Jaké chutě či nechutě máte v těhotenství? 😉

beetlejuice1666
18. srp 2017

Čauvec, co vám začalo či naopak přestalo chutnat v těhotenství?

V prvním jsem nesnesla vepřové maso, ale jinak pohoda, byla jsem rozežraná.
Teď jsem v 6tt a kope mě celkem dost potravin. Nemůžu kafe, uzené korbáčky a další sýry, ředkvičky, okurky, maso... Vlastně skoro trpím nechutenstvím. Jím jak vrabec, spousta věcí má divnej "vocas".

Jak jste to měly vy a kdy vás divnochutě přešly?😉

vanea
18. srp 2017

Nic, žádné divnochutě nebyly a nejsou =)

v_erunka
18. srp 2017

Mám chuť na colu, kterou normálně skoro nepiju. A nemůžu puding a koprovku, po těch mi bylo hrozně divně a přitom je mám normálně ráda

beetlejuice1666
autor
18. srp 2017

@v_erunka ja mám hlad jak vlk, ale skoro všechno, co sním, mi nedělá dobře. Tak baštím fakt málo. Mám kilo dolů, nevím, co s tím. Aby z toho nebyla nějaká polízanice...

michaela6599
18. srp 2017

Já v těhotenství měla strašně ráda kyselé nedozrálé mandarinky jednou jsem je jedla s rohlíkem namazanym pastikou v práci semnou odmítali svacit 😀od těhotenství nejím ryby nemohla jsem je v sobě udržet ani teď už.Pritom jsem se jich vždy mohla ujist

beetlejuice1666
autor
18. srp 2017

@michaela6599 hehe, to je vtipný 😉))

bonavoxa
18. srp 2017

@beetlejuice1666 U malé to byla bramborová kaše a sladké, teď čekáme chlapečka a chutě jsou jiné. Ze začátku jsem jedla denně snad tři měsíce kvasnicovou polévku, pak denně aspoň jeden tvarůžek, maso, ale jen libové, zavináče, kyselé zelí, tvaroh, povidla...A naštěstí hodně ovoce a zeleniny. Taky brambory a luštěniny ve velkém. U druheho těhotenství jim mene a častěji, tak nepribiram tak rychle, čemuž se těším.
Zatim je to fajn, ale u malé jsem vymalovala zeď rybičkami v tomate, jak jsem zvracela obloukem...A jednu noc problila celou, že jsem neměla už co zvracet, že jsem blindila žluč. To jsem zažila poprvé v životě...A to jsem byla už ve třetím trimestru, asi tak 34. tt.

michaela6599
18. srp 2017

@beetlejuice1666 taky se tomu směju dodnes ale teda kolegyně chápu že je přešla chuť semnou k jídlu ;)

ploutvicka59
18. srp 2017

Do otehotneni jsem milovala kysely okurky,hlavne ten lak❤ uz odmalička..Od druhe carky ani lok,fuj😅 a od konce tretiho mesice miluju broskve a nektarinky..pokud mozno tvrdy jako kamen😝a leco❤...Jinak bile zeli...ale nikde jsem ho za sest mesicu nesehnala takovy ktery by mi fakt chutnalo..vepro-knedlo-zelo jsem mela snad 4x a vubec👎

bonavoxa
18. srp 2017

Moje kamarádka v těhotenství milovala chilli tak mocně, že její synek má dodnes přezdívku ,,Dráček"

konidana
18. srp 2017

Můj žaludek mi začal vracet pivo - i to nealko :-/. Hlavně u 1. těhu. Přešlo to hned porodem. A dělalo se mi špatně z "vůní", které jsem ani předtím nemusela (játra, cigaretový kouř) Jo a taky jsem se v 1. těhu poprvé v životě osypala po chlupatých broskvích, tak od té doby už jím radši jen nektarinky. Jinak jsem jedla normálně (docela hodně stejně jako odjakživa)

deene
18. srp 2017

Do 20.tt sem furt zvracela,ale opravdu vsechno,jediny co sem v sobe udrzela byl MCdonald 😀,potom sem zvracela vždycky testoviny,pred tehu me nejoblíbenější jidlo,nemohla sem je ani citit,v zadne podobě. Naopak sem na kila začala jíst jablka,kterych se jinak jen tak nedotknu 🙂

konidana
18. srp 2017

@beetlejuice1666 v prvním trimestru rozhodně nejsi jediná kdo hubne🙂

babanci
18. srp 2017

Já jedla celé těhotenství jen hroznové víno. Všechno ostatní mě nakopávalo. 🙂 Zhubla jsem 9 kilo. Nemohla jsem ani cítit gulášovku, co jinak miluju.

rutolu
18. srp 2017

Já jsem těhotná poprvé a mám chuť na pomerančový džus a sladké ovoce - broskve, nektarinky, meloun... Naopak celý první trimestr jsem nesnesla maso, ačkoli mě lákalo, vonelo mi a měla sem na něj chuť. Když jsem si ho ale dala, všechna chuť mě přešla 😀 teď ve 4.mesici mám chuť na všechno... Ale vzápětí to zas všechno vyzvracim 😂

jaanicce
18. srp 2017

Jediny ceho se neprejim je ovoce. Aktualne jsou to maliny! 😍 Jinac vsechno na co mam chut uz podruhy nedam. Napriklad jsem dostala chut na zavinace a ted uz ho nemuzu ani videt. To same treba kure, rajcata nebo vajicka. Kdyz o tom tak premyslim tak si vlastne ujizdim na ledovym caji! 😀

dc2015
18. srp 2017

Nemohla jsem maso. Skoro vůbec. Přešlo někdy v polovině druhého trimestru.

lenysek1988
18. srp 2017

Jedla jsem všechno a hlavně jsem měla chuť na pivo 😂 Od porodu nejím tolik ovoce a meloun nemusím skoro vůbec. A to jsem toho jedla mraky.

kamino
18. srp 2017

Ja milovala vsechno palive, za kazdou kontrolu.jsem se odmenovala Hot wings z KFC, byla jsem zavisla na Cole a upijela jsem tchanovi par hltu pivka. Za cele tehu jsem nezvracela, od obcasneho paleni.zahy pomohlo.mleko,.nebo cola. Tehu.bych vratila hned 🙂 🙂

beetlejuice1666
autor
18. srp 2017

Drzte palce, zkousim testoviny se spenatem. Dam vedet, jestli se seznam blicich jidel rozsiri ci ne 😉

jaanicce
18. srp 2017

@beetlejuice1666 Ja ted mela bolonsky a taknejak to zabil parmezan. Drzim palce!!

marvid
18. srp 2017

Tak já jsem v prvním trimestru zhubla 4kg, bylo mi ze všeho zle...sice žádný zvracení, ale jíst mi nešlo. Občas mě na něco přepadla strašná chuť - rajská, koprovka, čočka... vzápětí se to ovšem přehouplo v nechuť 🙂 Dlouhou stálicí byly nektarinky. Lépe se mi udělalo až tak mezi 16tt a 17tt, stále mám mínus 4kg, ale břicho roste, miminko taky cítím už dva týdny, takže dobrý 🙂 Teď už konečně jím jako před otěhotněním, kromě sladkého, na to mě úplně přešla chuť, ale to je jenom dobře 🙂

monaluza
18. srp 2017

Moravanka a melouny 😉.

beetlejuice1666
autor
18. srp 2017

@jaanicce tak parmazan mam taky zakazany. Uplne mi zkazil cely obed. Jinak zatim dobry, spenat muzu 😉

lucca23
18. srp 2017

Vůbec žádné chutě či nechutenství jsem neměla,špatně mi nebylo z ničeho 😉

jaanicce
21. srp 2017

Pridavam na seznam lososa! 😵

cetinka
2. zář 2017

@vanea u mě zatím taky tak stejně 🙂 akurat jím hodně ovoce 🙂 ale to sem jedla i předtím 😀

innocence
2. zář 2017

Tak já mám hlavně ty nechutě spolu
se zvracením 😀 ale něco občas sníst musím. Hlavně teda ovoce. Pak chleba s plnotucnou hořčicí 😀 CiniMinis s mlíkem. Teplý jídlo nemůžu skoro cítit 😝

sylvusska
2. zář 2017

ja od pocatku tehu nejedla a nemohla videt - vajicka, maso, byla jsem do 10.tt na rohlikach a coca cole a zvracela. Ted uz si obcas maso dam, ale ze bych na nej mela extra chut se rict neda, v podstate obcas nemam chut na nic stale, musim se do jidla nutit. Takze skrz nechutenstvi jsem - 5kg, ale pocitam, ze ted uz zacnu pribirat.

piedra
14. čer 2019

Chci znovu obnovit skupinu. Setkaly jste se s vysloveně obří touhou po sacharidech? Ale myslím neslazené věci. Brambory, kaše, nudle a těstoviny. Slaná houska, suchý chleba, chuťe na suchou rýži.
Mám teď strašnou potřebu sacharidů v podobě přílohovin. Jím jodně ovoce a snažim se jíst zdravě, aby mělo miminko dobrý start a tohle mě trochu děsí. Nevíte co mi třeba chybí?

bayt
14. čer 2019

@piedra Já jsem měla velké chutě na ovoce, ale také na maso. Sacharidy zezačátku taky, ale jelikož jsem měla nevolnosti, tak to bylo i tím - po všem dalším mi bylo špatně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru