V těhu mi vadí být mezi lidmi - cizími, ale i kamarády

anomisss
18. srp 2014

:Ahoj holky jsme ve 24tt. a vadí mi přítomnost jiných lidí než max. 1-2 osob a to si ještě musím hodně vybírat ale i tak to nevydržím dlouho.Když se jedná o moje kamarády a kamarádky najednou se na jejich názory dívám jakoby spadli z marsu. Všichni mi příjdou strašně ,,chytří" říkám si že být na ně hnusná nemůžu protože po porodu to budu zase já a nikdo mi díky mému rýpání v těhu nezbyde (nejradši bych jim řekla už držte hubu idioti 😀 ) přitom jsou to kamarádi dlouho a mám je ráda jen mě neskutečně štvou. Co se týče cizích lidí připadám si jak kdybych byla na jiné planetě nepochopitelné chování na zahrádkách s obsluhou nebo v mhd je hrozné! Taky mě šíleně štvou některé maminky asi jeto tím že to víc vnímám ale příjde mi že hodně z mamin si myslí že když někam příjdou (např. Marianske údolí-Jsem z Brna,Líšňě) a sednou si objednají si pivo najednou jakoby své dítě neměli to běhá dělá binec kope do psů apod.Vím že toho mají nad hlavu a chtějí si odpočinou ALE I TAK.Je toho hodně co bych tu rozepsala 😀 říkám jsi sem ten debil mezi nima já nebo jsou debili oni ? 😀 KDYŽ JSEM SAMA JE TO ŠPATNĚ ALE KDYŽ JDU MEZI LIDI JE TO TAKY ŠPATNĚ CO S TIM 😀

uztotakbude
20. srp 2014

@evelle Je dobré učit respektu, ale špatné učit strachu. Mého psa zkopali fakani jen kvůli tomu, že doma poslouchali jak ta a ta plemena jsou strašná, zlá apod. Pak potkali psa úplně jiného plemene, jenže jako děcka to nepoznali, bylo to dvouměsíční štěně a co je nejlepší udělat takovému psovi? Zlikvidovat ho jako malého. Taky se o to pokusili.

evelle
20. srp 2014

@uztotakbude Sestřenice si jako štěňátko pořídila pitbula. Byl roztomilý. Hravý. Pak rostl a rostl. Šel z něho respekt. Rozešla se s přítelem a pes musel z jeho domu pryč. K jejím rodičům, našim sousedům. Z roztomilého pejska šel obrovský strach, naše zahrady musel strejda rozdělit plotem, hodně vysokým. Sestřenice si našla nového přítele, s bytem. Pes zůstal u rodičů. Poslouchal jen strejdy. Báli jsme se kvůli němu chodit na naši zahradu. Po letech zemřel. Nedávno proběhl tiskem článek že labrador zaútočil na dítě které jen kolem něho prošlo po chodníku. Bohužel zezadu, asi se lekl. Policie po takových případech radí aby rodiče učili děti na psy nesahat, nehladit, nechodit k nim, nevšímat si, obcházet z dálky. Řídím se tím.

texetka
20. srp 2014

@evelle sestřenice je pěkná koza , když si pořídí psa a pak ho hodí na krk všem okolo ☹

Jinak chápu, taky cizím psům nevěřím. Nechodím k nim, nemám ani důvod. Proč taky, je to cizí zvíře, ne moje . A totéž budu učit moje dítě . Nechodit k cizím psům, neskákat na ně, neházet po nich ni atd .
P.S. ten labrador neútočil jen kvůli tomu, ale byl uvázaný u sloupu - bez koše. Dítě za ním přišlo na kontakt. Labrador mu udělal dvě odřeniny zubama na obličeji. Navíc nebyl labrador ani očkovaný ! Popisovala to sousedka matky toho dítěte v jedné skupině o psech, dávala i fotku zranění . Chybu udělala jak majitelka labradora , tak jistě i matka dítěte. Nechat psa bez dozoru ( očkování je taky průšvih) a na na druhé straně nechat dítě jít k cizímu psu . Odneslo to bohužel dítě ☹

texetka
20. srp 2014

@uztotakbude to je hnus ☹ Chudák štěndo . Dětičkám zmalovat zadek, že by si nesedly..

uztotakbude
20. srp 2014

@evelle S tím labradorem to bylo naprosto jinak. Ale jinak dobrý, já ti názor neberu. Jen mi z toho prostě vyznívá, že jsou všichni psi zabijáci.

evelle
20. srp 2014

@uztotakbude Četla jsem to na mobilu ve zprávách asi tak před 2 týdny? Pes byl nervózní protože byl uvázaný někde na koupališti či co. Nehádám se. Nejsem majitelka psa, netvrdím že jsou všichni špatní ale dneska dost nechápu. Jako dítě jsem nepotkala pitbula, dobrmana, rotvajlera. Až v dospělosti nám tu jedna dobrmanka lítala po ulici a to nepřeju nikomu ten pocit, kdy se na chodbě obouváte a najednou zjistíte že za prosklenými dveřmi stojí dobrman, vy to máte na autobus. zastávku 5. minut a za 15. min. jede autobus. Nikde nikdo, protože páníčci jsou důchodci kteří tvrdě spali a neměli tušení že jim pes zdrhá. Fuj! To tady naštěstí, ještě před 7 lety nebylo jediné dítě. Nemám ráda takovéto rasy. Zlobte se na mě nebo ne. Je mi to fuk. Jsou toho plné noviny, tv, rádio. Opodál v takové luxusnější ulici, se dennodeně stává že pes zdrhá, podhrabe se, nebo útočí na jiné psy. Každý chce být IN, asi si bojovým psem léčí nějaké komplexy, mindráky či co? Nechápu. A dnes jako matka se bojím o to víc. Jsem špatná??? Že mám strach a dávám si pozor?

anomisss
autor
20. srp 2014

@evelle Podle meho nazopru by jsi neměla učit děti na to že každý pes je zlý jen je naučit pozornosti a chování přiměřenému v blízkosti psa!

evelle
20. srp 2014

@anomisss Neučím děti že pes je zlý. To jste četla kde? Učím, opakuji, že se na cizí psy nesahá, stejně jako na cizí věci.

anomisss
autor
20. srp 2014

no pochopila jsem to stejně jako UZTOTAKBUDE kdy napsala že ji to vyznělo jako by vsichni psi byli zabijáci 😒 podle mne když je budeš učit že se na žádneho psa nesahá tak si řeknou děti no a tak proč asi? protože jsou zlý a mohli by mi neco udelat ne? každá máme jiný názor a já ti určitě nechci nejak znevažovat tvoji výchovu to určitě ne ale aby jsi spíš u dětí nevzbudila strach. 😒

evaamy
20. srp 2014

Diskuze se trochu zvrtla jiným směrem.. Proste psí mají být na vodítku a rodiče si mají děti hlídat a vychovávat, nám naši od malička vtloukavali do hlavy: kolem psa se nebeha, nekrici a nesmí poznat, že se ho bojíš.

texetka
20. srp 2014

@evelle já tě chápu. Sice mám sama 2 bull psy, ale rozumím ti. Taky nemám ráda, když pes lítá bez dozoru, otravuje lidi nebo napadá . Takoví nemají mít žádné zvíře.
Přeji at se ti nepříjemné zážitky vyhýbají.

anomisss
autor
20. srp 2014

@texetka Přesně i se psi jsme na tom stejně jako ty a mám uplně stejný názor

evelle
20. srp 2014

@anomisss Dobře děkuji za názor. A to mám nechat děti sahat na cizí psy jen proto že to mají dovolené? Co dělám špatně? Je to přece jako s ohněm nebo čímkoliv jiným. Na hada taky nebudu sahat. Na zvířata v zoo je to taky zakázáno (a tam je to v pořádku - a když to chci já u psů tak ne? ). Nesahám na věci a zvířata co nejsou moje a co je na tom divného že to učím děti? Samozřejmě je neděsím historkami nebo příběhy že taková rasa někoho pokousala. Dceru pokousal i křeček v kleci u nás doma. Protože mu tam strkala prsty.

anomisss
autor
20. srp 2014

nééé jen aby v budoucnu chápali že na cizí pejskyse nesahá protože je neznáme a jsou cizí a né že proto že nás pokoušou a jsou zlý je mezi tím tenká hranice aspon si to myslím kor u dětí. Je to těžký no uvidíš časem 🙂 Každopádně na tom nic zlého není 🙂

evelle
20. srp 2014

@anomisss Děkuji, ta hranice je opravdu tenká, to je pravda. Je to o tom, jak to člověk podá. Jakým způsobem. Je to taky o zkušenostech a o tom, na koho, co člověk v životě narazí a jaké má štěstí! A co si z toho odnese. Hezký den. 🙂

anomisss
autor
20. srp 2014

Přesně tak ! 🙂 není to lehké !! 🙂

uztotakbude
20. srp 2014

@texetka No dětičkám bylo 9,10 let. Takže žádná malá prťata. Jen prostě nevychovaní zmetci. Jeden z nich ji následně chytl jak z děla. A ostatní měli štěstí, že zdrhli, jinak bych jim ty cyferníky vážně rozbila.

uztotakbude
20. srp 2014

@evelle Nejsi špatná, jsi naprosto neinformovaná, zblblá novinama a TV, které tu stále uvádíš jako zdroje a neochotná najít si informace. Bojové plemeno nenexistuje, bojový pes neexistuje. A všechna plemena která uvádíš nejsou o nic horší, než jezevčík, bígl, německý ovčák apod. A to jsou psi, kteří tu byli vždy. A můžu ti říct, že co do četnosti je nejvíce pokousání od jezevčíků, hned v zápětí německých ovčáků a až někde daleko za nimi jsou ty tvá "bojová plemena". Není to o rase, je to o pánčíkovi a tom, jak si psa vychová. Jaký pán, takový pes. Znám hodně "bojových psů" a jsou to ti nejlepší a nejhodnější psi na světě. A znám spoustu yorků, co jsou zmetci jak poleno. Opravdu velmi nemám ráda takovéto výhrady proti určitým plemenům. Mám doma velikého psa, kterého lidé nazívají bojovým a on je to takový hodný flegmatický ňouma, který se kolikrát bojí víc, jak všichni okolo.

uztotakbude
20. srp 2014

@evelle Já bych dítka učila, že mají přijít do takové vzdálenosti, aby jim pes nic neudělal, zeptat se majitele zda je hodný a můžou si ho pohladit a když to majitel dovolí a je u toho, tak si ho pohladit mohou.

evelle
20. srp 2014

@uztotakbude Děkuji. Nebudu si hledat informace, nemám na to čas. Řídím se instinktem, tím co cítím, co vidím a co jsem si prožila. Bydlím na okraji vesnice, za domem, zahrada, pole a kolem domu cesta na bývalou salaš. Krásné prostředí na vycházky. Ale tak s manželem nebo bodyguardem, protože to co tam člověk vidí, potká a žasne co si pejskaři.... jakéhokoliv plemene dovolí .... to je ... neskutečné. Těch exkrementů, klacků, odpadků.... Bojíme se tam chodit. Jen kus od zahrady. Kolikrát psisko zdrhne... neposlouchá.... děs...! Nepište mi něco o zblblá novinama a tv. Děkuji. Jen v posledních domech se sejde 7 dětí a můžeme mluvit o štěstí! že včas jsme před prchajícím psem stačili zavřít dveře od brány. Tímto končím diskuzi. Pejskaři si strašně rádi vyskakují, hlavně rádoby podnikatelé co si pořizují psy asi na zvýšení svého ega a pak hlídání majetku. Nic není černobílé.

iveta3311
3. zář 2014

No jo, z cizích pejsků mám také obavu. Hlavně z těch velkých. Ale jinak já mám zvířata ráda.

evaamy
3. zář 2014

Jsem pejskarka, mam maleho psa na vodítku a nesnáším když všude běhají velcí psi na volno a páníček v nedohlednu, za rohem... V tom by se mohli zlepšit, protože to je od nich bezohledné. Nejde o to, že jejich pes je hodný, ale ten můj je bohužel typ, který ze strachu kouše, tudíž po psech startuje a kdo má boj předem prohrany? Ten, který váží 6 kg nebo 30? Ale tohle jim nejde vysvětlit, oni se o toho svyho velkyho silnyho psa bát nemusí.

tak2014
3. zář 2014

@uztotakbude naprosto s tebou souhlasím...a učit děti strachu ze zvířat může být začátkem tragického konce ať už pro dítě nebo pro zvíře! Stačí děti naučit se CHOVAT ke zvířatům! Myslím,že víc by se paní měla bát nepozornych řidičů než pejskaru...a klacek na cestě? Opravdu skandál 🙂

uztotakbude
3. zář 2014

@evaamy Tak nevím jestli by to nechtělo spíš než hledat vinu ve všech okolo odnaučit svého psa agresi, kterou projevuje. Jinak vadí mi psi na volno, když maj páníčka v nedohlednu, nebo neposlouchají, ať už jsou velcí, nebo malí. Na velikosti nezáleží.

uztotakbude
3. zář 2014

@evelle Kde jinde už by měli pustit psa na volno, když ne na poli? To má být pes furt na špagátu? A takový agresivní klacek na cestě, to je opravdu vrchol 😀 Nezlobte se na mne, ale myslím, že moc dramatizujete. Je-li tam nějaký nezodpovědný páníček, co na volno pouští agresivního psa, co se Vám vrhá na sedm dětí, pak je to jiná...máte ho nahlásit na obecní úřad, nebo policii. Ale určitě jich takových není víc, to by byla moc velká náhoda.

evaamy
3. zář 2014

@uztotakbude já ale nehledám vinu u vsech okolo, nejsem zabednena. můj pes se prostě ostatních boji a co s tím mám udělat? Poraď tedy jak bys odnaucila psa agresi ze strachu moc by mi to pomohlo. Na cvičák jsme chodili. Na wiki jsem se o psech dočetla, že maj různé povahy a ten můj je asi melancholik,schválně si to přečti, zajímal by mě tvůj názor. Bez ironie.

ayenkas
3. zář 2014

@evelle takzvaní ,,bojoví psi'', když jsou dobře vychovaní, tak jsou pro děti nejlepší společníci a ochránci. A nevychovaná je dítěti nebezpečná i čivava nebo yorkšír (kteří jsou většinou o dost větší potvory než nějaký pitbul...) My máme bulteriérku a rozhodně jsem si jejím pořízením žádné komplexy neléčila🙂

uztotakbude
3. zář 2014

@evaamy Můj pes byl tak bázlivý, že si venku lehl a pomočil se, i když se jen pohnula větev ve větru. Dětí se bál jako prase, protože ho zbili tak, jak bych nezbila nikdy nikoho. Bál se kolem jedoucích aut, motorek, kol. Byl tak bázlivý, že mi jeden pan odborník, co z něj je díky TV velká rádobyosobnost v oblasti kynologie, po telefonu řekl, že ho mám nechat utratit, že bázlivý pes obřího plemene je jako odjištěná zbraň. Víte co? Je mu skoro sedm, žije spokojeně a už se nebojí. Jak jsem to zvládla? Těžko...léta mi to trvalo a lepšil se pomalu. Dneska je to sebevědomý pes. Mazlila jsem ho a ukazovala mu, že ho miluji. Když se bál, nikdy jsem nedala najevo, že se něco děje. Dostal jasný povel. Když ho ze strachu nevykonal, nebila jsem ho, nekřičela jsem. Trvala jsem na jeho dokončení i poté, co jeho strach pominul, protože to co ho způsobovalo bylo už pryč. Pak jsem ho hodně moc chválila. Dávkovala jsem mu to, čeho se bál. Nevyhýbala jsem se tomu úplně, ale byly doby, kdy jsem s ním prostě nešla na náměstí plné lidí. Šla jsem o dvě ulice vedle, kde jich byla čtvrtina a postupně jsem přidávala. Nejdřív jen málo lidí, pak víc, pak auta v nepříliš frekventovaných ulicích, pak čímdál tím větší silnice. Snažila jsem se mu z toho udělat hru a chválila a chválila a když udělal něco nežádaného, tak jsem mu dala najevo, že je to fuj, že nesmí a že se zlobím a trvala na nějakém známém povelu. Jsem naprostý laik, co má prvního psa. Zvládla jsem to. Všechno jde, jen se musí chtít. Byly to hodiny a hodiny konzultací na netu se zkušenými pejskaři, čtení článků, občas nějaký ten telefonát s někým, knížky a ono se to povedlo.

uztotakbude
3. zář 2014

@ayenkas Krásná 😉

evelle
3. zář 2014

Dobré odpoledne. Děkuji za vaše názory, vaše zkušenosti. Nepřesvědčily jste mě. Můžu mít dotaz? 😀 Proč je u nás na vesnici na každých třetích vratech cedule "POZOR ZLÝ PES!". To že je zlý doma za vraty na dvorku mě nezajímá. A to se na ulici na vodítku nebo v přírodě na volno zázračně mění na nejhodnějšího a já se zbytečně bojím psa většího než já? 😀 @uztotakbude a spol.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru