Používáme cookies. Více informací zde. OK

Co si myslíte o tom, když si těhotná dá víno?

tobiaszova
10. lis 2016
Maminky chci se zeptat co si myslíte o tom když si těhotna da vino? 😊
lutshingha691
10. lis 2016
Červený a kvalitní dvě decky občas neuškodí 😃
jx
10. lis 2016
A co bílé?
monasek84
11. lis 2016
V 1.trim jsem u obou tehotensti nepila vubec, v 2.a 3. si klidne dam, samozrejme ne kazdej den, ale kdyz se neco slavi, nekde jsme, nebo svarak na vanocnich trzich 🙂
lenatu
11. lis 2016
@tobiaszova taky v 1.trimestru bych si nedala, ale v 2. a 3. Jsem si když jsme byli na nějaké oslavě "dvojku" klidně dala 🙂 červené i bílé 🙂
krtikkrtovaty
Autor odpověď smazal
Zobraz
pidalka12
11. lis 2016
Ja si dávám decinku i v prvním trimestru. A světě div se, nic mně ani miminku není 🙂 Všeobecně bych o konzumaci v těhotenství řekla, ze VŠEHO s mírou! 🙂 (tvrdý alko na mysli nemám! Pro rypave damy.)
portinari
11. lis 2016
A co se zeptat na názor lékaře?
portinari
11. lis 2016
Můj osobní názor: ani deci.

Pro představu, za čím alkohol stojí:
pře- i postnatální retardace růstu
faciální dysmorfie
opoždění psychomotorického vývoje
častější vrozené srdeční vady

Důvod:
"Je to způsobeno tím, že alkohol volně prostupuje placentou, fetální játra ale disponují pouze asi 10 % alkoholdehydrogenázy dospělých, a tak alkohol působí jako jed na plod a zastavuje buněčné dělení plodu."
vercakolca
11. lis 2016
Taky jsem toho názoru, že ani kapičku. A za celou dobu těhotenství mě to ani nenapadlo...u všeho co jím a piju přemýšlím nad miminkem.
jaynet
11. lis 2016
můj názor je, že když si dáte řekněme to deci bo dvě, tak se nic nestane. To, co píše portinari je sice pravda, ale zapomněla dodat, že to platí hlavně pro větší (spíš přímo velké) množství alkoholu.
pokud jde o názor doktora, každý řekne něco jiného. Můj to třeba nedoporučuje, ale ani nezakazuje. Ale znám takové, kteří to doporučují, světe div se, hlavně při přenášení..
takže nakonec se musí každá budoucí maminka rozhodnout sama za sebe.. tzv. sama vím, co je pro mně a mé dítě to nejlepší (ne?) 🙂
slecnakaterina
11. lis 2016
Já jsem byla zvyklá pít víno popravdě docela dost. Jednou za týden, třeba v pátek když jdeme na večeři, si ty 2 dvojky bílého k tomu jídlu dopřeju + samozřejmě ředit s vodou. Ale tak nějak čím dýl jsem těhotná, tím mi to chybí míň a míň🙂 stejně už jsem nejraději doma😃
Taky myslím - všeho s mírou. Taková coca cola ve vetším množství nebo limonády plné cukru,to mě třeba taky nepřipadá uplně dobrý. Záleží asi na tom jak se cítíš a na co jsi byla zvyklá před tím. Bavím se o vínu na chuť ne o chlastání.
zuzineckah
11. lis 2016
@tobiaszova ze není nemocná, tak není důvod to zbytečně demonizovat, ze @portinari 😉
Já se na názor ptala po každé a div se svete, ani jeden doktor s tím problém neměl, a to byl mezi nimi i jeden profesor 👍🏼
Spis jde o tvůj pocit , jestli si uzkostliva a desis se i při pohledu na nivu, pak si nedavej. Já si dávala u každého pravidelně (jen kvalitní červené v malém množství) a všichni žijí a jsou naprosto fit 👍🏼Jedna se už dokonce dožila 15 let 😉
tobiaszova
autor
11. lis 2016
Ja jsem právě ve 34tt a jim všechno a pijí všechno krom alkoholu. 😊 myslim si ze je to o tom jaká ta mamina je 😊
fallingstars
11. lis 2016
Já bych to tedy taky nedramatizovala :-N Jednu, dvě věci, nebo přípitek, když je příležitost, proč ne. Ono je to jako se vším - když se budu cpát játry od rána do večera každý den, asi by to MOHLO mít nějaký efekt, ale nemyslím si, že játra jednou za čas k obědu nebo dobrá játrovka na chlebu jsou rozsudkem postižení... Stejně tak teda nebudu lámat láhev vína denně, ale před přípitkem na svatbě se taky nebudu křižovat. Ono to, co píše @portinari, platí pro výrazně větší a trvalejší konzumaci alkoholu ( a citování vypadá dobře, ale pak bývá zvykem napsat zdroj 😉 ), na účinek malých dávek není dostatek studií a tudiž záleží na postoji toho kterého lékaře, jakou hranici považuje za bezpečnou.
japona
11. lis 2016
@tobiaszova Pokud nepije pravidelně láhev za večer, tak se nic neděje🙂
portinari
11. lis 2016
Však si se svými těly a s těly svých dětí nakládejte dle svého vlastního uvážení. Pokud se té decky dvou nebojíte, jděte do toho. Taky nejsem takový magor, abych to brala fatálně a myslela si, že jen co si cucnu, dítě bude dementní. Fakt ne.

Ale ohledně alkoholu a SVÉHO dítěte mám jasno.
zuzineckah
11. lis 2016
@portinari ...??? proč tady pak uvádíš citace, které se zcela evidentně týkají úplně jiné intenzity požívání alkoholu a v kontextu zakladatelčina dotazu jsou naprosto irelevantní 😉
portinari
11. lis 2016
@zuzneckah Protože nelze určit bezpečnou míru při konzumaci alkoholu. Proto.
Citovat nemusím, koho to zajímá, ten si najde sám. Jsou to obecně známá fakta.
zuzineckah
11. lis 2016
@portinari a byla snad decka vína nebo piva prohlášená za nebezpečnou hranici??? Pořád nechápu, proč tady sázíš citace, které popisují nadměrné požívání alkoholu 8-(
fallingstars
11. lis 2016
@portinari Tvůj původní příspěvek je pak ale matoucí, protože to tak vyznívá - že i deci způsobí to, co jsi uvedla. To ale nikdy prokázáno nebylo...když už se tedy člověk odvolává na fakta, slušelo by se je uvést celistvá, protože takhle přesně vznikají omyly typu "kdo ochutna Hermelín, potratí"...😑
konik_mischel
11. lis 2016
ahoj holky, myslím, že ve všem by člověk měl jednat normálním selským rozumem. I doktoři vám řeknou, že deci - dvě deci vína či piva v těhotenství nevadí, dokonce pokud má těhotná problém např. s tlakem, přímo to i doporučují. Nepila bych každý den, ale myslím, že jednou týdně dvě deci vína nebo malé pivo opravdu nezapříčiní demenci miminka ani nějaké jeho poškození (tohle se týká matek alkoholiček, co vypijí litr vína na posezení, pijí tvrdý alkohol atd...). Stejně tak nápoje s cukrem - cola atd... neznám asi nikoho, kdo vypije 4l coca coly denně, když si dám dvě deci, tak se taky fakt nic nestane. Pokud se kdokoli z vás obává, zeptala bych se přímo vašeho gynekologa, tady vždycky narazíte na někoho, kdo vám řekne, že ani kapku alkoholu, jinak bude dítě dementní, zelenimu jen bio, protože jsou v ní pesticidy, do hospody by taky někdo od // na tt nešel, protože neví, z jakých surovin tam vaří, sex je tabu, protože, co kdyby ublížil miminku, těhotenské kalhoty si kupují ve 2.měsíci protože jsou už jako hodně těhotné... prostě tady 100 lidí, 100 názorů a ne všechny bych brala jako určující pro to, co je v pohodě a co už ne.
cizinkaa
11. lis 2016
Ja mluvila s lekarem, odbornikem na vyvin mozku. A ani kapka alkoholu a velmi velmi se vyhybat stresu znelo dost jasne. ☺️ Takze za mne takhle. Od zacatku ani kapka, 9 mesicu vydrzim i bez dvou decek, ktere tady vsechny popisuji. 😉
portinari
11. lis 2016
@zuzineckah A já se ptám: a byla snad decka vína nebo piva prohlášená za bezpečné???

Hermelín nejím, játra taky ne...stačí?

Já tu bezpečnou hranici neznám, tak se rizikovému chování prostě vyhýbám. A teď si to představte - nepiju alkohol i se vyhýbám kofeinu, syrovému masu a plísňovým potravinám apod. a neubylo mě, jsem naprosto fit a dítě v břiše taky. To je přece jasný důkaz, že to dělám dobře, dělejte to všechny taky tak. (Abych použila tvůj styl uvažování.)
😃

Já se nechci hádat, přišlo mi vhodné, aby tu zazněl i druhý názor, a ne jen poplácávání se po ramenou a utěšování se, jak dobře to děláme. Zamyšlení se nad svými návyky snad ještě nikoho nezabilo.
cizinkaa
11. lis 2016
@zuzineckah bezpecnou hranici nelze urcit... takze se neptejte, zda byla decka prohlasena za nebezpecnou hranici. To je zcestna otazka.
cizinkaa
11. lis 2016
@portinari diky. Mam stejny nazor. ☺️
betelgeuzz
11. lis 2016
během těhotenství jsem nepila ani kapku. Taky si myslím, že člověk snad 9 měsíců bez alkoholu vydrží.
vercakolca
11. lis 2016
@cizinkaa naprosto souhlasím. Viděla jsem právě rozhovor s lékařem, který se zabývá vývojem mozku miminka. A ten řekl ani kapičku, tak proč to riskovat? Přijde mi sobecké si sklenku neodepřít.
cizinkaa
11. lis 2016
@vercakolca ja tomu taky nerozumim. To nedokaze polovina matek vydrzet 9 mesicu bez sklenicky? Chut mame jednou za cas vsechny, ale proc budu neco riskovat?! Totez s plisnovym syrem a syrovym masem. 😣
vercakolca
11. lis 2016
@cizinkaa naprosto souhlasím.
magdadunajova
11. lis 2016
Neverim tomu co tady ctu... Holky ve kterem stoleti zijeme?! V 18, kde zeny hodne pily vino atd a pak se jim narodily nemocne deti?

Je spousta, opravdu spousta pruzkumu ktere jasno uvadi, ze alkohol v tehu je proste spatna volba. I kdyz mozna neni dokazano jake mnozstvi alkoholu muze pusobit FAS, tak to neznamena, ze muzeme pit jakikoliv alkohol. Hlavne, nikdo nebude delat pruzkumy na tehotnych zenach jaka je bezpecna hranica pro piti alkoholu! Stejne jako nikdo nedela pruzkumy ohledne pusobeni leku (vzdycki v pribalovem letaku je napsano, ze pokud jste tehotna tak tenhle lek brat nemuzete). Nezijeme prece v dobe 2 svetove valky, kde takove vecy delali hodne spatni lidi.

A kdyz Vam nevadi piti alkoholu v tehotenstvi tak se ptam PROC NEDATE svemu NOVOROZENCOVI decku vina? Asi je to jedno, jestli to dite je v brisku nebo uz je na svete?

Omlouvam se za muj ostry prispevek ale proste mi to nedalo...

Sem začni psát odpověď...

Odešli