Vytáčí mě komentáře k těhotenskému břichu 🙂

lestoc
26. kvě 2020

Holky, tohle je prkotina, ale stejně si potřebuju někde ulevit. Nechápu, proč si někteří lidé myslí, že když jste těhotné, tak můžou komentovat změny na vaší postavě, i když máte třeba jen pracovní, nebo povrchní vztahy. Typicky kolegyně: "Jé, tobě od minule to bříško zas pěkně vyrostlo/No páni, vypadáš fakt těhotně/Když tě vidím,tak jsem si vzpomněla, že tam a tam prodávají pěkné těhotenské šaty, pěkně volné (rozuměj pytlovité) od krku dolů, tam bys břicho pěkně schovala."
Taky vás to tak štve/štvalo? Co na to odpovidate lidem,se kterými musíte vycházet a tudíž je nelze poslat do háje?
A jakou nejhorší hlášku jste v těhotenství obdrželi?

jjasmina
26. kvě 2020

@lestoc To budou hormony 😀 Mě vytáčelo věcí, ale je pravda, že já měla teda obří břicho 😀 Já se radši s nikým moc nestýkala, popravdě snesla jsem jen manžela a ten to taky párkrát schytal 😅

elinkav
26. kvě 2020

Já nesnášela otázku od manželovy mamky Kolik už jsi přibrala? A když měli potřebu hádat, jestli čekáme holku nebo kluka. S holkou je prý ženská mnohem ošklivější, s klukem krásnější. Čekala jsem holku a rozhodně jsem si nepřipadala hnusná...

jjasmina
26. kvě 2020

@elinkav Taky jsem čekala holčičku a žádné akne, prostě nic a kamoška čekala chlapečka a osypaná jak v pubertě😀

rebe
26. kvě 2020

I v pracovním prostředí si lidé říkají osobní věci: chválí si sukni nebo boty, všimnou si nového účesu nebo opálení, pochválí tě, když vypadáš odpočatě nebo jsi zhubla. A růst těhotenského břicha je dost nepřehlédnutelný a řada lidí to vnímá jako něco krásného a naprosto pozitivního, tak je nenapadne, že by to mohlo být vnímáno negativně. Těhotenské šaty v dnešní době rozhodně nemusí být pytlovité, možná to v tom vidíš úplně zbytečně, jen jsou prostě pohodlné. Chápu, že tě to štve, ale pokud budeš jízlivá nebo ironická, těžko pochopí, proč se tak chováš. Zkus se usmát a říct Děkuju.
Moje "nejhorší hlášky" byly spíš o tom, že tchyně s tchánem to dítě nechtěli a vyjadřovali mému muži soustrast či že to lidé označovali za nehodu než že by někdo komentoval mé břicho a jeho velikost...

dashyyy
26. kvě 2020

@rebe no tak to je hustý s těma tchánovcema :-O

mysh_me
26. kvě 2020

Chapu ze te takovehle poznamky vytaci, ja taky nemam s lidmi v praci tak blizke vztahy, aby mi podobne komentare "na telo" byly prijemne. Ale nejak na to reagovat nema cenu, oni to nejspis mysli dobre (mysli si, ze to je mile nebo co), takze nejake odpalkovani nepochopi. Me se v takovych situacich osvedcila taktika tucnaku z Madagaskaru, tzv "usmivat se a mavat" 😀 nasadit mily vyraz, pokyvat hlavou, a myslet si co chces :D co bys taky na tohle mela rikat, ze. Pokud ti budou davat nejake rady a tipy, tak muzes s usmevem podekovat a pak si to udelat podle sebe 😉

lestoc
autor
26. kvě 2020

@jjasmina Hormony? Možný to je, ale prostě mi stejně nepřipadá okey že se k mému tělu vyjadřují cizí lidé. Já taky nepřijdu k někomu, s kým pracuju, nebo občas chodím na oběd a neřeknu jé, ty máš dneska prsa nějak vysoko, máš novou podprsenku?

jjasmina
26. kvě 2020

@lestoc Jako máte pravdu, mě zase každej , kdo potkal, tak mi chtěl sahat na břicho, to jsem teprv měla nervy...

meronym
26. kvě 2020

@lestoc Nikdy by mne nenapadlo, na co všechno můžou být lidé citliví. Jak bylo napsáno nahoře, těhotenství je bráno jako veskrze pozitivní téma a příhodná téma rozhovoru i pro lidi, kteří si nejsou úplně blízcí. Samozřejmě obecně, v intencích slušnosti. Hlavně pokud s někým chodím na oběd, tak už to není náhodné setkání ve výtahu a mně by naopak přišlo neslušné se v rozhovoru ani slůvkem o bříšku nezmínit - jako kdybych druhého a očividné změny v jeho životě ignorovala.

lestoc
autor
26. kvě 2020

@rebe Jo, určitě to může být mnohem horší. Zkusím to brát tak, že "Tobě vyrostlo bříško" je náhrada za "Máš hezkou sukni" 🙂

eleanorrigby
26. kvě 2020

@meronym to mas uplnou pravdu, az ted mi doslo,jak mi prijde smutny,kdyz nekoho potkam po delsi dobe a on nerekne nic na moje bricho :D tim teda myslim spis kolegyne, od chlapu bych to necekala 🙂 mam bricho hezky a rada to posloucham,kazdy holt mame nejaky svoje tehotensky vrtochy 🙂

rebe
26. kvě 2020

@lestoc Zkus to brát jako Jsi nádherná, těhotenství ti tolik sluší! Věř mi, že většinou je to tak myšleno, a pokud není, není to tvůj problém.

eviicka
26. kvě 2020

@lestoc mě to nějak nevadí, beru to tak, že lidi i ze slušnosti chtějí něco říct, aby řeč nestála. Myslím že to jsou i hormony, když jsem třeba tady na koníku četla, co všechno může některým ženám vadit (nemyslím tebe), tak aby se člověk bál na těhotnou promluvit.
Pokud mi někdy někdo řekl něco přes čáru (a to třeba dneska jedna důchodkyně z vesnice, kterou sotva znám, že když jede kolem našeho domu kouká, co mi na balkoně visí za prádlo - jestli už ne na miminka), tak se jen kysele zatvářím a řeknu hmmm.

mimco
26. kvě 2020

@elinkav kolik jsi přibrala? 😡
Tuhle jedinou otázku mi tchýně pokládá, ale pokaždé 😡😡.... už jsem to posledně nevydržela a zeptala se ji, jestli si dělá nějaký graf, tak na mě nechápavě čuměla 😂😂😂
Mě je 37, nejsem žádné malé děcko, životních zkušeností mám víc než ona, ale vnucovat neustále nějaké stupidní rady umí dokonale....omezuji kontakt na minimum...

veruuu_kubesovic
26. kvě 2020

ale prosím tě...tohle tě dokáže vytočit? vždyť je to banalita, jedním uchem tam, druhým ven...

petulejan
26. kvě 2020

Nesnasela jsem,když mi sousedka pořád říkala,jestli nečekám dvě 😡 měla jsem "asi" větší břicho,první těhotenství a pak jsem to měla pořád v hlavě.

sudylichozrout
26. kvě 2020

@lestoc hele, necekas ty nahodou prvni? 😉🤪

mourovatakocka
26. kvě 2020

@lestoc Rozumím ti. Těhotná ženská je občas brána jako předmět veřejného vlastnictví a každý má dojem, že se musí vyjadřovat. Počkej až ti budou radit ohledně porodu, kojení, nočního spaní atd., budeš na tohle s láskou vzpomínat. Já jsem tomu nevědomě utekla tím, že jsem byla na rizikáči. Obávám se, že obrana není. Kyvej hlavou, mysli si svoje. A užívej si bříška 🍀

veruuu_kubesovic
26. kvě 2020

@mourovatakocka a co teprve až se prcek narodí? to jsou teprve nevyžádané rady a posuzování...

baup
26. kvě 2020

Tak to mě naopak hrozně potěšilo, když si lidi začali všímat bříška... A první cizí člověk byl kurýr, který mi chtěl pomoct s dvěma balíčky, protože si všiml bříška a hned se vyptával, jestli to zmáknu odnést... Pak postupně sousedky, když jsme se potkali ve výtahu, ženský v krámě kam celkem často chodím... Jediné, co moc nemusím je vyptávání se na pohlaví a tipování co to bude... A pravda, že jednou mě ždibec rozhodila sousedka, když se zeptala, kdy to bude, říkám že v srpnu a její odpověď: no to budete teda pěkná... Je mi jasné, že to nemyslela zle, ale v tu chvíli mi to přišlo jako že musím už teď vypadat hrozně, nebo něco takového... Je pravda, že v jednu chvíli pupík hrozně vylétl a i já se děsila, jak je velký a jak ještě poroste... Ale teď mi přijde, že je už delší dobu stejný, tak třeba to až tak hrozné nebude... Ale jinak mi nějak nevadí, když někdo pochválí bříško a řekne třeba, že je pěkně kulatý a tak.... 😊

ptacatko01
26. kvě 2020

Nechápu, jak to může někomu vadit. Já naopak byla hrdá na to, že v sobě nosím nový život a bylo mi jedno, kdo se k tomu vyjádřil, naopak jsem se nemohla dočkat, až to bude opravdu vidět, aby to nikdo nepřehlédl. Těhotenství je krásná věc, tak proč se cítit trapně.

evawest
26. kvě 2020

Ja autorku prispevku naprosto chapu, me ted vadi taky uplne vsechno, ale teda hlavne to, ze se vsichni ptaji, jak to jde, jestli uz me zacali vyvolavat, i kdyz jsme to datum nikde nerozkrikovali a ani jsme nechteli, aby rodina a pratele vedeli, kdy budeme v nemocnici. Komu jsme to chteli nebo museli rict, u tech mi to nevadi. S briskem mam naopak opacnou zkusenost, mam ho docela male i na jedno, natoz na dvojcata, takze me poznamky o velikosti tesi. A na vahu se me ptala akorat mama, tady v Anglii pribirani vubec neresi. Co se me dotklo bylo, kdyz mi mama pred par tydny na skypu rekla, ze urcite budu mit bricho hnusne vytahany a plny strii. Dik no.

drep
26. kvě 2020

Já tě chápu, taky jsem nebyla těhulka z modrého koníka a fakt jsem neměla potřebu probírat pro mě důvěrnou věc s každou sestrou, co jsem s ní byla jednou na sále. Naopak, moje mini břicho si snad vysloužilo víc komentářů než óbr břicha a co teprve to, že jsem chodila normálně do práce (jako všechny kolegyně přede mnou, kromě těch, co měly fakt rizikova těhotenství). Tak jsem se usmívala, odpovídala jednoslovně a myslela si své.

antoinet
26. kvě 2020

Já jsem čtyři měsíce po porodu dostala otázku, jestli čekáme druhé 😀
Ale všechny uvedené poznámky mi přijdou v mezích slušného chování.

takyjedna
26. kvě 2020

Ja te chapu, taky jsem tehotna, na obrim brichu neshledavam nic pozitivního a i dobre mirene komentare me spis vytaci... Ale ver, ze může byt i hur😉 Treba: A kolik jsi pribrala? Na to vzdycky rikam, no dovol, kolik jsi za posledni dobu pribrala ty? I kdyz nejsem zadna matrona a moc jsem nepribrala, nechapu, jak tohle muze vubec nekoho napadnout.. Dobry je taky kolem terminu stokrat denne ze vsech stran: Tak co, porad nic? 😠 Ne nic, jeste si tam to dite dobrovolne par mesicu necham.. To dokaze akorat cloveka vystresovat.

leilinka1234
26. kvě 2020

Já teda nevím, ale v těhotenství mě obvykle rozčilovalo něco úplně jiného 😀 lidé projevují zájem, to je přeci milé 😊 těhotenství je krásné a evidentně ti to přejí, tak proč být protivná na celý svět jen proto, že někdo komentuje rostoucí pupík?

marla86
26. kvě 2020

@lestoc ja nemam rada, kdyz mi na bricho lidi sahaji nebo hladi 🙂

veruuu_kubesovic
26. kvě 2020

@leilinka1234 mě štvalo, že jsem první trimestr problila, pak mě pálela žáha, ke konci jsem nevěděla jak si lehnout, v noci jsem čumákovala do zdi....to mě fakt "sralo" ne, že mi někdo komentoval břicho...

95newmommy2020
26. kvě 2020

Nejvíc mě vytacela vlastní máma, která přesně “věděla” pohlaví dle mého břicha. A až do porodu se mě furt ptala:”a Fakt to bude ten kluk jo?” “Břicho mas na holku” “To bude holka” Pohoavi nám řekli ve 13 tt a pk jen potvrzovali. Po porodu mi jen řekla:”to je divny, ze to je kluk, podle břicha jasná holka” Takže si nedala pokoj nikdy :D Jinak těhotenství jsem zjistila v létě, kdy nebylo nic vidět, ještě v 7,8měsíci nebylo nic extra vidět, a to už se nosila bunda, břicho se mi lilo do boku a rostl mi víc zadek a stehna, takže sem vypadala fakt jen tlustě a stvaly mě dotazy stylem”a kde mas břicho?”

blabloblu
26. kvě 2020

@lestoc a víš co? Já tomu rozumím! Jako malá holka, na začátku 90. let jsem poslouchala, jak mi narostla "prdýlka" a jak mi rostou "prsíčka" a když se mamka ohradila, byla hned "nějaká nervózní". V lidech o zůstalo, tyhle žoviální řečičky. Nenapadne je, že by tím někoho mohli ranit, znejistit nebo že to je prostě protivný. Nejsme kusy masa proboha! Já se nad to nějak uměla povznést, ale některý kolegyně, který se mi hnaly sahat na bříško jen mě viděly, jsem se naučila normálně stopnout. Zvedla jsem dlaň proti nim a ustoupila o krok. Naštěstí pochopily a daly pokoj a vztahy to nenarušilo. Sama jsem to taky přestala dělat a už ani bříško nekomentuju nikomu. Já měla obrovský a fascinují mě ženy, který mají malinký. Ale neříkám jim to. Každá jsme jiná.
Pro mě bylo nejhorší jedno vyšetření už v nemocnici, kde jsem ležela nohama ke dveřím, svlečená, vyšetřoval mě cizí doktor a nějakej další tam vlezl, bez klepání, bez pozdravu a začali se bavit o obědě! Blbci. A pak mě neskutečně vytáčely dotazy lidí, na konci těhot., že "kdy už to budéé" a "tys ještě neporodilááá?". Že mi volali naši, ještě budiž. Ale že to komentovaly i prodavačky, nebo kolegové, který si na mě ani nevzpomněli dlouhý roky, to bylo už moc! :D Kdybych byla těhotná podruhý, asi bych to řešila tak, že bych tajila datum termínu porodu. Všem! :D I rodině.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru