obnasi a ted se zalekl a je takovy.

salot
30. zář 2017

Ach jo. Úplně chápu, jak se musí ženská cítit mít takovýho chlapa. Ale radu nemám, trochu bych doufala, že si třeba ten chlap něco uvědomí, vždyť mu jde o rodinu!!! Zakladatelce přeji hodně sil, určitě to není lehký s takovým chlapem, lehký by to nebylo ani bez něj, ale člověk by tak měl ještě šanci, že třeba jednou přijde chlap, který se bude chovat jako chlap - partner - otec.

luckamarcu
30. zář 2017

@hanule54 chápu... Rok 2016 jsem i ja těhotenství prožívala jako peklo... Hádky, odchody, příchody, pití, despoticky jednání, sprostý urážky... Spousta opravdu spousta probrecenych noci... Po porodu se stal ještě větší extrém, kdy mě málem zabil, ale u něho to bylo duševni nemoc... Policajti a následně jsem byla s malým na azylu. Jsem teď sama... A je mě líp... MÁM klid, svým způsobem.... Taky má 40 a už to jiný nebude... Jednej, netrap se, pokud nepochopí, odejdi, vysvětlování bylo dost... Uz bych se netrapila vím jaký to je, když to vezmu zpětně... Ikdyz u mě to byl extrém a doteď se s tím srovnavam.

ivuska1986
1. říj 2017

Ahojky, tady je každá rada asi drahá, z tvých příspěvků bych řekla, že jsi rozhodnuta odejít. Ze své osobní zkušenosti vim, že pakliže chlapovi říkáš opakovaně věci, na kterých Ti záleží, které by sis přála změnit a nic se neděje a ty mu opakovaně sděluješ, že odejdeš, tak on si z toho hlavu nedělá, jsou to pro něj jen prázdné fráze, začne být v prdeli, pokud mu na Tobě záleží až v době, kdy Tě uvidí balit, ale to už pro mě bylo pozdě... mluvila jsem, prosila jsem takhle minimálně tři roky. Odchod byl nejuzasnejsi krok, který jsem udělala. Našla jsem si skvělého partnera, se kterým čekáme miminko a podílí se na všem, každý týden sledoval vývoj miminka na googlu, četl co trápí ženu v tehu, sám se ptal, když v noci nespim, jakože celý tehu trpim nespavostí hned je vzhůru a ptá se, co se děje... fakt, chlap k nezaplacení💕 kdybych neodesla, dopadla bych asi podobně jako ty. Na druhou stranu jsem z oboru, dělám na sociálním odboru a chodíme k soudu, kde se rodiče hádají o děti a povím Ti, ze snad není nic horšího než zhrzeny chlap. Není řešením ho neuvest do rodného listu, může podat žalobu na určení otcovství, následně si necha soudne stanovit styk s dítětem a ve vyšším věku dítěte, tě může parádně potrápit stridavou péči, tyhle kokoti, kterym o dítě nejde vůbec a řeší pouze svou jesitnost, napachaji na dětech nejvíc škody... vím, že jsem Ti asi teď moc nepomohla, jen vim, jaká je pak realita, kdyz se zhrzenej chlap msti pres dítě...takže zvaz všechny kroky...

biedronca
1. říj 2017

@hanule54 JAK TO DOPADLO ????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru