Byly jste na amniocentéze kvůli věku a vyšla vám špatně?

kukacka2
7. črc 2015

Mám všechny testy (prvotrim., triple i UZ ve 20. tt) v pořádku,, ale kvůli věku mi přesto doporučují amniocentézu. Zajímalo by mě, jestli jste to některá měla stejně, na amnio šla a výsledky dopadly špatně? Děkuji moc za zkušenosti.

karlajasmine
7. črc 2015

Nesla bych. Pokud ti vsechny ostatni testy vysly dobre, proc to riskovat? Muzes si jeste pripadne polozit otazku, ceho bys litovala vic - kdyz by tvoje miminko melo downuv syndrom, nebo kdyby spatne provedena amniocenteza (nebo proste smula pri tomto zakroku) zabila tvoje zdrave dite?
U me stacilo si polozit tuto otazku a bylo mi jasne, ze bych na odber plodove vody v zivote nesla. Radeji bych riskla downuv syndrom. A v tvem pripade, pokud ti vysly dobre vsechny ostatni testy, tak proc to vubec resit... riziko je malinky.

mayyas
7. črc 2015

Mně amnio kvůli věku také jedna dr doporučovala (i když můj vlastní dr naopak ne), ale přesně z důvodů, které uvedla karlajasmin, jsem odmítla.
V 1.trimestru jsem měla NT screening v pořádku, triple testy mi ani nedělali, ale vzhledem k problémům chodím na kontroly a utz teď častěji a zatím vše v pořádku. Za dva dny nás čeká velký genetický utz a věřím, že to bude taky OK.

sasanka033
7. črc 2015

naprostej souhlas s prispevkem @karlajasmine - taky bych nesla. riziko potratu pri AMC je vyssi, nez riziko, ze budes mit downa. ja jsem prosla necim podobnym, je mi 35 a prvni scrn byl v poradku, ale krev vysla hranicni down. tak jsem sla na dalsi krev, kde pracovali s DNA miminka a to vyslo negativne. pak konzultace na genetice, sla jsem na integrovany testy vcetne tripplu a vyslo to tak nak...ze jsme na tom byli zas hranicne se stejnym vysledkem - 1:220 down. plodovku jsem odmitla a proste jsme si rekli, ze je to jen matika, statistika. ted na druhym scrn bylo miminko na UTZ nadherny a riziko nam snizili na 1:1400 myslim.

nonnni
7. črc 2015

ne, nikdo mi ji nenabizel. Vysledky jsem mela v poradku z krve i UTZ, podelpsala jsem jim, ze zadna jina vysetreni nedoporucuji a jsem srozumena a nazdar.

honzulka
7. črc 2015

Byla jsem na tom stejně jako ty,bála jsem se a nakonec šla a výsledek byl taky negativní.Měla jsem jen výsledky tripl testů.Takže pokud máš více výsledků negativních,asi bych už taky nešla.Ale je to těžké rozhodování. ☹

pincola
7. črc 2015

Holky od kolika let se doporučuje ta plodovka? Od 35? A je to od 35 kterých ženě bude u porodu(i když je teď jí je 34) a nebo když je ženě 35 v těhotenství? Kde je ta hranice?

mandala
7. črc 2015

Taky bych nešla kvůli riziku potratu. Navíc kdyby ti zjistili, že něco není v pořádku, tak co ? Stejně se s tím už nic nedá dělat. Pokud máš ostatní testy v pořádku, tak bych toto vyšetření vůbec neřešila.

kamino
7. črc 2015

Sla jsem a byla rada,ze jsem mela zbytek tehotenstvi klid a nemusela se bat, jestli je vse v poradku. To riziko je male a radsi jsem ho pro klid v dusi podstoupila.. samotny odber neni nic syrasneho, na UTZ vidis kde je jehla,ze jde uplne mimo. Docela bych tu rsda videla otazku,kdo potratil jako nasledek odberu zdrave miminko.. v mem okoli nikoho takoveho neznam.. ano vim o pripadu,ale miminko melo i tak vadu neslucitelnou se zivotem,ale o zdravem jsem v mem okoli neslysela..

klaarka
7. črc 2015

Neblaznete. Mne umrel syn v tehotenstvi v mych 33 letech (pricinu se nepovedlo najit. Byl zdravy.) Povedlo se nam pocit relativne brzy,a vysledky jsem pak mela horsi. Tenkrat jsem mela jit pro jistotu druhy den na nove testy. Celou noc jsem premyslela jak se zachovat,kdyby dopadly opet hur. Na plodovku bych nesla za nic na svete. O jedno dite jsem prisla, nepokousela bych osud znovu. Mam zdraveho syna. Vysledky zkresluje hodne vek.
@kamino Tady na MK je,co vim,maminka,co potratila docela nedavno na zaklade plodovky. A bohuzel znam osobne dva dalsi pripady. Ono se o tom jen tolik nemluvi.

nerreidda
7. črc 2015

pokud jsou všechny výsledky v pořádku, tak bych nešla. Já byla ve 34 letech na odběru choriových klků proto, že byly špatné výsledky krve.Pokud bych měla výsledky dobré tak bych určitě nešla.

zo_ja
7. črc 2015

@kamino, stačí se podívat na statistiky, uvádí se 1-2 %, což je několikánosobně větší pravděpodobnost, než že dítěti něco je. Může dojít k mechanickému poškození, fyzikálnímu, úbytku PV aj. A i když jsou všechny testy 100 %, tak co? Něco se pokazí u porodu, malé mimino dostane nějakou infekci... Taky ho necháš tak brutálně zabít? On totiž potrat nic jiného není a špatné výsledky z testů nic jiného nenabízí.

karlajasmine2
7. črc 2015

@kamino (musela jsem si zalozit novej profil, bohuzel.. jinak jsem sem uz nemohla napsat), moje kolegyne z prace mi rikala, ze jeji svagrove na odberu plodove vody propichli miminku cast mozku... zrovna se tak nahle a nesikovne pri tom odberu plodovky pohlo, ze ho pichli. Miminko prezilo.. a pani ma syna na voziku. Pritom byl uplne zdravy.. downuv syndrom nemel. Takze asi tak.

veruka
7. črc 2015

v minulém těhotenství mi bylo 40 testy špatné,odběr choriových klků a syn se narodil zdravý,poslední těhotenství,porod ve 43 letech NT testy v pořádku nešla jsem ani na triply ani na amc a ani mě do toho nikdo nenutil,když vše vycházelo dobře,synovi jsou 4měsíce a je zdravý

socialm
7. črc 2015

@karlajasmine2 .. taky znam cloveka co prezil havarii letadla, neznamena to ze budu vsem tvrdit ze letat se nema..
Ja osobne jsem na amc byla a podstoupila bych to znova. Vedome bych si postizene dite nenechala, a i kdyz je to procento male, neni mensi nez moznost potratu zpusobeneho amc. Deti s down, edwards, patau syndromem nebo cystikou fibrozou se rodi denne.
Kazdy by se mel ridit svym svedomim a vedomim. Ja mam v tuto chvili jistotu jak na tom moje dite zdravotne je.

luciamala1979
8. črc 2015

ale baby nestrašte ju!! amnio nie je vobec tazky zakrok, vobbec nie tak strasny jako sa pise na nete. Absolvovala som ho a vyslo to ok. Bolo to v pohode a z tych prisernych pribehov na nete som mala neskutocny strach z toho..! Ja len ze sa toho nebat a rozhodnut sa podla vlastnej potřeby. Ty vies, ci by si také dieta brala, ak by nahodou.. ja som chcela mat istotu. Ak chces viac info o amnio napis spravu, tu uz prispiet neviem. ahojky a drzim palce!

hanik73
8. črc 2015

Je mi 41 a na amc jsem nebyla a ani bych nikdy nešla.Výsledky testů byli také v pohodě,tak ani nebyl důvod.

vivi9
9. dub 2016

Ja mela v 1. tehotenstvi krevni testy vporadku, takze amnio jsem si nenechala delat. A narodila se mi dcera s postizenim. V 10ti mesicich umrela. Ted jsem podruhe tehotna, krevni testy jsou opet vporadku, ale na amnio pujdu.

sereza
9. dub 2016

Ja mela vsechny vysledky ukazkovy, ale pro klid jsem na plodovku sla....radsi jsem podstoupila riziko 1:100,ze muzu o dite prijit, nez aby se mi narodilo postizeny dite....spousta znamych na amnoi byly a ani jedna nemela zadny nasledky....takze za me ANO

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru