Dala jsem si dvě skleničky kofoly, ublížilo to miminku?

dadanana
28. únor 2015

Ahoj. Myslíte ze kdyz jsem si dala dnes dve skleničky kofoly ze to miminko ublížilo?:( neodolala sem, mela jsem na ni dnes strašnou chuť.. Kafe nepiju co jsem těhotná jsem mela jedno a nechutnalo mi. Ale dnes jsem neodolala kofoly..

curdibilka
25. kvě 2015

@amazonka.k Můj taťka do Kofoly a Coca Coly dává běžně "vymočit" šroubky, matice a podobné věci. Po dvou dnech jsou jako by vyjely z pásu. :D Takže co to dělá s našimi vnitřními orgány si můžeme jen domyslet. :D Ale to máš všude něco - můj bratranec pracoval nějaký čas v masové výrobně a říkal, že by si nikdy nedal salám, párek ani výběrovou šunku po tom, co tam viděl, stejně tak pracoval v pekárně, kde spadlo do těsta na pečivo kde co. 🙂

lilibeth
25. kvě 2015

@dadanana Při obou těhotenstvích jsem Kofolu pila. Jak ji běžně nepiju, tak se mi o ní v těhotenství zdály i sny 😀
Moje doktorka tvrdí, že "všeho s mírou" a "spokojená maminka" je základ všeho. Myslím, že zbytečné strachování coby kdyby je horší než sem tam nějaký hříšek.

weri1
25. kvě 2015

@amazonka.k myslím, že kdybychom viděli u všeho jak co se vyrábí a co se tam dává, tak nejíme a nepijeme nic 🙂

rainbow_x
25. kvě 2015

Hehéé, v těhotenství jsem po ní jak divá 😀 řekla bych, že když je vše s mírou, tak neškodí nic.

strawberr
25. kvě 2015

😀 nepřeháněj to s tím hlídáním se 🙂 to bys nesměla jist jogurty, máslo, sýry, pečivo, maso, koření, ovoce, zeleninu.... tedy - mohla. Ale za jediné podmínky: že bys měla území se 100% čistou půdou, kde ti bude růst totálně bio tráva, kterou budou spásat zvířátka (ale tak až 3.generace, aby se minimalizoval přenos škodlivin z těl matek na potomky) ...a samozřejmě by sis tam pěstovala zeleninu a ovoce bez hnojiv, postřiků a rosto by to z té neposkvrněné země 🙂 pak máš šanci, že tomu embryu/plodu neublížíš.

Logicky vzato: když máš na něco v těhotenství chuť, potřebuješ právě nějakou složku, kterou to obsahuje...
Já vesměs nejím maso... natož omáčky s hnědým odstínem. A stejně jsem jednoho dne dostala šílenou chuť na španělského ptáčka 😀 .

lin18
25. kvě 2015

Urcite to uskodilo. V ramci zachovani zdravi ditete doporucuji do konce tehotenstvi jist jen bio potraviny, pit vodu z lesni studanky, odstehovat se za cistym vzduchem, nenosit umele obleceni a hlavne nepouzivat mozek!

jinulinka26
25. kvě 2015

Dekuji moc za odpoved a radu.. cekam prvni miminko tak bych mu nerada nejak ublizila.

lilibeth
25. kvě 2015

@jinulinka26 Já tě chápu. Taky jsem při prvním těhotenství byla nejistá. Ale i v průběhu toho prvního tak nějak otupíš a nebudeš se nervovat.
Já jsem v obou těhotenstvích pila i kávu ... jsem na ni závislá a bez ní jsem byla šíleně podrážděná. Když jsem se o tom bavila s doktorkou, tak mi na to taky řekla, že pokud zrovna nevypiju deset silných press za den, tak to nevadí.
Kamarádka celé těhotenství přežila na plísňových sýrech ... kluci budou maturovat a žádné následky nemají.

Dej si na co máš chuť a snaž se zbytečně nestresovat. Miminko není v žaludku, že bys mu na hlavu lila všechno co vypiješ a sníš, ale je docela šikovně chráněno - i před prohřešky maminky 😀

weri1
25. kvě 2015

nechápu, že někdo musí být zlý ..... když se vám otázka zdá hloupá, tak neodpovídejte

peroli
26. kvě 2015

@lin18 jestli sis nevšimla tak tazatelce je teprve 18, takže podobný blbý kecy bych si v tomhle případě odpustila.. já sama poprvé rodila taky v 18-ti a věř že v tomhle věku jsi z některých věcí opravdu vyplašená, takže to co je pro tebe možná hloupý dotaz o tazatelce vypovídá to, že je náhodou zodpovědná a opatrná.. 😉

amazonka.k
26. kvě 2015

@weri1 To není úplně pravda, to říkají většinou lidé, kterým se to nechce prostě moc řešit, stačí se jen trochu zajímat - já osobně nedávám rodině vše co trh nabízí, dá to práci, ale tyhle sajrajty se vyfiltrovat dají poměrně jednoduše...

amazonka.k
26. kvě 2015

@lin18 Ale posmívání se někomu také není na místě, ač si o tom můžete myslet cokoliv, daleko lepší řešit dvě skleničky kofoly, i když je to roztomilé, než se prolévat alkoholem, kouřit a neřešit nic, tohle je známka, že jí na miminku záleží a na tom já nevidím nic špatného...

lin18
26. kvě 2015

@weri1
@peroli
@amazonka.k
tak na věk tazatelek se opravdu nedívám...předpokládám, že je dospělá když se chystá mít dítě...a že tedy umí samostatně uvažovat. A nešlo o posmívání....jen moc nechápu proč to řeší takto zpětně...i kdyby jí tady všichni napsali, že to škodí tak co bude dělat? Pokud je tak strašně zodpovědná, že řeší každou ptákovinu tak by ji měla řešit před a ne až po. nehledě na to, že v 18ti snad umí používat google. A pokud není schopná sama rozklíčovat problematiku dvou sklenic kofoly netroufám si představit jak se chce sama starat o dítě.... 😉

peroli
26. kvě 2015

@lin18 když ty už máš na to takový ten dospělý pohled... tohle nepochopíš pokuď to nezažiješ.. já to zažila proto se do ní dovedu trochu vcítit.. mmch - neříkej mi že ani ve svém věku se ti nikdy nestalo žes něco řešila právě až zpětně, že třeba až PO ti najednou prolítla hlavou nějaká myšlenka a začal v tobě hlodat červíček pochybnosti.. celkově tady tyhlety nápoje se říká že jsou škodlivý ale když seš takhle mladá zvyklá si to fakt sem tam dát tak ti hned nedocvakne že by to mohlo nějak ublížit (což v tomhle množství samozřejmě neublíží) a dojde ti to prostě až opožděně.. a to je asi případ @dadanana ... tohle bych vůbec nevztahovala na to jestli bude nebo nebude schopná se o miminko postarat... myslím že podobných keců (teď to nevztahuj na sebe) vzhledem k věku má asi v okolí víc než dost (taky jsem tehdy nějaký měla i když teda ne do očí 😝 ) takže to asi nepotřebuje číst ještě tady.. 😉 a souhlasím s @amazonka.k že je tenhleten dotaz náhodou spíš roztomilý 😵 jde vidět že ji na miminku záleží 😵 a o tom to je, ne? 😉 😵

weri1
26. kvě 2015

a já si myslela, že 34 let je už věk kdy by mohl mít člověk rozum a vědět jak a co napíšu

mulibuli
27. kvě 2015

Náhodou dobrá otázka 🙂 Člověka napadají divný věci v tomhle stavu a lepší o tom přemýšlet. Ale zase to nehroťme jo? 🙂 Sklenička kofoly nikoho nezabije, pokud je sám v pořádku 🙂

veeeraf
27. kvě 2015

jéé, kdybych měla takové starosti tak si pískám. Jistě, že neublíží!! Moje první těhotenství bylo ve znamení coly, vypila jsem i tři skleničky denně a dcera je naprosto v pořádku.

No, až budeš mít v létě nepřekonatelnou chuť na majonézu v nejbližším stánku na plovárně, tak to bych teda měla větší bobky - to je odpověď na tvoji další otázku :D

deathy
27. kvě 2015

Denně ráno piju kafe, občas se mi povede dát si ještě odpoledne další když třeba manžel přijede z práce.
Na kafi jsem byla závislá už jako netěhotná, k tomu jsem i kouřila. Toho jsem se samozřejmě vzdala, ale kafe ne.
A celou zimu jsem se těšila, až tady u nás na zahrádce zase začnou točit kofolu, protože po tý se můžu utlouct. Domů si občas taky koupím flašku coly. Byly chvíle, kdy mi šlo pít jen to. A malej... roste jak má, je akční pořád stejně, je jedno jestli si dám o kafe nebo kofolu víc.
Jak tu psaly holky... pokud se v tom nekoupeš, tak to nijak extra vadit nemůže. Pokud na ní máš chuť, tak je lepší si to dát, než se týrat tím, že kolem toho budeš chodit a mít nervy, že jako tohle nemůžeš... i když to ve finále tobě ani mrněti neublíží.
Tak se neboj 🙂 pokud nechlastáš a nekouříš a nečmucháš nějaký chemikálie (například), tak si myslím, že pro to malý děláš co můžeš.

andrrriiik
27. kvě 2015

@veeeraf Jééé,tak já si dávala i tu majonézu.Když má člověk na něco šílenou chuť,tak si to prostě dá 😉 A nikdy mi nic nebylo 🙂

kalo
27. kvě 2015

Ukrojila jsem si kus chleba, ublíží to dítěti? 😀

deathy
27. kvě 2015

@kalo Tak myslím, že tohle už je docela přes čáru... leda že by tě tím chlebem někdo bacil po hlavě a ty jsi spadla, pak by se dalo uvažovat o tom, že je mimču nebezpečný... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru