Hamiltonův hmat. Máte zkušenost?

suki
23. srp 2007

Ahoj holky máte něktrá zkušenost s Hamiltonovým hmatem? Nabídne ho doktor sám nebo si mám říct, že bych chtěla, aby mi ho udělal? Děkuju za rady. 😀

muff_101
24. únor 2010

ahoj....me ho udelali dneska...dr mi rekla dopredu a nebolelo me to ...spis neprijemny...nespinim ale bricho citim dost tak uvidim co bude

collette
1. bře 2010

Mě doktor udělal Hamiltona v pondělí týden před termínem. Myslela jsem, že vylezu po zdi ☹ I slzičku jsem v kabince uronila (na křesle jsem nechtěla - hrdinka 🙄 ). Prý jestli do čtvrtka neporodím, tak se uvidíme v ten čtvrtek. Koukal na mně jak z jara, když jsem mu nakráčela do ambulance 😀 Jediné, co se povedlo, byl odchod hlenové zátky. Malý vydržel do termínu 🙂

kikka220
16. bře 2010

Já půjdu na Obilňák poprvé, a té doktorceo které píšete se začínám bát. Jen přesně nevím jak přesně proběhne Hamilton? děkuju za odpověď..

andree15x
25. bře 2010

Ahoj holky, mně dělal doktor Hamiltona dnes, neřekl mi o tom, ale já už jsem na to byla připravená. Poslala mě do rizikové poradny moje doktorka, termín jsem měla v pondělí a stále jsem neporodila. Jsem tedy 40+3. Dr. říkal, že by mi ho udělal už dříve, abych mi pomohl, obvzlášť, když má malá už 3800g. Nevím, proč se ty, kterým o tom doktor neřekl cítí zneužité, oni určitě vědí, proč to dělají. Obvzláště pokud přenášíte. Myslím, že je lepší mít Hamiltona než deformovanou placentu nebo zkaženou plodovou vodu. Hlavně to vůbec nebolí, příjemné to není, ale neviděla bych to tak tragicky, hlavně to netrvá déle jak půl minuty. Každopádně uvidím, jak to zabere, doufám že ano!

lena27
29. bře 2010

tak já si nejsem jistá, jestli mi udělala hamiltna. vůbec to nebolelo, ale pěkně dlouho se tam šťourala a přitom tlačila na břicho. a pak mi jen řekla, že bych mohla po vyšetření špinit. myslíte, že to bylo ono?

mooja23
13. dub 2010

lena27: Taky mi při prvním Hamiltnu doktor e budu asi trochu špinit. Pak mi to při další kontrole řekla i doktorka, ale ta to napsala do papírů, takže jsem věděla, že ho udělala.
Jinak z mých zkušeností: Přenáším už 10 dní a ani Hamilton mi nepomohl. To mi ho dělali už 3x. Doktoři sice říkají, že jsem už krásně připravená, otevřená na 2 cm, ale stále nic. Malýmu se asi nechce ven, čeká na lepší počasí! 🙂

renina66
14. led 2011

Ahoj holky chtela jsem se zeptat,ten hamiltnuv hmat se asi muze delat ,az kdyz si otevrena co? 😒 Jsem 38 tt a nejsem ani na prst,jen zkracene delozni hrdlo...

j.a.n.u.s.
14. led 2011

Nemuzu souhlasit s nazorem, ze doktor by nemusel rikat, ze dela Hamiltona....ze vi co dela....paneboze¨!
To je myslim to nejmensi, co by mela rodicka vedet....me ho delal doktor bez pripravy, nekolikrat a to, ze se to jmenuje Hamilton jsem se dovedela az po porodu a desne-desne me to bolelo a stejne to nepomohlo!!!!!!! 😠

bulinka
14. led 2011

Mně Hemiltona udělal doktor u prvního těhu, když jsem přenášela a do večera byla malá venku 😀 . I když to nebylo moc příjemné, ale dalo se to vydržet. Jen mi doktor řekl, že bude tošku nepříjemnej a bylo to 🙂

weri1
14. led 2011

@renina66 jj musíš být aspoň na prst. Mě ho mudr. udělala, nebolelo mě to ani trochu, pak mi ho dělali ještě v porodce, nechtěl se mi rozjet porod a to už bolelo dost.

renina66
15. led 2011

@weri1 chtela jsem se zeptat sveho gynekologa jestli mi ho neudela,ale tak s tim budu muset pockat do porodky na stredu co mi reknou...snad uz se neco pohlo:(...a co tobe,zabral? 😀

weri1
15. led 2011

@renina66 zabral, ale přesto jsem nakonec měla císaře, ale ten den po hamiltonu se mi rozjely kontrakce.Musíš být otevřená, dělá se to přes čípek a když nebudeš tak se tam nedostane

weri1
15. led 2011

@renina66 a tady se dělá až po termínu

weri1
15. led 2011

@renina66 vždyť máš ještě 9 nů, můžeš porodit každým dnem i bez zásahů 😉

bzzzzz
16. pro 2011

AHOJKY ZAUJALA ME VASE DEBATA VCERA JSEM BYLA V PORADNE A MYSLIM ZE MI UDELALA TO SAME CO PISETE BOLEST NESKUTECNA PTALA SE ME JESTLI SE TA BOLEST DA PREZIT 😀 ALE CO BYLO HORSI NEMOHLA JSEM DOJIT DOMU KREV ZE ME VALILA TAKOVA AZ DO HNEDA A PAR KUSU KRVE BYLA JSEM TURCH AZ NA KALHOTY NO DES MAM DVA TERMINY JEDEN 19.12 A DRUHY 31.12 A NEJSOU SCHOPNY MI RICT KTERY SPIS VYPADA AKTUALNE REKLA MI ZE NA POROD JE VSE PRYCHYSTANE OTEVRENA JSEM NA DVA PRSTY TO MI RIKALA UZ MINULY TYDEN ALE PORAD NIC SE SNAD NEDOCKAM ☹ JESTE DNES TROCHU KRVACIM JE TOTO NORMALNI DEKUJI ZA RADU 😕

kalo
16. pro 2011

@bzzzzz tak to bych rychle mazala k DR.!!! Krvácení v těhotenství je vždy průser...to bý nemá!!!!!!!!!!!!!!

marketnieuw
16. pro 2011

@bzzzzz krvaceni po hamiltonu je normalni... ale na to te mela doktorka upozornit
a bolest bude pri porodu vetsi 😀

catherin89
16. pro 2011

@bzzzzz No mě po hamiltonu začala hned odcházet hlenová zátka taky to bylo takové hnědé s trochou krve, volala jsem k doktorovi aby mi potvrdil zda to je skutečně ono a uklidnil mě, že ano. Ale pokud říkáš, že se z tebe krev valí tak to nevím ale rozhodně bych hned volala doktora a aspoň mu to řekla a ten už ti poradí co dál. Myslím si ale že to úplně v pořádku není...

cervena_vila
18. pro 2011

Mně nas**lo, že mi ten doktor ani dopředu neřekl, co jde dělat. Jen řekl "uvolněte se, trochu to zabolí" a já na to "to je ten hamilton?" a on že jo. Hrozně rychlé. Byla jsem z toho celý den vyřízená, pořád jsem brečela, protože jsem si připadala jak nesvéprávná, že mi udělá gynekologický výkon a ani mi to neřekne. No, ale postupně mě opustila zátka a za tři dny jsem porodila. Ale kdybych tam nepotkala takového idiota, možná bych měla pohodovější víkend a porodila jsem taky.

kukina27
11. pro 2012

Dnes jsem 39+6 a doktor mi udělal Hamiltonův hmat i přes to, že je prý malý hodně vysoko.
Nicméně se do toho pustil a trvalo to docela dlouho. Nakonec řekl, že se mu to povedlo docela pěkně odloupnout, ale že tomu moc šancí nedává ☹ Že se podle něho za týden uvidíme a pošle mě na vyvolávačku ☹
CS mám prý 6
Moc ráda bych jela už rodit. Ovšem břicho netvrdne, ani nebolí a dokonce ani nešpiním :-/

katschka
11. pro 2012

@kukina27 Podle mě ten hamilton docela pomáhá. A myslím, že kdybyste se za týden nakrásně viděli, tak by mohl hmat zopáknout a to by mohlo pomoct už na porod, když nepomůže tenhle. Mě v den porodu taky doktor dělal hamiltona, ale prý se nedostal tam, kam by potřeboval. Nezvládnul to tam "odloupnout" či co to tam dělají. Ale je fakt, že ten den ráno mi hrozně kleslo břicho. Tak jsem v porod trošku doufala.

kukina27
11. pro 2012

mě se zatím neděje vůbec nic ☹

mac9
17. pro 2012

@suki m

ladyduchess
15. únor 2013

Mně udělala doktorka hamilton dvakrát, jednou v ukončeném 39.tt a podruhé v ukončeném 40tt (dnes). Otevřená jsem byla v obou případech na jeden prst. Ani jednou ze mne nevyšla kapička krve a nebolelo mne to, jen to bylo malinko nepříjemné, ale nic hrozného to nebylo. Poprvé se mi trošku třásly nohy jak jsem šla domů, ale to spíš z toho, že jsem se těšila, že se to rozjede a porodím. Vypadalo to nadějně, konečně nějaké první záchvěvy, ale bohužel druhý den to ustalo. Po hamiltonovském prohmatání mi den po odešla hlenová zátka, tak alespoň z toho jsem měla radost, že se to začíná připravovat. Je pravda, že po tomto hmatu máte večer rozbolavěný podbřišek (přirovnala bych to k bolestivé menstruaci). Ale věřím v účinek, že to připravuje děložní hrdlo. Souhlasím, že by každý si měl právo říct, zda to chce nebo ne, já svojí doktorce věřím a vím, že mi chce pomoct. Rodit velké dítě není také žádná sranda, a pokud by to mohlo pomoct a nemuseli mi vyvolávat porod v porodnici, byla bych moc šťastná. Nevím jestli je hamilton účinný nebo ne, ale v mém případě nebolel, nekrvácela jsem a nemám důvod ho zatracovat. Ještě uvidím při porodu...

maximka33
1. srp 2013

@ladyduchess tak co, pomohl ti hamilton? mně ho dělali dnes, 39+0, akorát mi to neřekli předem, to se mi nelíbí. a bolelo to dost a zašpinila jsem . pak slabé ms bolesti, teď už dobrý. no kéž by to rozjelo normální porod..

ladyduchess
1. srp 2013

mě ho dělali dvakrát a pokaždé mi po něm odešla hlenová zátka. Jednou ve 39. týdnu, podruhé ve 40 týdnu. Chtěli mi ho udělat ve 41 týdnu, ale už jsem ho ho odmítla. A ten den jsem porodila 😀 i bez hamiltonu.

zuhur
1. srp 2013

@maximka33 já jsem takto porodila následující den - resp. v úterý Hamillton, ve středu večer bolesti, ve čtvrtek dopoledne už byla malá na cestě

jennyska
4. lis 2013

@collette @zuhur @ladyduchess @maximka33 @kukina27 @katschka @cervena_vila @catherin89 @marketnieuw
@bzzzzz @weri1 @renina66 @bulinka @j.a.n.u.s. @mooja23 lena27 @kikka220

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s Hamiltonem v těhotenství a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/hamiltonuv-hmat/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, tip, zkušenosti o tomto hmatu.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

zdenka56
19. črc 2017

Dnes dceři ve 13 hodin provedli he mil. Hmat krvacela a trochu špinila zatím je v pohodě a leží ozvy má
Myslíte že dojde k porodu díky za info ja mela tři deti a nic takového i nedelali

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru