V těhu mi vadí být mezi lidmi - cizími, ale i kamarády

anomisss
18. srp 2014

:Ahoj holky jsme ve 24tt. a vadí mi přítomnost jiných lidí než max. 1-2 osob a to si ještě musím hodně vybírat ale i tak to nevydržím dlouho.Když se jedná o moje kamarády a kamarádky najednou se na jejich názory dívám jakoby spadli z marsu. Všichni mi příjdou strašně ,,chytří" říkám si že být na ně hnusná nemůžu protože po porodu to budu zase já a nikdo mi díky mému rýpání v těhu nezbyde (nejradši bych jim řekla už držte hubu idioti 😀 ) přitom jsou to kamarádi dlouho a mám je ráda jen mě neskutečně štvou. Co se týče cizích lidí připadám si jak kdybych byla na jiné planetě nepochopitelné chování na zahrádkách s obsluhou nebo v mhd je hrozné! Taky mě šíleně štvou některé maminky asi jeto tím že to víc vnímám ale příjde mi že hodně z mamin si myslí že když někam příjdou (např. Marianske údolí-Jsem z Brna,Líšňě) a sednou si objednají si pivo najednou jakoby své dítě neměli to běhá dělá binec kope do psů apod.Vím že toho mají nad hlavu a chtějí si odpočinou ALE I TAK.Je toho hodně co bych tu rozepsala 😀 říkám jsi sem ten debil mezi nima já nebo jsou debili oni ? 😀 KDYŽ JSEM SAMA JE TO ŠPATNĚ ALE KDYŽ JDU MEZI LIDI JE TO TAKY ŠPATNĚ CO S TIM 😀

bajana
18. srp 2014

asi tebou len lomcuju hormony....ja som to nemala az take silne, normalne som nekonfliktny clovek, ktory sa nejakym konfrontaciam oblukom vyhyba, ale v tehotenstve som zacal byt ovela viac asertivna (ja som to tak pekne nazvala) a smelo hovorila ludom, co si myslim, ak to bolo neprijemne...nap. som v saline zvrieskla na chlapa, ktory sa na mna lepil a tlacil ma pred sebou, nech dava pozor, ze som tehu....alebo som sa pustila do jednej cigosky, ktora si musela svoj kocar odparkovat v ulicke prazdej saliny a nedalo sa tadial prejst...atd.
porod sa blizi, uz to preslo, takze radim len vydrzat...a ak ti to pomoze - oni su debili 😀

jamia
18. srp 2014

Jak jsi to měla před otěhotněním?
@anomisss

blecha94
18. srp 2014

Buď ráda, že to máš jen teď a nejspíš tě to časem přejde. 😀 Já tím trpím od puberty - strašně nerada jsem sama, ale když jdu mezi lidi, snesu je jen pět minut a už bych šla zase domů, do klidu. Dlouhodobě snáším jen pár vybraných lidí. 😀

Těhotenství je prostě hormonální horská dráha, budeš to (a tvoje okolí též :D) muset ještě chvíli vydržet. 🙂

reariha
18. srp 2014

Zdravím,
já mám to samé, všichni mi lezou na nervy, přijdou mi strašně debilní a musím se hrozně držet, abych si zbytečně některé vztahy nerozházela, např. i ve vlastní rodině, ne jen u přátel. Přitom za normálního netěhotného stavu jsem absolutně nekonfliktní člověk, většinu věcí přejdu a nic moc neřeším. Momentálně zuřím ikdyž do mě v Kaufu narazí důchodce s košíkem - běžně bych mu na omluvu s úsměvem odpověděla, že se nic nestalo a teď bych ho nejraději přetáhla jeho vlastní holí. Doufám, že to jsou jen hormony a časem to bude v poho 🙂

dezyre
18. srp 2014

@anomisss buď v klidu, určitě je to těhotenskýma hormonama. Co se týká kamarádů, tak bych to přisuzovala tomu, že jste všichni hrozně mladí a ty si těhotná, najednou řešíš trochu jiné věci než oni a prostě jejich řeči ti můžou lézt na nervy. Já když si vzpomenu na sebe v 19ti, co jsme měli za "obrovské" problémy a co jsme furt řešili, tak se ti nedivím, že jim po chvíli chceš zavřít huby :D . Chtě nechtě si už trošku jinde. No o bezohlednosti některých mamin na hřištích se ani rozepisovat nebudu, hlavně na brněnských hřištích, protože to bych tě zbytečně děsila dopředu 😉 Naštěstí my do "města" na hřiště moc nechodíme a u nás na vesnici se tam scházíme maminy, které se známe, tak je to v pohodě 😉

rozzaarka
18. srp 2014

Taky nemám rada lidi🙂 většina se dneska neumí chovat. Manžel je nesnáší víc, než já, tak si spolu spokojené žijeme a cas od času se vidíme s kamarády🙂 🙂

suzief
18. srp 2014

řekla bych, že jsou to hormony a ještě zbytek puberty, přeci jenom si dost mladá a ještě těhotná, takže mě to vlastně ani nepřekvapilo, co si napsala, myslím, že to přejde, jen se s nikým zbytečně nehádej, dokud nebudeš mít opravdu vážný důvod🙂

uztotakbude
18. srp 2014

Pokud nechávají své děti kopat do psů, jsou idioti oni. Do mého by to zkusili jednou, zbyli by z něj jen botičky. Případně bych mu liskla a příště by to neudělal. Kde nezasáhne rodič, musí zasáhnout okolí.

arnettacek
18. srp 2014

Vubec nic si z toho nedelej. Ja zjistila, ze mam strasny vztek, kdyz ma nekdo debilni reci. Taky mi pripada, ze jsem uprostred idiotu. Lehce se vytocim. Doktor mi rika, ze je to bezny stres, ktery je v tehotenstvi. Ze telo je unavene a tak jsem snadneji nastvana. Rika, ze proste jsem precitlivela a ze je to brzne 🙂
Tak nevim ale kolikrat nadavam v duchu sproste a myslim si sve 🙂

bielamacka
18. srp 2014

@anomisss haha, já jsem ve 25tt a jako bys mluvila o mně.... taky mám období, kdy mě neskutečně vytáčejí lidi, nevadí mi jenom můj manžel a jedna kamarádka, která je ale daleko a jenom si spolu skypujeme. Ostatní těhotné nebo novopečené matky mě rozčilují ovšem ze všech lidí úplně nejvíc, přijdu si jak mimozemšťan, když s nimi mám mluvit - kolikrát jsem na ně úmyslně kousavá a cynická. Štvou mě obecně hlavně ženy, přijdou mi omezené, hloupé, trapné, řešící banality. Přitom bych na to asi mohla kašlat a neřešit to.

A ne, ve 31 letech to asi nebude pozůstatek puberty, jak někdo navrhoval 🙂

luciebx
18. srp 2014

@uztotakbude uplnee souhlasim ze kdyz rodic necha kopnout do psa a dela ze nic.. je to hnus.. ale asi mlatit cizi dite.. to bych asi nedoporucovala... pac by to nemuselo dopadnout dobre... 😉

bielamacka
18. srp 2014

@luciebx no já jsem viděla jednou cizí dítě házet v parku po psech kameny.... a rodiče nic... tak jsem dítě trošku umravnila, ale ne že bych na něj řvala - prostě jsem klukovi řekla, že zvířátka to bolí stejně jako jako lidi a jestli by se jemu líbilo, kdyby ho někdo trefoval kamenama do hlavy..... výsledek přednášky byl, že mi chlapeček téměř v slzách slíbil, že zvířátkům už dělat au nebude.... ale jestli tohle nedokážou sami rodiče, je to fakt smutný.....

tkanicka
18. srp 2014

Mne ty hormony uz zustaly. I s nejlepsimi kamarady se nesnesu dlouho a obzblast nesnasim navstevy a nedejboze vicedenni. Okoli me vytaci. A to jsem driv mela povahu, at se ostatni treba stavi ga hlavu, mne je to fuk

soleilll
18. srp 2014

@anomisss Taky tě chápu, i když jsi nespecifikovala, co ti na názorech a řečech kamarádů vadí a v čem jsou chytří. Možná najednou víc vnímáš okolní děti nebo těhotné, dřív sis jich vůbec nevšímala a jsi daleko víc podrážděná - to jsou opravdu hlavně hormony a taky změna tvé životní role. (To zní hrozně, že? 😀 ) Buď v klidu - za pár měsíců otupíš podobně, jako ta ženská, co nechá běhat dítě po restauraci bez dozoru, protože je ráda, že od něj má na chvilku pokoj a ono vytáčí momentálně někoho jinýho. 🙂 Mě v těhotenství neskutečně štvaly VŠ studentky, co se mnou jezdily v trolejbudu do Bohunic (absolvovala jsem tam co 3 týdny prohlídky) - ani jedna z těch neohleduplných postpubertálních a zároveň rádoby předčasně vyspělých krav mě nepustila ve 3. trimestru sednout. To co mi běželo hlavou by se nedalo nikde publikovat. 🙂 Zkus být nad věcí a vybírej si společnost, ve které je ti dobře. Dokud to jde. 😉

anomisss
autor
18. srp 2014

@dezyre Kdyby to bylo tím že jsou mladí jenže já kamarády v mém věku nemám všem je cca nad 25 a starší já od svých 15let žila s borcem od mámi jsem v tom věku odešla takže zas taková puberťačka což by sedělo k věku nejsem. Vždycky jsme se ozvala když mi něco vadilo ale ted bych teda řvala po lidech celý dny 😀 doufám že mi to nezůstane taková být určitě nechci 😀 a holky co to máte stejně hodně trpělivosti přeju 😝 🙂

uztotakbude
19. srp 2014

@luciebx Pohlavku nebo facce neříkám mlácení. Mlácení je dle mne něco mnohem brutálnějšího. Dobře by to dopadnout nemuselo, ale to v případě zavolání policie a trvání majitele na řešení, ani to kopnutí do psa.

verusky
19. srp 2014

@anomisss
Poradit mohu - jedine to prezit. Ja byla zas hnusna na partnera (v prvnim tehu). Vadily mi uplne kraviny a detaily. Se tretim uz ten nadhled je jinaci... S temi kamarady se na to divas bezvadne - aby jsi o ne pak neprisla. Tezko radit, jen vydrzet! Devet mesicu je dlouha doba... Na emoce se radi je nekde vybit - bouchat prazdnou pet lahvi do polstare, zarvat a tak, ale ono je v tom tehotenstvi tak nejak vsechno narocne.
Drzim palce, at to rychle utika a at tu holky dobre radi.

jessic_a
19. srp 2014

Jééé ...jsem ráda, že jsem narazila na tuhle debatu a nejsem v tom sama. Nějak se mi zdá, že všichni kolem řeší kraviny, neumí si užívat hezkých chvilek a jenom rejpou....a co mě nejvíc vytáčí jsou věty jako "počkej až se Vám to narodí, to teprve poznáš" nebo "teď Vám všechno skončí" Co nám skončí? Nebudeme s manželem chlastat s dementama v hospodě do bezvědomí? No tak to mi fakt hrozně moc vadí.....Já mám pořád celkem malý pupek, takže neni moc poznat, že jsem v 9.měsíci...za celé těhu mě nikdy nikdo nikde nepustil sednout ...všichni jenom koukaj "jééé ona je asi těhotná...." Doufám, že mě ta "nasr...." na lidi brzo přejde nebo je začnu mlátit :D

kru_pa
19. srp 2014

Tak to mě asi těhu hormony přetrvávají i 1,5 roku po porodu 😒 . I když mi už bude 30, naprostá většina z mých - teď už bývalých - přátel děti nemá a když jedem za jedinou kámoškou, co mi zbyla z VŠ, tak jsem trapná, že jsem pořád unavená, vynervovaná, nechlastám jako dřív (teď mě odrovnají 2 skleničky vína) a pak jsem ráda, že za 2 hoďky jedem domu. Ale zase jí jedinou beru s nadhledem, snaží se o mimi a nejde to....

Jinak všechny staré kontakty jsem tak nějak utla a prostě si našla jiné kámošky, baby co mají taky děti a dá se s nima pokecat, a to i o jiných věcech než jen děti a vše kolem nich 🙂

anomisss
autor
19. srp 2014

Holky moc diky za vaše reakce jsem važně ráda a už si nepřipadám jak uplný pako že jsem taková jen já 😀

luciebx
19. srp 2014

@uztotakbude ono se to da vyresit jinak rict tomu ditku ze to nesmi a kdyz pokracuje jit za rodicem... me cizi zenska napadnout dite pohlavkem nebo fackou tak bych ji asi vrazila pestiiii. Ono kdyz ma clovek dite resi jiny veci a rozpory jinak nez fackama. Ano jsou rodice co mic neresi a detem nic nevysvetli ale ba cizi deti se fakt nesaha.. muj nazor

evelle
19. srp 2014

@anomisss Nemáš v okolí nebo v okruhu známých jinou těhotnou? Nebo jsi sama těhotná? Možná bych se snažila seznámit někde u Mudr., v poradně... Možná by Ti to pomohlo. Přeju hodně štěstí a soustřeď se víc na mimíska v bříšku a na partnera než na cizí lidi. Těhotenství tak rychle utíká...

texetka
19. srp 2014

@luciebx ¨
Když ono je to těžké. Všechno se taky snažím řešit v klidu, ale přiznám se, že jedno děcko taky dostalo liskanec - ovšem, už starší ne malinké. Po doporučení at mi klidně dovede rodiče, že s nimi proberu to jak poškozuje moje auto a že to můžeme řešit i přes policii. Nikdo nepřišel a autoa se od té doby nikdo nedotkl ( byl to asi 10 letý smrad )

Ináč mám psa, který nemá rád děti a stalo se mi, že ma na něho zezadu naběhlo malé - asi 2 leté dítě . Pes byl na vodítku s košem, šel u nohy po chodníku . Leknul se, otočil a děcko srazil na zem. Hned jsem ho strhla zpátky , takže nic víc neudělal. Dítě začalo brečet a až teprve potom se zvedla matka z lavičky a letěla na mě že co to mám za hajzla čokla a že zavolá policii. Byla to dost hnusná scéna , ale naštěstí jsem měla svědky že za to nemohu . Dítě mělo modřinu v obličeji od koše jak se pes otočil . Takže nemocnice. Paráda.... ☹ Takže ono nechat dítě dělat si co chce může být dost nebezpečné ☹ To už raději plácnout přes ručičku než takovéhle drsné ponaučení a možné trauma ☹

uztotakbude
19. srp 2014

@luciebx Když to otočím je to naprosto stejné pro majitele psů. Ty říkáš, že "mě cizí ženská napadnou dítě pohlavkem, nebo fackou tak...". Majitel psa řekne "mě cizí fracek napadnout psa kopáním, bouchán apod. tak". Jen je otázkou co přijde první. Pokud by prostě děcko ublížilo mému psovi, neznám bratra. Mám to za sebou. Psa jsme z toho dostávali celé dva roky!!!! Je mi jedno, že mu to rodiče do té doby nevysvětlili, to je jejich problém, oni ať si vyčítají, že děcko jednu chytlo. A že z toho chudáček bude mít trauma? To ten pes taky. A nepřej si vidět jaké to je zbavovat psa chronického strachu z dětí. Prostě nevychované děcko rovná se fracek a fracek rovná se rodiče co se nesnaží a rodiče co se nesnaží rovná se poučení dítěte od okolí.

uztotakbude
19. srp 2014

@texetka Úplně chápu o čem píšeš. Miluji maminky co kafrají s kamarádkama na lavečkách, mluví do telefonu apod. a nechají malé dítko mimo dozor. Děcko pak vidí psa, hele on je chlupatej, velikej a krásnej, děcko to má jak plišáka, letí k němu piští, pes se bojí, ze strachu může udělat cokoliv a pak půjde sedět majitel psa a chudák pes bude utracenej. Co třeba hlídat si dítě? Já si taky hlídám psa. Můj pes nikoho nikdy neohrozil. Pokud mu ale vřískající dítě leze až do huby, tak je něco špatně. A držet svého psa mimo dosah děcka a do toho chytat cizí dítě a snažit se ho odehnat, to je taky paráda. Je mi líto co se ti stalo...

luciebx
19. srp 2014

@uztotakbude ale ja se tu nezastavam rodicu sama mam dva psiky takze kdyby mi je napadlo dite taky se ozenu ale spis mu reknu ze nesmi nebo tak ale rozhodne bych si ne dovolila u hodit cizi dite

uztotakbude
19. srp 2014

@luciebx Ok, každý bychom to řešili sami. Já asi dle věku dítěte. Ale dítě nad 4 roky by prostě chytlo. To už je dost velké aby vědělo, že zvířata cítí bolest a zvířatům se neubližuje. Když se k tomu dítě vede, ví to už v roce a půl.

veri0007
19. srp 2014

@anomisss okolí co mě zná, ví že taková normálně nejsem a prostě mé chování v období těhotenství tolerují za což jsem vděčná, ale jinak se teď dokážu vcítit do tvé situace. Jsem ze všeho podrážděná, říkám všem svůj názor tak jak ho cítím na tvrdo, bez jakékoli omáčky, která by utlumila výslednou nelichotivou myšlenku která ze mě vyjde🙂 Rozčílí mě i můj pes který na vodítku oběhne strom ze špatné strany a já pak musím za ním. Zpětně si uvědomuji, jaké banality ě rozčílí že se až vztekem třepu nebo naopak brečím. Před těhu jsem tyto stavy neznala a doufám že brzy vymizí. Vydrž to, jsou to jen hormony😉

texetka
20. srp 2014

@uztotakbude
Já neříkám, že mám dokonalé psy , jeden pes děti prostě nemusí ( i díky dětem od sousedů ) , snažím se vyhnout se, obejít. Ukazovat, že děti jsou ok - takže děti od kamarádů, co taky mají hafany mu dávají dobroty a tak, ale je to boj . Nenapadne, ale oštěká a když se lekne tak se prostě ožene v otočce, což se stalo i tomu dítěti ☹
Bylo mi ho líto, nemohlo za to, že jeho matka na něho kašlala a věnovala se bůhvíčemu. Byla jsem dost v šoku a klepala se ještě dost dlouho po tom.
Já jako děcko dostala od našich hned po zadku, když jsem se vrhala k cizím psům a zapamatovala jsem si to velice rychle. Učili mě, že zvíře cítí bolest, strach a že mu nesmíme ubližovat. Dneska mi ale přijde, že dítě smí všechno a okolí - posad se na zadek ☹

evelle
20. srp 2014

Učím děti v rodině že na psa se v žádném! případě nesahá. I kdyby majitel/ka přímo vybízel/a Pohlaď si ho. Nic Ti neudělá. NEVĚŘÍM žádnému člověku a už vůbec ne psovi - nevím co se mu může honit v hlavě a co mu může vadit. Sestra má psa, malýho, a když vidím jak nemá rád děti, jak vrčí, jak žárlí tak si říkám, že pokud budou mít s přítelem mimi - nevím, nevím. Nevěřím nikomu. Sama mám z psů respekt, už od malička a učím to své dítě a děti druhé sestry.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru