Hyperemesis gravidarum - těžké nevolnosti v těhu

fykyska
21. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych zde vytvořila diskuzi na téma "hyperemesis gravidarum,, tzn. forma těžkých nevolností v těhu.. Prosím, budu ráda když se zde zapojí PŘEDEVŠÍM maminky, které si tímto prošly takže infuze, hospitalizace, následný režim jak v těhu tak ve stravě apod. Abychom tuto diskuzi rozvedli spíše v duchu osobní zkušenosti přímo s konkrétní diagnozou, protože ty maminky které znají vědí že není zvracení jako zvracení . Ráda bych se informovala a ráda bych touto diskuzí pomohla maminkám které tato diagnóza postihla..
😉 🙂

Díky všem

dee8
17. pro 2017

@mku
Já se toho zase až tak nebojím, ale věřím, že to není dobrota😀. A přesně to čekání bude pecka. Spíš se bojím těch výsledků.

sinicka
20. pro 2017

@dee8
Dee! Ty uz budeš za chvíli v pátem 🙂 jupii. Jak ti je?

dee8
21. pro 2017

@sinicka
Ahoj, nó musím říct, že teď od tohohle tydne mnohem lépe. Už nezvracím. Mám radost. Tak snad je konečně klid. Už se hrozně těším, za 14 dní budu ve 20.tt a jdeme na ultrazvuk. Budu vědět co čekám🙂

sinicka
22. pro 2017

Tak nezapomeň dát vědět 🙂 mam radost. Hodně štěstí a krásný svátky všem!

dee8
25. pro 2017

@sinicka
Určitě napíšu! Díky! Přeji všem to nej do nového roku a ať máme zdravé a hodné miminka!🙂

dee8
4. led 2018

Ahoj holky, tak dnes potvrzeno. Bude to holčička🙂.

mku
4. led 2018

@dee8 gratulace 😉

sinicka
10. led 2018

@dee8
Jeeee, gratuluju! Jak ti je?

dee8
12. led 2018

@sinicka
Díky. No už fungují normálně, ale už bych chtěla být aspoň ve 30.tydnu.. ještě musím vydržet 4.měsíce a přijde mi to hrozně dlouhá doba..

serginka
27. dub 2018

Ahoj holky, tak se k vám taky přidávám. Při prvním těhotenství jsem neustále zvracela, i 30x za den. Myslela jsem, že je to normální a můj Dr. to řešil až zpětně, kdy už mi začalo být dobře. Přežila jsem to a mám krásnýho 9 měsíčního kluka. Všichni mi říkali, že druhý těhotenství bude lepší. Teď jsem v 8. týdnu a zvracet jsem začala ještě před pozitivnim testem. Do toho se v noci téměř nevyspim a přes den musím lítat kolem syna. Nakrmit ho zeleninou je pro mě nadlický úkol. Snad se to srovná a nebudu muset do nemocnice. Vůbec si nedovedu představit ho nechat doma jen s tatínkem, i když vím, že by to zvládli...

stanulena
2. kvě 2018

Ahojte prežila som to ale fakt ledva ledva :( doteraz sa z toho spamätávam 9 mesačne peklo na zemi.malicky bude mať 5 mesiacov a ešte sem tam cítim ten pocit ako mi bolo zle snáď na to niekedy zabudnem ...ako ste dokázali ísť do druhého tehu?ja tak veľmi túžim mať viac detí ale s touto diagnózou :( bolo niekomu tiež zle celych 9mesiacov?či len ja mam takú smolu :/

stanulena
2. kvě 2018

@aktata to je hrozne :( drž sa ...pri prvom ti bolo zle cele tehu? Ja by som velmi chcela viac detí ale neviem si predstavit znova 9mesiacov mimo život len trpieť nemocnica a plac.nik to neuverí iba ten kto to zazil ...buď silná veľa zdravia

sinicka
4. kvě 2018

@serginka ty brdo. Ja chtela deti u sebe, ale kvuli hyperemesis uz do druheho ani jit nechci. Drz se. Posílám hodne sil. Zenska prej dokaze pro deti cokoliv. A kdyz uz nemuze, zvladne jeste 2x tolik.
Snad to bude jen do 3.mes. :/ dav3j vedet jak ti je.

sinicka
4. kvě 2018

@stanulena ja blila "jen" do 30.tt . Chtela jsem 3 deti. Ale ne.. tohle prostě nedám. Mám smůlu.
Presne jak rikas. Plaac, nemocnice, deprese. Myšlenky na sebevrazdu.. to bylo moje těhotenství. Jen jsem prestala blit tak zjistili miminku nejaky špatný vysledky a ja zas znovu na dně..
Proste si uziju jedinacka.. ale clovek by nemel nic plánovat 🙂

2107_
17. kvě 2018

Narazila jsem na tuhle diskuzi a nedá mi to, ačkoli jsem už starší, podělit se o mé zkušenosti. Poprvé jsem byly těhotná před 22 roky. Prožila a přežila jsem úděsných 5 měsíců. Po 2 týdnech v nemocnici hned ze začátku mě manžel odvezl k mým rodičům, abych nebyla sama a měl se o mě kdo starat. Tehdy neexistovaly žádné blogy, žádná teta GOOGLE. Nakonec se syn narodil v pořádku, 54 cm a 4,35 kg. Po sedmi letech jsem to absolvovala podruhé, ale to už jsem byla o spoustu zkušeností chytřejší. Takže několik rad, které zkuste. Najděte si "svou vodu". Takovou, co vám bude co nejméně kyselit žaludek. Pro mě to byla MAGNESIA. Navíc mi pomáhala "brkat" beze zvracení. Pak je svělá věc COCA nabo PEPSI cola. Dobře se zvrací, je sladká a potačuje chuť žaludečních šťáv. Prima je ne moc teplý vývar, kuřecí, nebo hovězí, ale doma vařený. Klidně i po lžičkách z hrnečku, popřípadě někdy s kousky rozmočeného rohlíku. Jinak všechno kašovité. Takové dětská přesnídávka je super. Každá troška, co zůstane v žaludku se počítá. Hlavně si nepodráždit a nerozedřít hltan, nebo hltan, nebo jak se jmenuje ta trubice, kterou to běží vem. Já musela odstranit všechny vůně/smrady. Takový jar na nádobí byl postrach. Dělala mi dobře zima. Ležela jsem přikrytá 3 peřinama a okno celou zimu dokořán. Nedalo se číst, nedalo se dívat na televizi.... Doporučuju dýchat a snít...Vydržet, být pozitivní.

cerlada
23. kvě 2018

@serginka Ahoj, mám to úplně jako ty. Jen syna mám dvouletého, ale průběh totožný. Zvracení i 20x/denně. Neustálý pobyt na wc, nemocnice, infuze, torecan apod. Teď jsem 6+5 a ještě před pozitivním testem jsme věděli, že jsem těhotná. Zvracela jsem a trpím teď silnými nevolnostmi, které někdy vyúsťují ve zvracení. Syn teď jí skleničkové přesnídávky, protože nejsem schopná vařit. Nemůžu otevřít ani lednici. Jsem zvědavá, jestli čekáme opět chlapečka, když je mi takhle zle, nebo jestli je to u téhle diagnózy jedno.

maty96
31. kvě 2018

Ahoj, první trimestr byl pro mě opravdu moc těžký. Bydleli jsme v posledním patře (4.) bez výtahu a díky tomu jsem byla v bytě naprosto uvězněná. Zvracela jsem prakticky neustále. Neudržela jsem v sobě vůbec nic, ani zmraženou Coca colu jsem nemohla. Jednou za 3-4 dny jsem dokázala pozřít pár lžiček přesnídávky, ale to bylo vše. Jelikož jsem, ale zdravotní sestra tak sem se cítila hrozně trapně při pomyšlení, že bych měla jít do nemocnice. Naštěstí mě moje gynekoložka do nemocnice v podstatě odtáhla, když jsem ji omdlela v ordinaci 😀 ležela jsem tam týden a moc mi to pomohlo, zase mi byly vidět žíly 😀 Ale jen co jsem z nemocnice odešla, jsem začala zase děsně zvracet. Pak mi docela pomohl degan, ale ten jsem si musela vzít alespoň hodinu před tím, než jsem vylezla z postele, jinak jsem ho vyzvracela a účinek nebyl žádný. Ale to byla úleva jen na jeden týden a to jen dopoledne. Ale i tak jsem se zvládla vdát ačkoliv, když mi mamka oblékala šaty tak jsem ji u toho mnohokrát omdlela 😀 Svatební polévka bylo mé první normální jidlo, co jsem po prvních 2 měsících těhotenství jedla a nevyzvracela ho. Manžel našel způsob jak do mě dostat alespoň nějaké živiny - dával mi denně panáka maltodextrinu. Bylo to bez chuti a malá dávka, ve většině případů jsem to uržela. Občas jsem si odskočila do nemocnice, aby mi dali jen ambulantně kapačku glukózy s ondasetronem. Celkem mě to povzbudilo a já mohla chvíli fungovat. Za celý první trimestr jsem zhubla 15 kg. V půlce pátého měsíce to ale úplně samo přestalo a já začala postupně přibírat. Teď ve 29. týdnu mám nahoře už téměř 10 kg. Takže holky, kdo z vás si tímto prochází, věřte, že to přejde úplně samo. Nejspíš vám nepomůže během tohoto období vůbec nic, ale ono to přejde a začněte přibírat.🙂

sinicka
9. čer 2018

@maty96 ahojky. Ja blila temer v kuse 20 tydnu a dalsich 10 týdnů jsem blila az do odpoledne.. pak klidek 🙂 zjubla jsem neuveritelne, taky jsem omdlevala.. uz jsem davno po porodu ale do druheho ditete bych uz nešla. Odrovnalo me to psychicky a nejsem schopna se dojíst na původní váhu...těhotenství je otřesné :( dlouho jsem si hledala i cestu k miminku... a trpim depresemi.. spoustu jidel mam znechucenych navzdy.. bylo to zaručeně nejhorších 8 měsíců v mem životě :( kdy se z toho dostanu?

cerlada
9. čer 2018

@sinicka Dostaneš, neboj. Zažívala jsem to samé před 2 rokama a touha po dalším miminku mi na tohle všechno dala zapomenout. Jsem teď v 9.týdnu a tohle peklo absolvuji znovu a přesto všechno doufám, že budu mít jednou velikou rodinu. Na záchodě brečím a proklínám se, proč nemůžu normálně jíst a přibírat, ale proč jen zvracím a zvracím a hubnu. Při prvním jsem zhubla na 52 kg z 65 a v 6. měsíci jsem konečně přestala zvracet. Ono to přejde a člověk zapomene. I když je fakt, že cestu k miminku jsem si taky hledala, jen nevím jestli to bylo nevolnostmi nebo způsobem porodu, který nebyl podle mých představ. Uvidíš, asi to chce čas, ten všechny rány zahojí 😗

mku
9. čer 2018

@sinicka neboj, prejde to 🙂 ja jsem zvracela cele tehu a pak i cele sestinedeli... kdyz jsem prestala zvracet ja, zacal maly bojkotovat mliko az skoncil na sonde... behem par tydnu zacal zvracet a zvracel tri mesice... je mu ted 10m a teprve od velikonoc jsme jakztakz stabilizovani... malej je mrnousek, pul rocni dite je vetsi... ale kdyz rekl poprve mama vsechno tohle peklo se rozplynulo... uzivam si s nim kazdou chvili, i kdyz vecer padam do postele skoro s nim...
na druhou stranu vim, ze dalsi mimi fakt nebude (ale mam uz trinactiletou dceru, tak “mam splneno”) 🙂

1nelinka
9. čer 2018

@sinicka take beru svoje tehotenstvi jako nejhorsi mesice v zivote..bylo mi silene zle plus jsem od 29tt lezela v nemocnici.. mela jsem cele tehu hrozne bolesti bricha tvrde jak kamen od rana do vecera a rodila jsem ve stavu 50kg pri 168 cm akutnim cisarem a uplne poprve jsem svoji holcicku videla po 36 h kdyz jsem se za ni dobelhala na jip...mala byla tyden na jipu a ja za ni chodila na par minut za den..domu nas pustily po tom tydnu kdy jsem byla na samem dne..jenom jsem brecela a bezmaterskeho citu k maly..trvalo to 9 mesicu nez jsem se sebrala a mala je tak uzasna je to ten nejbajecnejsi clovicek na svete😍🙏ted je ji 16 mesicu a bez rozmyslu bych za ni dala okamzite zivot je to slunicko nasi rodiny a ja ji miluju tak moc jak jen mama muze milovat svoji holcicku..ted jsem znova tehotna a vse zle je zapomenute je to nova etapa a jedine na cem mi zalezi je aby ten prousek byl v poradku a protoze vse ostatni zalepi cas..

sinicka
10. čer 2018

Holky, jste silne. Dekuju za podporu!!! Kez by byl lek.. leci se rakovina, lidem se prisivaji nohy, ruky, lze operovat mozek.. ale pitomý zvraceni- nic....
Schvalne sem pak pisnu. Nekdy za 10 roku az na to zapomenu :D jestli se rozhodnu pro dalsi..

@1nelinka
Rozplakala jsem se u toho, ze bys za ni dala zivot... to ja za svy skvrnatko taky 🙂 a nebo bych dokonce zivota blila, pro jeden jeho jediny úsměv

sinicka
10. čer 2018

A přemýšleli jste nad necim alternativnim jako homeo a hypnóza nebo neco takovyho ? :D asi budu za blázna ale ja to pri planovani dalšího ditete prubnu. Ted jsem homeo zkousela, ale zabrali vzdy jen na par hodin a pak uz jsem je zqse neudrzela.. ale treba kdyby je naskladala nejaka zkušená šarlatanka??? :D ja se toho bliti bojim falt jak cert krize....

cerlada
11. čer 2018

@sinicka Doktor mi je ze začátku předepisoval, ale nemělo to žádný dopad. Takže pak jsem stejně skončila na Torecanu 😕

eva1118
16. říj 2018

AHOJ. Taky mě tato nemoc potrapila az jsem skončila na kapačkách v nemocnici kde mi dávali torrecan bylo to opravdu hrozne celi den jsem jen lezela zvracela a spala na nic jsem nemela sílu ani náladu pila jsem čaj a byla živá jen na hroznovem cukru az uz jsem byla opravdu bez sil a uz jsem nemela co zvracet protoze ani vodu jsem v sobě neudržela zavezl me manžel do nemocnice kde jsem byla 2 tydny a tak mi konečně pomohli na doma jsem dostala pak torrecanove čípky ty moc nepomahali nic méně prestalo to az 25 tyden 🙏🙏🙏🙏🙏 konečně!!! tet mame zdravou holčičku a klidně bych si tim prosla znovu jen pro ní melo to jednu vyhodu a tu ze v těhotenství jsem zhubla 7 kylo a ke konci jsem nabrala jen tři takze kdyz jsem porodila mela jsem nižší vahu nez před porodem. Vsem co si timto prochází preji pevné nervy a milující partnery kteri v těchto situacích zastanou vše doma (prani,žehlení,vaření,uklízení...) za to vse to stojí na konci toho všeho je to největší štěstí zdravé miminko

sinicka
17. říj 2018

@eva1118
Evi, presne jak rikas 🙂 ja blila tda vicemene až do porodu, ale z porodnice jsem sla o 2 kg lehci nez pred tehu :D. A uz chci dalsi mimi a podstoupim to i 1000x pro ty nase male lasky.
Jestli mne to znovu potká, zkusím CBD kapky

jika80
28. říj 2018

Mám za sebou 2 tehotenstva, obe s hyperemesis, druhé bolo este horšie. Nevoľnosti začali v 5.tt a skončili v 16.tt, keď som začala brať zofran, lieky ktoré sa dávajú pri ozarovani u pacientov s rakovinou. Za 6 týždňov som schudla vyše 10kg, v nemocnici som bola 4x po týždni, posledný krát na umelej výžive. Bolo to peklo, ale keby som chcela ešte 3.babo, išla by som do.toho, lebo ti naši drobci za to stoja. Držím palce každej mamine, ktorá s tým bojuje

stanulena
21. led 2019

Ahoj bojovice ako sa máte my máme 13mes a pomaly zabudam na hypermesis mala som ho žiaľ celých 9mes ...ale nakoľko som sa rozhodla už druhé dieťa nemat nie som samovrah trápi ma to sama som jedinacik a viem aké to je...rozmyslala som aj nad nahradnou matkou ale mužovi sa táto možnosť nepáči a samozrejme je aj finančne nad náš rozpočet ...ako to vidíte vy co si o takej voľbe myslíte?alebo mám zatat zuby a ísť do druheho tehu :,(

sinicka
23. led 2019

@stanulena
Treba to pri druhém diteti nebude tak zle. Jestli chces dalsi dítě, určitě do toho jdi... za cas bys mohla litovat.. Uz jsi to jednou zvladla.. Prcek bude mit rok. Taky jsem blila do porodu. Sice od 20.tt jsem mohla uz jíst, ale bylo to hrozny.. každopádně druhé uz chceme.. ten matersky pud je silnější než pitomy hyperemesis. V nejakei diskuzi jsem cetla, ze ženským predepisovali leky co se dávají pri chemo, bezpečné i v tehu. Co kdyby ses sla zeptat na gyndu, jestli by byla takova moznost? Prej zabiraly..

jika80
23. led 2019

@stanulena ja som tak chcela druhé, že som úplne zabudla aké hrozne to bolo pri prvom. Aj som preklinala potom, že som sa na to dala, lebo druhé tehu bolo ešte horšie ako prvé, ale maly ma už tri roky a ked ho teraz vidim, nelutujem ani jediný prevracany deň. V druhom tehu som dostala spomínané chemo lieky - sú pod rôznym názvom zofran, ondasteron, to bola moja jediná záchrana, fungovali Super a maly je zdravý. Takže ak po zlej skusenosti by som do druhého rozhodne šla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru