Dovolená měsíc před porodem. Troufla si jet některá z vás?

7. kvě 2021

Ahoj holky...Chtela bych se zeptat a informovat zda si nektera z Vas troufla jet na dovolenou mesic pred terminem porodu?mame zaplacene 4 dny na Lipne na konci cervna a termin porodu mam na konci cervence...Spousta lidi v okoli mi rika ze sem blazen ze uz bych mela byt doma ale...ja bych pred tim vsim chtela jeste na chvili utect a nabrat silu nekde mimo a proste se odreagovat...samozrejme si vyhlidnu nejblizsi porodnici v okoli a tasku beru sebou kdyby nahodou🤔🤔🤔

evsi88
7. kvě 2021

V krumlove je dokonce dobra porodnice👌🏻 A v Budejcich skvela neonatologii takže se vůbec nebojte a prijedte k nám na jih😀

zelenaesmolda
7. kvě 2021

@merope
na porod ti staci EHIC,je to neodkladna pece.

marti89
7. kvě 2021

Po 36. týdnu se bere těhu jako donošené (někde to počítají do 38. tt), tam už to může být kdykoliv.. Pokud se na to cítíš a budeš připravena, že tam někde můžeš porodit a nebude pak problém s převozem mimča (abyste jej z porodnice netáhli hned přes celou republiku), tak je to čistě na domluvě doma. Pokud tatínek nemá námitek a je připraven na případné komplikace, pak je to v pořádku.. Samozřejmě ještě je to daleko, optala bych se gynekologa, zda je vše v pořádku a nebrání z jeho pohledu něco cestě..

Za sebe bych nejela, prvního syna jsem porodila předčasně ve 34. tt po prasknutí vody (jen jsem si dojela 28 km do práce pro věci) a při vystupování doma pak bylo hotovo, mohla jsem jet rovnou zpět.

areh
7. kvě 2021

Byla jsem 3 týdny před termínem a pak 3 týdny po narození malého 😁 všechno naprosto v pořádku. Měla jsem sebou tašku do porodnice a v okolí vybranou porodnici "kdyby náhodou". Jsem ráda, že jsem jela! Pokud se budeš cítit dobře,tak bych neváhala! U nás to byla taková "hurá akce" na poslední chvíli

jednaholkaa
7. kvě 2021

Treba budes prenaset, nikdy nevis. Jela bych.. Ja rodila dva tydny po terminu vyvolavane.

lennus
7. kvě 2021

Uslyšíš tisíc rad, ale dej na svoji intuici, ta tě nikdy nezklame, nejedete do exotiky, vyražte a užijte si to!

jjasmina
7. kvě 2021

@korin nikam bych nejela ani tak, tot vše a mluvím jen za sebe 🙂 každý to má prostě jinak

lennus
7. kvě 2021

@marti89 Taky jsem prvního syna porodila předčasně ve 34. a přišla jsem o miminko ve 23. a přesto tvrdím autorce dotazu, ať jede, pokud je v pořádku. Ne vše lze ovlivnit a kor když bude po ruce porodnice.

pavkova28
7. kvě 2021

V Krumlově je vyhlášená porodnice 🙂 Já rodila v ČB a byla jsem spokojená. Pokud těhotenství probíhá bez problémů nebála bych se🙂 řeším stejnou situaci. Termín mám půlka srpna, tak přemýšlím zda udělat rezervaci na půlku července 🙂 taky jen tak 3 noci🙂

pabka
7. kvě 2021

Myslela jsem, ze dotaz bude na cizinu, po ČR bych jela určitě, měsíc před porodem druhé dcery jsme byli s manželem a první dcerou týden na horách, cele dny venku, oni lyžovali (já už tedy ne 😂😂😂), já cele dny pod sjezdovkou dělala “zálohu” 😉
A taky na otocku s kamarádkou na celodenní nákupy do Drážďan (přes dvě hodiny z domova).
Cítila jsem se dobre, takže jsem se vůbec neomezovala.

marti89
8. kvě 2021

@lennus Však píšu, jestli se cítí, ať jede. 😉

nazka
8. kvě 2021

Taky jsem myslela, že dotaz bude směřovat na cizímu, tam bych už v tomto stádiu nejela. Ale po ČR určitě. A taky se mi dcera narodila o 3 týdny dřív.

kkjanicka
8. kvě 2021

V Krumlove i Ceskych Budejovicich super porodnice. Jela bych. Jsi v Cechach,zdravotnicky system vsude stejny..

autor
8. kvě 2021

Dekuju vsem za nazory🙂👍🍀💪

janule0123
15. kvě 2021

Za mě to bude hlavně o tom jak se citis ... Ja měsíc před porodem nezvladala sedět hodinu v aute ... do teď si pamatuju, jak jsme jeli vikend před nástupem na mateřskou k rodině... Ja to tam cely prolezela , pac mě bylo silene ... a po návratu domu jsem se bála, ať neporadím předčasně😂 citila jsem se jak na umriti (nakonec jsem přenášela ... ale proste cestování autem mě nedělalo vůbec dobře 😔)z toho kamarádka letěla 6 tydnu před porodem 12hodin letadlem a pohoda 😂😂každý zvládne něco jinyho ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru