Pocítili jste lítost, že pohlaví miminka není jiné?

nika110818
30. lis 2023

Ahoj, nechci vyzniz jako spatna mama, ale zajima mne, jestli to zazil jeste nekdo jiny. Cekame druhou holcicku a samozrejmne si nejvic prejeme, aby byla zdrava. A taky se tesime a jsme stastni, ze dcerka bude mit partacku, mozna budou mit i lepsi vztah jako holka-kluk. Trosicku ale vedle toho citim i to, ze mi je lito, ze mozna nikdy nezaziji lasku syna a vztah s nim. Miluju nasi holcicku v brisku, ale stejne mne obcas napada, ze by bylo fajn mit i chlapecka. Mozna prave vlivem okoli, ktere nam porad rika, no tak snad to bude chlapecek, kdyz uz mate holcicku a prezentuji to jako idealni rodinu, kdyz je v ni parecek. Budu vdecna za vas nazor bez hatu. Dekuji.

pampeliska1313
30. lis 2023

Jo. Já chtěla holku. Hodně. A pak mi řekli, že tohle holka fakt nebude. U gynekologa jsem vylítla a vykrikla “cože?!” A mrzelo mě to. Jak jsem z toho byla zmatená a vyjukaná, premyslela jsem, jestli to nejde nějak změnit 🥲 par týdnu mi to zabralo. A teď si nedovedu představit, ze bych tu holku měla. A to jsem to skoro obrecela, fakt mě to mrzelo. Takový to, ze je zdravej mi nepomáhalo. Proste jsem si pak přišla hrozne - vždyť mám konečně dítě, vypadá zdravý, tak proč jsem “nevdecna” ze je to kluk? Asi si k tomu každá máma musí dojít. A myslím, ze pak funguje to klasicky - člověk se tomu miminku podívá do oci a ví, ze to tak mělo byt.)

1pomnenka
30. lis 2023

Nečekala jsem, že by se povedl pár a už vůbec ne, že bych měla dvě vysněné holčičky. Za posledních 150 let se ze strany od manžela nenarodila holčička. Dnes jsem za 2 kluky ráda. Všude kolem sebe vidím, že pár spolu jako sourozenci vychází, jen dokud nemají vlastní rodinu, pak už ne. Sourozenci 2 kluci nebo 2 holky jsou v dospělosti parťáci.

95newmommy2020
30. lis 2023

Já jsem si zase nedovedla představit kluka, i manžel si byl intuitivně jistý, že je stvořitel ženského pohlaví. Takže když řekli kluk, nevěřila jsem tomu až do porodu. Miluju ho, ale i tak když vidím, jak má někdo dceru, tiše závidím.

xnikax1
30. lis 2023

@nika110818 Chtěla jsem dvě holky, byla jsme na to úplně nastavena. V druhém těhotenství jsem byla 100pro přesvědčena, že je to taky holka. Když mi řekli, že to bude kluk málem to tam se mnou svihlo..vůbec jsem si to nechtěla připustit.
A teď jsou mu dva a už mi to vůbec nepřijde. Jsem za něj ráda 😁

veronka_123
30. lis 2023

Ja mam 2 kluky a cekam tretiho. Holku jsem si vzdycky prala ale kdyz jsem se dozvedela, ze jsou to kluci tak jsem se tesila a ani mi to lito neprislo, brala jsem to okamzite jako fakt a milovala je - dokud ale neprisly fakt osklive komentare okoli jaka je to smula atd 🙄 to jsem si uz nekdy prisla, ze jsem snad nejak vadna 😖

rnika
30. lis 2023

Mám čtyři kluky a všichni se mě stále ptají na holčičku... lítost jsem necítila vážně nikdy. ( i tím občas komentují počet dětí, že jsme asi chtěli holčičku a nepovedlo se - jako nepochopím, jak někdo může říct o dítěti, že se nepovedlo). Ale u mě je to i tím, že já měla vždy do porodu překvapení ( a nechtěla jsme znát pohlaví) a pak už jsme se vždy radovali z miminka a to převážilo cokoli. Když ze mě někdo doluje, že mě to fakt musí mrzet, tak jako časem výhledově si myslím, že holčičky budou tíhnout víc k mámám i v dospělosti a kluci jakoby "odejdou" za rodinou ... tak možná trochu mě "mrzí" to. Ale to už bych moc pitvala 🙂

sonaxoxo
30. lis 2023

Chtěla jsem vždycky holku, prostě nad klukem jsem ani nepomyslela..no když mě řekli, že čekám kluka, tak to byl šok. I jsem to obrečela..a teď? Díky bohu že mám kluka! Neumím si predstavit holku. A kdybych chtěla druhý, tak jen kluka. Takže u mě tak .

irmamala
30. lis 2023

Mame s muzem dohromady tri holky a asi jsme blazni, ale prali jsme si dalsi. A budeme mit kluka. Okoli je nadsene, ja nemuzu rict, ze by mi to bylo lito, ale nejak si na tu myslenku nedokazu zvyknout. Jako by k nam mel prijit nekdo cizi. Ale verim, ze az ho uvidim, zamiluju si ho.

ninanela
30. lis 2023

Já brečela když mi řekl dr že druhý bude kluk,chtěla jsem dvě holčičky,možná proto že sestru nemám,nakonec to holčička byla,jen ta sourezenecka láska není zatim tak velká,jak bych si predstavovala😀

pavicka
30. lis 2023

S manzelem jsme chteli kluka a byli jsme o tom skalopevne presvedceni az do 20tt, kdy nam rekli, ze to bude holka. Ja to v buse cestou zpatky obrecela, ze tohle prece ne, manzel ani nemluvil. Vsichni rikali, ze to bude urcite kluk, i jsme ho tak oslovovali, jmeno vymyslene..a pak ten sok 😁
Nase holcicka je naprosto uzasna a vubec si nedokazeme predstavit, ze bychom meli kluka 😁

cilkat
30. lis 2023

Oba s manželem jsme chtěli holčičku. ... V prvním těhotenství mě s tím, že to je kluk "smířilo", když jsme probírali jména - Vojta byla jasná volba, zatímco s Mirkou do dneška váhám. Ve druhém... "no aspoň to bude organizačně snazší s jedním pokojem a budou si kluci přecejen asi líp rozumnět, než kluk a holka, no." (Třetí "pokus" už nebude.)

klokanka31
30. lis 2023

@nika110818 My chtěli holčičku a naštěstí se nám to splnilo 😊 Kdyby bylo druhé mimčo, zase bysme chtěli holčičku...I za kluka by byl člověk rád, ale...

landylu
30. lis 2023

@nika110818 Ahoj, jsi úplně v pohodě. Já si přála holčičku- aj manžel 🙂 a pak druhou holčičku a to třetí jsem manželovi přála kluka.Mě to bylo jedno, ale jak říkáte tlak okolí, tak ted už to bude ten kluk co? debilní kecy-od bráchy- že jsem nesplnila svoji povinnost manželky....když malá vylezla a řekli holčička, tak já na to po čtvrté už nerodím!!.... uběhlo 11 let/je mi 43/ a nechtěně jsem těhotná. Hned na prvním utz mi řekli 80% holka- a to jsem byla fakt smutná. Manžel je zlatý a kluka jsem mu přála!! On to ale neřeší. Tak už jsme měli jméno a těšili se a pak mi řekli 100% kluk 😀. NO tak tedy uvidíme v lednu 🙂
Můžu ti říct, že dvě holky jsou super! Vyhrají si, podědí po sobě apod. Jak se narodí budeš štastná za kohokoliv-šak to víš 🙂

landylu
30. lis 2023

@klokanka31 přesně tak jsem to měla i já🙂

hani_na
30. lis 2023

Já nechtěla, ale vyloženě nechtěla holku a mám dva kluky. Rozbrečela jsem se štěstím, když doktorka vlažné pronesla, že to podruhé vypadá zase na kluka. Takže pocity chápu, myslím, že je to jen očekávání, pak to dítě člověk miluje stejně ♥️

zmrzlinka
30. lis 2023

Já jsem s tím tak nějak počítala ,že to může být jak holka ,tak i kluk 😁😂

escapelle
30. lis 2023

Já jsem hrozně moc chtěla,aby první dítě byla dcera.kdyby to byl kluk,v tu chvíli bych asi byla chvíli "zklamana",smutná.ony taky hodně dělají hormony. Všechno se dá pochopit,ale nevěřím tomu,že zklamání a smutek přetrvá i ve chvíli,kdy dítě poprvé držís.jo,treba si člověk někdy řekne "bylo by hezké kdyby to byl/a",ale to dítě prostě miluješ.
Třetí jsme měli jako překvapení,podvědomě jsem víc chtěla druhého syna,ale bylo mi to jedno.kazdopadne jedna dcera a dva synové je pro mě ideál. Asi bych už vždy podvědomě vic chtěla,aby každé další dítě byl syn🤣

luciejonsztova
30. lis 2023

Vždycky jsem si přála syna. Po dvou nevydařených pokusech, jedno mimoděložní a druhý potrat, jsem došla k tomu, že je mi to úplně jedno. A zrovna to bude holčička. 😁 Teď jsem za ní tak strašně ráda a opravdu se jen modlím, aby vše dopadlo dobře a byla zdravá.

hanka_12345
30. lis 2023

Tak tohle.mi bylo vzdycky uplne jedno-cekame druhyho kluka. Jsem rada za pohlavi, nevadi mi to a jsem spokojena. Nikdy jsem nepremyslela stylem..jsem v tom no mohla by to byt holka/kluk... tohle mi bylo putna vzdycky

marselina
30. lis 2023

@nika110818 jasne ze jo, vnitrne jsem si prala aspon jednu princeznu no a mam tri
chlapecky.
Neskutecne je miluju a ted bych nemenila

anetka1701
30. lis 2023

Přiznám se, že jsem v těhotenství (ve vsech) chytla panické ataky že by to měl být kluk. Vůbec jsem ho nechtěla 😅 kdybych čekala kluka, obrecim to a budu se s tím rovnat špatně... Hlavně u třetího. Mám tři vysněné holky 🤩 kluky bych milovala stejně, ale jsem nejšťastnější na světě, ze to vyšlo 🥰

kupi
30. lis 2023

U druhého těhotenství jsem si byla 100% jistá, že čekám zase holčičku, s klukem jsem vůbec, ale vůbec nepocitala, no a máme kluka, chvilinku jsem si na to musela zvykat, ale teď bych ho ani za nic nevymenila

teate
30. lis 2023

@nika110818 Já chtěla už první dítě chlapečka. Navíc to všichni věděli. Když to byla jasná holka, navíc těhotenství po IVF, dokonce jsem to odpoledne v autě, jen tak sama pro sebe, ukápla slzu. Tím se to ve mně srovnalo. Druhý dítě jsem už ani v kluka nedoufala. 😅 Máme dvě holky a je teda moc prima!

janule0123
1. pro 2023

@nika110818 přijde me lepší pro děti když jsou stejné kluk kluk, holka holka … a pro rodiče asi lepší kluk holka, ze si vyzkouší oboje … u prvního me to bylo jedno, u druhyho jsem si říkala ze by byla fajn zase holka kvůli dceři- mám sestru a jsme nej kamosky …ikdyz jsme o tři roky, tak jsme si vyhráli … s klukem zas lepší, ze je to něco jinyho pro me a manžel ze bude mít partaka s řešit ty klucici hračky a aktivity, já svoji partacku mám 🤣 manžel má sestru, te je líto, ze nemá taky sestru, ze bracha Super, ví ze kdzy mu zavola o půlnoci tak tam pro ni bude o te půlnoci … ale ze proste neprobere holcici věci a ze je to jiný no ..jinak me bylo spis líto, ze okolí z toho hrozně nadšeny, ze bude druhy kluk - ze me přišlo líto v všech holek .. vždyť jsou taky skvělý .. hele hormony, nakonec si nebudes moct představit ze by to bylo jinak🙃

tereza0111
1. pro 2023

Tohle si myslim, ze je mnohem vic tim okolik a pocitem, ze se musis "ospravedlnovat", ze je to holcicka a ne kluk a vlastne ti vsichni podsouvaji, ze je to "skoda", ze nams parecek. Je to blbost, 2 (a vice :D) holek je super, stejne pohlavi si spolu paradne vyhraje, maji stejne hracky, dedis obleceni, fakt si rozumi (nerikalm, ze kluk s holkou si rozumet nebudou, ale taky jsem presvedcena, ze si spolu v 8 letech uz nebudou 5 hodin hrat s panenkama)

A jinak pri prvnim tehotenstvi jsem si vsugerovala, ze je to urcite kluk. Byla jsem o tom tak presvedcena, ze jsem byla taky z holcicky trochu rozhozena. Vliv si mylsim na tom mel i ten lehky pocit, ze to proste neni syn a ze kluk je vic. Pekna blbost, ale tehotenska hlava obcas umi vymyslet ledasco :D
U druheho uz jsem byla za holcicku stastna od prvni vteriny

nika110818
autor
1. pro 2023

Dekuji moc vsem.
@tereza0111 uplne souhlasim, ze je to hodne tlakem okoli. Ze uz kdyz jsem nebyla tehotna, tak nejak v hlave jsem vlivem okoli mela, ze ten ideal je kluk a holka. Samozrejme, ze racionalne vim, ze je to totalni blbost. Ale to okoli dela strasne moc, jak se to cloveku dostane do hlavy. Ale strasne se tesim, ze budou partacky (doufam), ja mam brachu a segru, s obema skvely vztah, ale se segrou je to proste jiny. Casteji se navstevujeme, vic si toho rekneme/ proste dve holky. 😊

lauriak
1. pro 2023

Ja som chcela chlapcov a mam dve dievcata 🤷🏼‍♀️ Pri prvej som to velmi oplakala ked mi povedali pohlavie. Potom mi to bolo
luto, ze som sa tak chovala. Pri druhej som si nedala povedat co to bude. Viac som chcela dve deti rovnakeho pohlavia ale je mi aj smutno, ze nemame syna. Obcas ma zamrzi ked sa nejakej kamoske narodi syn, ze ja to nezazijem. A to uz mam velke deti ale ta tuzba uplne nezmizla. Ale za holky som strasne rada, su to partacky a holcici svet je super ☺️

kackabis
1. pro 2023

@nika110818 já to měla když jsem zjistila, že čekáme druhého kluka.. jako prostě takové to, že hned přemýšlíš že bude třetí dítě aby to byla ta holka. Co s ní můžeš oblékat šaty, třpytky blbiny atd.
No přešlo to hned jak se malý narodil. Je skvělej, všechno má po bráchovi, úplně vidím jak ho za rok učí lumpárny. Teď když si říkám jestli třetí dítě, že by bylo super kdyby to byl zase kluk 😀

queequegg
1. pro 2023

Mam dceru a s novym partnerem ted taky dceru. Prala jsem mu kluka, vim ze ho chtěl, ale dceru samozřejmě miluje a je hrozne pysny otec. Největší zklamani bylo asi u jeho otce, ze to je dcera a ne pokracovatel rodu, holky jsou v tomto pro nej menecenne. Ja bych mu za takové nazory s prominutim poslapala ksicht.

mokosh
1. pro 2023

Mám za sebou čtyři těhotenství a u každého jsem si přála opačné pohlaví, než jsem čekala 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru