• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čerstvé kravské mléko v těhotenství - ano/ne?

19. března 2017 
Pijete v těhotenství čerstvé mléko? Rovnou od krávy, či převařené?
27. zář 2013 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miwu V těhotenství i mimo těhotenství zásadně převařené, pasterizované nebo UHT.
27. zář 2013 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozhodně převařit. Je to zbytečné riskování. Sice jsme ho jako děcka pily nepřevařené (a stejně tak i kozí), měly jsme domácí, tenkrát se to vůbec neřešilo a nikdy s tím nebyl sebemenší problém. Dneska bych se ale už bála, a v těhotenství obzvlášť.
27. zář 2013 ve 23:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Prevarenim se znici, ale pasterizaci by projít mělo.
28. zář 2013 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nepasterizované Selské mléko z farmy jsem zvyklá pít již několit let. Až během těhotenství jsem se dozvěděla, že nepasterizované mléko některé matkly odmítají kvůli strachu z listerie. Samozřejmě, že nějaké riziko existuje vždycky, třeba jako že dostanete HIV od vašeho zubaře. Pokud se ale čerstvé pije opravdu čerstvé, riziko bude minimální. Přesto chápu tyto obavy a sama jsem pak doma toto čerstvé mléko převařovala, protože ke krabicovým výrobkům už se nechci vracet.
13. bře 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Kvuli možné alergii na laktozu mi Dr. doporucila vsechny mlecne vyrobky jen kysane.
10. dub 2014 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doteď jsem pila čerstvé mléko i nepřevařené, ale jen třeba když jsem si dělala kakao, takže to nebylo moc často, ale teď co jsem těhu asi budu pasterovat na 70st.
30. dub 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,já ho přijmu neprevarene,někdy si ho teda ohřeji jen.kdyz oňo je samo tak dobře.myslim,ze když je chov hlídany a znáte ho, tak listě říše nebude problém.
30. dub 2014 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
než jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem byla zvyklá pít čerstvé mléko přímo od krávy - upíjela jsem z konve rovnou při dojení :grinning: po objevení dvou čárek jsem dostala strach, protože přeci jenom vím jak vypadají rozbory našeho mléka při veterinární kontrole - nic co by člověku vážně ublížilo, ale v těhotenství mívá listerioza o dost těžší průběh... nicméně v průběhu těhotenství mi trochu otrnulo a taky po přesvědčování celé rodiny, že všechny těhotné u nich mléko vždycky pily a nic se nestalo jsem nakonec trochu polevila a občas si udělala kakao...
30. dub 2014 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A myslíte, že stačí "ohřát" (cca 2 a půl minuty) mléko v mikrovlnce, když si z něj dělám kakao? To by těch 70°C dát mohla, ne?
19. zář 2014 v 10:13  •  čeká miminko, termín má v březnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka833 mělo by se fakt převařit varem
19. zář 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mlíko z krávomatu převařuju i mimo těhotenství, ale v těhu jsem měla strach ještě větší :slight_smile: nechám ho dojít k varu, a pak rychle chladím a vracím do lednice...
19. zář 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Priamo od kravy by som nepila - pre istotu. Radsej prevarene, ked uz.
19. zář 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když mléko převaříte, nebo necháte projít varem tak to už rovnou můžete pít vodu. Ta pasterizace ještě no, na 60°C půl hodiny nebo 70°C a hned zchladit, jedině tak v mléce zachováte prospěšné látky.... My máme kravky doma a od nich piju mléko i syrové, na hygienu atd sama dohlížím. Jinak od farmářů a z mlékomatů bych asi pasterovala na těch 60°C. O mléce z krabice se ani nezmiňuji, to není mléko....
29. zář 2014 ve 14:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě NE,jedine prevarene....
29. zář 2014 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me by zajimalo jen kdyz sme u tech mlek tak normalne co je v kramu krabice mleka dat si jednu sklenku denne nebo spis obden na ten vapnik sem nekde cetla a staci co si koupim v kramu polotucne obyc dekuji
19. bře ve 02:54  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2017 (7. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek