Miminko je "o 4 dny" větší

terezs2716
7. pro 2016

Ahoj holky,včera jsem byla u svého dr. na kontrole. Vždycky miminku měří hlavičku a stehenní kost, do včerejška všechno sedělo k danému týdnu. Včera,když mimčo měřil tak mu hodnota vyšla tak,že miminko je o 4dny větší. Říkal,že je to ještě v normě,ale mě to trochu vyděsilo. Máte taky některá větší mimčo? Trochu se obavám,aby to nebyl už třeba nějaký následek cukrovky, na test jdu příští týden,takže jak jsem se toho do teď nebála,tak už bojím. Díky za odpovědi.

adusee
7. pro 2016

Myslím,že mužeš být v klidu,

raduska21
7. pro 2016

Tak malou odchylku bych vubec neresila; kdo to vlastne urcil, ze ma byt mimco o par milinetru tak ci tak...😉

andryyysssek
7. pro 2016

Ahoj,mě,když jsem byla podruhé těhotná, dr řekl, že je malý o dva týdny větší.Cukrovku jsem neměla, a když se narodil,měl 3230g a 50cm.

zuzka_b2
7. pro 2016

Vliv ma zobrazeni utz, jak to zrovna kdo zmeri, miminka navic rostou skokove... Mela jsem i vetsi odchylky, vubec takhle malou odchylku neres.

zulitvi
7. pro 2016

@terezs2716 Termín podle MS jsem měla 5.5.a podle UZ se to každou chvíli měnilo. Náš prcek byl velikostí o týden napřed a narodil se 2.5. s váhou 3 a půl kila a měl rovných 50cm, takže takový ten krásný průměr. Žádný obřík ani prcek. Cukrovka byla ok. Není se čeho bát. Navíc doktor je taky člověk a mohlo mu to u měření o kousíček ujet a hned je tam znát rozdíl. Nestresuj se zbytečně a užívej si těhotenství 🙂

jirka2009
7. pro 2016

Tak to jsem zvědavá jakého obříka budeme mít my. Podle MS mám termín 17.3 a podle Uz na genetice už 7.3 . Čekáme 4 mimčo - neplánovaně, ale když už se zadařilo tak rozhodnutí bylo jednoznačné. Je naše a hotovo. Jinak děti byli váhově 4.42 kg ,4.20 kg a 4.05 kg. Váha jde dolů tak se třeba teď dočkáme " normálního" miminka - myslím tím váhu pod 4 kg. Hlavně nevíme který termín je ten správný . Jeden dr. řekne podle MS a druhý podle UZ . Tak nám nezbývá než čekat a čekat😉

alilisi
7. pro 2016

Náš je zatím velikostně o týden napřed a testy na cukrovku mě teprve čekají.. ale vůbec nic si z toho nedělám, podle pana doktora je to pěknej zdravej kluk akorát asi bude velkej po mě no 😀 Pořád jsem ráda, že je velkej než aby byl malinkej 🙂

tehulka1167
7. pro 2016

@terezs2716 tak Já test na cukrovku v pořádku a nás kluk je o tři týdny větší 🙂

luj89
7. pro 2016

Nezlob se, ale myslím, že by ses měla dát psychicky trošku dopořádku 🙂. Miminko potřebuje klidnou maminku, hodně vnímá tvé pocity. Takže bych se nestresovala kvůli odhadu na UTZ, který je navíc +/- 14 dní (koukni na fotku z UTZ, já to mám na ni i napsané).
@jirka2009 Vždycky mě rozčiluje termín porodu a vůbec odhad stáří miminka podle MS... Vždyť to snad lékaři musí vědět, že je to jen vééééééééééééélmi orientační. Funguje to jen v případě, že máš ovulaci přesně 14. DC.

dzogobela
7. pro 2016

@jirka2009 vzdycky podle utz. MS je jen orientacni a plati mozna pro zeny s pravidelnym cyklem jak hodinky. Ja mela rozdil 3 tydny...

monikagurthova
7. pro 2016

@terezs2716 odchylka plus/minus 14 dni se bere v pohodě. Kdyby bylo cokoliv v nepořádku tak se jako první ozve sám doktor.

evulinkab
7. pro 2016

@terezs2716 Nebála bych se, moje dcerka byla ze začátku taky v normě, potom zhruba od toho 20tt byla vetsi zhruba o týden.Cukrovku jsem nemela.Ale je pravda, že se narodila i kapánek vetsi, pres 4kg.🙂

luj89
7. pro 2016

@dzogobela Tak já měla pravidelný cyklus, jen ovulace byla 31. DC... Takže hold se moje tělo zase nevešlo do tabulek a grafů u lékaře 😀. O pravidelnost nejde - stejně je důležitý jen ten jeden cyklus před otěhotněním. Takže nikoho už nezajímá jak jsi na tom byla s délkou cyklu třeba rok zpátky. Jde o den ovulace. Tyhle tabulky totiž předpokládají 28denní cyklus + ovulaci 14. DC

dzogobela
7. pro 2016

@luj89 ja myslela pravidelny cyklus vcetne te pravidelne ovulace.

luj89
7. pro 2016

@dzogobela měla jsem ovulaci pravidelně ten 31. den 🙂

dzogobela
7. pro 2016

@luj89 jo takhle, uz to chapu 😀 ok blbe jsem to napsala. Myslela jsem pravidelny a tech 28 dni a ovulace kolem toho 14 DC, jak predpokladaj tabulky.

lenisek36
7. pro 2016

Bud v klidu!! Me doktor tyden pred porodem oznamil, ze ma mala ma velkou hlavicku, proti telicku... to.co mi vse v hlave probehlo, ze mi vlastne naznacil, ze muze byt nejaka porucha,ikdyz vsechny testy nemeli jakkoliv naznak neceho, ze strachu jsem malem porodila... predal me doktoru co dela primo screening a ten mi vysvetlil,ze pan doktor se spletl, protoze myslel, ze jsem 36tt, ale ja byla uz 38tt4d 😉... narozena 50cm 3370g a hlavicka odpovidala 😉, takze bud v klidu, uzivej tehu !! 🙂))

scvrcek
7. pro 2016

V tomhle tydnu se snad uz ani stari podle velikosti neurcuje, ne? Ja mela vzdy hlavu o dva tydny vetsi, nohu mensi, bricho v norme.. Copak ty miminka jsou vsechna ve stejny den na milimetr stejna?? A u porodu tim padem taky?? Jedno ma 2,80 a jiny 4,59, jedno 48cm a druhy 53cm.... Mne doktor rikal, ze stejne rostou do 12.tt, pak uz je to individualni..

luj89
7. pro 2016

@dzogobela Tak to pak ano 🙂. Mě by zajímaly nějaké statistiky ohledně délky cyklu. Bohužel jsem žádné nedohledala :-/.

nikkimakri
8. pro 2016

4 dny je uplně nic. Norma je +-dva týdny...u nás byl malej po obdovu bříška vždy menší a u hlavičky o týden a půl větší...ne každé miminko je podle tabulek...kluci mívají větší hlavičku co jsem tak četla a kratší stehenní kost 🙂 Malý je ok, 4 dny je opravdu nic 🙂 Snad neznám nikoho, komu by to přesně sedělo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru