Jak poznám, že praskla plodová voda?

neznama09
26. črc 2018

Ahoj holky, nevím kam to napsat tak píší sem, jak jste poznali že vám praskla/odtekla plodová voda?

misicka1988
26. črc 2018

@neznama09 U mě pokaždé jako kdybych se počůrala 😁 Jednou ve spánku ( probudilo mě to ), a podruhé v autě když už jsme jeli do porodnice.

neznama09
autor
26. črc 2018

@misicka1988 No mě to taky připadá jakoby jsem se počůrávala 😀 Jenže mi to připadá jako bych měla i výtoky, mám to jako vodu ale v tom vždycky trosku takové bílé, takže to vypadá jako výtok

leniczka23
26. črc 2018

@neznama09 urcite si radsi dojed aby zkontrolovali jestli ti plodovka neodteka.

kopretinak
26. črc 2018

To bude výtok, měla jsem to před porodem taky. Párkrát jsem měla podezřejí, že odtéká, protože toho bylo i víc, ale plodovka to nebyla, byla jsem s tím v porodnici. Když mi praskla plodovka, tak toho bylo kvantum , opravdu hodně , takže to se pozná.

jupiter2013
26. črc 2018

Určitě je to to lepší zkontrolovat v porodnici. Takhle jednoznačně říct že je to plodovka nebo vytok,to se nedá. I když se v těhotenství trpí na výtoky hodně, jsou vodnaté a odtékají hojně, plodova voda to klidně být může. Každému neodtéká hnedka kvantum vody, klidně může i prosakovat z vyšších míst. Mně odtekla plodová voda po termínu a bylo jí málo, cítila jsem teplo mezi nohama a bylo to prostě jiné. Je zcela v pořádku zajít si do porodnice na kontrolu. Většinou si tam mamubky nechají na pozorování 24 hod a pak propustí domů když se odtok neprokáže.

pavca1982
26. črc 2018

Když mi začala odtékat plodovka nebylo to naráz, ale po troškàch.Nejdřív na vložku, dvě a nakonec na ručník.

evee24
26. črc 2018

Tak takovej vytok sem mela před porodem. A me praskla az u porodu a jak kdyby se vylil kýbl vody 😁 neslo přehlédnout

petulik81
26. črc 2018

Tak to jsem měla v druhém těhotenství, vzdy po male potrebe jsem mela pocit ze jeste neco chvíli teče, cely den, ze strachy z infekce jsem vzala vložku a jela do porodnice, že me stejně pošlou domů, ale ať mam číste svědomí, a neposlali... Druhy den to pak ruplo uz v porodnici a odteklo najednou, tak pokud je divný pocit, raději jet zbytečně, hodne štěstí 😉

beruskaev
26. črc 2018

odtékala pomalu, jak psal někdo výše, jako když se trošku počůráš, nebyla jsem si jistá, tak jsme vyrazili do porodnice, v autě znovu, tak už jsem si myslela, že je to plodovka. V porodnici zjistili kápnutím nějakého roztoku na vložku. S výtoky zkušenost nemám, ale raději bych do porodnice jela..

bartakova_veronika
26. črc 2018

lepší si zajet do nemocnice ... če napřed asi tři dny odtékala po částech ... já to samozřejmě nepoznala ale když mi dělali druhý den ultrazvuk bylo zjištěno úbytek plodové vody a do dvou dnů mi odtekla úplně .. bylo to jak kdybych se počurala ale tedy opravdu hoooodně ... naštěstí jsem byla v porodnici ... ještě jsem si zašla mezitím na záchod no a z něj vylezla možná tak za půl hodiny ... nechtělo to přestat téct a když jsem se pokaždé chtěla zvednout tak to teklo dál - neměla jsem u sebe vložku a nechtěla jsem běžet na pokoj a znovu se převlékat ... po tom jsem hned zašla za sestrou a do 5ti hodin se narodila - šla jsem plánovaným císařským řezem akorát že o den dříve než bylo plánované ... zrovna jsem si vychutnávala banán a tak jsem musela 5 hodin čekat než mě mohli vzít na sál ... ale pokud se domníváte že vám odtéká tak je lepší zajet do porodnice rovnou ,,, také je dobré si vzít vložku aby mohli hned udělat ten jejich test zda je to plodovka ...

morcica
26. črc 2018

Určitě dojeď na kontrolu, mně odtékala plodovka postupně. Nezponala jsem to, myslela jsem, že je to výtok... Nebo v lékárně lze sehnat Temešváryho roztok, který podle zabarvení indikuje, zda se jedná o plodovku nebo ne. V Praze jsem ho tehdy sehnala v lékárně u porodnice v Podolí.

laja64
26. črc 2018

@neznama09 já spala, luplo ve mě jako bys otevřela šampus-takový zvuk 😁😁 A vyteklo ze minimálně půllitru vody. Takže jsem si byla jistá,že jsem se nepočůrala😁 Každý to má jinak, někomu odteka po troškách,vždy je lepší si dát vložku a zajet na pohotovost,oni ji polejou Temešváryho roztokem a poznají, zda to plodovka je nebo ne 👌

neznama09
autor
30. črc 2018

Dekuju všem 😊 Nakonec to byla plodovka a porodila jsem přesně na datum 😃

beruskaev
30. črc 2018

@neznama09 velká gratulace😉 přeji brzké zotavení z porodu a to nejspokojenější miminko😊

laja64
30. črc 2018

@neznama09 gratuluju a at se Vam daří 💗

pucmelinka
30. črc 2018

@laja64 ja to mela stejne,akorat to byla tak decka...v porodnici, ze na vlozce nic neni, mela jsem slabe kontrakce po 2,5 minute, poslali me na monitor a 4 hodiny od toho lupnuti jsem porodila...

jupiter2013
30. črc 2018

@neznama09 úžasná zpráva 😃 gratuluji a miminku přeji ať se mu na světě líbí

petulik81
31. črc 2018

Moc moc gratuluji 🙂Přeji zdravíčko Vám i miminku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru