Co jste viděli v 5. tt na ultrazvuku?

kacaba88
20. črc 2015

Ahoj, dnes jsem byla u doktora a jsem v 4+3 tt , pravděpodobně čekám dvouvaječné dvojčátka.Na ultrazvuku šlo vidět jen takové oválky kousek od sebe ale jako by prázdné.Srdíčko jde prý vidět kolem 7 tt.Další kontrolu mám za 14 dnů a jsem z toho celkem nervozní.

leilunka
20. črc 2015

já tam pokaždé šla až později, vždy 8 + a víc, právě proto, že v tomto ranném stadiu není nic vidět a člověk se akorát stresuje 🙂 Naše mudr by mě popravdě ani dřív neobjednala 🙂 ale tak ať je vše OK 😉

gosa22
20. črc 2015

@kacaba88 podle mě blbost a hlavně zbytečný stres se objednávat takhle brzy...poprvé jsme byli po 6tt a podruhé až v 8tt...a taky by nás ani dřív neobjednali 😉

kachnicky
20. črc 2015

@kacaba88 Vubec se nestresujte ja byla taky nějak v 4+neco a byl tam jen gestační váček 😉 Srdičko nejdříve po ukončenem cca 6 tt 🙂

luckiesj
20. črc 2015

Popravdě moc nechápu, proč tě doktorka vzala na ultrazvuk takhle brzy, není nic moc vidět a ty se jen stresuješ. Většinou objednávají až tak na 7. - 8. týden, protože v té době už je vidět srdíčko 😉 Přeju, ať je příště vše Ok 😉

linee
20. črc 2015

@kacaba88 tak někdo ve 4+3 vidi jenom zvýšenou sliznici, nic dalšího, ani gestacni vacek. Dulezite je, kdy byla ovulka. Vetsinou dr. objednavaji az kolem 6tt jenom na potvrzeni tehu, ze je v děloze, jak ma (videt pouze to, co jsi videla, dva gestacni vacky) a pak kolem 8tt na srdicko. Drzim palce, at to dobře dopadne, hlavne se nicim nestresuj - kazde mimi se vyviji jinak, zacatky jsou nevypocitatelne a nejdou zaradit do tabulky a kazda to mela jinak, protože jak pisi, dulezite je, kdy byla ovu, ne termin ms. A především se nestresuj z velikosti, takto ze zacatku se to spatne meri a v jeden den muzou namerit opravdu ruzne. Hodne stesti, at se dockate! Hod se do klidu a ver tem prckum v sobe, momentalne vic udelat nemuzes. Vim, o cem pisi 😉

kacaba88
autor
20. črc 2015

Děkuji za odpovědi, já sem jen byla nervozní s toho že tam jsou ty váčky ale jakoby prázdné. Asi je to opravdu brzo a za těch 14 dnů budu chytřejší 🙂 . Dlouho sem na to čekala tak jsem teď šťastna a přitom nervozní . Asi moc přeháním 🙂

linee
20. črc 2015

@kacaba88 je to prirozene, myslim, ze většina z nas, především když na to dlouho ceka reaguje uplne stejne🙂 Je to moc brzy udelat jakykoliv zaver. Pockej 14 dni, uvidis, jaka to bude zase změna🙂 A opravdu se snaz byt co nejvíce v klidu a oddychovat. Drzim palce!

kachnicky
20. črc 2015

@luckiesj Ultrazvik vědčinou dělají hned, jak tam žena příjde s podezřením na těhotenství, protože je dobré vědět zda ja těhotenství uloženo v děloze. Aby popřípadě plod neohrozil ženu 😉

alenka_p
20. črc 2015

@kachnicky jenže když žena přijde hned, jak má podezření na těhotenství (udělá si v době meškání MS test), tak není v děloze nic vidět, ani když se jedná o prosperující těhotenství...je prostě moc brzo

pladik
21. črc 2015

Já třeba šla ještě před očekávanou MS s testem s dvěma čárkama. Musela jsem. V mém zaměstnání bych mohla do první prohlídky klidně potratit.

vera_vila
21. črc 2015

neviděla jsem nic, protože jsem ve 4tt na UZ nebyla a je to moc brzy, protože kromě váčků nejde vidět zatím vůbec nic... Klidně se do příští kontroly ten jeden váček může ještě vstřebat (i když u jednovaječných dvojčat to asi není tak časté)... Takže se nestresuj, za 14 dní se může změnit hodně věcí... U nás zve dr. automaticky na první kontrolu až kolem 8tt (čili 2 promeškané MS), kdy už by mělo být srdíčko...

pladik
21. črc 2015

Jinak já byla na té kontrole v 4+1 a nebylo vidět nic ale z krve mi to potvrdila, tak jsem šla hned marodit. Hlavně kvůli tomu abych nedopadla jako moje kolegyně, která stihla právě potratit ještě před slíbenou kontrolou.....

ladyhacek
21. črc 2015

šla jsem k dr kolem 5-6 týdne a řekl mi, že ještě nic nebude vidět a objednal mě až příští týden

tapato
21. črc 2015

Ahoj, jsme na tom termínově o den stejně, dnes jsem 4+2, a na první kontrolu jsem se objednala až na 7.8. 😉 U prvního jsem byla o týden dříve, 1.8. a srdíčko už krásně blikalo. Ale stejně to doktor ještě moc neřešil a na další kontrolu jsem šla za 3 týdny, kdy už jsem dostala i průkazku. Dříve to opravdu nemá moc smysl... Ale moc dobře si pamatuju, že to čekání na první kontrolu bylo nekonečné!!! 😀 U druhého už to nějak nemám vůbec čas řešit 😝 Musíš věřit, že vše bude v pořádku a moc se tím nezabývat a zbytečně se nestresovat. I když u prvního, vytouženého to jde těžko 😅

pisjutynka
22. črc 2015

Byla jsem prvně v 5. tt a sice byl jen vidět žloutkový váček, ale zase jsem byla klidná, že nejde o mimoděložní těhotenství.

janesafari
31. črc 2015

Já byla včera...podle MS 5+1 a podle UTZ 6+1.....
Byl vidět gestační váček,ale jak řekla Dr-zatím bez akce a plůdek je tak malinký,že ted nic neupřesní...Takže další ko 13.8.,s tím ,že už by mělo být vše vidět a fazolku přeměří a upřesní tt...A dala by mě těhu průkazku...
I tak sem v klidu-jinak vše vypadá dobře a je vše na správném místě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru