Celulitida v těhotenství, co na to pomáhá?

hondashi
22. čer 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, udělala se mi celulitida na stehnech a zadku. Teď jsem v 7mt. a je to čím dál horší. Nevíte co na to pomáhá, krémy vůbec ne, to jsem vyhodila peníze za Vichy na celulitidu.Díky za radu.

sariky
22. čer 2012

@hondashi se obavam, ze kdyz uz se ti celulitida udelala, tak se ji jen tak nezbavis. a rozhodne ne kremama a podobnyma pripravkama. mozna nejake lymfomasaze, cviceni atp.... nechci odsuzovat veskerou zkraslovaci kosmetiku, ale podobne pripravky na celulitidu, proti striim atp jsou podle me uplne na prd. pokud k tomu ma clovek sklony, tak se mu to stejne udela a napr proti striim staci promastovat pokozku obycejnou indulonou.

hondashi
autor
22. čer 2012

Já se cvičení nebráním, ale v těhotenství s tím raději začínat nebudu, vždycky jsem měla 56-58 kg/178 cm a teď najednou 73 kg a to nejsme u konce tak se tuk rychle usadil a teď si nemůžu vzít ani kraťasy. A umírám v džínách horkem.

sariky
22. čer 2012

@hondashi tak to je pak tezky 😀 ....tak si vem nejakou delsi sukni nebo tak neco. se ti tim horkem muze pritizit a muzes ohrozit miminko. a pokud nejsi na rizikovym, tak po konzultaci s doktorem urcite cvicit muzes. minimalne plavani se doporucuje a je to aspon nejakej pohyb.

hondashi
autor
22. čer 2012

Ale jako nepřejídám se, já i mám pocit, že jim méně než když jsem těhotná nebyla. Najdu nějaký cvičení, plavání si šetřím po porodu s malou.Díky 🙂

sariky
22. čer 2012

@hondashi jezis tak doufam, ze nedrzis dietu 😲 vis co, na vzhled se vykasli, jde o miminko a tomu je jedno, jestli celulitidu mas nebo ne. navic ji ma kazda druha, tak co 😉 me popraskalo bricho, mam ho priserne vytahany... a taky se z toho nehroutim. hlavne, ze mam zdrava miminka a zbytek se nejak srovna casem. teda doufam 😀

ajuse21
22. čer 2012

@hondashi taky mám celulitidu pomalu až na zádech.už to neřeším,po porodu to půjde potom samo...až budeš mít lítání kolem prcka 🙂

majpro
22. čer 2012

@hondashi
@sariky
@ajuse21

holky, celulitídy se dá zbavit velice jednoduše. Děnně když vypijete poctivě doma odšťavenou šťavu z ovoce a zeleniny, minimálně 0,5l a po týdnu uvidíte takové zlepšení, že tomu samy nebudete věřit. Dodnes lituju, že nemám foto před a po.

hondashi
autor
22. čer 2012

@majpro A z jaé zeleniny a ovoce prosím? Musím si jí doma vymačkat, nebo jí můžu koupit?

hondashi
autor
22. čer 2012

@sariky To vůbec, já za celej život ani jednou dietu nedržela, vždycky jsem mohla sníst co jsem chtěla a nepřibrala ani gram. Jen jím vše na co mám chuť a hlavně zmrzlinu, ale v běžném množství a je pravda, že třeba vůbec nepiju čistou vodu je mi z ní špatně.

majpro
22. čer 2012

@hondashi koupená nefunduje, je důležité aby to bylo čerstvé, to znamená co nejrychleji zpracované. Koupit, odšťavnit v odšťavňovači a vypít aby tam bylo co nejvíc enzymů. U mě vede kombinace mrkev, jablko, nebo červená řepa, ale asi nejvíc ošťavňuju samotnou mrkev.

hondashi
autor
22. čer 2012

Tak víš co, po práci sjedu do elektra pro nějaký odšťavňovač, koupim jablka a mrkev a začnu, řepu bych nesnesla. A k večeři dělám lečo. To nám to pěkně začne. A slibuju tady, že za týden dám vědět jak to vypadá. Zatím moc děkuju.

majka1976
22. čer 2012

@hondashi Ahoj, možná je to tím, že nepiješ vodu...voda je základ, žádné slazené gizdy....Já teď v těch vedrech ani nevařím čaj, piju jen vodu, max vodu s vymačkaným citronem - vypiju cca 2,5 l za den. Taky si dávám bacha, abych jedla tmavé pečivo, denně 1 - 2 jogurty a moc ovoce a zeleniny a jinak jím, co mi přijde pod ruku a doteď jsem přibrala 0,5 kg. Voda, jogurty a ovoce se zeleninou prospívají běžnému trávení, není pak zácpa a tělo funguje super.

hondashi
autor
22. čer 2012

@majka1976 To já čaj piju, ten těhotenský, jinak většinou zelený ledový čaj nebo perlivou magnesii. Zeleniny a ovoce sním dost a jogurt tak jeden denně, tak uvidím co mi z toho všeho pomůže.

hondashi
autor
30. čer 2012

Tak týden odšťavňuju a nepiju sladké pití, jen vodu, celulitida přetrvává. Včera mi přišli šaty na svatbu, ale jen jako host a musím s tím opravdu něco udělat, je to hrůza.

granda
30. čer 2012

@hondashi já mam tehotne kalhoty ze lnu.. pohoda....

granda
30. čer 2012

já ji mám také. ale chodím denně tak 5 km s pejskem a jde to pěkně pryč,, taky hodně piju..

janule11
30. čer 2012

@hondashi choď plavat a na Aquaerobic pro těhotné. Je to super, protáhneš si tělo, takže tě nebudou tolik bolet záda, ...... Je to fakt v těhu nejlepší pohyb a cvičení 🙂 . A jak píše @granda choď na procházky 😉

hondashi
autor
30. čer 2012

Já chodím se psem 2 x denně tak na hodku a vracím se v sedm večer z práce, tak čas na cvíčo moc nemám. Dnes jsme byli 30 minut a oba jsme umírali, ať je zataženo 20 stupňů prosím. 😅 😵

helga20
18. únor 2017
Uživatel helga20 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od helga20.

holky behem tehotenstvi se mi udelaly hrozne strie a rapidne se mi zhorsila celulitida :/ :/ ano, mam porad jeste par poporodnich kil ale uspesne se mi dari je shodit, ale celulitida a strie idkyz svetlejsi mi zustaly :( Kamoska na to pouzivala celullitis krem se skorici, a pomohlo ji to, ale hodne cvici. Tak by me zajimalo, zda to nektera mate vyzkousene a jestli to treba funguje ikdyz denne nebudu tajtrlikovat v posilovne. Dekuji

helga20
21. únor 2017
Uživatel helga20 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od helga20.

tak ted si ho 3 mazu, tak jsem zvedava kdy uvidim vysledky :D

zuza1112
5. bře 2017

S celulitidou jsem bojovala již před otěhotněním. Vyzkoušela jsem hodně přípravků a je pravda, že ani drahé krémy nepomáhají. Je potřeba pravidelnost a důslednost v následujících bodech:

1) voda - pít hodně čisté neperlivé vody každy den (dobré i na pleť)

2) pohyb - ideálně kombinace posilování, stretchinku a dynamického pohybu
(v těhotenství, ale i mimo něj je super aquaerobic - člověk nemusí chodit na žádné speciální hodiny, na Youtube je spousta videii, jde hlavně o odpor vody, která působí na celulitidu, základním cvikem je stoupnout si do bazénu, rukama se chytnout břehu a "unožovat" do stran nebo jen obyčejná chůze ve vodě)

3) masírovat, masírovat, masírovat!!! - dobré je minimálně jednou denně (ideálně 2x) 10-15min masáž postižených partii (ruční nebo v kombinaci s nějakým valečkem či jinou pomůckou)

4) zábaly z bahna z mrtvého moře - za málo peněz hodně muziky - 1kg bahna z mrtvého moře stojí cca 150Kč, jednou za týden ve sprše prokrvit pokožku sisálovou rukavicí a poté na stehna a zadek nanést bahno z mrtvého moře, zabalit do potravinové folie a nechat 30min. působit, poté smýt vlažnou vodou

5) místo drahých krémů doporučuji spíše promazávat za studena lisovanými oleji s detoxikačními účinky (např. sezamový 250ml cca 120Kč) do niž je možné přidat pár kapek kvalitního eterického oleje s prokrvujícím účinkem (jalovec, grep ...)

Pokud se člověk opravdu důsledně dodržuje tyto zásady, tak již po měsíci až dvou je vidět zlepšení. Samozřejmě s normálním vyváženým jídelníčkem. Co hodně podporuje celulitidu je osmihodinové sezení na židly v kanceláři. V souvislosti s efektivní léčbou celulitidy se ještě hodně mluví o dermarolleru, ale neměl by se používat v těhotenství a je potřeba si o výběru vhodné délky rolleru a o aplikaci zjistit víc informací, případně podstupovat placené zákroky u dermatologa ...

Každopádně v těhotenství, kdy je ženské tělo pod vlivem hormonů je lepší se se situací spíš smířit a snažit se spíš aby se celulitida nezhoršovala. Do boje vyrazit až po porodu.

dalja789
22. dub 2018

v těhu asi nic....mušíš vydržet. Ale když bude miminko s tebou, zkus nějakou proceduru, sport-v rámci možností a ono se to určitě zlěpší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru