Je mi 19 a jsem těhotná, máte zkušenost?

nenidulezite
15. lis 2014

Zdravím Vás,

je mi 19 a právě jsem zjistila, že podle tt se ve mě někdo klube. Letos jsem odmaturovala, ale stále nemám práci. Příští rok jsem chtěla znovu vyzkoušet vysněnou vš. Teď mám na přivídělek 3 brigády. Co jsem se dočetla, díky té jedné bych měla nárok na mateřskou, jelikož je to dohoda o provedení práce a už mám odpracováno přes více než 270 pracovních dnů.

Máte, prosím, někdo podobnou zkušenost?? Jak jste to zvládli? Či znáte někoho v podobné situaci? A co na to rodiče? Bojím se, že je sklamu.

PS: Stalo se mi to v 7 dením vynechání prášků, kdy je ms.. Vím to jistě, přítel byl dlouho pryč a od té doby jsme spolu nespali.

heliik
15. lis 2014

Tak já otěhotněla ve 20 letech a v 21 let. rodila.. Je pravda, že práci jsem měla stálou a přítele taky.. A po pravdě na potrat by mě ani nenapadlo jít... Dneska je mé dceři 5 let.. 🙂 Jo a taktéž jsem otěhotněla přes antiky... Musíš sama vědět na co se cítíš a na co ne... A co na to přítel? Pokud mimi nechcete tak asi není co řešit.. Rodiče bych až tak neřešila,určitě to pochopí, né možná hned ale časem určitě... také jsme si to v rodině zažily ne teda přímo moje vlastní zkušennost ale můj o 22 let starší bratr nemohl vydýchat že jeho dcera je ve 21 těhotná... zze začátku měla krušné chvilky, ale jak se malá narodila, tak se vše změnilo... Jo a s výškou bych se také moc neobávala vždyť spousta holek studuje i při dítěti.. Vše je pouze na tobě, jak se rozhodneš.. 🙂 🙂 🙂 Přeju hodně sil.. 🙂

zuzlinka92
15. lis 2014

No tak jsem to samé,otěhotněla ve dvaceti .A upřímně i když jsem měla stalého přítele ,tak moc při mě nestál.Chtěl potrat ,ale já ne.O miminku jsem vždy snila.A nikdy bych ho nedala pryč.I přes naléhání přítele a ty nervy ,máme ted 1,5 roku syna Štěpánka.A měla jsem tu jistotu,že můj přítel sice byl někdy pěknej trouba,ale furt mě měl rád a i za to všechno ,co dělal.Vše jsem mu prominula.Má docela zlý rodiče,který ho tlačily na vysokou a nečekali ,že se stanou prarodiči.A po čase jsem zjistila ,že ty nervy mu dělali pouze jeho rodiče(tchýně učitelka).Ale vše se do porodu uklidnilo a ted je nemůžeme od syna odtrhnout jak ho mají rádi.A moje rodiče chvíli vyděšení a ted ho si toho tak užívají!!Máma měla nejlepší reakci!!A se vším mi pomohla!!A souhlasím s heliik záleží ,co oba chcete a na co se cítite a jestli tomu druhému věříte!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

amabilis
15. lis 2014

Brala bych to tak, že se stalo. Vše v životě má svůj důvod a nikde není psáno, že na VŠ v budoucnu nepůjdeš. Je jich spousta, co to zvládli (samozřejmě záleží na škole a její náročnosti). Takže hlavu vzhůru a řiď se srdcem. Držím ti moc a moc palce, ať všichni blízcí drží při tobě, ať se děje, co se děje 😵

nonacek
15. lis 2014

nestalo se my to,ani neznám nikoho s touhle situaci. Ale s toho co píšes jsi šikovna holka .... a bude mlada maminka a to má také Kladne stránky. Budez svému Dítěte blíže vic mu porozumís... Mas moji podporu a určíte získáš i podporu ze strany rodičů i když ji nezískás hned tak časem jistě. ✌

kacca11
15. lis 2014

Jen na okraj, HA samozřejmě při správném užívání funguje i během, sedmidenní pauzy.

zuzka_b2
15. lis 2014

A jak se k tomu staví přítel? Je taky rodič, jeho názor je důležitý.

anisek0
18. lis 2014

Tak já jsem měla na své antikoncepci napsané že v době vynechání 7dnů je nuté se chránit.... takže asi všechny antikoncepce to nedělají kacca11
já otěhotněla ve 20letech rok po operaci mimoděložního, kdy mi zachránil pan dr. vejcovod a řekl že do 2let by doporučil otěhotnět nebo by mohli vzniknout srůsty a vzali by mě ho 🙂
Mám 5a půl roku starou dceru teď čekáme druhé a jsem moc spokojená,

Je to na tobě a tvém přítely jak se k tomu postavíte.... je to rozhodnutí na celý život 😉

1velrybka
18. lis 2014

Je škoda, že jsi založila otázku a ne diskuzi. Takhle každý může přidat jen jeden příspěvek a ty nemůžeš dál reagovat. Zkusila bych založit diskuzi - být tebou. Každopádně já ti asi moc neporadím, otěhotněla jsem dávno po skončení VŠ...a vím, že bych neměla na to studovat s dítětem vysokou...Vím, že bych jedno z toho zanedbávala, že bych se obojímu nemohla věnovat naplno....no a samozřejmě bych se raději věnovala dítěti, takže by to "odnesla" škola...Ale je spousta maminek, co to zvládnou bez problémů. Já jsem takový "stresař", co před každou zkouškou říkal, že to neudělá, i když to pak dobře dopadlo...

schwarzova4
19. lis 2014

@kacca11 To není tak úplně pravda, je spoustu případů, co otěhotněli přes HA. Ne na každého to prostě účinkuje, pořád je to ,,lék,, . Tak jako někomu nesedne, nemusí ani účinkovat..
Nicméně teď k otázce. Určitě to proberte s přítelem, na tom hodně záleží, nevím kolik je příteli, jak to má s prací, jestli máte zázemí atd. Školu si můžeš dodělat kdykoliv a věř mi, že pokud budeš šikovná, tak jí ani potřebovat nebudeš 🙂 Mluvím z vlastní zkušenosti.. O rodiče se nijak nestrachuj, jsi jejich dítě a pochopí to, naši nás taky měli ve 20 a argument, že je jiná doba, je akorát blbost... Mám kamarádku, která teda také otěhotněla v 19, s přítelem mají byt, přítel tedy vydělává a na miminko se už všichni těší. Ona je na nemocenské, protože pracovala ve výrobě na 3 směny, takže momentálně má dost nízký příjem, ale kompenzuje to přítel. Spoustu věcí už má sehnaných od známých, od rodiny, to je to nejmenší. Záleží opravdu co chceš, každopádně si to určitě dobře promysli. Těhotenství je dar a je to ta nejkrásnější věc v životě 🙂 Můžu ti říct z vlastní zkušenosti, odmaturovala jsem, pak jsem chtěla na VŠ, zkusila to, nebavilo mě to tak jsem skončila. Pracovala jsem po škole po barech na brigoškách, pak jsem nastoupila do výroby a pracovala manuálně ale pořád jsem chtěla něco dokázat ( zároveň jsem ale nebyla nikdy typ holky, která by dítě chtěla až po kariéře nebo po 30 - ale neodsuzuju to, každého věc) no a zanedlouho asi po roce jsem se dostala do kaceláře na slušnou pozici za pěkné peníze. To víš, říkala jsem si, bež vš a taky to dokážu a byla jsem konečně ,,někdo,, 🙂 pak jsem přešla do jiné firmy, na ještě lepší ale zároveň náročnější pozici, tam už jsem vůbec byla jakože někdo 🙂 A za dvakrát tak lepší peníze.. A můj názor? Možná si tím člověk musí projít, ale jak už se tak říká, není všechno zlato co se třpytí... Pokud jsi taková, a rozhodneš se miminko si nechat, o nic nepřijdeš.., Beru sice dost velké peníze, jsem jakože někdo ( holky hlavně to neberte že to myslím nafrněně to vůbec..) ale jsem v práci od rána do večera, ve většině případů, domácnost šmrdlám po víkendech, na svoje koníčky mi moc času nezbývá a hlavně jsem v automotivu, takže na denním pořádku mega porce stresu, při tomhle tempu budu v 25 letech vypadat na 40... Takže asi tak, udělej si posudek... No a teď čekáme miminko, málokdo mi věří, že pro mě bude mateřská dovolená opravdu DOVOLENÁ... jsou to sice starosti, ale stačí pak jeden pohled na miminko a je mi jedno že k němu budu vztávat 10x za noc, že bude potřebovat moji 100% péči, těším se na to, budu doma, budu pánem svého času, když neuklidím, nikdo mě nebude honit, že jsem v danou hodinu neukldila atd..
Ať se rozhodneš jakkoli, budu držet palečky! 🙂 Rozhodně Ti přeju jen to nej a zvaž to 🙂 Pokud se rozhodneš pro mimi, určo nám dej vědět 🙂

jandulinkaa
28. led 2015

Co se týká VŠ, já studovala s dcerou, druhý ročník těhu, porodila jsem v září, takže jsem si rok přerušila a pak vesele dál a školu v pohodě dodělala, dokonce s jedničkami u státnic 🙂. A to dcera byla hodně živá a špatně spala, vše se dá zvládnout! 🙂

moncici9213
11. únor 2015

Ja mám tak isto 19 a som v krásnom 13 tt 🙂 Aj keď u mňa bolo tehotenstvo plánované 🙂 Žijem v Prahe aj s priateľom a reakcie rodičov som sa bála tak isto asi ako ty, pretože mám fakt prísneho otca. Na moje prekvapenie boli všetci v okolí aj doma len radi, že som tehotná. O materskú by som sa nebála, len musíš zostať zamestnaná do nástupu na materskú dovolenku, inak dostaneš iba rodičovský príspevok, ktorý ti zo zákona dať musia. A čo sa týka školy, tak ja si externe dokončujem maturitu. Som si istá, že to zvládneš, nakoniec by to mala byť radosť v živote a nie samý stres 🙂 Drž sa 🙂

sasi2222
11. únor 2015

Ničeho se neboj, miminko Ti dá obrovskou sílu 🙂 stane se z tebe doslova bojovnice. Mě je 20 na mimi jsme čekali a jsme s manželem neuvěřitelně šťastní ... nic lepšího nás nemohlo potkat. A vysoké se neboj, já studuju práva, teď jsem zvládla zkouškové s bříškem za samá áčka a věřím, že zvládnu i to další s miminkem 🙂 přerušovat nechci, mám ISP a tu největší motivaci v našem pokladu 🙂 Přejeme hodně sil!

michelle_01
11. únor 2015

Jen uvedu na pravou míru tu mateřskou. Z DPP neodvádíš sociální ani nemocenské pojištění, takže bys měla nárok pouze na rodičák.

sabine_
29. bře 2015

Ahoj 🙂
Jsem na tom podobně, je mi 19, jsem ve druhém semestru na VŠ. Studuji dálkově, jelikož jsem sehnala práci v oboru, ale smlouvu mám jen na dobu určitou. (Pracuji ve škole, tzn. na školní rok.)
S tím, že mi práci podrž po dobu MD, asi počítat nemůže, že?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru