Víno v těhotenství. Je moc škodlivé?

26. led 2021

Dobrý vecer, chtěla bych se zeptat zda je vino v těhotenství moc škodlivé?

anet_98
26. led 2021

🤦‍♀️

klokanka31
26. led 2021

Co to je zas za otázku? Copak lidi fakt nemůžou být bez chlastu aspoň v tom těhotenství?? 👿

amazonkajanik
26. led 2021

A co takhle vinea? Je to nealko a chutná jako víno ...

95newmommy2020
26. led 2021

Někdo říká ze i malý množství alkoholu je problém. Někdo zas ze do dvou dcl piva nebo vina nevadí.
Já si v tehu tak jednou do týdne vino dávala a KdZ byl burcak tak denně :D A v pohodě 😄

autor
26. led 2021

@klokanka31 normální otázka, nevím co je na ni špatného, ale vždycky se najde někdo, kdo to špatne videt musí, dá se zcela normalne a s klidem odpovedet 😊

honatko092
26. led 2021

Dávala jsem si v těhotěnství cca 1-2 dcl jednou za 14 dní, když jsem měla chuť (třeba k těstovinám), takže za mě je to v pohodě. Mám krásné, zdravé dítě, které za 6 měsíců nemělo ani jednou rýmu 👍🏻

la_amanita
26. led 2021

Ano, všechny odborné studie ukazují, že v těhotenství není žádné bezpečné množství alkoholu, a že i jediná sklenice spouští procesy, které negativně ovlivňují plod.

klokanka31
26. led 2021

Normální je v těhotenství nepít a nekouřit. Teda pokud ženským záleží na zdraví dítěte. Jo, třeba je hodně žen co si dají, a mají zdravé dítě. Ale taky to tak být nemusí. Nebo se můžou vyskytnout později poruchy učení, soustředění a já nevím co... Ale kdo chce kam...

nazka
26. led 2021

Já si občas dala, i gynekolog říkal, že to neva. Samozřejmě žádné velké množství..
Když nepočítám návštěvu vinného sklípku a za 3 dny jsem zjistila, že jsem těhotná 🤦‍♀️🤷‍♀️😂

jjasmina
26. led 2021

Hodně asi záleží jak si to člověk nastaví sám v sobě, teoreticky to nemusí ublížit, ale mluvím jen sama za sebe, já bych si nedala ani kapku alkoholu, stejně tak letěla do koše i krabička s cigaretama

neomenia
26. led 2021

Zalezi na množství. Sklenička neuškodí, ale výjimečně.

marketka_m
26. led 2021

zalezi na mnozstvi...
kolik?
das si sklenicku jednou tydne?ok.dva krat?dobre.vice krat?asi neni ok...
takze tezko odpovedet...
ja si treba ke konci twhotenstvi dala decku dve...ale ke konci uz..9 mesic..

lennus
26. led 2021

Určitě se na tebe v souvislosti s touto otázkou strhne vlna kritiky jako bys vědomě vraždila své nenarozené dítě. Názory se různí i mezi odborníky. Já si víno v těhotenství občas dala, miluju víno, jsem z j. Moravy, v rodině jsou vinaři, prostě jen občas nepravidelně deci. Mám dvě zdravé děti, které téměř nemarodí. Dělej, co cítíš, v těhotenství to platí dvojnásob. 😉

themuffin
27. led 2021

@la_amanita i když žena v těhotenství nepije ani nekouří, tak není zaručeno, že se dítě narodí zdravé nebo že se u něj později nějaká nemoc neprojeví

95newmommy2020
27. led 2021

@lennus ve Francii i děti pijí vino. Takže asi tak. 😁

lennus
27. led 2021

@95newmommy2020 Dětem bych ho nedala, ani jiný alkohol a nejsem si toho vědoma, a to jsme ve Francii krátce žili. 😉

maaaadlaaaaa
27. led 2021

Kupuji si nealko víno (opravdu s 0%) , mám to spíš jako rituál nemusím ve skleničce mít alkohol. Naše rodina pořád něco slaví a když jsem těhotenství ještě tajila asi 2x jsem si dala decku vína, hodně ředila vodou a už mi to ani nechutnalo. Známá zase pila na tlak panáka červeného vína. Každej se na to kouká jinak.

drakenn
27. led 2021

@95newmommy2020 ve Francii proti tomu brojí ve velkém, mají tam na to kampaně. I proti pití těhotných. Asi ví, co se jim tam potom rodí a jaké ty děti jsou..

madbetka
27. led 2021

@themuffin No jistě. Takže se každý rozumný člověk snaží ta rizika co nejvíce minimalizovat, když může.

Nebo nechápu, co je tohle za argument. I když si nedáš, může být dítě nemocné, takže si klidně dej? 😀

themuffin
27. led 2021

@madbetka oujee, tady někdo vstával levou nohou. Nikdo není rád, když je jeho dítě nemocné. A ano, většinou by se mělo dělat maximum, aby se to riziko co nejvíc snížilo. Jenže v reálném světě to tak nefunguje. Bohužel. Život není teorie.

madbetka
27. led 2021

@themuffin A protože život není teorie, je v pohodě pít alkohol v těhotenství? Aha 👍😀
V reálném světě se nedá vydržet těhotenství bez skleničky nebo cigarety? Nebo jsem asi fakt tupá a nechápu, co v reálném životě nefunguje 🤷🏽‍♀️
Pít v těhotenství alkohol znamená určitou měrou zvyšovat riziko, že moje dítě nebude úplně zdravé. Nepít ho znamená alespoň toto jedno riziko eliminovat. Když těch dalších je i bez toho dost 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru