Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

derinne
21. říj 2016

Kdyz jsem to resila,tak mi bylo receno,ze dle zakona mysim byt zastizena na uvedene adrese,kde taky bude oznacen zvonek s mym jmenem. Pikud neni zvonek,je to muj muj problem,pro kontrolora proste nezastizena. A na cislo muze z vlastni dobre vule zavolat,ale pry nemaj sluzebni mobily a nikdo jim to nezaplati. A v breznu mi i rekla,ze stepovat v zime pred barakem se taky nebude nikomu chtit. Takze nejlepsi je poridit zvonek nebo se dojit zeptat na vas urad.

dadaamstaff
22. říj 2016

Neschopenka mi skoncila a nikdo u me nebyl :D

amaliepurek
14. lis 2016

Dobry den. Chtela jsem se zeptat, zda je bezne, abych nedostala vychazky vubec od lekare? Jsem na rizikovem tehotenstvi ted od 11.11. Bydlim sama v Ostrave, pritel zije v zahranici a rodice mam v sousednim meste. Dalsi kontrolu mam az za mesic a pry tehdy se domluvime na nejakych vychazkach. Prijde mi absurdni, kdyz vysvetlim svou situaci v ordinaci, abych mesic byla zavrena bez moznosti si zajistit zakladni potreby. Mela nektera z Vas podobny problem? Dekuji

mruk
10. led 2017

@amaliepurek Já jsem včera dostala neschopenku, zatím ji chci jen na 14 dní než pominou ty chřipkové epidemie, jsem na prednisonu a ten snižuje imunitu natolik, že chytnu všechno co potkám... na mé neschopence taky nejsou vycházky a já jsem z toho v šoku, zajímalo by mě, jak mám jet příští týden k lékaři a tak celkově. manžela mám extrémně vytíženého a já nemám ani hodinu vycházek :/

maruskateruska
10. led 2017

Ano u mě jedna kontrola byla,asi po 2 měsících,mam vycházky od 12-18 h a pán u mě byl v 9:00.. Před Vánocemi..

nikihav
20. led 2017

Jsem na neschopence od prosince a kontrola mi přišla dnes dopoledne (20.1.). Jsem z Olomouce a vycházky mám od 13:00 do 19:00. Nemáte někdo zkušenost s tím jaká je pravděpodobnost, že přijdou znovu? 😀

absintka19
20. led 2017

@amaliepurek vychazky si musis rict ze by jsi je potrebovala, automaticky je nedavaji, a muzou je vypsat az 3.den po vzniku neschopenky. Na rizik tehu max 6 hodin v rozmezi 7-19 a muzes si i rozdelit napr.neco dopo neco odpo.

absintka19
20. led 2017

@mruk co se lekaru tyce tak kdyby dosla kontrola v dobe navstevy u lekare tak budes mit ve schrance dopis a zavolas na socialku-zdelis ze jsi byla u lekare a u jakeho. To se nestresuj 🙂

absintka19
20. led 2017

@maruskateruska znama mela na stedry den ve 12 🙂

absintka19
20. led 2017

@nikihav dokonce znam pripady kdy prijdou i dva dny po sobe. Nevyplati se riskovat vyhazov z prace kvuli tomu a navic take o krateni/odebrani nemocenske...

mruk
20. led 2017

@absintka19 Díky moc ;)

nikihav
20. led 2017

@absintka19 To určitě já sem taková, že radši vycházky dodržuji, kolikrát je mi tak špatně, že bych mimo postel delší dobu ani nevydržela. Spíš mě zajímalo jestli opravdu chodí tak poctivě. Děkuji za odpověď.

myskakatka
2. bře 2017

Zdravim holky, vim,ze uz se to resilo,ale chci se zeptat. Dnes v 7h rano jsem slysela neco jako zvonek. Jenze jsem spala tak si nejsem jista zda muze kontrola prijit uz takhle brzo. A zda zvoni jen jednou? Kdyz jsem po 5 min sebehla ke dverim nikdo tam nebyl. Nemam schranku. Jen zvonek :( jsem doma od 11.1. :| Nemate nekdo zkusenosti. Jsem z Hradce Kralove. Dekuji ;)

absintka19
2. bře 2017

@myskakatka ahoj, muzou prijit kdykoliv mezi 6-22:00 kazdy den, i opakovane. Listek by meli zanechat ve schrance, ale kdyz nemate, tak netusim. Jak to delate s postou? Me doktorka primi prizvukovala hlidat si oznaceni a funkcnost tak zvonku i schranky. Kdyz tak by bylo vhodne aby jsi nekde napr.vykepila ze po nedozvoneni napr.volat...nevim, myslim ze to je vhodne/slusne mit nejak oznaceno.

myskakatka
2. bře 2017

@absintka19
bydlim v rodinne vile kde dole maji firmu.a domaci si nepreje aby nam sem chodila posta. Tak mi vse chodi k nasim, ale vim,ze tu byli na souseda.ten nema ani zvonek tak pan ze socialky zvonil na me a listek pro souseda nechal u me at mu to predam. A nevis zda se to da nejak zjistit zda tu byl?

lucykal
2. bře 2017

@mruk Tak k lékaři člověk může bez vycházek lékař tam napíše, že jste tam u nej byla.

lucykal
2. bře 2017

Byla jsem doma od 5tt nejdříve bez vycházek poté jsem stejně nikam nechodila krvácela jsem hodně. Kontrola mě nepřišla ani jednou, ale doddržovala jsem.

myskakatka
2. bře 2017

@lucykal
take to striktne dodrzuji. Mam vychazky od 12-18h. Jsem doma od 12tt. Jen by me zajimalo zda se to da zjistit, ze tu byl. U lekare jsem byla vcera. V poradne :D

plksv
2. bře 2017

Nevím, jak kde, ale číslo telefonu nemá cenu psát. Udělala to tak kamarádka, nedozvonili se a nezavolali. Celkem rozumím jejich argumentu - služební telefon nemají a přece nebudou volat že svého mobilu.

absintka19
2. bře 2017

@myskakatka napada me zavolat na socialku, a rovnou se poptat co mas udelat kdyz 'nemuzes' mit schranku. Pripadne zda si muzou poznacit ze nemas schranku a nechat to u souseda. Vim, ze zakona ti nikdo nemuze zakazat ani trvaly pobyt pokud mas smlouvu, takze verim ze snad nekde najdes v zakone i to, ze ti nemuze zakazat schranku na postu, nebo postu do schranky.

lucykal
2. bře 2017

@myskakatka To je super, já měla ycházky 15-19

myskakatka
7. bře 2017

ahoj holky. Chci se zeptat zda vam pomohl predporodni kurz pri prvnim prckovi? :D dekuji

georgina_
7. dub 2017

@myskakatka @absintka19 u nás v domě (a v dalších třech sousedních) to máme hloupé v tom, že schránky jsou přístupné až v mezidveří, dveře jsou na čip - bohužel to není takový ten modul schránek, do kterých se dá zvenku něco hodit, ale jsou prostě zavěšené vevnitř na zdi a přístup tam má jen pošťačka pomocí speciálního čipu...tak to nevím, jak to v takových případech sociálka řeší, jestli to pak třeba pošle poštou...no nejlepší je asi zůstat doma v pohotovosti 😀

absintka19
7. dub 2017

@georgina_ jednoduše, zazvoní na někoho kdo ji přijde otevřít a pak vhodi ;) oni si poradí, neboj 🙂

georgina_
7. dub 2017

@absintka19 no jen aby 😀 Mě to právě napadlo, když jde takhle někdo k lékaři mimo vycházky a má tenhle systém schránek a čipů...mimochodem mě to za měsíc taky čeká, náhoda je blbec no 🙂

myskakatka
7. dub 2017

@georgina_
Ahojky také si to myslím.nebot když hledali u nás v domě souseda ( ten nemá zvonek) tak zvonili na mě i na firmu co je v přízemí ( jediný my dva máme zvonek na domě). Tak jsem tam letěla z druhého patra a sešli jsme se tam i s paní z té firmy. Jen jsem se zeptala koho hledá a on me poprosil zda bych mu nedala papir,že ho nezastihl.takze se snaží tě dohledat. 😉

georgina_
7. dub 2017

@myskakatka což o to, zvonky jsou bez problémů, jenom aby někdo otevřel k těm schránkám...no ale určitě nejsme jediný barák, co má schránky za zamčenými dveřmi...no budu doufat, že nikdo nepřijde, až budu na vyšetření 🙂

jeaninna
29. dub 2017

Damy, na me byla kontrola prave ted, v sobotu (!!!). Vychazky mam 12-18, pani prisla v 10. ALE sla kontrolovat jeste dva lidi v nasem dome, takze na jeden vyjezd zkontrolovala tri lidi na jednom miste. Tak pozor na to, myslela jsem, ze budou chodit jen ve vsedni dny:(

pajushak
23. kvě 2017

Tak u mě teď taky byla kontrola. Než jsem stihla dojít ke dveřím - máme vchod ze dvora, tak pán už pomalu sedal do auta a řiká: "Já se dívám, že máte vycházky do dvanácti.." Tak chtěl jet pryč, protože myslel, že někde lítám. Jenže já už dva měsíce mám ty vycházky změněný a vůbec o tom nevěděli..

ivet24
21. črc 2017

@kajovaevicka není pravda. Kamaradka mela jako těhotná 2 krát kontrolu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru